Darius Songaila

Problemin nedir gardaş.vücudun sahada kafan başka yerde.Ailevi bir sorunun mu var.Kötü şut atabilirsin kötü paslar atabilirsin.Ama aynı hareketi üstünden defalarca yapılıyorsa bir refleks yaparsın herhalde...

Yeter Songaila bence çantanı topla ve kendi ülkene bir bilet ayırt. Biz çıldırdık inan. (Hatta bilet paranı da biz verelim)

Şu son16 takımları kesinleşsin de finansal küçülmeye gidecek olan takımlardan bir 4 numara koparmaya çalışalım. Yoksa bu Songaila yüzünden hepimiz delireceğiz. Adamı özellikle izliyorum. Geçiyor yüksek posta 1 metre yerinden kımıldamıyor. Sanki 50 yaşına gelmiş adam 14-15 yaşındaki çocuklara basketbol öğretiyor. Birisi de demiyorki aga sen burada ne yapıyorsun.

Git Mustafa Abi ile oyna Edirne Olin'de..
Edirne emekliler icin guzel sehir.
Orda mac sonraları Gökhan Taştimur'un ciger salonuna gidersiniz, Mustafa Abi ile tavla oynarsınız..
Andric de Songalia da çok yetersiz maalesef..

Maçı izleyemediğim için soruyorum, iyi olan oyuncumuz var mıydı bu maçta ki Songaila´ya bu denli yükleniyoruz?

En azından çabalayanlar vardı. Songaila'da çabalayacak hal kalmamış ki. Topu kaybediyor, geri dönene kadar bizim atak başlıyor. Yarı sahadan dönüyor :mad:

Suçu sadece Songailaya atıp kaçmayın. Lakovicin,Andricin,Shippin yerine gelecek bir dolu boşta kaliteli isim vardı.Onları da konuşun burda
Shipp Hawkinse karşısında ezildi.Ne savunma ne hücumda dişini geçiremedi.Ribauntlarda Bonsuya çaresiz kaldık. Utanarak söylüyorum Lakovic Can Akına üstünlük kuramadı.Suçu tek adamın(Songaila) üstüne atıp kalan her şey güllük gülistanlıkmış gibi davranmayalım

Suçu sadece Songailaya atıp kaçmayın. Lakovicin,Andricin,Shippin yerine gelecek bir dolu boşta kaliteli isim vardı.Onları da konuşun burda
Shipp Hawkinse karşısında ezildi.Ne savunma ne hücumda dişini geçiremedi.Ribauntlarda Bonsuya çaresiz kaldık. Utanarak söylüyorum Lakovic Can Akına üstünlük kuramadı.Suçu tek adamın(Songaila) üstüne atıp kalan her şey güllük gülistanlıkmış gibi davranmayalım

Katılıyorum.
Shipp görev oyuncusudur,yani shippin yaptığı işi yerli bir oyuncu da yapar derseniz tamam.
Ama eğer böyle bir oyuncu yoksa Shipp olmalı.
Ancak Andric, Songalia, hatta birçok Euroleague maçında Lakovic bu takıma zarar veriyor..

Her oyuncunun kendine ait başlığı olduğundan burada Songaila'ya atılıyor olabilir mi? Andriç çok kötü değildi bence bu maçta. Andriç'i beslemeden ondan birşey bekleyemeyiz ki. Evet Lako bugün çok kötüydü. Nerdeyse ismini bile duymadık.
Bazı oyuncular birkaç maç kötü olabilir(Shipp mesela bence takımın en iyi iki yabancısından biri) ama Songaila her maç kötü...

Yeni gelen her oyuncuya biraz süre tanınması taraftarıyımdır.Peşinen eleştirmeden önce belli bir uyum süreci geçirmesini beklemek gerekir.Özellikle Songalia gibi nerdeyse bütün kariyerini NBA de geçirmiş, avrupalı oyuncuların şimdilerde olduğu kadar kolayca gidemediği dönemlerde NBA e gidip sürekli orda kalabilmiş bir oyuncuysa.Fakat ondan beklenen, bir uzun için üst seviyede olan şut yeteneği ve basketbol bilgisini sahaya yansıtamamasının dışında, gerçekten çok isteksiz bir görüntüde ve bunu değiştirme çabasında gibi görünmüyor.Maçlardan önce ısınırken olsun maç esnasında olsun vücut dilinden bile anlaşılabiliyor bu durum.Ne kadar iyi ve kariyerli bir oyuncu olursa olsun ya bizim takım kimyamıza uymadı ya da artık böyle üst seviyede basketbol oynayabilecek enerjide hissetmiyor kendini.

Genel kanı Songaila nın değiştirilip yerine başka bir oyuncu alınması gerektiği yönünde.Bu performansının daha iyiye gideceğine benimde pek inancım kalmadı artık malesef ancak kontratında herhangi bir çıkış opsiyonu varmı ya da bizdeki gibi iyi bir kontrat bulup ayrılmayı kabul edermi bunu da düşünmek lazım.O yüzden Oktay Mahmuti nin de onda ısrar etmesini anlamak lazım.Sonuç olarak değiştirme şansımız yoksa bir şekilde verim almalıyız diye düşünmesi gayet normal.

Her oyuncunun kendine ait başlığı olduğundan burada Songaila'ya atılıyor olabilir mi? Andriç çok kötü değildi bence bu maçta. Andriç'i beslemeden ondan birşey bekleyemeyiz ki. Evet Lako bugün çok kötüydü. Nerdeyse ismini bile duymadık.
Bazı oyuncular birkaç maç kötü olabilir(Shipp mesela bence takımın en iyi iki yabancısından biri) ama Songaila her maç kötü...

Yok abi o kadar büyük rüyadayız ki sanki sınırsız bütçemiz var anlamıyorum Neden her başlıkta Shipp'e geçiriliyo. Songaila başlığında Andric ve Shipp tartışılıyo.Shipp ve Andric bu takıma daha uzun yıllar hizmet etcek.Songaila gelirsek artık kimsenin tahammülü kalmadı ona !

Katılıyorum.
Shipp görev oyuncusudur,yani shippin yaptığı işi yerli bir oyuncu da yapar derseniz tamam.
Ama eğer böyle bir oyuncu yoksa Shipp olmalı.
Ancak Andric, Songalia, hatta birçok Euroleague maçında Lakovic bu takıma zarar veriyor..

Andric'in takıma zarar verdiği falan yok bu bir.

Lakovic'in verdiği zarar ise onu şutör guard oynattığımız için kaynaklanıyor.Normalde adamın pozisyonu bu değil .Biz adamı kendinden 10 cm büyük oyuncularla boğuşturuyoruz , hem savunmada hem hücumda adamı ciddi derecede yıpratıyoruz, verimini düşürüyoruz bu iki.

Songaila'nın berbat oynadığının herkes farkında ama burada tüm sorumluluk pili bitmiş Songaila'da olamaz.Oktay Mahmuti'de Songaila'ya kesinlikle güvenmiyor, ritmini bulduğunda bile kenara alıyor, başabaş geçen maç sonlarını Songaila'yla oynamıyor.Bundan Songaila moral olarakda çokmüş durumda bu üç.

Ha birde basketbol takımımızın über düber yerli oyuncuları hakkında neden konuşmuyorsunuz bu da dört...