Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

Arkadaşlar son hafta aldığım puan 0 gözüküyor.Kadroyu 1 kişi eksik kurarsak o hafta puan kazanamıyormuyuz ?? 170üstü puan bekliyordum,ağlarım böyleyse :(

Daha önceki mesajına cevap yazacaktım ama unutmuşum şimdi görünce yazayım dedim takımını eksik bırakırsan 0 puan alırsın yapacak bişey yok, kadro eksik olmamasına dikkat edilmeli!!!

Daha önceki mesajına cevap yazacaktım ama unutmuşum şimdi görünce yazayım dedim takımını eksik bırakırsan 0 puan alırsın yapacak bişey yok, kadro eksik olmamasına dikkat edilmeli!!!

Açıkçası oyun başladığından beridir oynuyorum, artık yaklaşık 7-8 sezon geçmiştir herhalde ama ben böyle birşey bilmiyorum. Kadromu eksik bırakıp maçların başladığını pek hatırlamıyorum, belki de hiç başıma gelmedi ama kesin bir yanıtım yok. Böyle bir olay varsa da pek mantıklı değil.

Açıkçası oyun başladığından beridir oynuyorum, artık yaklaşık 7-8 sezon geçmiştir herhalde ama ben böyle birşey bilmiyorum. Kadromu eksik bırakıp maçların başladığını pek hatırlamıyorum, belki de hiç başıma gelmedi ama kesin bir yanıtım yok. Böyle bir olay varsa da pek mantıklı değil.

Geçen sene kadromda bir oyuncuya karar verememiştim ve son saatlerde seçerim diyordum ama vakit bulamayınca 9 kişi ile o haftayı tamamlamıştım ama aldığım puan sıfırdı o nedenle tecrübe ettim bu olayı.Ancak bu sene yeni bir uygulama geldiyse onu bilmiyorum.

Oyunu merak etmeye başladım. Katılmak için geç mi kaldım.

Geç kalmış değilsin merakını gidermek için kayıt olup başlayabilirsin.

Jordan Farmar
Bobby Brown

Vassilis Spanoulis
Malik Hairston
Blake Schilb
Andres Nocioni (Jaka Blazic)

Aron Baynes
Semih Erden (Nemenja Bjelica)
Nikola Mirotic
Miro Bilan (Dejan Musli)

Yine kadrodan çıkarmayı kafaya koyduğum Farmar'ı çıkaramadım elim gitmedi. 24 rank yaparda değeri düşmez umarım. Semih ve Bilan'ıda değerlerinin artacak olması cazip geldi. İnşallah iyi de rank getirirler. Nocioni'de Bjelica'nın sakatlığı sonrası 30 dk civarı süre alacaktır. Heralde verimli geçirir bu süreyi.

Bide Mirotic gerçeği var tabi takımda değerinin düşmemesini bekleyeceğiz bu maç.

Oyunu merak etmeye başladım. Katılmak için geç mi kaldım.

Açıkcası Regular Season için 5 haftalık kayıp ciddi sayılır oyunun 1.sinin 807 puanı ve tahminimce sağlam kredisi olacağı için zor ama şimdi kadro kurup 5 haftalık süreçte kredi arttıracak oyunculara yönelip Top 16 ve playofflarda derece yapmayı hedefleyebilirsin ya da sadece eğlence amaçlı dereceyi düşünmeden oynayabilir veya tecrübe edinebilirsin (önümüzdeki sene oynamayı düşünüyorsan ).Bence oyuna başlamalısın eğer basketbolu ve euroleague maçlarını izlemeyi seviyorsan bu oyundan da zevk alırsın diyorum.Karar senin kolay gelsin...

Değişiklikler için son 15 saat; perşembe akşamı maçlar başlıyor.
Kadrolarınızı güncellemek için acele ediniz...

bu hafta iki değişklik yaptım.
TCHICAMBOUD ve sofoyu gönderdim. yerlerine ricky hickman ve lasme yi aldım.
bakalım 143 ten sonra istikrarı bulacakmıyız, yoksa tekrar 80-90 puanlara düşecekmiyiz?

Bu hafta liderinin 200+ puanla çıkması çok zor gibi. 185-195 arası bir puan hafta birincisi olabilir. Bugünü oynayan 5 oyuncudan 81.6 puan ile kapattık. Geriye Farmar, Spanoulis, Hairston, Nocioni ve Semih kaldı.

Kadrodan Blazic yerine Hairston veya Mirotic'i çıkarmış olsaydım günü muhtemelen 100+ puan ile kapatmış ve hafta birinciliğini düşlemeye başlamış olacaktık :D :D Blazic'te patlama yapacak haftayı buldu. Neyseki çoğu kişinin kadrosunda bulunmuyordu bu hafta. :D

164 puan 9 oyuncuyla.
geriye lucas kaldı...
carrol bugün yi süre almasına rağmen 1 puan alabildi. tabi karşısında fb savunması yok..olaydı 20 leri görürdü...

Bu hafta liderinin 200+ puanla çıkması çok zor gibi. 185-195 arası bir puan hafta birincisi olabilir. Bugünü oynayan 5 oyuncudan 81.6 puan ile kapattık. Geriye Farmar, Spanoulis, Hairston, Nocioni ve Semih kaldı.

Kadrodan Blazic yerine Hairston veya Mirotic'i çıkarmış olsaydım günü muhtemelen 100+ puan ile kapatmış ve hafta birinciliğini düşlemeye başlamış olacaktık :D :D Blazic'te patlama yapacak haftayı buldu. Neyseki çoğu kişinin kadrosunda bulunmuyordu bu hafta. :D

205.6 bu hafta :)
b7lyfp.jpg

Tebrik ederim Emre; gayet dengeli bir kadro olmuş, biraz da şansla iyi bir puan gelmiş. Başarılar :)

Maalesef bu oyun için şansın da çok etkisi var; tamam oyuncuları ve takımları iyi tanımak gerekiyor ama bununla beraber örneğin bu hafta kadro kattığım Krstic+Sofo=3 rank desem konunun ehemmiyetini anlayabileceksiniz.

Katılmamak elde değil bende Baynes ve Musli yi elden çıkarıp(tahmini 30 getirirler demiştim) yerlerine Krstic ve Shelden Williams'ı aldım yedekte tuttuğum krediyi de harcadım 40 ve üzeri yaparlar diye düşünmüştüm.Fakat olmadı belkide bu sezonun en kötü maçlarını kadroma kattığım hafta yaptılar.Williams ve Krstic ten de 20 civarı kredim gitti.Yani dediğin gibi şansta lazım .En kötüsü bunların en iyi takımımda olması sıkıntı yarattı.Sıralamanın en üstünde yeralan oyuncuların da benim gibi krstic ve shelden'ı almış olmalarını dilemekten başka yapacak birşey yok. 120,7 geriye Hairston ve Spanoulis kaldı.özellikle Hairston 30 falan getirse de zararımı telafi edebilsem fena olmaz.

123.8 Puan yaptık bir tek Spanoulis kaldı geriye bu hafta fena değil yine en azından ortalama bir puan...

Steed Tchicamboud
Bobby Brown
-------------------------
Vassilis Spanoulis
Mickael Gelabale
Alex Acker
Sergey Monya
-----------------------
Viktor Khryapa
Mirza Begic
Shelden Williams
Dejan Musli
----------------------

Kadro bu hangi değişiklikleri yapacağıma karar veremedim Alex Acker-Mirza Begic 'in yerine önerisi olan varmı yada değişik bir fikri olan

Aynen bu hafta yüksek puanlar vardı baya. 2 haftadır kimi çıkarsam adam coşuyordu. Deon, Gelabale ve Bobby ilk haftadan beri kadromdalar. Schilb de öyleydi. Hep düşük puanlar yapıyor diye geçen hafta çıkardım onu o hafta 30 küsür yaptı. Bu hafta Blazic'in yerine aldım iyi puan yaptı ama bu sefer de çıkardığım Blazic 30'a yakın yaptı. :) Bobby de ilk 2-3 hafta çok kötüydü tam çıkaracaktım son bi şans vrdim o hafta mvp oldu, ondan sonra da çıkışa geçti. Deon ve Gelabale de yanıltmadı hep bi istikrar min 15 getiriyorlar sağolsunlar.