#5 Jamont Gordon

Kapı gibi kontratları var yabancıların. Adam Kerem abinin dediği gibi para alacağı yer bulmadan buradan gider mi? Tek taraflı fesheder üstüne davanın üstüne gidip parasını bile alır adam. Oyuncular her türlü haklı bulunuyor bu tarz konularda. Bizim gibi her sene yabancıları komple değiştiren takımların neyine 1 yıldan fazla kontratlar. Tamam Euroleague takımı olacağız şu bu ama ilk sen kontratları ödemeleri garanti altına al ondan sonra EL bileti gelince bu adamla tekrar anlaşamazsan başkasını bulursun.

Bu kadar eksiğimiz varken, bu adama yüklenmek tuhaf oluyor. Önce parasını ödemeli, sonra da desteğimizi artırmalıyız. İniş çıkışlar, maç seçmeler olacaktır. Eğer 3 kupada yolumuza devam ediyorsak, Jamont'un kazandırdıklarını unutmayalım...

Bugün müthiş oynadı gerçekten. Yarın da aynı performansı bekliyoruz Banvit karşısında. Hadi Aslanım,kendine güvenenleri yine mahcup etme :)

Kendini bilerek oynasa avrupanın en elit oyuncuları arasında olur ancak ne yazık ki kendini bilerek oynadığı dakikaların sayısı çok az.Ben hala kendisinin güvenilip yola çıkılacak bir adam olmadığı kanaatindeyim

her topu kullan emi gordon..
macvan'la birlikte seneye takımda olmasını istiyordum ama kesinlikle gordon'un yeri avrupa degil anlaşıldı. avrupada basketbolu takımlar oynar..
uzatma periyodunda sanırım topu eline alan başka gs formalı olmadı..
ha bir de o 8 metreden attıgın panyalı üçlükten sonraki sevincinde, sokakta oynuyor olsaydın atılmıştın sahadan..antipatik..

Bende sevmiyorum ama bugün büyük oynadı sadece hücumda değil savunmada da.Bu adamdan katkı almak istiyorsan hücumda ilk opsiyon olarak kullanmalısın bu anlaşıldı attıkça ritmini bulan bir adam ama bence küçük takımın büyük oyuncusu 10 milyon dolarlık yatırım yapıp Gordon'un eline bakmak bana mantıklı gelmiyor.

Vallahi ne diyeceğimi bilmiyorum. Yüreğine sağlık demek geliyor şu anda içimden :)
Şu uzatmalarda attığın şutların darısı finalde Ülker'in başına da olur inşaAllah :)

her topu kullan emi gordon..
macvan'la birlikte seneye takımda olmasını istiyordum ama kesinlikle gordon'un yeri avrupa degil anlaşıldı. avrupada basketbolu takımlar oynar..
uzatma periyodunda sanırım topu eline alan başka gs formalı olmadı..
ha bir de o 8 metreden attıgın panyalı üçlükten sonraki sevincinde, sokakta oynuyor olsaydın atılmıştın sahadan..antipatik..

Kusura bakmayın da bu kadarı da abartılı olmuş. Arroyo yorgunluktan bitmişken, çok kötü bir gün geçiren bir Cenk varken, son çeyreğin son 5 dakikasi dahil takım tamamen tıkanmışken (staff da hatalı bu noktada) adam çıktı sorumluluk aldı. Önce iki hücumda faul çizgisine gitti, sonra da biri şans olsa da toplamda üç tane üçlük soktu. Tebrik etmek gerekiyor. (ironiyse kusura bakmayın, çalışmaya başaldıktan sonra foruma eskisi kadar müdahil olamıyorum)

Genel konuşacaksak, adam çok enteresan biri. Maçtan maça istikrarsızlığını geçtim, maç içinde bile çok inişi çıkışı olabiliyor. Hantal bir görüntüsü var; ama müthiş atletik ve basketbol oynamak için ideal bir fiziği var. Olayı biraz kafada bitiyor. Elbette, Arroyo geldikten sonra 2 numaraya kayması da bayağı rahatlattı Gordon'ı.

Kusura bakmayın da bu kadarı da abartılı olmuş. Arroyo yorgunluktan bitmişken, çok kötü bir gün geçiren bir Cenk varken, son çeyreğin son 5 dakikasi dahil takım tamamen tıkanmışken (staff da hatalı bu noktada) adam çıktı sorumluluk aldı. Önce iki hücumda faul çizgisine gitti, sonra da biri şans olsa da toplamda üç tane üçlük soktu. Tebrik etmek gerekiyor. (ironiyse kusura bakmayın, çalışmaya başaldıktan sonra foruma eskisi kadar müdahil olamıyorum)

Genel konuşacaksak, adam çok enteresan biri. Maçtan maça istikrarsızlığını geçtim, maç içinde bile çok inişi çıkışı olabiliyor. Hantal bir görüntüsü var; ama müthiş atletik ve basketbol oynamak için ideal bir fiziği var. Olayı biraz kafada bitiyor. Elbette, Arroyo geldikten sonra 2 numaraya kayması da bayağı rahatlattı Gordon'ı.

yok ironi degildi gordon'un oynadıgı basketboldan cidden hoşlanmıyorum. şöyle ki;

amiyane tabirle çok çabuk gaza geliyor ve parkede basketbol oynadığını unutuyor. vücut dilinden hangi hücumda bencillik yapacagını, topu nolursa olsun kendisinin kullanacagını o kadar rahat kestirebiliyorum ki. hani 'and 1 mix tape'lerde falan izliyor olsam yadırgamam ama topu hücuma taşıdıktan sonra yalandan da olsa takım arkadaşlarıyla bir pas alışverişi yapmadan potayı düşünmesi ve bunu üstüste yapması salon basketboluna hele ki avrupa basketboluna hiç yakışmıyor. ha nba'de yapsın..organizasyonun olayı o zaten. temennim seneye nba yapması..

o 8 metreden attığı panyalı üçlüge sevinmesinin ise izahı yok. ben lisede oynarken o tarz bir pozisyonda nezaketen de olsa bir pardon jestinin yapılacagını biliyordum..

Yalnız maaşını alamadığı için -haklı olarak- kulübe ihtar çeken bir basketbolcunun parkeye çıktığı anda herşeyi unutup sonuna kadar mücadele etmesi ve takımın hücum yükünü sırtlayanlardan biri olması muazzam bir profesyonellik örneği. Hem Banvit hem de Efes maçında maçın adamı seçildi.

Teşekkürler Jamont. Darısı FB Ülker maçına!

pardon da panyadan 3lük attı diye kime ne pardon jesti yapacak ya? böyle komik şey olur mu? adamı eleştircem diye kendinizi ne hallere soktunuz.
oldu olacak birini poster yaptığında da özür dilerim abi çeksin.
sonra benchde akıllı olsun bu tarz sayılarda öyle kenarda triplere girmesin. artist herifler!!1!1
arroyo da zaman zaman rakibiyle dalga geçermişcesine top sektiriyor filan zaten ona hiç değinmiyorum!!1

Panyadan 3lük attıktan sonra mimikler yapan Gordona böyle diyen allah korusun rajon rondo filan bizde oynasaydı adama soytarı derdi herhalde.

ayrıca sokak basketbolunda böyle birşey yapsa hiçte atılmazdı oyundan aksine o takımdaki herkes şekilden şekle girerdi sayının gazını yükseltmek için.

pardon da panyadan 3lük attı diye kime ne pardon jesti yapacak ya? böyle komik şey olur mu? adamı eleştircem diye kendinizi ne hallere soktunuz.
oldu olacak birini poster yaptığında da özür dilerim abi çeksin.
sonra benchde akıllı olsun bu tarz sayılarda öyle kenarda triplere girmesin. artist herifler!!1!1
arroyo da zaman zaman rakibiyle dalga geçermişcesine top sektiriyor filan zaten ona hiç değinmiyorum!!1

Panyadan 3lük attıktan sonra mimikler yapan Gordona böyle diyen allah korusun rajon rondo filan bizde oynasaydı adama soytarı derdi herhalde.

basketbol topunu hayatında kaç kere eline aldın?

potaya smacı vurur asılı kalır karşındakini maymun edersin, dream shake ile savunmacını pazara gönderirsin vs. bunlar zaten bilinçli yapıldıgı için haliyle 'pardon' denilecek bir şey yok.fakat 8 metreden panyalı üçlük attıgında da 'pardon' jesti yapamıyorsan dahi efendi gibi geri koşar savunmana dönersin parke adabıdır...

şans eseri attığın basketlerde pardon jesti yapılacak diye bir adab yoktur. istediğin mimikle tepkini verirsin gordonda ellerini açıp şanslı olduğunu gösteren bi hareket yaptı zaten. kendi sahasından sayı atarsa oyuncular pardon jesti yapsın mı yine mesela?

tenis oynamıyoruz burada.