Darius Songaila

Rancik'i aramıyor değilim açıkçası.Andric'in de Songalia'dan aşağı kalır yanı yok.Hiç gelişmeyecek ilerletmeyecek gibi oyununu.Bu kadarda isteksiz olunmaz.

Şu takımla dediğin takım geçen senenin Eurocup şampiyonu;Domercant gibi muazzam bir oyuncusu var ,Greer gibi 3 sene öncesinin Eurolig sayı krallığına oynayan bir YEDEK gardı var ve Sieana galibirtinin özgüveni var.
İşin Songaila kısmına gelirsek yanlış transfer yapıldı; alındığı zamanda söyledim adamın en önemli özelliği atletizmiydi iyi olduğu zamanlar ama artık yaşlandı ve atletizmi kocaman bir sıfır şuan için.Zararın neresinden dönersek kardır dominant bir dört-beş numara almamız gerekiyor.

ne olmus eurocup sampıyonuysa. bu senede muhtemelen kendı sahasında yendıgımız rytas sampıyon olacak yada su an kı kadromuzala bızde eurocup ta oynasak acık ara favorısıydık o kupanın. domercant takvıyesını yaptılar belkı ama su an avrupanın onemlı uzunlarından lampeyıde kaybettıler popovıc gıbı skorer bı oyuncuyla bırlıkte ve benım dedıgım gıbı su takımdan cok daha kalıtelı bı takımız

Şu takımla dediğin takım geçen senenin Eurocup şampiyonu;Domercant gibi muazzam bir oyuncusu var ,Greer gibi 3 sene öncesinin Eurolig sayı krallığına oynayan bir YEDEK gardı var ve Sieana galibirtinin özgüveni var.
İşin Songaila kısmına gelirsek yanlış transfer yapıldı; alındığı zamanda söyledim adamın en önemli özelliği atletizmiydi iyi olduğu zamanlar ama artık yaşlandı ve atletizmi kocaman bir sıfır şuan için.Zararın neresinden dönersek kardır dominant bir dört-beş numara almamız gerekiyor.
3 sene oncesınden bahsedeceksek greer ıcın lakovıc songalıa nın uc sene once ne oldugunu ben anlatmıyayım sana

Rancik'i aramıyor değilim açıkçası.Andric'in de Songalia'dan aşağı kalır yanı yok.Hiç gelişmeyecek ilerletmeyecek gibi oyununu.Bu kadarda isteksiz olunmaz.
Tutku sahada yokken Andric'den birşey beklememek lazım. Geçen seneden beri yazdığımız olay bu. Andric=Tutku'nun performansı...Tutku yoksa Andric'de yok...Tutku varsa Andric'den en az +15 sayı...

Yerine su an icin tek uygun olabilecek bir isim varsa,Prokom'un Litvanyali 4 numarasi Donatas Motiejūnas. Gelecege buyuk bir yatirim olur. Unics macinda Songalia'nin Kazan'da Oktay hoca tarafindan nasilda haslandigini bizzat gordum. Oktay Hoca ne yapsin..
Nba'e gidecek Motejunas gerçekten geleceğe iyi yatırım olur :D Bu takımın ilacı Ali Traoredir.Songailanın da biraz utanması sıkılması varsa bu maçtan sonra kendi gider zaten

Vallahi,yaklaşık 2 ay önce ben Songalia'nın bizim ihtiyacımız olan oyuncu özelliklerini barındırmadığını söylemiştim ve bazı arkadaşlar da eleştirmişti ancak bugün görülüyor ki,bırakın yararı, takıma zarar vermeye başladı.

Bir an evvel gönderilip, sağlam bir 4 numara alınması dileğiyle.

Nba'e gidecek Motejunas gerçekten geleceğe iyi yatırım olur :D Bu takımın ilacı Ali Traoredir.Songailanın da biraz utanması sıkılması varsa bu maçtan sonra kendi gider zaten

Ali Traore denince aklima bazi seyler geliyor..Ali Traore :) Nereden su adami hatirlattin gece gece.. Ali Traore'yi Rusya'da 2 kere izledim..En son Lokomotiv Kuban-Cska macinda. Traore ile ilgili mactan once ve sonra tribundeki Ruslarla bayagi bir muhabetini yapmistik..Maci izleyen birisi olaraktan Ali Traore'nin ancak Lokomotiv Kuban'da is yapabilecegini dusunuyorum.Bol steps,bol top kaybi demek Traore her ne kadar fizigi ile sayida atsa,ribaund katkisida verse..

4 numara icin kisa vadede Motiejunas diyorum..Uzun vadede kesinlikle seneye Mirza Teletovic...

Ben şimdiye dek beklenen performansının altında kalan Lakovic'e hiç kızmadım mesela. Çünkü görüyorsun, adam en azından birşeyler için çabalıyor, bu yaşına kadar yapmadığı savunma gayretini ortaya koyuyor. Uğraşıyor yani.

Peki Songaila? Akla gelen her açıdan koskocaman bir "SIFIR"... Varlığının bir faydası olmadığı gibi zararı var, bu konudaki istikrarına hayranım cidden.

Ya tamam olmamış olabilir kimsenin memnun olduğu yok zaten.Gönderilme isteğinide anlarımda Onu naptın sen ya.Utanıp gitmesi lazım falan :) Daha ilk Euroleague senemiz kadromuzun yetersiz olduğunu biliyoruz.Üzülerek söylüyorum Top16'da ciddi bir grupta 1 galibiyetten fazlasınıda alamayız.Ama bu takım Eurocup ayarında bir kadro Euroleague'i çok istedik ama erken oldu bizim için.Böyle düşünmek lazım.Sezon başı elemeleri geçip geçemeyeceğimiz belli değildi piyasada alabileceğimiz bölgelerinin en iyi adamlarını bulduk.Tutan var tutmayan var belki de hoca yanlışın üzerine gidiyor ama ha dediğinde adamı gönderip yeni adam getiremiyoruz.Biraz sabır..

Ya tamam olmamış olabilir kimsenin memnun olduğu yok zaten.Gönderilme isteğinide anlarımda Onu naptın sen ya.Utanıp gitmesi lazım falan :) Daha ilk Euroleague senemiz kadromuzun yetersiz olduğunu biliyoruz.Üzülerek söylüyorum Top16'da ciddi bir grupta 1 galibiyetten fazlasınıda alamayız.Ama bu takım Eurocup ayarında bir kadro Euroleague'i çok istedik ama erken oldu bizim için.Böyle düşünmek lazım.Sezon başı elemeleri geçip geçemeyeceğimiz belli değildi piyasada alabileceğimiz bölgelerinin en iyi adamlarını bulduk.Tutan var tutmayan var belki de hoca yanlışın üzerine gidiyor ama ha dediğinde adamı gönderip yeni adam getiremiyoruz.Biraz sabır..
Basketbolda oyuncu göndermek hiçte zor bir iş değil ki.Dakikasında Songailadan daha iyisini buluruz

Biz Türklerin genlerinde var sanırım daha senenin yarısı olmadan adam göndermek. Durun bakalım yahu geçtiğimiz yıl Rochestie yi gönderdik adam şu an çılgın atıyor Fransa da. Son yıllarda takımda Chris Owens ve Mike Wilkinson çok yararlı oyunculardı ama taraftar onlardan çok daha yanlış oyuncular olan Rancik ve Gaines in arkasında durur muhtemelen. Halbuki Wilkinson her işi yapabilen, eli de düzgün, Owens ise savunulması zor ve rebound konusunda iyi bir oyuncuydu. Bence yanlışları oyuncu bazında değil takım kimyasında yapıyoruz. Rancik gibi narin, Gaines gibi undersize oyuncular alıp kendi kendimizi mahkum ediyoruz.

Hala söylüyorum Songaila yanlış bir seçim değil, sadece kapalı kutuydu, şu ana kadar açılan kısmı tatmin edici değil ama final four filan hedeflemediğimize göre illa değiştirilsin dememek lazım. Koç kendi karar verecektir. Ben mesela çok istedim Lampe gelsin diye ama gelmedi.