Euroleague 2012-2013

Efes 63-60 aldı maçı. Zor da olsa kazandılar ama uzun süredir bizim maçlar hariç 1. sınıf oynadıklarını da kanıtlamış oldular. Galatasaray maçları hariç hiçbir maçtan düşmediler uzun süredir. Teodosic da harika oynadığı maçta topu havaya dikti yine, büyük Losersın Teo. :)

Bu arada Jamon Gordon harikasın!

14 sayı, 11 ribaund!

Efes final four yapar bence, pana ve zalgiris deplasmanlarında galip ayrılırsa eğer 1 olurlar grupta ben real maçı dışında kazanacaklarını düşünüyorum, Teodosiç çok iyi oyuncu ama daha öğrenmesi gerekenler var :) bu arada sezon başında fb çok iyi takım kurdu diyen arkadaşlarıma demiştimki "ne iyi takımı veteran takım resmen" şimdi euroleague maçlarında görünüyor bu :)

Sezon başı çoğu kişi "FB Ülker kesin top 8 yapacak" derken, top 8 için esas adayın Efes olduğunu söyleyen azınlıktandım, haklı çıkmanın gururunu yaşıyorum. :) Gerçi bir ara Aralık ayı gibi baya baya bocaladılar ama özellikle Savanovic ve Vujacic'in toparlamasıyla tekrar ayağa kalktılar.

CSKA maçını izleyemedim yoldaydım ama şimdi tekrarına baktım, muazzam bir mücadele olmuş. Yalnız şeye çok güldüm, Vujacic'in omzu sakatlanıyor, Gordon hemen kenara gitmesi için uyarıyor ama Vujacic reddediyor "hayır takımımı yalnız bırakamam, böyle de oynayabilirim" dercesine :)

Tebrikler Oktay hocam, tebrikler Efes...

Batiste ülker'de değil Efes'te olsaydı daha başarılı olurdu. Batiste'in oyun kurucusu Mac Calleb değil Mac Calleb'in uzunu Batiste değil. 1 ve 5 numara bağlantısı önemlidir lakin ülker'de bu yok. Harcanan paraya yazık. 25 milyon avro. Ülkenin parası boşa gidiyor. Ülker bu harcamayı spora destek gösterip vergiden düşüyor.

Sezon başı çoğu kişi "FB Ülker kesin top 8 yapacak" derken, top 8 için esas adayın Efes olduğunu söyleyen azınlıktandım, haklı çıkmanın gururunu yaşıyorum. :) Gerçi bir ara Aralık ayı gibi baya baya bocaladılar ama özellikle Savanovic ve Vujacic'in toparlamasıyla tekrar ayağa kalktılar.

CSKA maçını izleyemedim yoldaydım ama şimdi tekrarına baktım, muazzam bir mücadele olmuş. Yalnız şeye çok güldüm, Vujacic'in omzu sakatlanıyor, Gordon hemen kenara gitmesi için uyarıyor ama Vujacic reddediyor "hayır takımımı yalnız bırakamam, böyle de oynayabilirim" dercesine :)

Tebrikler Oktay hocam, tebrikler Efes...
ben de her iddiasına varım fülker şampiyon olacak..sonuçta türk hakemlerle yönetiliyor bu saygıdeğer ligimiz

Pana- Anadolu Efes mûcadelesinin ilk periyodu 19-21 lehimize iken,ilk yarı 38-38 eşitlikle sona erdi. Farmar'ın bir asisti var mutlaka görmelisiniz. Muazzam bir asistti hakikaten :) Hadi Efes yine"Kimseyi sevmedim ben senden daha güzel"sarkisini söylet bu akşamda inşaAllah bize..

56-56'ydı. Bir anda ne oldu ise Pana 13-0 lık seri ile durumu 69-56'ya getirdi. Stephan Lasme'ye o bölümde çare bulamadık. Resmen karartti potáltını. 75-62 kaybetti Anadolu Efes. Savanovic bugün harikaydı,en son 21 sayıdaydı. Canınız sağolsun Oktay Hoca.canınız sağolsun çocuklar...

Demek ki neymiş, "sistem" dediğimiz şey de basketbolculardan oluşuyormuş. Bugün sadece Vujacic yoktu Anadolu Efes'te ve hücumda feci saçmaladılar, hele ki son 14-15 dakikada felaketti. Ayrıca Oktay hocanın Barac ısrarı da kabul edilebilir gibi değildi.

Ukalalık olacak ama yazmaktan dilimde tüy bitti: Biz bu sezon başımıza gelenlere rağmen çok iyi direniyoruz. Benzer şeyleri Efes ya da FB Ülker yaşasa çoktan darmadağın olmuşlardı. Pana gibi kötü savunmacıları olan bir takıma Savanovic'in ekstra oyunu sayesinde 62 sayı atabilmek hoş bi durum değil.

Daha önce de dediğim gibi Efes sadece savunmasıyla maç kazanıyor. Pota altı içler acısı, Galatasaray bu yüzden Efes'i sürekli yeniyor, 100 maç yapsalar şu kadroyla 99 unu Galatasaray kazanır.

Daha önce de dediğim gibi Efes sadece savunmasıyla maç kazanıyor. Pota altı içler acısı, Galatasaray bu yüzden Efes'i sürekli yeniyor, 100 maç yapsalar şu kadroyla 99 unu Galatasaray kazanır.

Bende bunu anlamiyorum işte Muhammed Abi. Anadolu Efes,dağınîk Ûlker potaaltını perişan ediyor. Biz,Anadolu Efes'in potáltını dağıtıyoruz. Burdan Ülker'in potáltini kevgire çıkarmamız gerektiği sonucu çıkıyor ama nedense bunu değerlendiremiyoruz son iki Ûlker maçına baktığımîzda...