Ahmet Dedehayır İstifa

Ahmet Dedehayır İstifa Etmeli mi?

• Kullanılan toplam oy
    139
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cem Erzen' Alıntı:
Bu arada konu ile alakası yok ama süre gelen beko basketbol ligindeki daçka efes bağlantısıda tamamiyle sportmenlik dışı bir konudur ( keza gecen seneki fb alpella bağlantısı gibi) ve haksız rekabet sağlamaktadır. Ne yazık ki federasyon adam gibi yonetilmediği icin bu tur carpıklık lar sadece bizim ulkemizde olur.

Aslında bu konu biraz daha farklı. Sonuçta Alpella'nın arkasında Ülker Grubu olmasına rağmen Darüşşafaka bu sene nerdeyse ligden çekilmenin eşiğine gelmişti hatırlanacağı gibi. Cooper Tires sponsorluğu aldılar ama buradan gelen miktar ne yazıkki takımı doğrultmaya yeterli değildi. Yani şu an Efes Pilsen sahip çıkmasa belkide Darüşşafaka faaliyetlerine ara vermek durumunda kalabilirdi. Zaten kadrosu da Efes Pilsen'in genç oyuncularıyla idare eder düzeyde, eski günleri mumla arıyorlar diyebiliriz. Umarım en kısa sürede bu maddi sorunlar aşıp tekrar zirveyi zorlayan bir ekip ve yetenekli oyuncu fabrikası durumuna gelirler..

Bu arada bir önceki mesajımda yazdığım "buraya 5000 ileti yazmak yerine kulübe 500 mail atmak daha yararlı olur" cümlesine bir arkadaş maille olmaz demiş, tabiki şu konu maille çözülecek kadar basit değil artık. O cümleyi örnek olarak verdim, yani yazılanlar çizilenler burada kalmasın, herşey kulübe de iletilsin anlamında yazmıştım. Onu tekrarlayayım istedim, umarım olumlu bir sonuç alınır mağdur olan arkadaşlar adına..

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Tugay yanlış anlama da, ne açıdan istediğimiz bir salon acaba?

Maslak uzak, Bağcılar merkezi mi oluyor?

Üstelik orası da 3500 kişilik sanırım.

Yok Emre ben yakınlık-uzaklık açısından söylemedim.

Kapasite açısından da derbi maçları hariç hiçbir sorun yok bana kalırsa...

Sadece geçen seneden beri oluşan sorunların çözümü için bir kaynak olabilir.
Üstelik sahaya yakınlığı,yani seyirci baskısı açısından da oldukça randımanlı bir salona benziyor.

Şu anda kabusum olan Mikroekonomi'ye çalışıyorum. Bizim okulun liberal politikalarını tamamıyla yansıtan dersimize bakarsak, derbi maçlardaki kapasite sorununu çözmemiz için bilet fiyatlarını arttırmamız gerekir(Artan fiyat düşen talep falan filan)Ahmet Dedehayır borsayla uğraşan biri olarak belki bu tarz bir çözüm getirir belki ne dersiniz? :p (Thinking like an economist diye bir chapter da var zaten, dünya öyle düşünenlere kalsa berbat olurmuş onu öğrendim, zaten aldığım notlara bakılırsa başka pek bir şey öğrenemedim.)

Sulandırdım biraz farkındayım; ama salondaki sorunlar falan derken içim karardı.

Cem Bey, tüm yazdıklarınıza katılıyorum bu arada demin yazmayı unuttum. Tamam, Efes'in destek vererek Darüşşafaka gibi güzide bir kulübümüzü ayakta tutması çok hoş; ancak yaşanan Bora ve Hammonds transferleri aynı oranda nahoş. Üstelik, Efes'e de hiç yakışmadı.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="Cem Erzen":13e74lsz]
Bu arada konu ile alakası yok ama süre gelen beko basketbol ligindeki daçka efes bağlantısıda tamamiyle sportmenlik dışı bir konudur ( keza gecen seneki fb alpella bağlantısı gibi) ve haksız rekabet sağlamaktadır. Ne yazık ki federasyon adam gibi yonetilmediği icin bu tur carpıklık lar sadece bizim ulkemizde olur.

Aslında bu konu biraz daha farklı. Sonuçta Alpella'nın arkasında Ülker Grubu olmasına rağmen Darüşşafaka bu sene nerdeyse ligden çekilmenin eşiğine gelmişti hatırlanacağı gibi. Cooper Tires sponsorluğu aldılar ama buradan gelen miktar ne yazıkki takımı doğrultmaya yeterli değildi. Yani şu an Efes Pilsen sahip çıkmasa belkide Darüşşafaka faaliyetlerine ara vermek durumunda kalabilirdi. Zaten kadrosu da Efes Pilsen'in genç oyuncularıyla idare eder düzeyde, eski günleri mumla arıyorlar diyebiliriz. Umarım en kısa sürede bu maddi sorunlar aşıp tekrar zirveyi zorlayan bir ekip ve yetenekli oyuncu fabrikası durumuna gelirler..

Bu arada bir önceki mesajımda yazdığım "buraya 5000 ileti yazmak yerine kulübe 500 mail atmak daha yararlı olur" cümlesine bir arkadaş maille olmaz demiş, tabiki şu konu maille çözülecek kadar basit değil artık. O cümleyi örnek olarak verdim, yani yazılanlar çizilenler burada kalmasın, herşey kulübe de iletilsin anlamında yazmıştım. Onu tekrarlayayım istedim, umarım olumlu bir sonuç alınır mağdur olan arkadaşlar adına..[/quote:13e74lsz]

Ferhat bey,

Sorun efesin verdiği destek deil, dacka yı keyfine gore kullanması. Eğer destek olunyosa hammonds ve bora neden geri alınıyo. Dacka su anda ergin atamanın reserve takımı işlevini goruyor. Kendi plansızlığı sonucu haksız bir rekabet yaratıyor. Örneğin hammonds ve boralı dacka ile oynayan takımlarla bu oyuncular efese gittikten sonra dacka ile oynayan takımlar aynı sartlar icinde mucadele etmiş olmuyolar cunku sonucta iki oyuncuda dackada baya rol alıyolardı ve efes ile dacka aynı ligde mucadele ediyolar( aynı ömer asık konusunda olduğu gibi). Beko basketbol ligi gibi milyon dolarların donduğü, üst seviyede rekabetin olduğu ve basarının tek olcu kabul edildiği profesyonel bir yapıda bunlar izin verilmemesi gerektiğini dusunuyorum

Bu durumu bende hoş karşılamadım ama sonuçta bu isimler Efes Pilsen oyuncuları. Bora zaten Efes Pilsen'in altyapısından yetişen ve bonservisi Efes Pilsen'de olan bir isim. Hammonds'ı da Efes Pilsen getirdi Türkiye'ye ve sezon öncesi kampında Efes Pilsen kadrosundaydı. Yani zorda kalınca yeni transfer yapmak yerine bu oyuncuları tekrar kadroya aldılar, bu her ne kadar etik bir durum olmasa da aynı şartlarda her kulüp için yapılabilecek en normal şeydir bir yerde de..

Konunun buraya kaymasını istemediğim için ve bu başlığın çok önemli detaylar içerdiğini bildiğim için bu yazdıklarımızın birer dipnot'tan öteye gitmesini ikimizde istemeyiz büyük ihtimalle. O yüzden boşverelim en iyisi. Kombine mağduru olan arkadaşlarımız için çözüm aramak bu konulardan çok daha önemli kuşkusuz..

Alınmaca,üzülmece yok o salonu 2 hafta öne fenerbahçenin büyüklüğü doldurdu, Galatasaray ın büyüklüğü khimik veya telekom veya kepez maçında tribünleri full çektirmesidir,yoksa tokatspor da dolduruyor fenerbahçe gittiğinde
aynı şeyi ters çevir fenere uygula
Türkiye de basketbol taraftarı yok,salona gelecek adam yok
bende şunu okumanızı tavsiye ederim http://vliegendenederlander.blogspot.co ... rt-ii.html

Eser selam!

Sorun bence FB maçlarında izdiham olmasında değil, diğer maçlara çok az insan gelmesinde, bununda sebebi sadece bizler veya yönetim değil.

Akıllı bir taraftar politikası ile bugün çok daha fazla bir ortalamaya oynuyor olabilirdik, ama taraftara düzgün hizmet verememenin, bilet ve kombine fiyatlarını ayarlayayamanın sıkıntıları yaşanıyor.

Geçen sene 1200 kombine satılıyorsa ve bu sene 100 tane bile satılamıyorsa, fb maçında biletli kombineli insanlar dışarıda kalıyorsa, aileler izdihamdan dolayı ezilme tehlikesi geçiriyorsa, kalıcı bir taraftar profili oluşturmakta imkansız olur.

Yönetim bunları yapabilse, buna rağmen bizim tribünlerimiz olumlu etkilenmezse açık söylüyorum fenerli olurum....

Sezon başı 100 ytl kombine 5 ytl bilet deselerdi eminim salonun 3 te 2 si kombine satılırdı, birde taraftarı memnun eden bir sezon yaşattınmı, gelecek sezon kombineye zamda yapabilirsin, daha yüksek beklentilerede sahip olabilirsin.

Bu yapılmıyor, bu yapılmıyor, bu yapılmıyor.......

Eren Aydın' Alıntı:
Bence f.bahçe basketbol şubesini kapatsa bizimkilerde basketbol için kendilerini çok kasmazlar.Durum bunu gösteriyor...
Yanılıyorsun, GS basketbolu bu ülkeye getiren takımdır, bu klüpte en tepesinden taraftarına kadar basketbol aşığı bir kitle vardır.

Herkes bıraksa biz bırakmayız, içini rahat tut:)

Eyüp abi,

Kendi salonumuzu dikmeliyiz ki,taraftarda gelsin yoksa Fatih ormanlarına falan gidecek basketbolu seven adam yok bu ülkede

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":3jz3u7yc]Bence f.bahçe basketbol şubesini kapatsa bizimkilerde basketbol için kendilerini çok kasmazlar.Durum bunu gösteriyor...
Yanılıyorsun, GS basketbolu bu ülkeye getiren takımdır, bu klüpte en tepesinden taraftarına kadar basketbol aşığı bir kitle vardır.

Herkes bıraksa biz bırakmayız, içini rahat tut:)[/quote:3jz3u7yc]
Yok abi kapatırlar demedim bu kadar harcama yapmaz diye değiştireyim o zaman.Gerçi bize basketbolu seven bilen başkanda yaramıyor.Örnek:Özhan Canaydın:)
Basketbol gerçekten önemseniyorsa 2010 bitmeden Aslantepe'ye ilk kazmanın vurulması gerekiyor.Yoksa her yıl 6-7 milyon dolar harcamakla ancak gün kurtarılır.
Kendi salonumuzdaki güzel günleride göreceğiz inşallah...

Ben Onu Bunu Bilmem Şuan O Pembe Koltuklar Açıkmı - Kapalımı ?

Yokmu Şu Forumu okuyan bir baba yiğit GSBASKET ŞUBESİ YÖNETİCİSİ ?

Sizin göreviniz nedir ?

GS İsmi amblemi altında kendinize rant sağlamakmı ?

Eğer sen gs basket şubesinin koltuğunda kös kös oturup bi koltukları açdıramıyorsan floryanın 5 kapısından ÇIK GİT LÜTFEN ..!

Sezon başında ahmet dedehayır bey bize devre arasında BENLE ALIP VEREMEDİNİZ NEY istifamı etmemi istiyorsanız ediyim demişdi

şuncazcık 100ü varsa ÇIKAR GİDER..!

herşey iyi giderken birilerinin istifasını istemek acaip moda buaralar...bende sayın HALDUN ÜSTÜNELİN istifasını istiyorum sebep olarakda hmmm şeyyy lincolnden önce juninho yu nasıl olurda takımımıza getiremezsiniz olsun....lütfen istifa...

Erdem Akkaş' Alıntı:
herşey iyi giderken birilerinin istifasını istemek acaip moda buaralar...bende sayın HALDUN ÜSTÜNELİN istifasını istiyorum sebep olarakda hmmm şeyyy lincolnden önce juninho yu nasıl olurda takımımıza getiremezsiniz olsun....lütfen istifa...

Şey bide saçında kırıklar var biraz bakımlı olsun canım olmaz böyle :p

Tolga Kaplan' Alıntı:
Ahmet Dedehayır tam olarak neden istifa etmeli madde madde yazabilecek bi arkadas var mı ?

1)pembe gömlek giyiyor ve bu senenin modası değil
2)ceketine birde mendil takıyor türkücü görünümü veriyor
3)ağzı bozukmuş( tabi bizim taraftar aziz yıldırımın önünde eyvallah diyen yöneticilere alışık olduğu için)
4)sadece fener maçına değil takımın tüm maçına geliyor
5)murat özyeri görevinden aldı

Erdem Akkaş' Alıntı:
[quote="Tolga Kaplan":2xsia6sw]Ahmet Dedehayır tam olarak neden istifa etmeli madde madde yazabilecek bi arkadas var mı ?

1)pembe gömlek giyiyor ve bu senenin modası değil
2)ceketine birde mendil takıyor türkücü görünümü veriyor
3)ağzı bozukmuş( tabi bizim taraftar aziz yıldırımın önünde eyvallah diyen yöneticilere alışık olduğu için)
4)sadece fener maçına değil takımın tüm maçına geliyor
5)murat özyeri görevinden aldı[/quote:2xsia6sw]

O zaman kesin istifa etmeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...