#5 Jamont Gordon

Arkadaşlar, buraya zaman ayırmamızın belli başlı nedenleri; yazma ihtiyacımızı gidermek, düşüncelerimizn kendi dünyamızla sınırlamayıp dışa aktarmak ve farklı düşünceleri okuma imkanı olsa gerek.

Oysa zaman zaman fikirlerimiz kabul ettirmeye çalışmak gibi bir hata yapıyoruz. Ve bunu yaparken de aynı arma uğruna emek harcayalara yönelik sevgi, saygı kavramlarını bir kenara bırakıyoruz. Burada yazarken öncelikle fikirlere saygılı olmayı alışkanlık edinmeliyiz. Bir fikri beğenebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz, hatta tam karşıt fikirde de olabilirsiniz ama her üç koşulda da fikre saygı duymak gerek. Bu durumu forum kuralı olarak değil de hayatın kuralı olarak görmek daha doğru olur sanki.

Bir tutam hoşgörü...

Jamont Gordon Arroyo'nun gelişiyle birlikte kendini buldu.Sakatlığıda tam olarak iyileşti.Artık yüksek sayılar atıyor ve buna son derece ihtiyacımız var.Savunma rolü ise yadsınamaz.

ben şimdiden söylüyorum kritik anlarda , kritik maçlarda saçmalamaya ve çember dövmeye çok müsait bir oyuncu oyun zekası yok

ben şimdiden söylüyorum kritik anlarda , kritik maçlarda saçmalamaya ve çember dövmeye çok müsait bir oyuncu oyun zekası yok

Doğrudur, en kritik anlarda topu eline verip birşey yaratmasını beklemek yanlış olur. Ama son maçlarda olduğu gibi kullanılırsa da müthiş bir silah. Kritik anları oynayacak Arroyo gibi bir ismimiz var şu an. Ve yeni gelecek diğer isim de buna uygun olursa Jamont'u o durumlarda kullanmaya gerek duymayacağız.

Gordon değişik bir adam. Bazen içeri yılan gibi kıvrılıp en zor pozisyonlardan ekmek çıkarmasını biliyor, bazen bomboş bir dış şutta airball atıyor.

Savunması kesinlikle çok iyi, katkısı muazzam. Ancak hücumda en iyi oynadığı zamanlarda bile yanlış tercihleri olabiliyor. Ya da şöyle söyleyeyim, bomboşken berbat atması garip oluyor :)

Arroyo geldiğinden beri çıkışa geçtiği ise bir gerçek, umarım hep böyle devam eder.

Şutu çok zayıf, buna rağmen fütursuzca hemen her pozisyonda şut kullanıyor ama maalesef yüzdesi çok düşük. Sadece gücü sayesinde potaya yaptığı penetrelerle içerden sonuç alabiliyor. Arroyo geldikten sonra daha çok 2 numarada oynayacak ve o pozisyonda oynayan bir oyuncunun olmazsa olmazı yüksek şut yüzdesi... Hawkins'i de kaybettikten sonra maalesef vazgeçilmez adamlardan biri oldu, gerçi bakıldığında Hawkins varken de ne hikmetse hocanın en has adamıydı. Bence verilen paraları haketmeyen abartılmış bir oyuncu. Takımdaki zayıf halkalardan biri olarak görüyorum. Umarım bundan sonraki zamanlarda, özellikle bol şut idmanı yapıp kendini bu konuda geliştirmeye yoğunlaşır da faydasını görürüz...

Birkaç maçlık aldatıcı, iyi gibi görünen performansı burada birçok insanın gözünü boyadı. Ben ise değerlendirmelerimi 1-2 maçlık değil sezonun genelinde gördüklerim üzerine yapıyorum. Gordon en iyi oynadığı maçlarda bile, sayıların büyük kısmını fiziğini ve gücünü kullanarak pota altına penetre ederek buluyordu (dün gece bunu da beceremedi ya neyse), orta ve uzun mesafeli şutları hiçbir zaman güvenilir ve istikrarlı olmadı. Bu adam şut atmayı bilmiyor, titrek elli bir vatandaş ! Şimdi Gordon'cu kardeşlerimizi buraya alalım bakalım neler söyleyecekler? Bir maçta 4/6 üçlük attığı için kendisini keskin nişancı ilan eden arkadaşlar, evet sizlerin yorumları çok önemli ! Tekrar ediyorum, takımdaki zayıf halka. Yazıktır bu kardeşe verilen büyük paralara ! Nerede şimdi Efes'de oynayan geçen seneki Gordon, nerede bu Gordon? Bu olsa olsa çakma Gordon olur...

Seneye NBA yapmak istiyormuş. Aldığı para'yı da düşününce başımıza ikinci bir Lakovic vakası gelmesin. Şu halde onu alacak bir NBA takımı çıkarmı derseniz; zor...

Ergin hoca jamont hakkında ne düşünüyor çok merak ediyorum. Pişman mıdır acaba? Hocanın kendisi 700 bin alırken jamontun 1.4 milyon dolar alması açıklanabilir bisey değil. Bu şartlarda bu adamla 2 yıllık sözleşme imzalamak çok riskli bir kumardi. Korkarım bu kumarı kaybedeceğiz

atletik kuvvetli ve oyun disiplininden çok çabuk uzaklaşabildigi için nba'de iş yapabilir fakat avrupa'da hayır...kendisini nba'deki zevkle seyrederim..

"Oyun disiplininden çok çabuk kopması" ... Çok enteresan geldi bu cümle bana. Ben oyunculuğuna kesinlikle çamur atmam. Çok kaliteli oyuncu. Fakat geçen sezon nasıl Oktay hoca-Lakovic,Songalia kimyası tutmadıysa, bu yılda Ergin Ataman-Jamont,Furkan,Milan,N'dong,Engin kimyası tutmadı.

gordonu'u alarak başımıza bela ettik, bu adamın ortası yoktur ya öldürür ya güldürür, yani bu adam orta düzeyde oynayamaz

hani tanıdığınız bazı tipler vardır kendi belli eder, adama bakarsın bir gün deli mükemmel işler çıkartır ertesi bir çuval inciri berbat eder , gordon böyle bir oyuncu işte

Hücumda ne yapacağının kestirilememesi ve bence farmari tutacak olması sebebiyle macın kaderini tayin edecek adam olacak kanımca.
Farmari savunmada ender jamont engin degiserek savunurlarsa max verim alırız bence

Adam o parayı alacağı yeri bulmadan bizden gider mi yahu? :)

Bu haberi veren arkadaşı tanıyorum, güveniyorum kendisine ama oyuncuları bir şekilde yargılama taraftarı değilim. Buraya yazıp saldırırsak takımda oyuncu kalmayacak. Biraz sabredelim bakalım resmi kaynaklar ne cevap verecek ya da verecek mi?

Sezon başından beri beni en fazla yanıltan oyuncu Jamont oldu. Mükemmel bir fiziğe sahip olmasına rağmen, çok istikrarsız ve oyun içinde doğru kararlar veremiyor. Şut tercihleri yanlış, kendi yeteneklerini doğru kullanmakta zorlanıyor. Çok iyi bir ön alan savunmacısı gibi görünmesine rağmen top çalma istatistikleri oldukça düşük.

Avrupa standartlarında aldığı ücret en üst seviyede. İnsanın inanası gelmiyor ama, Diamantidis'ten çok kazanıyor. Domercant ve Hawkins'in yokluğunda, artık takımın ona daha çok ihtiyacı var. Umarım ihtar çekmişse de, parasını alacağını bilip, kupalar kazanmaya konsantre olur...