Darius Songaila

Yok abi o kadar büyük rüyadayız ki sanki sınırsız bütçemiz var anlamıyorum Neden her başlıkta Shipp'e geçiriliyo. Songaila başlığında Andric ve Shipp tartışılıyo.Shipp ve Andric bu takıma daha uzun yıllar hizmet etcek.Songaila gelirsek artık kimsenin tahammülü kalmadı ona !

Shipp ve Andric uzun yıllar hzimet edecekse şimdiden geçmiş olsun.Eurochallenge takımı bile 2 gömlek üstün oyuncular almışken bu iki ismi kabullenmekle büyük hata yapıyoruz zaten. Hawkins bu gün Shippi ezdi geçti,ribauntlarda da Bonsu Andricle falan alay etti

Songailla nın bu kötü oyununa rağmen niye ilk 5 te başlıyor.İlk periyotta 3 dakika dayanılabilmesine rağmen nie ikinci yarıda yine bu takımın vazgeçilmez bir parçası gibi ilk beşe giriyor benim sizin göremediğimiz ne var bu adamda kolay sayıları kacırıp geri dönemeyip takım sayı yiyiyor.1 maç deil iki maç deil yeter ya.Bizler şemsettin başa bile bukadar isyan etmedik 100 yılın fiyaskosudur bu adam.

Şu an hepimiz sıcak durumdayız. Biraz ağır olmakta fayda var. Galatasaray basketbol kültürü olan bir kulüptür. Ben ve çoğu arkadaşım eminim asıl aşık olduğumuz adamlar olan eskinin yenilmez armadasını göremedik. Ama biz o takıma aşığız. Biz Galatasaray'ın basketbolda çok kötü zamanlarını gördük. Yanındaydık. Son 2 senede inanılmaz aşama kaydedip maksimuma ulaştığımız zamanları gördük. Yanındaydık. Belki yine kötüye gidecek işler. Yine yanında olacağız. Fakat en azından kendi adıma ben sahaya yüreğini koymayan birini gördümmü yokum. Kısacası Daius Songalia YETER!...

Andric'in takıma zarar verdiği falan yok bu bir.

Lakovic'in verdiği zarar ise onu şutör guard oynattığımız için kaynaklanıyor.Normalde adamın pozisyonu bu değil .Biz adamı kendinden 10 cm büyük oyuncularla boğuşturuyoruz , hem savunmada hem hücumda adamı ciddi derecede yıpratıyoruz, verimini düşürüyoruz bu iki.

Songaila'nın berbat oynadığının herkes farkında ama burada tüm sorumluluk pili bitmiş Songaila'da olamaz.Oktay Mahmuti'de Songaila'ya kesinlikle güvenmiyor, ritmini bulduğunda bile kenara alıyor, başabaş geçen maç sonlarını Songaila'yla oynamıyor.Bundan Songaila moral olarakda çokmüş durumda bu üç.

Ha birde basketbol takımımızın über düber yerli oyuncuları hakkında neden konuşmuyorsunuz bu da dört...

Bak güzel kardeşim.
Heyacınını anlıyorum ama yaşın küçük.
Benim çocukluğum Spor Sergi Sarayı'nda geçti.
Yani sen o zaman dünyada yoktun eğer profilinde yazan yaşın doğru ise.
He dersin ki yaşın büyük diye tabiki de senden daha bilgili olduğum anlamına gelmez.
Dikkat edersen sana karşı buraya kadar hiç kırıcı bir cümle yazmadım.Yazmam da zaten.
Ama inan argonun da en uç noktasını bilirim.Küfürün de.Çünkü benim ömrüm tribünlerde geçti.
Andric'in bu takıma zarar verdiği yok diye cevap vermişsin.Mesela buna n ile başlayan ve 3 harfli bir cevap da verebilirdim bak vermiyorum.
Ben iyi oyuncuyu tanırım.Yüzlerce oyuncu gördüm bu takımda.
Andric gerçekten bu takıma en fazla zarar veren oyuncuların başında geliyor.
Serbest atışları rezalet..Yani Fenerbahçedeki zekası üzerinde ciddi şüphelerin olduğu Oğuz Savaş dahi serbest atış atmayı öğrendi.Demekki yapılıyormuş.Helal olsun ona.
Andric bir Oğuz Savaş bile değil..
Hiçbir fayda sağlamıyor bu takıma zarar veriyor.
Bak dikkat ettiysen sadece Andric hakkında geniş yazdım.
Diğerlerindeki düşüncene saygı duyuyorum.Andric hakkındaki düşüncen hariç.
Çünkü o boyda kim olsa onun attığı yüzdeyle atar serbest atışları, onun kadar katkı yapar.

Necmi abi fikrine saygı duyuyorum ama kati suretle katılmıyorum. Andric gibi adamlar tek başına maç alıp vermez. Andric gibi adamlar takım içinde verilen özel oyunlarla oynatılır. Maalesef son zamanlarda Galatasaray'ımızın takım oyununda ciddi düşüşü var. Takım mental olarak ne zaman toparlanır, Andric'de oynamaya başlar.

Bak güzel kardeşim.
Heyacınını anlıyorum ama yaşın küçük.
Benim çocukluğum Spor Sergi Sarayı'nda geçti.
Yani sen o zaman dünyada yoktun eğer profilinde yazan yaşın doğru ise.
He dersin ki yaşın büyük diye tabiki de senden daha bilgili olduğum anlamına gelmez.
Dikkat edersen sana karşı buraya kadar hiç kırıcı bir cümle yazmadım.Yazmam da zaten.
Ama inan argonun da en uç noktasını bilirim.Küfürün de.Çünkü benim ömrüm tribünlerde geçti.
Andric'in bu takıma zarar verdiği yok diye cevap vermişsin.Mesela buna n ile başlayan ve 3 harfli bir cevap da verebilirdim bak vermiyorum.
Ben iyi oyuncuyu tanırım.Yüzlerce oyuncu gördüm bu takımda.
Andric gerçekten bu takıma en fazla zarar veren oyuncuların başında geliyor.
Serbest atışları rezalet..Yani Fenerbahçedeki zekası üzerinde ciddi şüphelerin olduğu Oğuz Savaş dahi serbest atış atmayı öğrendi.Demekki yapılıyormuş.Helal olsun ona.
Andric bir Oğuz Savaş bile değil..
Hiçbir fayda sağlamıyor bu takıma zarar veriyor.
Bak dikkat ettiysen sadece Andric hakkında geniş yazdım.
Diğerlerindeki düşüncene saygı duyuyorum.Andric hakkındaki düşüncen hariç.
Çünkü o boyda kim olsa onun attığı yüzdeyle atar serbest atışları, onun kadar katkı yapar.

Andric Oğuz Savaş bile değil cümlesinden sonra okumayı bıraktım.Oğuz Savaş'a karşı 5 kere takımının en skorer oyuncusu olan Andric , Oğuz Savaş seviyesinde bile değilse sizi basketbol bilginizle başbaşa bırakıyorum :)

Andric Oğuz Savaş bile değil cümlesinden sonra okumayı bıraktım.Oğuz Savaş'a karşı 5 kere takımının en skorer oyuncusu olan Andric , Oğuz Savaş seviyesinde bile değilse sizi basketbol bilginizle başbaşa bırakıyorum :)

Hahaha
Birbirlerine karşı oyunlarına göre kıyaslarsak Lakovic ile Ersin Dağlı maç yapsa 11 e 0 biter.
Zira Ersin maça başladığı zaman her topu sırtı dönük oynar ve Lakovici potaya sokar.

Ben o ikisini sadece birbirlerine karşı oynadıkları oyuna göre değil, genel olarak verrdikleri katkıya göre kıyasladım.

O zaman biz Fenerbahçelilere gülmeyelim bundan sonra.
Zira onlarda Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki maçlarda Fenerbahçe'nin daha çok galibiyeti var, Fenerbahçe daha büyük, daha başarılı diyorlar..
Seninki de o hesap Andric ile karşı karşıya oynayınca istatistiği daha iyi diye iyi oyuncuysa tamam.

Yazdıklarımı istersen hiç okuma, zaten mantıklı bir cevap veremiyorsun.
Ben burada 17-18 yaşındaki çocuklardan çok iyi yorumlar okuyorum şahsen.
Benim gözümden kaçırdığım noktalara da dikkat çekiyorlar.
Herneyse takılmana bak..

Yanlış bir transfer oldu bence Songaila,isim olarak değil ama bizim takım için,bizim kadro yapısı için yanlış bir transfer oldu,yukarıdada yazmıştım Songaila yerine daha atletik,savunma özellikleri daha iyi olan,dinamik bir 4 numara alsaydık pota altında yaşadığımız belli başlı sorunları yaşamayacaktık.

Birey olarak kaliteli bir oyuncu,dış şutları iyi,tecrübeli ama bizim takımın şuan yaşadığı sıkıntıları giderecek tarzda bir 4 numara değil kendisi.

Keşke bu sezon İlkan kadromuzda olsaydı,mutlaka süre alırdı bu takımda.

İlk eleştirimi yaptığımdan beri hiç değişmedi görüşlerim Songaila konusunda.Takımımızın geleceği için artık hamle zamanı ..

Mücadele olarak eksik kalıyor açık ve net. Küstürüldü deniyor ama bugün Caner TOPALOĞLU bu formayı giymek için savaştı . Tutku Açık savaştı. Haluk Yıldırım o yaşında savaştı. Songaila da savaşmalı.
Burası Galatasaray , burada kimsenin forması kuru olmamalı...

1 sene basketbol oynanamamış olması sebebiyle , ilk başlarda o kadar kötü olmasına açıkcası bişey diyemedim. Yalnız Songalia'dan ileri gitmesini beklerken o daha da geriye gitmeye başladı maalesef.

Birkaç maçda takıma verdiği katkılardan ötürü teşekkür ederim kendisine.Şundan eminim ki 2-3 sene önce gelseydi Türkiye'ye ortalığın altını üstüne getirirdi.Ama maalesef pili bittiğinde geldi buraya ve Oktay Mahmuti'den de gerekli desteği ,güveni alamadı.Yinede aklımda buradaki günleriyle değil Washington-Sacremento-Chicago günleriyle kalacak.

Birkaç maçda takıma verdiği katkılardan ötürü teşekkür ederim kendisine.Şundan eminim ki 2-3 sene önce gelseydi Türkiye'ye ortalığın altını üstüne getirirdi.Ama maalesef pili bittiğinde geldi buraya ve Oktay Mahmuti'den de gerekli desteği ,güveni alamadı.Yinede aklımda buradaki günleriyle değil Washington-Sacremento-Chicago günleriyle kalacak.

Mahmuti'den gerekli desteği alamadı mı???

Oktay hoca güvenmedi değil zamanlamalarını bence hep yanlış yaptı sadece.Eski yazılarımda belirtmiştim,Oktay hoca bir tek Songaila'nın süresini ayarlayamıyor diye.Kötü oynadığında oyunda tutuyor,iyi oynadığında kenara alıyordu.Oktay hocanın da performansının düşük olduğu bir döneme geldi herhalde.

Neyse haberin doğruluğu ortaya çıkar zaten.Eğer gerçekse verdiği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz yolu açık olsun.Gözünü seveyim Oktay hoca iki sağlam uzun al :)

Bence Beşiktaş maçından sonra piyango Songaila'ya patladı. O gün konsantrasyon sıkıntısı tüm takımda vardı, ama Songaila'nın ateşli olmayan yapısı onu bu konuda öne çıkardı.

Songaila'yı çok iyi kullanabildiğimizi düşünmüyorum. Buna rağmen iyi katkı verdiği maçlar oldu. Ancak sakatlıklarının etkisi okunuyor bedeninden. Çok ağırlaşmış. Eski Songaila'yı bulacağını bekledi Mahmuti, ama yanıldı. Ama ben bu kadar kolay vazgeçeceğini sanmıyorum. Bir maçlık dinlenme olabilir. Bekleyip görmek gerek.