Darius Songaila

Biz Türklerin genlerinde var sanırım daha senenin yarısı olmadan adam göndermek. Durun bakalım yahu geçtiğimiz yıl Rochestie yi gönderdik adam şu an çılgın atıyor Fransa da. Son yıllarda takımda Chris Owens ve Mike Wilkinson çok yararlı oyunculardı ama taraftar onlardan çok daha yanlış oyuncular olan Rancik ve Gaines in arkasında durur muhtemelen. Halbuki Wilkinson her işi yapabilen, eli de düzgün, Owens ise savunulması zor ve rebound konusunda iyi bir oyuncuydu. Bence yanlışları oyuncu bazında değil takım kimyasında yapıyoruz. Rancik gibi narin, Gaines gibi undersize oyuncular alıp kendi kendimizi mahkum ediyoruz.

Hala söylüyorum Songaila yanlış bir seçim değil, sadece kapalı kutuydu, şu ana kadar açılan kısmı tatmin edici değil ama final four filan hedeflemediğimize göre illa değiştirilsin dememek lazım. Koç kendi karar verecektir. Ben mesela çok istedim Lampe gelsin diye ama gelmedi.
Daha ne kadar bekleyceğiz ki.Sezonun yarısı bitti nerdeyse

Biz Türklerin genlerinde var sanırım daha senenin yarısı olmadan adam göndermek. Durun bakalım yahu geçtiğimiz yıl Rochestie yi gönderdik adam şu an çılgın atıyor Fransa da. Son yıllarda takımda Chris Owens ve Mike Wilkinson çok yararlı oyunculardı ama taraftar onlardan çok daha yanlış oyuncular olan Rancik ve Gaines in arkasında durur muhtemelen. Halbuki Wilkinson her işi yapabilen, eli de düzgün, Owens ise savunulması zor ve rebound konusunda iyi bir oyuncuydu. Bence yanlışları oyuncu bazında değil takım kimyasında yapıyoruz. Rancik gibi narin, Gaines gibi undersize oyuncular alıp kendi kendimizi mahkum ediyoruz.

Hala söylüyorum Songaila yanlış bir seçim değil, sadece kapalı kutuydu, şu ana kadar açılan kısmı tatmin edici değil ama final four filan hedeflemediğimize göre illa değiştirilsin dememek lazım. Koç kendi karar verecektir. Ben mesela çok istedim Lampe gelsin diye ama gelmedi.

konuyla baya alakasız ama owens ve gaines aynı sezon oynadı ve tek sezon kalıp gitti ikisi de...

songaila için ise söylenecek pek söz kalmadı...en iyi yaptıgı iş olan orta mesafe şutları dahi çembere zor ulaştırdıgını görmek sinir bozuyor...bugün üstüste 2 pozisyonda alan savunmasına karşı yüksek postta şut kullanıp bitiremedi ve benchin en dibine gidip oturdu bir daha da kalkmadı..cevher'e üzülüyorum

GEçen yıl oyun kurucu Taylor içinde baya bir bekledim ama artık Darius içinde pas diyorum.Kasmanın manası yok,eskiden büyük oyuncuydu ama çok eskiden.Risk aldık ve kaybettik,bunu kabul etmeliyiz.

Mike Wilkinson > Darius Songalia.
Bugünkü durum böyle.Ama Mike Wilkinson'ın rüyasında göremiyeceği kariyere sahip Songaila...

Ama Wilkinson gönderilirip Rancik'le sözleşme yenilerlerken de bunun yanlış olduğunu Rancik'in Oktay Mahmuti'ye uymayan tarzda bir oyuncu olduğunu söylemiştim.Geçmiş zaman ama Wilkinson kalsa kafadan 2 galibiyet daha ekleyebilirdik Euroleague'de.

konuyla baya alakasız ama owens ve gaines aynı sezon oynadı ve tek sezon kalıp gitti ikisi de...

songaila için ise söylenecek pek söz kalmadı...en iyi yaptıgı iş olan orta mesafe şutları dahi çembere zor ulaştırdıgını görmek sinir bozuyor...bugün üstüste 2 pozisyonda alan savunmasına karşı yüksek postta şut kullanıp bitiremedi ve benchin en dibine gidip oturdu bir daha da kalkmadı..cevher'e üzülüyorum

Aynı sezon oynadıklarını biliyorum, Owens ın gerekli ama popüler olmayan, Gaines in ise popüler ama şart olmayan, tamamlayıcı olabilecek oyuncular olduklarını anlatmak istemiştim. Wilkinson-Rancik te bunun gibi. Rancik bazı maçlar çıkıp 30 sayı atabilir ama takımın ihtiyacı mı önemlidir oyuncunun istatistikleri mi? Gordon u gönderip Fitch i alır mısınız mesela? Anlatmak istediğim buydu.

Kim büyük bilemem ama galatasaray tarihinin gelmiş gecmiş en zararlı oyuncu.yanlış şut tercihi savumada yardım etmemesi ayakta duramaması bunlara ragmen müthiş bi özgüven ve oktay hocanın sonsuz kredisi sakatlanmadan bu adamdan kurtulmamız zor.

Hedefi olan hiç bir takım böylesine kötü bir performas sergileyen oyuncu için sabretmez. Adam artık basketbolu bırakmış gibi oynuyor bir Haluk'A bakıyorum bir Songalia'ya Haluk kendisinden çok daha yaşlı ama inanılmaz bir fark var.
Eğer dün formda oynayan bi 4 numaraya sahip olsaydık kesinlikle kazanırdık.

Taylor Roc. = Songalia

Bu yılın tahammülü imkansız adamıda Songalia bence. Oyucu harcamayı alıp- yollamayı sevmem ama Songalia'nın bize bir yararının dokunacağını hiç mi hiç sanmıyorum.

Şu anda kaybettiğimiz bütün maçları 4 numaradan sayı katkısı alamadığımızda kaybettik, dolayısı ile o bölgedeki Songalia'yı bu sonuçtan ayrı tutmak mümkün değildir.

Hocanın işine karışamam kararına saygı duyarım ancak ben onun yerinde olsam devre arasıyla beraber Songalia'yı yollayıp 4-5 numaraya iki iyi takviye arayışına girerdim.

Son umudu kalan beni de bitirdi artık Siena maçıyla. Vurdum duymaz olması çıldırttı üstüne.

Teşekkür edip bavulunu toplamak lazım ne yazık ki.

Darius Songalia = Jaka Lakovic = Taylor Rochestie = Albert Riera :)

Arada şöyle bir fark var.Taylor Rochestie hayatı boyunca ne Songaila gibi kalıcı ve ciddi takımlarda geçirilmiş bir NBA geçmişi olacak ne de Lakovic gibi Euroleague'de şampiyonluk hedefliyen takımların taşıyıcı oyun kurucusu olacak.Kariyeri bittiğinde "vay be şu takımda da oynamıştım ben." diyebileceği tek takım Galatasaray...

Açıkcası bende güvenilmiyorsa ve süre verilmeyecekse Songaila'nın gitmesini isterim ama taraftarın onu karşı tutumu inanılmaz tuhaf.Süre verilmiyor,güvenilmiyor ve dönem dönem ritm tuttuğunda hemen kenara alınıyor,ama biz suçun büyük kısmını Songaila'ya atıyoruz.2 yıl sonra Luis Scola'nın NBA kariyeri sona erip bize gelse onada 2 ay tahammül edemeyiz demek ki...

Arada şöyle bir fark var.Taylor Rochestie hayatı boyunca ne Songaila gibi kalıcı ve ciddi takımlarda geçirilmiş bir NBA geçmişi olacak ne de Lakovic gibi Euroleague'de şampiyonluk hedefliyen takımların taşıyıcı oyun kurucusu olacak.Kariyeri bittiğinde "vay be şu takımda da oynamıştım ben." diyebileceği tek takım Galatasaray...

Açıkcası bende güvenilmiyorsa ve süre verilmeyecekse Songaila'nın gitmesini isterim ama taraftarın onu karşı tutumu inanılmaz tuhaf.Süre verilmiyor,güvenilmiyor ve dönem dönem ritm tuttuğunda hemen kenara alınıyor,ama biz suçun büyük kısmını Songaila'ya atıyoruz.2 yıl sonra Luis Scola'nın NBA kariyeri sona erip bize gelse onada 2 ay tahammül edemeyiz demek ki...

29yaşında nba'de çaylak maçına çıkan bir oyuncu scola...songaila ile benzerlikler kurmak zor...nba kariyeri çok daha erken yaşta başladı songaila'nın ama ne tuhaftır ki scola çok daha başarılı oldu nba'de...ha şuraya gelecegim 2 sene sonra scola gelse songailanın şuanki performansının üstüne çıkamayacaktır...
songaila içinse;olmuyor be abicim fast'e çıkıp turnike adımlamaya kadar nefes nefes nefese kalan slow motion fast'te turnike adımlayan sonra kendinden çok daha kısa bi oyuncuya bloklanan bi oyuncu artık pek faydalı olamaz...hani süre verilmiyor deniyor da zaten uzun süreler almaya mecali yok ki efendinin...

Hadi Songailayı anlayabilirim belki ama bu eşitlik Lakovicin sahada gösterdiği karaktere,akıttığı tere ciddi haksızlıktır..Ne kadar görmek istiyorsunuz bilmem ama Lakovic hayatının savunmasını yapıyor beyler..

'Kendisinden beklendiği gibi' skor yükünü üstlense savunmada o kadar kendini yırtmasına gerek kalmayacak...

Hadi Songailayı anlayabilirim belki ama bu eşitlik Lakovicin sahada gösterdiği karaktere,akıttığı tere ciddi haksızlıktır..Ne kadar görmek istiyorsunuz bilmem ama Lakovic hayatının savunmasını yapıyor beyler..

Özellikle son Sieana maçında savunma yapmadaki isteğini bende gördüm. Ama alışkanlıkları ve ayaklarının artık yavaşlamış olması bunu pratiğe dökmesine engel oluyor. Sieana maçındaki Lakovic'in savunması maksimumdu, ama o bile rakip guardların yanından kolayca sıyrılmasına engel olamadı, tabi karşısında PG olarak Bo Mccalebb de yoktu...
Ben Lakovic'den hiçbir zaman savunma yapmasını beklemedim zaten, ama hücumda koca yarım yılı "2" maçla bitirdi.
Songalia apayrı bir konu, Lakovic ile şakayla karışık eşittir işareti koydum ama Lakovic hiç olmazsa çabalıyor, Songalia'da o da yok...
Bu arada birkaç sene sonra 34-35 yaşlarında gelecek Scola'yı takımda istemem. Bu takım yaşlı yıldızlardan çok çekti. Bünye kabul etmiyor. Bir zamanlar ben de bu sayfalarda yaşlı bir yıldızı çok savunmuştum, hata yaptığımı anlamam 1 yıl sürdü...

İlk mesajımı Songaila için atmak istiyorum. Hemen her maçı takip etmeye çalıştım sezon başından beri. Songaila maçların yüzde 90ında insanları çıldırtmak için elinden gelen gayreti gösterdi. Son zamanlarda tek artısı Prokom maçında geri dönüşümüzü sağlaması oldu. Başka bir artısını göremedik. Songaila yerine iyi bir 4 numara alamazsak top 16'da süpürülürüz..

'Kendisinden beklendiği gibi' skor yükünü üstlense savunmada o kadar kendini yırtmasına gerek kalmayacak...

Mahmutinin oyun tarzında skor yükünü üstlenmek diye bişey yok..Tarz olarak özelliklede hücumda oyuncuları tutan bir tarzı var oktay hocanın..O yüzdende skor yükünü üstlenmek diye bişeyi hiçbir oyuncudan beklememek lazım..Skorlar birbirine yakın dağılacaktır..