Euroleague 2012-2013

Beşiktaş ilk yarıda şutları girince 51 sayı atti. İkinci yarida yine şuta dayalı oynayınca 21 sayı atabildiler sadece. Şükürler olsun ki tercihimizi Ergin Hoca'dan yana kullandık. Ya Erman Hoca olsaydı ? Düşüncese,şakası hatta yazması bile kötü !!

Valla verilmiş sadakamız varmış mı diyim, ucuz yırttık mı diyim bilmiyorum. Ne mutlu ki Ergin hoca var başımızda. Başka bi ihtimal çok kötü olurdu.

Kadınlar Euroleague B Grubu’nda Fenerbahçe, 7.haftada deplasmanda Famila Schio’ya 74-69 yenildi. Fenerbahçe bu yenilgiyle grupta liderlik şansını kaybetti. Şimdi grupta 2 yenilgileri oldu.

Geçen sene gibi yine kolay bir gruba düştülar. Bu sene çok dengesiz oynuyorlar. Birsel Esmeral ve Nevlin hocanın kullandığı Türk oyuncular. Sıkıntı yaşayacaklar.

Fener çıksın üst gruba zaten orada elenirler, o grupta yapacakları 14 maç inanılmaz şekilde yıpratacak onları, lige konsantre olmadan bolca yenilgi alırlar. Şimdi elenirlerse lige odaklanırlar tamamen.

Real Madrid'e iki övgü yazdık hemen kaybettiler. Bizi beklemişler. Bu yenilgiyle birlikte o grubun durumu da tamamen değişti. Pana Khimki'yi deplasmanda yenerse lider olacak. İşin bir diğer ilginç tarafı da Türk takımları karşısında ezilen ve herkes tarafından bitmiş olarak görünen Oly ve Pana'nın grubu muhtemelen lider bitirecek olmaları. Ayrıca dün Partizan galip gelse gruptan da çıkardı, CSKA'yı bir galibiyetle lider de yapabilirdi.

Haftaya sürprizler olur belki, belki de takımların 8'li grup için girmek isteyip istemedikleri gruplar olur, bu yüzden belli olmaz ama gruplar şöyle oluşabilir.

A1 Panathinaikos
C1 Olympiacos
B2 Unicaja
D2 CSKA
A3 Khimki
C3 Anadolu Efes
B4 Alba Berlin
D4 Brose Basket

B1 Maccabi
D1 Barcelona
A2 Real Madrid
C2 Zalgiris
B3 Montepaschi Siena
D3 Beşiktaş
A4 Fenerbahçe Ülker
C4 EA Milano

Fener bir üst tura çıksın. O gruba düşsün :) eğer elenirlerse tamamen lige konsantre olur,bu da bizim için dezavantaj olur. O Barçalı,Maccabili grupta baya bir yıpranırlar inşaAllah :)

Efes kadar ritimsiz bi takım daha görmedim. İnanılmaz saçma hücum ediyorlar. Ribaund desen yok. Şimdiye kadar izlediğim en kötü eurolig maçı.. Oktay hocaya yazık. Saç baş yoluyor kenarda..

Ülker yenildi Pana'ya. Haftaya Cantu'yu yenemezlerse grubun dışında kalacaklar.

Sezon başında rüya takım kurduklarını (bo-sato-andersen-batiste yi alınca) iddaa ede cüruh gün itibariyle f4 garanti şampiyonluk bu sene gelir derken sene başında aceba guruptan çıkarmıyız diyor... Büyük hayalkırıklığı içindeler kendilerini çok büyüttüler ve sonucunu aldılar... Cantu yu yenerler yenmesinede üst turda muhtemel grup sonunculuğu için 2 adaydan birisi olurlar.. Bunları izleyince takımımla gurur duyuyorum daha az bütçe ama daha fazla akıl daha fazla onur daha fazla yürek daha fazla ruh ve daha daha daha....

Sezon başında rüya takım kurduklarını (bo-sato-andersen-batiste yi alınca) iddaa ede cüruh gün itibariyle f4 garanti şampiyonluk bu sene gelir derken sene başında aceba guruptan çıkarmıyız diyor... Büyük hayalkırıklığı içindeler kendilerini çok büyüttüler ve sonucunu aldılar... Cantu yu yenerler yenmesinede üst turda muhtemel grup sonunculuğu için 2 adaydan birisi olurlar.. Bunları izleyince takımımla gurur duyuyorum daha az bütçe ama daha fazla akıl daha fazla onur daha fazla yürek daha fazla ruh ve daha daha daha....

Oynadıkları ( Daha doğrusu oynamaya çalıştıkları ) şu oyunla hiç sanmıyorum tur biletini alabileceklerini. Ancak bu kadar ruhsuz olunur. Harcanan milyon dolarlara yazık.
Takımımızla ne kadar gurur duysak az.. :)

Efes kadar ritimsiz bi takım daha görmedim. İnanılmaz saçma hücum ediyorlar. Ribaund desen yok. Şimdiye kadar izlediğim en kötü eurolig maçı.. Oktay hocaya yazık. Saç baş yoluyor kenarda..

Oktay hocanın GS'den ayrılıp Efes'in başına geçtiğine pişman olup olmadığını çok merak ediyorum.

Bu arada Efes ve FB'nin bütçelerini tam olarak bilen var mı?

edit: Şimdi Oktay hocanın maç sonu demeçlerini izledim. Baya sinirliydi, özellikle yıldızlara geçirmiş bol bol. "Maç oynamaya değil panayıra gelmiş bazı yıldız oyuncular, ruhları burada değildi, sadece bedenleri buradaydı" gibisinden konuştu.

Efes'in şu anki kadrosuyla Oktay Hoca'nın verimli olabilmesi pek mümkün görünmüyor, bir koç değişikliği iyi olur onlar adına.

Oktay hocanın GS'den ayrılıp Efes'in başına geçtiğine pişman olup olmadığını çok merak ediyorum.

Bu arada Efes ve FB'nin bütçelerini tam olarak bilen var mı?

edit: Şimdi Oktay hocanın maç sonu demeçlerini izledim. Baya sinirliydi, özellikle yıldızlara geçirmiş bol bol. "Maç oynamaya değil panayıra gelmiş bazı yıldız oyuncular, ruhları burada değildi, sadece bedenleri buradaydı" gibisinden konuştu.

Az bile demiş. Bi ara Semihle falan sözlü atışıyolardı kenarda.

Az bile demiş. Bi ara Semihle falan sözlü atışıyolardı kenarda.

Ben sezon başı Efes'in top 8 yapacağını düşünüyordum ama Batista ve Barac'ı yollayıp savaşçı bir uzun alacaklarını falan sanıyordum. Hatta ve hatta Vujacic'in bile ikiletileceğini düşünüyordum. Sanırım sözleşmelerinden kurtulamadılar.

Vujacic, Barac, Batista ve hatta Savanovic Oktay hocanın sistemine hiç uygun değil.

Fenerbahçeliyim haftaya:) umarım Cantu'yu yenerlerde bir üst tura çıkıp orada yıpranırlar :) Eğer elenirlerse lige daha çok asılacaklardır. Bu yüzden bizim için hayırlısı olan bence karşıyakanın son 16ya kalıp orada yıpranması. Oktay Hoca'ya üzülüyorum ya :( " Mahvediyor kenarda kendini. Saçlarında biraz siyah vardi,onlarda beyazlaştı bu sene :( Böyle giderse pek kalmaz ama sanki Efeste. İnşaAllah ayrılmaz. Ayrılsa bile gelsin Murat Özyer'in yerine menajer olsun :) Ergin Hoca ile müthiş ikili olurlar :) :)

Efes o kontratlardan kurtulamaz çok kaliteli koçlar reddetti Efes'i bu kontratlar yüzünden sadece Barac için 5 milyon dolar masrafı vardı geçen yıl maaş+bonservis hatırladığım kadarıyla

Efes o kontratlardan kurtulamaz çok kaliteli koçlar reddetti Efes'i bu kontratlar yüzünden sadece Barac için 5 milyon dolar masrafı vardı geçen yıl maaş+bonservis hatırladığım kadarıyla

Yuh be :( Deron Williams o kadar almıyordu geçen sene yahu. Sarıca büyük kazık atmış Efese. Cezasınıda Oktay Hoca çekiyor. Batista,Barac,SAsha ve Savanovic'in yerine Oktay Hoca sistemine uygun daha iyi oyuncular alırdı. Luksa'yı düşünürdû bence mesela.

Yuh be :( Deron Williams o kadar almıyordu geçen sene yahu. Sarıca büyük kazık atmış Efese. Cezasınıda Oktay Hoca çekiyor. Batista,Barac,SAsha ve Savanovic'in yerine Oktay Hoca sistemine uygun daha iyi oyuncular alırdı. Luksa'yı düşünürdû bence mesela.

Rakam tam net olmasa da civarı bir rakam diye biliyorum hatrı sayılır bir bonservis ödemişlerdi Caja Laboral'e