#5 Jamont Gordon

Bu kadar yavaş basketbol oynayan birini görmemiştim son yıllarda, ne savunma ne hücum ne de oyun kurma hiç biri yok uyurgezer gibi geziyor.

Şimdi mi aklınız başınıza geldi ? Adam geldiğinde hepiniz ''eski gordonun biraz daha gelişmiş ve iyi hâli'' diyip konuşmayı bılıyordunuz. Ha diceksiniz ''biz böyle oynayacagını bılmıyorduk''.. Ee adam CSKA'da da oynadı sonuçta o zaman da çıkıp ''gelmesin'' diyebilirdiniz. Evet bugün pek yeterli oynadıgı söylenemez ama bütün takım komple bitikti bugün Ender-Cenk hariç.

Dış şutu ve tercihleri insanı deli ediyor cidden. Hedeflerimiz yüksekse, Jamont ile olmaz. "CSKA'da oynadı" falan demesin kimse, orada yancıydı adam.

Geçen sene EL finalinde düzen dışı oynayarak Olimpiyakos'un geri gelmesini sağlamıştı. O kadar yıldız içinde ona savunma görevi verilmişti. Bizde yıldız falanda yok alacağı sorumluluklar artıyor. Bunları da hiç yerine getiremiyor. Ne şut ne asist. Oyun zekası da iyi değil Dixon'u hiç savunamadı bugün. Şutu olan oyuncuyu geriden savunuyor.

Son olarak anca 6 yabancı olur.

Maç içinde yaşananlar malum . Takımda kimseyi suçlayamayız.
Ama bu kadarda kötü olunmaz be kardeşim. Ruhsuz hallerini kaldıramıyorum artık!!.

Net olarak Gordon'un tercihleri bize bu sezonu kaybettirebilir.Birde hayattan bezmiş bir ruh hali var.Nedense hiç ısınamadım Gordon'a.Savunmacı dedik adamın tuttuğu kişi yıldız oluyor.Ergin hocada memnun değildir.En fazla bu sene katlanmalıyız.Seneye euroleague hedefliyorsak kadroda olmamalı.

Bilmiyorum ama Gordon'u TOP 16 yapmış takımlar istemiyor mu acaba ? 1.400 aldığı para ve aldığı paranın yarısını bile hak etmiyor bana göre.

Bu adam bu kadar kötü müydü yoksa bir sorunu mu var, işin kötü tarafı çok para alıyor, atsan atılmaz satsan satılmaz.

Savunmadaki gayretini beğeniyorum ama şut konusunda çok istikrarsız. Bazen berbat atıyor bugün olduğu gibi. Olmayınca zorluyor, bu sefer daha da çok zarar veriyor. Şutörümüz olsa tablo böyle olmaz.

Onun içindir ki Arroyo'ya kesin olarak karşıyım, bize şutör lazım. Gordon-Göksenin'le 2 numarada sezon geçmez, çok saç baş yolarız. Aman diyim.

Bazen eğrisi doğrusuna denk gelir ya öyle bir durum var aslında istemesemde. Domercant'in sakatlığı çok kötü oldu ama bu da bize bir yabancı daha almayı zorunlu kıldı artık. Ben kişisel olarak Jamont Gordon'a asla güvenmem 1 numarada, kadroda combo guard olarak kullanmak kesinlikle onun da performansını arttıracaktır.

Yani toparlamak gerekirse bu takıma bir guard lazım ve Gordon da Domercant'in rolünde daha verimli olur, bu şekilde oynattıkça oyundan düşüyor.

Savunmadaki gayretini beğeniyorum ama şut konusunda çok istikrarsız. Bazen berbat atıyor bugün olduğu gibi. Olmayınca zorluyor, bu sefer daha da çok zarar veriyor. Şutörümüz olsa tablo böyle olmaz.

Onun içindir ki Arroyo'ya kesin olarak karşıyım, bize şutör lazım. Gordon-Göksenin'le 2 numarada sezon geçmez, çok saç baş yolarız. Aman diyim.

Arkadaşım basketboldaki en önemli gerçek şudur; bir takımın gerçek bir oyun kurucusu yoksa hiçbir kulvarda şampiyon olamaz!

Arkadaşım basketboldaki en önemli gerçek şudur; bir takımın gerçek bir oyun kurucusu yoksa hiçbir kulvarda şampiyon olamaz!

Engin ve Ender'i neden görmezden geliyorsunuz? İkisi de gayet yeterli, hele Ender bu sezon çok formda. Gordon da fena değil ama sorunu şutları. Arroyo gelsin ve Gordon'u 2 numaraya kaydıralım düşüncesi bu takımın tüm düzenini alt üst edebilir.

Neyse, transfer yapacağımıza da pek inancım yok. Şimdiye kadar çoktan isim düşerdi, gelişme yok henüz.

Aynı kişiler dönüp dolaşıp çeşitli başlıklarda Gordon'a giydiriyor (Argo ama daha uygun kelime bulamadım).
Sonraki maçta ekstra alkışlayıp motive etmeye çalışsak nasıl olur?

Gordon'un mücadelesine,azmine diyeceğimiz birşey yok.Elinden geleni yapıyor ama gördüğüm kadarıyla kendisinden başka beklentiler de var.Özellikle hucumda(dış ve orta mesafe şutlarda) biraz eksik kalıyor sezon başından beri

Macvanı hoca oynatmıyor, üzerine düşmüyor. onun üzerine biraz oyun kursa her maç 10+ atar. geçen sene gördük bunu. avrupanın en önemli 3-4 uzunundan biri ve daha 22 yaşında.

Gordon ise neden bu kadar çok para alıyor anlamış değilim.