#8 Malik Hairston

Muazzam faydalıydı.Kenan Sipahi'nin çıktı diye bıraktığı topu takip edip yaptığı asist,o asistle salonun aldığı hal unutulmayacak cinstendi. :) Gordon'ın sakatlandığı gün eyvah diyenler derbide sahada Malik Hairston'dan fazlasını görmeyi isteyemezdi herhalde.

Dun savunmada cok faydaliydi ve reboundlarda cok ciddi destek verdi, geldiginden beri takim oyuncusu karakterini kisa surede ortaya koydu.. Hucumda da penetreleri etkili ve guclu oldugu icin bitiriciligi var. Su ana kadar tek sikintisi dis sutu, onceki takimlardaki dis sut istatistiklerini bilmiyorum ama sutlari cok sert ve dik gidiyo potaya, daha yumusak ve bombeli atmasi lazim.. Bu atis stiliyle yuzdeli sokabilme sansi zaten yok, umarim form tutunca beni bu konuda yaniltir...

Faydalı olacak Malik, dün takıma verdiği önemli katkılarla da bunu gördük...

Ama bazen diyorum ki, keşke David Hawkins'i Galatasaray formasıyla hiç izlememiş olsaydık... Zira o gittikten sonra o pozisyonda kimi izlesem hep bir şeyler eksik geliyor. Neyse :) Şimdiki hayata dönersek; umarım daha da iyi olacak Malik...

Malik'e lig lisansı çıkartıp Domercant'i tribüne yollamak çok yerinde bir hamle oldu. Maçı kazanmamızdaki en kritik etkenlerden biriydi. :)

Şutları dışında muazzam oynuyor. Her şeyini veriyor sahaya. Yavaş yavaş şutlarda da bi istikrar yakalarsa o beklenilen istenilen Hawkins seviyesine gelecektir.

Ben şutlarının da ritim bulacağına inanıyorum. Maçtan önce sakatlığı var ve kendini deneyecek diyorlardı. İlk soyunma odasına gittiğinde durum kötü gözüküyordu. Domercant çıktı bir ara hatta. Sonra fedakarlık yapıp oynadı.. Özellikle Kenan'la girdiği pozisyonda ne kadar istekli olduğunu da gördük..

Ben şutlarının da ritim bulacağına inanıyorum. Maçtan önce sakatlığı var ve kendini deneyecek diyorlardı. İlk soyunma odasına gittiğinde durum kötü gözüküyordu. Domercant çıktı bir ara hatta. Sonra fedakarlık yapıp oynadı.. Özellikle Kenan'la girdiği pozisyonda ne kadar istekli olduğunu da gördük..

Hakikatten belinden iğne yedikten sonra sakat sakat maça çıktığını da unutmamak lazım. Bravo Hairston'a.

Maç kondisyonu artınca daha da iyi olacaktır. Ribaund katkısı ve önce Jamon Gordon ve sonra Hawkins te kullandığımız sırtı dönük oynama özelliğini ileri de çok daha iyi kullanabiliriz.

Dün tartışmasız maçın en iyisiydi. Maliki sildi sahadan, ayrıca potaya drive ettiğinde de dış atıcılarımızı çok rahatlattı...

KSK maçında şut da soktu hatırladığım kadarıyla.. O da demek ki karşı takımın önemli oyuncusunu savununca maça daha fazla konsantre olanlardan :) İyi oldu bize gelmesi, gerektiğinde rakip skoreri kitliyor, guardı savunuyor, 4 kısaya geçtiğimizde 4 numara gibi oynayabiliyor, lazımdı bize böyle bir oyuncu :)