Darius Songaila

bu adam britton johnsonun günümüze uyarlanmış hali..umarım gider en yakında...

Şu an Galatasaray Basketbol takımında ki 14 oyuncunun tamamı Darius Songaila'nın kariyerine sahip olmaları için canlarını verebilir emin ol.Sırf pili bittiğinde geldiği için yapılan bu eleştiriler çok anlamsız.Litvanya'nın son 15 yıldır yetiştirdiği en büyük 5 oyuncudan biridir Songaila.Kleiza-Siskauskas-Jasikevicius-Ilgauskas'la birlikte.

Mahmuti, “Songaila dinlendirilmesi için ve formsuzluğu nedeniyle kadroya alınmadı. Yerine transfer düşündüğümüz için değil. Zaten alınacak ortada boş bir oyuncu yok. Bizim transfer yapmamız için ortada alınabilecek oyuncular olması lazım. Ancak şuanda böyle bir şey yok. Ayrıca bu benim konum değil. Bu kulübün konusu” dedi.

basketdergisi.com un haberi.

oktay hoca bu açıklamanın aynısını birkaç hafta öncede yapmıştı.bütçeyi,hedefi klüp belirliyor.üstü kapalı şekilde transfere açık.yönetimden hamle bekliyoruz.

Hayatımda hiçbir şey beni Songaila-Britton Johnsen benzetmesi kadar güldürmedi doğruyu söylemek gerekirse.

Bence Google'a girip Darius Songaila yazın, çıkan sonuçlara bakın. Songaila'nın kim olduğunu görürsünüz.

kanımca kimse darius'un kariyerine dil uzatmıyor burada...en iyi oldugu orta mesafe şutlarda dahi bu kadar istikrarsız hale gelmişse bir sıkıntı var demektir...zaten kimse garnett'e yaptıgı savunmayı yapmasını beklemiyordu bu yaşında...olmuyosa zorlamamak gerek diye düşünüyorum...geçen sene devre arasında taylor gitmişti(ki kendisini severdim) bu sene de yolcu darius gibi görünüyor...

Şu an Galatasaray Basketbol takımında ki 14 oyuncunun tamamı Darius Songaila'nın kariyerine sahip olmaları için canlarını verebilir emin ol.Sırf pili bittiğinde geldiği için yapılan bu eleştiriler çok anlamsız.Litvanya'nın son 15 yıldır yetiştirdiği en büyük 5 oyuncudan biridir Songaila.Kleiza-Siskauskas-Jasikevicius-Ilgauskas'la birlikte.

Sen bu işi bilmiyorsun birader kusura bakma. Jasi'yi ayrı tutuyorum ama ; Kleiza gibi Siska gibi küçük sürünün büyük çobanı karakterinde adamları yazıp en iyiler demen çok komik. Bu dediğin Drexler ; Jordan'dan iyi demekle aynı şey. Sabonis'i , Stombergas'ı , Zukasuskas'ı , Macijauskas'ı yazmayıp Kleiza , S,ska , Ilga gibi adamları yazmak hiç olmamış. Bilmediğin açık seçik ortada olduğu halde biliyorum tribi yapıp bir de düşünceni dikte etmeye çalışman hoş olmuyor bence.

Sabonis-Stombergas-Zukauskas'ın sürükleyici oldukları dönem çok gerilerde kaldı Deniz.Ben 2000'lerden bahsediyorum.Önceki iletimde saydığım isimler 2000'lerde Litvanya basketbolunun yapı taşları oldular...

Songaila için yapılan şu "kariyer" vurgusu şu durumda manasız kalıyor cidden ve birşey ifade etmiyor.

Geldiğinden beri fiziken ve kafaca bitik durumda, buraya da emekliliği için gelmiş. Hal böyleyken ben ne yapayım onun kariyerini? Bu işler geçmişteki kariyerle olacaksa Karl Malone'u getirelim, o da takılsın.

Ilgauskas hiçbir zaman milli takımı sırtlamadı. Ben üstünde yeşil renkli forma bile görmedim hiç.
Kleiza sadece istanbul'da sırtladı.
Siskauskas ise Jasi ve Maji olmadan katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda batırmıştı. Hatta oyunu bile kurmaya çalışıyordu.
Litvanya basketbolu 2000lerin ortasında kazandıkları kupadan sonra resmen bitti. Şimdi şimdi biraz toparlanıyorlar. Ki kimsenin olmadığı turnuvada kek rakipleri yenerek 4. oldular İstanbul'da. Kendi ülkelerinde Makedonya'ya 50 sayı fark atardı eski Litvanya takımı. Hele eurobasket 2003 takımı filan kan alırdı Makedonya'dan saydığım adamlarla. Ki Songaila hiç bir zaman Litvanya takımında ana rolde olmamıştır. Hatta Zukasuskas'tan beri hiç bir pota altı oyuncusu ana silah olamadı ; taa ki Kleiza'ya kadar.

İlgauaskas'ın milli takıma gitmediğini bende biliyordum.NBA'de aldığı rol ve Litvanya basketbolunu ABD'de tanıtması açısından bunu söyledim.

Sırf pili bittiğinde geldiği için yapılan bu eleştiriler çok anlamsız.

Bakın kendiniz de söylüyorsunuz.. Pili bitmiş oyuncunun artık basketbolda da harekete geçmek isteyen bir takımda ne işi var? Bana yararı olmayacak bir oyuncunun geçmişi çok mu önemli.. Oyuncuların geçmişi değil performansı maç kazandırır.Songaila olmadı, tutmadı. Kendisine teşekkür edilip yolların ayrılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kaybedecek zamanımız yok.

darıus songaılayı geldıgınden berı prokom macı dısında hatırlamıyorum..yetersiz sure mı aldı,belki..hucumda bıseyler yapmaya calısıor ama eksık kalıyor cok,yaratıcı degıl,çok umutluydum kendısınden ama artık yası dolayısıyla dıyelım eskısı gıbı degıl..

Ilgauskas hiçbir zaman milli takımı sırtlamadı. Ben üstünde yeşil renkli forma bile görmedim hiç.
Kleiza sadece istanbul'da sırtladı.
Siskauskas ise Jasi ve Maji olmadan katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda batırmıştı. Hatta oyunu bile kurmaya çalışıyordu.
Litvanya basketbolu 2000lerin ortasında kazandıkları kupadan sonra resmen bitti. Şimdi şimdi biraz toparlanıyorlar. Ki kimsenin olmadığı turnuvada kek rakipleri yenerek 4. oldular İstanbul'da. Kendi ülkelerinde Makedonya'ya 50 sayı fark atardı eski Litvanya takımı. Hele eurobasket 2003 takımı filan kan alırdı Makedonya'dan saydığım adamlarla. Ki Songaila hiç bir zaman Litvanya takımında ana rolde olmamıştır. Hatta Zukasuskas'tan beri hiç bir pota altı oyuncusu ana silah olamadı ; taa ki Kleiza'ya kadar.

Acayip bir mantık yürütüyorsun ya.Şaşkınlıkla okuyorum yazdıklarını.Milli takımlarını uçuran oyuncular kral oyunculara mı getirdin konuyu? Makedonya milli takımını uçuran Ilıevski nerede? Türk milli takımına gelmek istemeyen geldiğinde oynayamayan Memo'dan da iş çıkmaz değil mi? Milli takım farklıdır kulupler bazı farklıdır. Ilgauskas demişsin bizim süper star süper şütor diye baktığımız ibrahim Kutluay ribaund canavarımız mirsad onun kaldıkları kadar kalmışlar mı NBA'de.

Bence Songaila takımda kalıcak ve Top 16 süresince kendine extra motivasyon yüklenmesi ile takımdaki yerini alıcak gibi görünüyor ve bu da Top 16 içindeki ortaya koyacağı performansa göre buradaki kariyer süresinin uzunluğunu belirlicektir.

Çıkmamış candan ümit kesilmez duruşu var Songaila'nın arkasında.....

Songaila bu eleştirilere cevabı burdan foruma mesaj yazarak vermiyor. Ama Abdi İpekçi'de cevabı bugün sert bir şekilde verdi sanırım.
8 dakikada 16 sayı 1 ribaund 2 asist 1 top çalma...
Teşekkürler Songaila, sana inananları mahçup etmediğin için...

Songaila sonunda bir maça gelmeye karar vermiş. Orta mesafeli şutları bu yüzdeyle sokmaya devam ederse takımın hücum opsiyonları çok daha rahatlayacaktır.