Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

berbat bir hafta oluyor.
san ematario,kuszsarek ten - puanlar geldi. lucas son anda - den döndü.
san ematario yu almak için ne rotasyonlar denedim, onu alabilmek için ciddi uğraştım. carrolu al çekil kenara gelabelde takımda kalsın diye düşündüm ama yapamadım.
geçen haftanın güzel hareketlerinde san ematarionun turnikeye giderken yediği blok var. adam turnikeye gidiyor ama zıplarken ayaklar 5 cm havaya kalkmış. noluyor filanda düşündürdü beni bu yavaşlık ama yapamadık.
Bundan sonra artık puan artışından, çok rkg ye yönelme vakti geldi. artık birebir naçlara görede bakmak gerekiyor ve ona göre oyuncu almak ve çıkarmak lazım.
ulan san ematario şimdi dünya kadar da puanın düşer...

Benim için de kötü bir hafta olacak gibi. Henüz 5 oyuncum oynadı ama kendi hesabıma göre 45 gibi bir rank toplamına sahibim.

Maçlar öncesinde sert bir karar alıp; 20 rank yaptığında değerini koruyacak olan 105,8 kredili Jordan Farmar' ı kadrodan çıkarıp 2 rank yaptığında kredisini koruyacak olan 51,7 kredilik Unicaja Malaga' lı Marcus Williams' ı kadroya aldım. Bu doğrultuda da yaklaşık 55 krediyi boşa çıkarmış oldum ve kadroma paylaştırdım ama evdeki hesap pek çarşıya uymamış gibi görünüyor.

Maçlar sonunda; maç kazanma bonusuyla beraber 20,9 rank yapan Farmar' ın değeri sanırım 107-108 civarına gelecek, maç kazanma bonusuyla 3,3 rank yapan Williams' da 53 civarında olacak. Kısacası aşağı yukarı 15 rank civarı yapabileceğini düşündüğüm ve bu yüzden de boşa çıkardığım 55 krediyi avantaj olarak gördüğüm Marcus Williams tercihinde çuvalladık diyebiliriz. (Farmar' dan en fazla 5-6 rank düşük yapacağını öngörüyordum ve bu kadar az rank farkı için 55 krediyi boşa çıkarmak daha mantıklı gelmişti)

Mecburiyetten kadroda tutmak zorunda kaldığım Panathinaikos' lu Kostas Tsartaris de hayal kırıklığı yaratınca haftanın ilk akşamı sonunda pek umduğumu bulamadım.

Hayırlısı diyelim ...

FSE'nin dün akşamki kötü performansı tamamen benim yüzümden. :) Bu hafta almıştım ama -2 getirdi sağolsun. Bu sene fena çuvalladık. Nocioni, Dasic ve Shermadini üçlüsüden toplam 60 kredi kaybettim, toparlarlar diye bekledim ama olmadı. Şimdi takım kuramıyorum. :)

Dün 5 oyuncudan gelen 64.2 raking'e ek bugün baynes ve blazic'ten gelen 40 raking çok iyi oldu. Spa'da nazar değmesin ilk çeyrek bitmeden (7 dk'da) 21 oldu. Brown ile Ress'ten de iyi puan alırsak çok iyi olacak. 150+ puan olsun artık bu hafta :D

77lik emir 2 puan getirdi.. Christopher eksi aldı Khimkili augustine -3 getirdi.. Cevher sanırım eksi getirdi.. 4 oyuncunun toplamı eksi bilmem kaç olunca bu oyun moralimi fena bozdu.. Farmar allahtan 21 getirdi.. 60ı bulsak sevincem

15 LAUVERGNE, J. 20 Rkg - 23 WILLIAMS, S. 26 rkg -- 00 TCHICAMBOUD, S. 12 rkg Chalondakiler sienada da b.Brown Çıldırdı 36 Rkg 1 per. daha var :) suan 94 rkg inş iyi gider

Çoğu oyuncum eksilerde olduktan sonra bu gece Spanoulis-Shelden Williams-Khryapa-Tchicamboud-Gelabale getirdikleri puanlarla hiç olmazsa bir rezillikten kurtardılar beni....

Jordan Farmar (20.9)
Bobby Brown (47.3)

Vassilis Spanoulis(28.6)
Alex Acker(-3.00)
Pietro Aradori(21.00)
Jaka Blazic(7.00)

Aron Baynes(33.00)
Nemanja Bjelica(11.00)
Nikola Mirotic(14.3)
Tomas Ress(11.00)

Sonunda verimli bi hafta oldu 191.10 puan. Ben ne diyim şimdi A.Acker'a. :D

siena chalon maçı çok kötüydü 2 takımda all star maçı havasında takıldılar,hakemlerde herşeye faul çalarak rekor denediler heralde bu işten de brown ve de onu alanlar iyi ekmek yediler 2.iyi takımım 160 la fena sayılmayacak bir puanla haftayı kapadı brown ı alaydık iyiydi :D

98.8 puanda kalınca bu hafta hemen değişiklikler yaptım...

Steed Tchicamboud
Dimitris Diamantidis(Lukasz Kozsarek yerine)
---------------------
Vassilis Spanoulis
Mickael Gelabale
Bojan Bogdanovic
Sergey Monya(Klemen Prepelic yerine)
---------------------
Mirza Begic(Malcolm Thomas yerine)
Viktor Sanikidze
Shelden Williams
Viktor Khryapa

Değişiklikler nasıl sizce yorumda bulunursanız sevinirim.

Jordan Farmar (20.9)
Bobby Brown (47.3)

Vassilis Spanoulis(28.6)
Alex Acker(-3.00)
Pietro Aradori(21.00)
Jaka Blazic(7.00)

Aron Baynes(33.00)
Nemanja Bjelica(11.00)
Nikola Mirotic(14.3)
Tomas Ress(11.00)

Sonunda verimli bi hafta oldu 191.10 puan. Ben ne diyim şimdi A.Acker'a. :D

Alex Acker çok yakışmış kadroya. Forumca çok severiz kendisini. Sende bu haftadan sonra sevenler arasına katılmışsındır :)

Alex Acker çok yakışmış kadroya. Forumca çok severiz kendisini. Sende bu haftadan sonra sevenler arasına katılmışsındır :)

:D :D Son değişikliklerden sonra birazda isteğim oyuncular için kredi yetersizliğinden dolayı onun yerine Blazic'i çıkardım kadrodan bi şans daha elde etti. Gerekli katkı gelmezse bu saatten sonra satsakta işe yaramayacak gibi.

İlk defa katılıyorum EFC'ye ilk 2 hafta sonunda 200 puan alınca hevesim kaçmıştı bu saatten sonra bişey olmaz diyordum. Meğerse dengeler her hafta değişiyormuş.

Forumdaki arkadaşların hepsi Calloway'i sat dediler ama herkesi dinlemeyip iyi yaptığımı düşünüyorum :D Bu hafta da Calloway'i son defa tutacağım umarım çekirge bir kez daha zıplar. Şu anda dünyada 10.sıradayım diğer kadrom ise dünyada 16.sırada. Bir diğer kadrom ise 58.sırada. Değişiklikler olmadan ilk kadromun halini yazıyorum. Önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum :D

Earl Calloway
Jordan Farmar

Emir Preldzic
Teddy Gipson
Vitaly Fridzon
Vassilis Spanoulis

Georgios Printezis
Victor Khryapa
Ante Tomic
Nemanja Bjelica

Forumdaki arkadaşların hepsi Calloway'i sat dediler ama herkesi dinlemeyip iyi yaptığımı düşünüyorum :D Bu hafta da Calloway'i son defa tutacağım umarım çekirge bir kez daha zıplar. Şu anda dünyada 10.sıradayım diğer kadrom ise dünyada 16.sırada. Bir diğer kadrom ise 58.sırada. Değişiklikler olmadan ilk kadromun halini yazıyorum. Önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum :D

Earl Calloway
Jordan Farmar

Emir Preldzic
Teddy Gipson
Vitaly Fridzon
Vassilis Spanoulis

Georgios Printezis
Victor Khryapa
Ante Tomic
Nemanja Bjelica

Calloway+Fridzon+Printezis ile yollarını ayırman caizdir :)

Euroleague' in 5. haftası yarınki maçlarla başlayacak. Kadrolarınızı güncellemeyi unutmayın.

Bu hafta pek kadro ve oyuncu paylaşımı yok ama herkes pusuya yatmış maçların başlamasını bekliyor gibi sanki :)