#5 Jamont Gordon

Macvanı hoca oynatmıyor, üzerine düşmüyor. onun üzerine biraz oyun kursa her maç 10+ atar. geçen sene gördük bunu. avrupanın en önemli 3-4 uzunundan biri ve daha 22 yaşında.

Gordon ise neden bu kadar çok para alıyor anlamış değilim.
Macvan son maçlarda biraz formsuz. Dün akşam da çok az süre aldı. Ama Furkan da çok az süre alıyor malesef. Geçen sene olduğu gibi bu sene de biraz 4 ve 5 numaralı pozisyonlarda sıkıntı yaşıyoruz. Tek başına Dudley ve N'Dong ile devam edemeyiz.

3lük atma sen bir zahmet yahu. Penetren var,gir iceri at işte. Neden bu kadar kötü gösteriyorsun ki kendni dostum. Aldığın paranın hakkını ver artık...

Son dakikalarda fark 5 sayıyken Göztepe civarından yolladığı üç sayılık atışla herşeyi mahvetti. Evet faydası var ama zararı da var. Ve kritik anlarda canımızı çok yakacak böyle sorumsuz oynarsa.

evet bende beğenmiyorum çoğu zaman ama şunu fakettim,oyun kurucu bolumunde gereken takviye yapılırda,jamont 2 numara doğru kayarsa içeri penetreleri ile bize fayda sağlayacak..en büyük sıkıntısı istikrarsız şut atışları..umarım oda macvanda gereken katkıyı bize verir..

Savunmada yaptığı katkı önemli ama hücumda büyük hayal kırıklığı. Keşke gelmeseydi dedim bugün çokça. Lakovic'te ısrarcı olsaydık aynı verimi alırdık vallahi.

Merak edip TBF sitesinden baktım da, şu ana dek %17,9 (7/39) 3 sayı yüzdesiyle oynuyor bu adam. Rezalet ötesi bir tablo.

Arroyo'nun gelişiyle birlikte performansının artacağını umut ediyorum. Tabi şöyle bir sorun var ki şutları oldukça istikrarsız ve mevcut kadroda yabancılar içinde en zayıf halka olarak göze çarpıyor. İlk geldiği zaman ben de sevinenlerdendim ancak şu ana kadar hayal kırıklığı gerçekten. Sakatlığı tam olarak geçtikten sonra umarım izlemek istediğimiz Gordon'u parkede görebiliriz artık yoksa ilerisi için büyük sıkıntı yaratacak bize..

Gordon'un her şeyi tamam da aldığı yıllık ücret kabul edilemez, bu kadar sınırlı bir oyuncuya nasıl o paralar verilir anlamak mümkün değil.

Sezon başından beri çok eleştirdiğim oyuncu. Şutu çok düzensiz bir oyuncu. Son zamanlarda üçlükleri bile potaya değmez oldu. Orta mesafe şutu'da iyi değil. Sezon başında oyunu yönlerdirme özelliği olmamasına rağmen onu oyun kurucu gibi oynatmaya başladık. Tutmadığını gördük. Penetresi iyi, şut kullanmaktan çok penetreye yönelmeli. Çoğu zaman potaya yönelmede isteksiz olduğunu görüyorum.

2 numaraya geçmesiyle daha iyi oynar diyoruz ama şutu olmaması ondan elde edeceğimiz verimi yine az olmasına sebeb oluyor. 1.40000 bin euro'yu haketmediği gibi takımımızın en fazla kazananı olmasına ne demeli.

Fiyasko derdim ama takımımızın en iyi savunmacısı zaten Gökseninin sakatlanması ile dış adam savunmamız hiç iyi değil.

bende gordon'u en çok eleştirenlerden biri olarak carlos'un gelmesi ile daha verimli olucak
Bu akşam ideal bir 5 ile başlayacağımızı düşünüyorum. Carlos, Gordon, Hawkins, Macvan, N'Dong. Savunmada biraz daha agresif başlamak isterse hoca Macvan yerine Dudley ile de başlayabilir. Ama burada Gordon'ın 2 numaraya geçmesiyle savunmada vereceği katkı çok önemli.
TBL maçlarında yabancı kısıtlaması nedeniyle rotasyon çok farklı olabiliyor.

Bu akşam ideal bir 5 ile başlayacağımızı düşünüyorum. Carlos, Gordon, Hawkins, Macvan, N'Dong. Savunmada biraz daha agresif başlamak isterse hoca Macvan yerine Dudley ile de başlayabilir. Ama burada Gordon'ın 2 numaraya geçmesiyle savunmada vereceği katkı çok önemli.
TBL maçlarında yabancı kısıtlaması nedeniyle rotasyon çok farklı olabiliyor.
daha dünkü röportajında ergin hoca, 5 yabancıyla maça başlayan takımlarla ilgili bir soru üzerine "ben ilk beşte en az 1 yada 2 türk oyuncunun olmasına dikkat ediyorum, benim için önemli bir durum" dedi..

daha dünkü röportajında ergin hoca, 5 yabancıyla maça başlayan takımlarla ilgili bir soru üzerine "ben ilk beşte en az 1 yada 2 türk oyuncunun olmasına dikkat ediyorum, benim için önemli bir durum" dedi..
Carlos yerine Ender ile başlayacağını düşünmüyorum, Gordon yerine Engin'le başlar mı hiç sanmıyorum, Hawkins'i neredeyse 40 dk oynatıyor zaten. 4 Numarada Türk yok. Olsa olsa Furkan'la başlayabilir ki o da 13-14 dk ortalamalarla oynuyor. Ben Türk bulamadım tercih edebileceği. Belki Ersin Dağlı'yı kasdetmiştir hoca.

Carlos yerine Ender ile başlayacağını düşünmüyorum, Gordon yerine Engin'le başlar mı hiç sanmıyorum, Hawkins'i neredeyse 40 dk oynatıyor zaten. 4 Numarada Türk yok. Olsa olsa Furkan'la başlayabilir ki o da 13-14 dk ortalamalarla oynuyor. Ben Türk bulamadım tercih edebileceği. Belki Ersin Dağlı'yı kasdetmiştir hoca.

5 yabancılı çıkmayacağına adım gibi eminim.. ender-engin-furkan üçlüsünden en az biri ilk beşte olacaktır.. bu arada bu konuyu düşünürken yerli oyuncularımızın seviyesinin(kalitesinin) ne kadarda alt seviyerde olduğunu tekrardan anlıyorum..

5 yabancılı çıkmayacağına adım gibi eminim.. ender-engin-furkan üçlüsünden en az biri ilk beşte olacaktır.. bu arada bu konuyu düşünürken yerli oyuncularımızın seviyesinin(kalitesinin) ne kadarda alt seviyerde olduğunu tekrardan anlıyorum..

Elbette ben de Türk oyuncularla çıkmasını tercih ederim ama Ender/Arroyo, Gordon/Engin, Hawkins/Cenk, Erwin/Macvan, N'Dong/Furkan siz seçin ilk 5'i.
N'Dong yerine Furkan ile başlayabilir belki.