David Gregory Hawkins

3 yıılık anlaştık zaten kendisiyle. Hawkins'in beğendiğim özelliği takımı için herşeyini vermesi gerçekten bir takım oyuncusu ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkıyor aksi taktirde bir adım geride kalmasını da biliyor. Örnek bir oyuncu gerçekten.
Neyse fazla konuşup nazar değmeyelim. inşallah sağlıklı bir şekilde hep bizimle uzun yıllar oynar.

Beşiktaşa geldiği gün bayrak oyuncu olur demiştim ve kıskanmıştım böyle bir oyuncuyu aldıkları için. Ama artık Hawkins bizimle ve bizim yıllardır aradığımız lider oyuncu. Galatasaray en iyi dönemlerinde hem sahada hem kenarda lider kişiler vardı.Hagi-Terim örneği. Dawkins e benzetenler olabilir hem liderlik hem fonetik açıdan:)

Sahaya tüm gücünü ve konsantrasyonunu yansıtıyor. Açıkçası uzayan ve ağızlara sakız olan transfer döneminden dolayı biraz korkum vardı ama anlaşılan o hiç kafasına takmamış bunları. Helal olsun birkez daha

Kaan Kural,Bass için;Şu anda ligin en değerli oyuncusudur,dedi.Gerçekten de öyle.Fazlası var,eksiği yok...

Avrupa'da böyle bir oyuncu ya 1dir ya 2.

Ergin Hoca neden bu kadar çok istedi şimdi daha iyi anlıyoruz.

Allah sakatlıkardan ve nazarlardan saklasın inşallah...

Kariyeri boyunca hep iyi, yönlü, takıma her alanda katkı veren bir oyuncu oldu. Ama geçen sene Play-Off'a doğru başlayıp, günümüze gelene kadar ki süreçte çok ayrı bir adama dönüştü. Gerçekten inanılması güç işler yapıyor. Her alanda katkı veriyor, takımı sırtlıyor, kritik anlarda dümene geçiyor, yorulmuyor..

Cidden muazzam, ben bu denli fark yaratacağını düşünmüyordum ama Ergin Ataman ile uyumları, ortaya koyduğu performans tartışmasız ligin en dominant adamı.

Merhaba.

İlk mesajım Hawkins için olsun. Kendisini yeni Dawkinsimiz olarak görüyorum. Spor Sergi günlerinde babamla maçlara gittiğim günlerden hayal meyal hatırladığım herkesi heyecanlandıran süper bir oyuncuydu Dawkins. Hawkins'te aynı heyecanı veriyor. Güzel ve başarılı bir sezon geçiririz inşallah.

David Hawkins'i basketbolumuzun Hagi'si olarak nitelendiriyorum artık. Hücumudur, savunmasıdır, agresifliğidir, liderliğidir hepsi var. Komple bir oyuncu. Alın size Galatasaray basketbolunun Hagi'si.

David Hawkins, post up oyun sayısını artırdıkça verimliliğini azaltıyor. Son dört maç yalnızca 10,5 sayı ve % 34 (16/46) saha içi isabeti. @erenic

Son maçlarda sanki şut tercihlerini çok kötü seçiyor. Düşük yüzdeyle oynuyor bu yüzden. Ama eminim en kısa sürede toparlanacaktır.

En çılgını Fener taraftarı
- Türkiye'nin en çılgın taraftarı kim?
f.bahçe taraftarı bu konuda daha iyi. Takımlarını çılgınca destekliyorlar. Takımlarını ateşlemek için çılgınca destek veriyorlar. F.Bahçe'ye karşı, Beşiktaş'ta oynadım. Taraftarının, baskısını çok fazla hissettim. Çılgınca verdikleri desteklerini gördüm.

Kaynak: Akşam Gazetesi

David Hawkins Akşam gazetesine röportaj vermiş ve yukarıda okuduğunuz röportajın bir bölümü. Basketbolu yakından takip eden bir insan olarak en basit örneğiyle geçen sene Fenerbahçe Ülker'in Ülker Sports Arena'da Beşiktaş'a kaybedip elendiği Play Off maçını hatırlayanlar bilir salon bomboştu. Şu anda da Ülker Sports Arena'daki taraftar desteği sıkıntısı ciddi şekilde devam ediyor. Pota arkasında belkide bedava biletle giren sadece bir avuç genç bağırıyor ve bunu tv'den izleyen insan bile rahatlıkla durumun bu olduğunu hissedebiliyor. Salonun geri kalan kısmı sadece maçı izliyor oturarak ya da arada alkışlayarak destek veriyor.

Hal böyle olunca David Hawkins'in şu açıklamaları maalesef facia olmuş hatta skandal olmuş. Galatasaray'ımızın, Arma'nın Kaptanı olan bir insanın böylesine anlaşılmayacak saçmalıkta ki açıklaması beni hayretler içinde bıraktı. Dese ki Beşiktaş taraftarı takımını en çılgınca destekleyen taraftar hani onu bir nebze kabul ederdik ama Galatasaray taraftarının özellikle geçen senenin geneline baktığımızda yaptıkları ortadayken bu açıklama Hawkins'i ne oynarsa oynasın biraz gözümden düşürdü.

Katıyla sıvıyı karıştırmadan böyle bir açıklama yapma ihtimali yok bence.Akşam'ın icatıdır.Yok Hawkins gerçekten söylediyse bu sezon boş kalan İpekçi tam onluk,müthiş gaza geliyordur.Biz de boşuna maça gitmeyelim hem.

En çılgını Fener taraftarı
- Türkiye'nin en çılgın taraftarı kim?
f.bahçe taraftarı bu konuda daha iyi. Takımlarını çılgınca destekliyorlar. Takımlarını ateşlemek için çılgınca destek veriyorlar. F.Bahçe'ye karşı, Beşiktaş'ta oynadım. Taraftarının, baskısını çok fazla hissettim. Çılgınca verdikleri desteklerini gördüm.

Kaynak: Akşam Gazetesi

David Hawkins Akşam gazetesine röportaj vermiş ve yukarıda okuduğunuz röportajın bir bölümü. Basketbolu yakından takip eden bir insan olarak en basit örneğiyle geçen sene Fenerbahçe Ülker'in Ülker Sports Arena'da Beşiktaş'a kaybedip elendiği Play Off maçını hatırlayanlar bilir salon bomboştu. Şu anda da Ülker Sports Arena'daki taraftar desteği sıkıntısı ciddi şekilde devam ediyor. Pota arkasında belkide bedava biletle giren sadece bir avuç genç bağırıyor ve bunu tv'den izleyen insan bile rahatlıkla durumun bu olduğunu hissedebiliyor. Salonun geri kalan kısmı sadece maçı izliyor oturarak ya da arada alkışlayarak destek veriyor.

Hal böyle olunca David Hawkins'in şu açıklamaları maalesef facia olmuş hatta skandal olmuş. Galatasaray'ımızın, Arma'nın Kaptanı olan bir insanın böylesine anlaşılmayacak saçmalıkta ki açıklaması beni hayretler içinde bıraktı. Dese ki Beşiktaş taraftarı takımını en çılgınca destekleyen taraftar hani onu bir nebze kabul ederdik ama Galatasaray taraftarının özellikle geçen senenin geneline baktığımızda yaptıkları ortadayken bu açıklama Hawkins'i ne oynarsa oynasın biraz gözümden düşürdü.

Peh peh peh peh... Paşa sanırım parasını gecikmeli alıyor gerçekten böyle bir röportaj verdiyse. Çok gönülsüz oynuyor son maçlarda. Hadi yardımcı koçlar gelirken gönülsüz geldi, Ergin Ataman için geldi, be adam zibil gibi para kazanıyorsun bu kulüpten ayıptır yahu.

Fenerbahçe hani molalarda müziğin sesinin taraftardan fazla çıkan takımın taraftarı mı. Neremle güleceğimi bilemedim.