Darius Songaila

Evet tutmadı gibi dursa da geçen sene Rancik de aşağı yukarı böyle bir performans sergilerken kimse gönderilsin vs demiyordu, Ender 1 seneyi aşkındır formsuz ama gönderilmeli, yetersiz diyip onu eleştirenlere sabredelim düzelir deniyordu. Şuanlık beklediğimiz katkıyı alamadık ama formsuz olduğu gerçeği ortada. Mutlaka form tutacaktır ve form tuttuğunda durdurması zor olacak rakip için çünkü uzak mesafe isabeti iyi düzeyde. Ben de memnun değilim şuana kadar ama hemen gönderelim, yollayalım, bundan hayır gelmeyecek demek için daha erken.

Diğer uzunlarımızda olmayan özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum (tam anlamıyla daha gösteremese de). Ondan dolayı ben hala umutluyum kendisinden.

Bu adam geldiği zaman sevinmiştim açıkçası ama riskli bir transfer olduğunu düşünüyordum. Çünkü çok fazla süre almamıştı geçen sezon. Ve bana göre hiç de iyi bir oyuncu değil. Dışarıdan şut atmaktan başka pek katkısını göremedim. Bire birlerde zaman zaman etkiliydi fakat bir sürü de top heba ediyor.. Hayal kırıklığı kısacası benim için, geleceği tahmin edemeyiz hiçbirimiz ancak ben gelecekte de istikrarlı bir katkı vereceğini pek düşünmüyorum. Umarım yanılırım..

Genç olsa hadi tecrübesiz,gelişime açık denir de daha ne yorum yapılır ki yaşını başını almış adama.Kısaca hayal kırıklığı...

Gurovic transferine benzetiyorum biraz,bizden sonra basketbolu bırakabilir belki.

Arkadaşlar sapla samanı karıştırmayalım lütfen! Songalia ve lakoviç sahaya yürek koysunlar diye alınmadılar bu takıma. Avrupa platformunda maç zora girip zihinler, bilekler tutulduğunda akıl, beceri katsınlar diye alındılar. Dolayısı ile o yaştaki, sakatlıktan çıkmış, 1 sene neredeyse oynamamış Songalia'dan ribaund, blok beklemek mantıklı değil. Ayrıca Koç 4 numaraları hep şutörlerden seçiyor, oyun kurgusu bu! Ha formsuzdur katılırım, top kullanmaktan çekiniyordur katılırım ama yürek koysun, ribaund alsın, bloklasın deyince kusura bakmayın Songalia zaten böyle bir oyuncu kariyerinin hiçbir döneminde olmadı; bunu bilmek lazım!

Dış oyuncuların dış atışlarda formsuz olduğu bir dönemden geçiyoruz. Rakip bu kadar içeri gömüldüğü zamanlardada songaila'dan içerde ekmeğini taştan çıkarıp basket atmasını beklemeyin. Sürekli aynı çıkan 1 beşimiz daha yok. Oktay hoca yeni şeyler deniyor, önceden iki oyuncu kurucu ile daha fazla oynuyorduk ama dün lucas-shipp , lucas-shumpert daha fazla oynadı. Takımda tüm taşlar yerine oturduğu zaman songaila'da kendi görevini bildiği zaman bunları yapacaktır.

Şu sezon başında önemli olan her oyuncunun galatasaray için bir kimlik bulması ve bu kimlik için savaşması.

songaila ve lakovicin göndeirlmesinden yanayım. bu oyuncular kritik yerlerde sazı eline alsınlar diye alındı. ama özellikle lakovic toptan olabildiğince kaçıyor. songailadan bahsetmek bile istemiyorum açıkçası. 3 ve 4 numara alınırsa f8 hayal olmaz. yeterki alınırsa, alınan oyuncular düzen içinde iyi işlesin. çünkü takımda yürek var mücadele ve inanç var

sürü psikolojisi bu olsa gerek, şu an çok iyi değiller ama bu adamlar olmasa şu an EL de olan Rytas tı, ne çabuk unuttunuz 30 eylül-2 kasım ı, nankörlük bu. paok maçında iyi değillerdi ama diğer 2 maçtaki istatiskilerini asayım utanırsınız belki, yok bir işe yaramamışlar cacık olmazlar foslar falan filan diyenler;

asvel maçı (93-83);
Lakovic 32 dk 1/3 2lik, 6/8 3lük, 2/2 FT, 3 asist 1 top çalma, 22 sayı 20 rkg (takımın en yüksek ranking alanı)
Songaila 26 dk 9/13 2lik, 5 rib, 2 top çalma 3 top kaybı, 18 sayı 16 rkg

rytas maçı (71-63);
Lakovic 30 dk 3/5 2lik, 0/3 3lük, 4/4 FT, 3 rib, 5 asist 1 top kaybı, 10 sayı 17 rkg (takımın 2. en yüksek ranking alanı, Shipp; 18)
Songaila 17 dk 3/5 2lik, 2/2 FT, 3 rib, 2 top kaybı, 8 sayı 8 rkg

insan nerelerden geldiğini verilen emekleri unutmamalı, barca siena ile maç yababiliyorsak bu adamların da ciddi katkısı sayesinde oldu.

Songalia'nın gelişine en çok sevinienlerden biriydim belki ama şu an ben de gitsin diyorum...
Evet nereden geldiğimiz unutulmamalı ancak nerede olduğumuzun da farkına varılmalı...
Ben Songalia'dan dünden sonra umudu tamamen kestim...
Belki hala faydalı olabilecek bir oyuncu ancak bizim takımın sistemine tamamen ters...Çünkü onu NBA'de tutunduran artık ne atletizmi, ne mücadelesi kalmış...Bence takımda kalırsa faydadan çok zarar verir...

sürü psikolojisi bu olsa gerek, şu an çok iyi değiller ama bu adamlar olmasa şu an EL de olan Rytas tı, ne çabuk unuttunuz 30 eylül-2 kasım ı, nankörlük bu. paok maçında iyi değillerdi ama diğer 2 maçtaki istatiskilerini asayım utanırsınız belki, yok bir işe yaramamışlar cacık olmazlar foslar falan filan diyenler;

asvel maçı (93-83);
Lakovic 32 dk 1/3 2lik, 6/8 3lük, 2/2 FT, 3 asist 1 top çalma, 22 sayı 20 rkg (takımın en yüksek ranking alanı)

rytas maçı (71-63);
Lakovic 30 dk 3/5 2lik, 0/3 3lük, 4/4 FT, 3 rib, 5 asist 1 top kaybı, 10 sayı 17 rkg (takımın 2. en yüksek ranking alanı, Shipp; 18)

insan nerelerden geldiğini verilen emekleri unutmamalı, barca siena ile maç yababiliyorsak bu adamların da ciddi katkısı sayesinde oldu.

Daha başka bişey demeye gerek yok bence

ya arkadaşlar o istatistikler münferittir.münferittir arkadaşlar,songaila 18 değil 28 atsın sisteme ters olduktan sonra ne anladım

asvel maçı (93-83);

rytas maçı (71-63);

Dünkü maçta ben de çok daha fazlasını bekliyordum ama gökhan abi durumu özetlemiş, nankörlük etmemek gerek

Olur gönderelim.Yerine gelecek adam minimum bir ay katkı veremez,o aralıkta onu da yollarız.
Abiler ablalar,bu keskinlikle bir yere varamayız.

asvel maçı (93-83);

rytas maçı (71-63);

Bize Barca-Siena-Efes gibi güçlü takımlara karşı oynayan oyuncu lazım. O dediğiniz maçlardan daha yüksek yerler hedefliyoruz. Geçiniz efendim.

ya arkadaşlar o istatistikler münferittir.münferittir arkadaşlar,songaila 18 değil 28 atsın sisteme ters olduktan sonra ne anladım

Sistem Oktay Mahmutinin sistemi mi..? Efe demirin sistemi mi..? Oktay mahmuti songailayı sistemine uyacağını düşünerek almıştır..ve uymadığını düşünürse de değiştirir zaten..Oktay Mahmuti değiştirmiyorsa ya beklediğini alıyor,ya da oyuncusuna hala inanıyor demektir..

Aykut abi,Barca ve Siena'yı o maçlar sayesinde görmüşken nasıl geçelim? :) O maçlar ciddi kıstastır diye düşünüyorum.
Performansı dalgalı,bir parça yetersiz.Bu durum plan bozuyor,70'leri göremememizde etken oluyor bence.Sezonun ilk kısmında beklenen katkıyı alamasak da ortalarına doğru kendini bulur diye düşünüyorum.Net bir sezon kaçırmış,30'u geçmiş bir uzundan bahsediyoruz.Kaçırdığı sezon paralelinde transferi tartışılabilir tabi.