Darius Songaila

Songaila'nın performansı çok yetersiz eleştiriler normal, işin daha kötüsü hiçte düzelecek gibi görünmüyor, umarım yanılırım ve bir an önce toparlar çünkü 4 numaradan hiç skor katkısı alamıyoruz ve bu da takımın skorunu çok düşürüyor.

Aykut abi,Barca ve Siena'yı o maçlar sayesinde görmüşken nasıl geçelim? :) O maçlar ciddi kıstastır diye düşünüyorum.
Performansı dalgalı,bir parça yetersiz.Bu durum plan bozuyor,70'leri göremememizde etken oluyor bence.Sezonun ilk kısmında beklenen katkıyı alamasak da ortalarına doğru kendini bulur diye düşünüyorum.Net bir sezon kaçırmış,30'u geçmiş bir uzundan bahsediyoruz.Kaçırdığı sezon paralelinde transferi tartışılabilir tabi.
Zaten sözleşmesi 1 yıllık diye biliyorum böyle durumlarda sabırla beklenecek değil hazır oyuncu lazım. Tabiki Bazı maçlarda verim vermiştir. Ancak Beklenti normal olarak daha yüksek. Oktay Hoca da mevzu olan zorlu üst düzey maçlarda gereken süreyi ona vermedi beklediğini oda alamıyor çünkü. Lokavtta varken Songalia'da bu kadar kötüyken :)

Takımımızda rotasyon sıkıntısı yaşadığımız bölgenin en önemli oyuncusu kendisi ama beklenen ve gereken katkıyı veremiyor bunda çok büyük sakatlık geçirmiş olması nbadeki rolünün yıllarca bizim takımdakinden çok farklı olmasıda büyük etken. Ama ligde şampiyon olmak istiyorsak olası bir efes eşleşmesinde songalianın performansı çok önemli olacak çünkü ersan ve savanovic gibi çok kaliteli 2 oyuncusu var 4 numarada. Toparlanmanı umuyoruz ve mücadele etmeni istiyoruz songalia..

şu an karşıyaka fener maçını izliyorum. ikinci periyodun ortaları. ilkan 11 sayı attı. 11 sayının yanında topu hücuma taşıyabilen bir uzun. savunmada hızlı adam. ismet badem ilkanın a milli takımda ilk 5 oynayacak bir oyuncu olduğunu söyledi:D

songaila çok vasat bir performans sergiliyor 4 numarada çok sıkıntıdayız atletik oyunculara karşı savunma yapacak bir adamımız yok maalesef

Songalia bizim sistemize uygun bir oyuncu değil bence.Ne savunmada ne de hücumda.Savunmada gerekli sertliği gösteremiyor bir 4 numara transferi veya 3.5 numara transferi olacak gibi.

NBA'den oyuncu almayalım. Hele büyük yıldızlar almak gibi bir hataya düşülmemesi gerekir. Avrupa'da uzun süre oynamayı düşünen ve bu düzlemde bir kontrat düşünen bir 4 numara veya Zaza'nın gideceği düşünülerek kalıplı bir Pivot transferi düşünülebilir.

Bizim takımımız sürekli ileri giden bir takım. Yeni bir basketbol ekolü yaratmak yönünde ilerlerken bu projeyi sekteye uğratacak adımlar büyük hata olur.

Acaba Andric'i 4 numara'da kullansak nasıl olur ? 5 Numarada Furkan ve Zaza oynar,4 numara'da Songaila daha kısa süre alır ama yaşından dolayı böylesi daha iyi olur,belki daha fazla verim alabiliriz bu şekilde.

Bende diyorum Songaila'nın topici neden aşağılarda kaldı.

Bugün son çeyrekte gayet iyiydi Darius. Yavaş yavaş kendini buluyorsun , sana güveniyorum ben.

Son dakikalarda beklediğimiz oyunun bir kısmını sahaya yansıttı ama form durumu hala iyi değil savaştı son dakikalarda faul problemi olmasına rağmen. Birkaç hafta içinde umarım tamamen toparlanır yoksa yerine alınacak bir oyuncuyla rotasyonda gerilere itilecek bizden söylemesi

Seninle ilgili düşüncelerim değişmedi Songaila en azından son periyotta insiyatif aldın ve katkı verdin,bunun için teşekkür ediyorum ama düşüncelerim hala olumsuz seninle ilgili.

adamı oynatmazsan nası katkı verecek. kulanmayı bılmıyorsan yapacagı bırsey olmaz. bır kere post up ından yararlandıkmı bır kere ona pozısyon hazırlayıp sut ımkanı yarattıkmı bence mahmutı bıtmıs okeye donuyor su takımla adamlar ezdıler bızı helal olsun paschutın

adamı oynatmazsan nası katkı verecek. kulanmayı bılmıyorsan yapacagı bırsey olmaz. bır kere post up ından yararlandıkmı bır kere ona pozısyon hazırlayıp sut ımkanı yarattıkmı bence mahmutı bıtmıs okeye donuyor su takımla adamlar ezdıler bızı helal olsun paschutın
Şu takımla dediğin takım geçen senenin Eurocup şampiyonu;Domercant gibi muazzam bir oyuncusu var ,Greer gibi 3 sene öncesinin Eurolig sayı krallığına oynayan bir YEDEK gardı var ve Sieana galibirtinin özgüveni var.
İşin Songaila kısmına gelirsek yanlış transfer yapıldı; alındığı zamanda söyledim adamın en önemli özelliği atletizmiydi iyi olduğu zamanlar ama artık yaşlandı ve atletizmi kocaman bir sıfır şuan için.Zararın neresinden dönersek kardır dominant bir dört-beş numara almamız gerekiyor.

Kendiside iyi değil,bizde kullanamıyoruz.Sonuç iyi olmuyor tabi.

Eklemek lazım hernekadar kabul edilmek istenmesede kendisi bu takımın en çok kazanan ikinci oyuncusudur.Dolasıyla verdiği bu küçük katkılar iktisatçıları üzecek cinsten.Bunun aksini savunmak su kaldırmıyor demek gibi biraz.:D

Ben Songaila nın yanlış transfer olduğuna katılmıyorum. Evet, alınabilecek en doğru oyuncu filan değildi özellikleri açısından ama çok yanlış bir transfer de değil. Mesela Lakovic çok yanlış bir transferdi ama Songaila değil. İkisi de pek tutmuş görünmüyor orası ayrı. Aslında bizim aradığımız Chris Owens ya da aynı özelliklere sahip olan ve sırtı dönük oyunu daha güven veren biri.

Şu ana kadar Songaila yı pek besleyemediğimiz de gerçek. Alan savunmasına orta mesafesiyle iyi hücüm ediyor ama hem ona atılan paslar, hem de onun top istediği yerler şu ana kadar şanssızdı. İlerleyen haftalarda düzeleceğini düşünüyorum ama ne derece düzelir bilinmez!

Ben Songaila nın yanlış transfer olduğuna katılmıyorum. Evet, alınabilecek en doğru oyuncu filan değildi özellikleri açısından ama çok yanlış bir transfer de değil. Mesela Lakovic çok yanlış bir transferdi ama Songaila değil. İkisi de pek tutmuş görünmüyor orası ayrı. Aslında bizim aradığımız Chris Owens ya da aynı özelliklere sahip olan ve sırtı dönük oyunu daha güven veren biri.

Şu ana kadar Songaila yı pek besleyemediğimiz de gerçek. Alan savunmasına orta mesafesiyle iyi hücüm ediyor ama hem ona atılan paslar, hem de onun top istediği yerler şu ana kadar şanssızdı. İlerleyen haftalarda düzeleceğini düşünüyorum ama ne derece düzelir bilinmez!
İsim olarak ve zamanında yaptıkları için evet yanlış bir transfer değil,tam aradığımız profilde oyuncu ama Songaila çok yaşlandı ve uzun bir sakatlıktan çıktıktan sonra eski verimliliğini kaybetti.Bunları düşününce yanlış transfer oluyor.

Gordon beni nasıl yanıltıyorsa,Songaila en az o derece yanıltmıyor beni.Geçen sene o kadar laf ettiğimiz(ettiğim) Rancik'den daha fazla ne verebilir şu performansıyla?