Darius Songaila

Songalia bu takımda en az para alan 2 3 oyuncudan biri. Tamam eleştiriyosunuzda bari saha içinde gördüğünüzü eleştirseniz eyvallah, kafanızdan bilgi uydurmadan lütfen.

Bildiğim kadarı ile Songaila 500.000$ a oynuyor senelik. Oktay Mahmuti açıklamıştı. Yıllık 500.000$ takımdaki en az 2-3 miktardan biri ise yandık o zaman.

Göksenin Sertaç'ı saymazsan en az 2 3 miktardan biri neye şaşırıyosunuz 8 9 milyon dolarlık takım kuruldu sonuçta. Şunumu istiyosunuz hem 3 milyon dolara takım kur hem EL de oyna hemde Siena'ya yenilince ölümüne eleştir öyle bi dünya yok malesef.

500 bin dolar değil 500 bin euro alıyor.Yani yaklaşık 1trilyon 250 milyar ediyor eski para ile.
O da yaklaşık 700 küsür bin dolar eder.

Şimdi soruyorum Serhat'ı,Göksenin'i bir kenara koyarsak bizim takımda bu paradan daha fazla kazanan oyuncuları sıralayabilirmisiniz?

Yok aldığı para helali hoş olsun kendisi bu paraları bizde kazanmasa başka bir takımdada rahatlıkla kazanırdıda,yani beyanlar gerçeğe uygun olsun diyorum.Birşeyi eleştirirken veya korurken argümanlar doğru olmalı.

Sezon başından beri "Darius Songaila 2 sezondur düzenli olarak forma şansı bulamıyor." gibi söylemlerle savunuyordum Songaila'yı.Ama lokavtın devam edeceği haberini almamla birlikte kendisiyle devam etmemizi elzem olarak görmüyorum.Sonuçta Deron-Semih-Ersan faktörleri yüzünden Beşiktaş ve Anadolu Efes bizden 1 adım öndeyse bizimde bir şey yapmamız gerekir.İsim vermek gerekirse Pattrick Patterson,Glen Davis,Carl Landry gibi orta düzey uzun forvetlerden birini 1 seneliğine takıma almak gerekiyor.Çok büyük uçuk isimlerde söylemedim takım içi dengeleri bozulmasın diye.Bu dakikadan sonra NBA'in bu sezon oynanmayacağı belli iken uzun forvete transfer yapmak gerekir.

Erdal kardeşim 4 numaraya bir Nowitzki gelse diğer oyuncular sen çok para alıyorsun mu diyecekler? O tarz bir süperstar diğer oyuncuları rahatsız etmez.Bilakis Furkan gibi genç oyuncular için onunla antreman yapmak bile büyük şans olur

Erdal kardeşim 4 numaraya bir Nowitzki gelse diğer oyuncular sen çok para alıyorsun mu diyecekler? O tarz bir süperstar diğer oyuncuları rahatsız etmez.Bilakis Furkan gibi genç oyuncular için onunla antreman yapmak bile büyük şans olur

Durant'in aylik 650 bin USD istedigi ortamda Nowitzki ne kadar ister Onur kardesim?

Isin maddi boyutunu dusunun yahu. Nowitzki'nin burada 7 ay kalsa 5-7 milyon USD arasi para alir bizden ki bu da hemen hemen bizim butcenin %55-80 arasi bir orana denk gelir. Acik oldu mu? (Genel butcemiz 9 milyon USD olarak dusunulmustur.)

Durant'in aylik 650 bin USD istedigi ortamda Nowitzki ne kadar ister Onur kardesim?

Isin maddi boyutunu dusunun yahu. Nowitzki'nin burada 7 ay kalsa 5-7 milyon USD arasi para alir bizden ki bu da hemen hemen bizim butcenin %55-80 arasi bir orana denk gelir. Acik oldu mu? (Genel butcemiz 9 milyon USD olarak dusunulmustur.)
O kadar fazla mı alıyorlar?Williamsın aylık 200 bine oynadığını duymuştum.Ayrıca Riera gibi birine 3 milyon euro ödeyen bir klüp bu kadar büyük yıldızlara bir yerden kaynak yaratsın.Gerekirse Kölnün zamanında Podolski için yaptığı gibi taraftarlar ödesin Nba yıldızlarının ücretlerini

500 bin dolar alıyor 500 bin yuro değil. Bencede beyanlar gerçeğe uygun olsun insanlar yanıltılmasın.

500 bin euro aldığını Eyüp bey ve sizden duyduk Şamil bey.:DKaynakta bizzat şube yöneticisiydi,siz öyle demiştiniz,hatta geçmiş iletilerdede vardır,1,5 milyon dolar söylentisi çıktığında bizzat çıktınız siz açıkladınız.Bu arada bu başlığın ilk sayfalarında ulaşılabilir bu iletilere.

Şimdi yöneticimi yalan söylüyor?

O kadar fazla mı alıyorlar?Williamsın aylık 200 bine oynadığını duymuştum.Ayrıca Riera gibi birine 3 milyon euro ödeyen bir klüp bu kadar büyük yıldızlara bir yerden kaynak yaratsın.Gerekirse Kölnün zamanında Podolski için yaptığı gibi taraftarlar ödesin Nba yıldızlarının ücretlerini

Deron aylık 350 bin dolar net alıyormuş,vergisi,arabası,sigortası evi vs vs. aylık 500 bin dolar diyelim bu rakama.Büyük para.

2 dakikada faul problemine gir. Sonra kenardan maç seyrederek para kazan.Ne ala memleket.Songailanın savunma zaaflarını bile bile hücumda fark yaratacağını düşünerek transfer ettik ama onun oynadığı süreyi altyapıdan bir genç oyuncuya versek hücumda fazlasını yapar herhalde

Kolay gönderip getirmeyi sevmem ama tutmadı sanki.Yinede hata yapmamak adına sanki kelimesini eklemek istiyorum,yoksa aklım sankiyide kaldır diyor.