#5 Jamont Gordon

Arroyo gelince Gordon 2 numaraya geçer diyenler yanıldı. Dün oyunun büyük bölümünü 1 numarada oynadı Gordon ve malesef hiç iyi değildi. Geçen seneki Tutku-Andric basketleri malesef hafızalarımızda tatlı bir anı olarak kaldı. Arroyo uzunlara birkaç asist yapmaya çalıştı ama onlar bu oyun tarzına alışık olmadıkları için hepsini kaybettik bu topların.
Acil Arroyonun takıma adapte olması ve Gordon'un 2 numaraya geçmesi lazım. Yoksa gelecek sene bu zamanlar Gordon aynen Lakovic durumunda olur.

Abicim sen hep böyle içeri penetre ederek oyna,potaya giderek sayı yapmaya çalış. Böyle oynarsan Avrupa'da seni tutacak ne oyuncu var ne de takım. Cibona'da iken de böyle oynuyordun,yıldızlaştın. Böyle devam et. Aman şut deneme fazla. Biz seni böyle istiyoruz. Not:2 numarada oynayınca kalitesini nasıl da belli etti bugün. Allah nazarlardan saklasin. Tebrikler.

Gordon 2'ye kayınca ve hücumda oyun kurucu gibi oynamasından çok bir bitirici gibi oynayınca ne kadar tehlikeli bir silah olabileceğini gösteriyor. Hakikaten onu doğru pozisyonda topla buluşturduğumuzda penetrelerinin durdurulabileceğini sanmıyorum. Tabi hücumda üzerindeki yük böyle azalınca savunmaya da enerjisini daha fazla saklayabilecek. Şimdi gerçek rolünü buluyor işte takımda.

dediğimiz gibi carlos geldi gibi gordon rahatladı, fb ülkere bakın bo mccaleb ve batiste'i öldürdüler adamlar o kadar para döktü adam gibi oyun kurucu almadılar

Az ve öz şut atıp topları penetreler üstünden kullanırsa daha faydalı olacak. Ne zaman kontrolsüz bir şut atsa fast break yiyoruz. Bu özelliğini dizginleyebilirse şut yüzdesi de uzunlar gibi yüksek olur.

Bu akşam galiba 4 tane üçlük soktu. Sakatlıktan sonra grafiğini yukarılara taşıyor. Çok yönlü oyununa bu akşam da devam etti. Tebrikler...

ben gordonun ne şutu na güveniyorum nede oyun zekasına, bu adam ile final yolculuğuna çıkılmaz ne zaman ne yapacağı belli değil, düzen içinde oynamıyor eline gelen topu çembere atıyor , kritik maçlarda ve kritik anlarda çok canımızı yakar gordon

Şutu çok zayıf, buna rağmen fütursuzca hemen her pozisyonda şut kullanıyor ama maalesef yüzdesi çok düşük. Sadece gücü sayesinde potaya yaptığı penetrelerle içerden sonuç alabiliyor. Arroyo geldikten sonra daha çok 2 numarada oynayacak ve o pozisyonda oynayan bir oyuncunun olmazsa olmazı yüksek şut yüzdesi... Hawkins'i de kaybettikten sonra maalesef vazgeçilmez adamlardan biri oldu, gerçi bakıldığında Hawkins varken de ne hikmetse hocanın en has adamıydı. Bence verilen paraları haketmeyen abartılmış bir oyuncu. Takımdaki zayıf halkalardan biri olarak görüyorum. Umarım bundan sonraki zamanlarda, özellikle bol şut idmanı yapıp kendini bu konuda geliştirmeye yoğunlaşır da faydasını görürüz...

Şutu çok zayıf, buna rağmen fütursuzca hemen her pozisyonda şut kullanıyor ama maalesef yüzdesi çok düşük. Sadece gücü sayesinde potaya yaptığı penetrelerle içerden sonuç alabiliyor. Arroyo geldikten sonra daha çok 2 numarada oynayacak ve o pozisyonda oynayan bir oyuncunun olmazsa olmazı yüksek şut yüzdesi... Hawkins'i de kaybettikten sonra maalesef vazgeçilmez adamlardan biri oldu, gerçi bakıldığında Hawkins varken de ne hikmetse hocanın en has adamıydı. Bence verilen paraları haketmeyen abartılmış bir oyuncu. Takımdaki zayıf halkalardan biri olarak görüyorum. Umarım bundan sonraki zamanlarda, özellikle bol şut idmanı yapıp kendini bu konuda geliştirmeye yoğunlaşır da faydasını görürüz...

5 hafta geriden mi geliyorsunuz anlamadım. Son 5 maçta takımın en iyi ve en skorerlerindendi.

Ne acayip yorumlar yapılıyor bu adam hakkında. Sakat sakat oynarken bile sallıyordu millet. Bir aydır takımın en iyisi açık ara. Dün akşam da, 18 sayı 6 ribaunt 4 asist 2 blok yapmış, yorumlara bak...

Dünkü maçın üstüne şut yüzdesi düşük yazılmış. Enteresan 4/6 3lük attı kendisi. Neyse biz başka maçı izledik sanırım

Sayı atması tabı guzelde benı ılgılendıren bolumu savunma tarafı dun ıyıydı ama daha ıyısınıde yapabılır. Gercekten pozısyonuna gore cok guclu.

Gordon'un son maçlardaki performansı beni mutlu ediyor. Anlamsız ve zamansız şut seçiminide düzeltirse daha iyi olacak.

Adın çıkmış dokuza inmez sekize sözü Gordon için geçerli herhalde.
Beğenmeniz için ağzıyla kuş tutması ve o kuşun da üçlük atması gerekiyor muhtemelen.

Ne güzelde demiş atalarımız . Yiğidi öldür hakkını yeme diye. Bu adamı bende çok eleştirdim zamanında. Ama kaç maçtır yaptıklarıda ortada. Şuan için Gordona sallamak insafsızlıktan başka birşey değil. Destek olalım ki dahada iyi duruma gelsin.