Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

Değişiklikleri yapmıştım ama Farmar'ı yollayınca rahatsız oldum resetledim kadroyu yeniden değişiklik yaptım. Heralde tekrar resetlemem kadroyu.

Jordan Farmar
Bobby Brown

Vassilis Spanoulis
Blake Schilp (Alex Acker yerine)
Vitaly Fridzon (Pietro Aradori yerine)
Jaka Blazic

Aron Baynes
Nemanja Bjelica
Nikola Mirotic
Mirza Begic (Tomas Ress yerine)

Kilit maç Union Olimpija-Real Madrid maçı Mirotic-Begic ikilisinden bir mucize 30-35 arası gelirse muhteşem olur özellikle Mirotic 15+ yapmalı yoksa değeri yine düşecek. Baynes ve Blazic ortalamalarını yakalayacaktır diye düşünüyorum. Bilmiyorum Aradori'yi çıkarmak bi hatamı ama 18-20 rating yapamazsa puanı düşecektir ve karşısındaki savunmacıları Sato ve Ömer.

Bo McCalebb'ın sakatlık durumu ne durumda akşama oynar mı? Bilen varsa paylaşırsa sevinirim ona göre çıkarıp ,farklı arayışlara girmem gerekecek.

Değişiklikleri yapmıştım ama Farmar'ı yollayınca rahatsız oldum resetledim kadroyu yeniden değişiklik yaptım. Heralde tekrar resetlemem kadroyu.

Jordan Farmar
Bobby Brown

Vassilis Spanoulis
Blake Schilp (Alex Acker yerine)
Vitaly Fridzon (Pietro Aradori yerine)
Jaka Blazic

Aron Baynes
Nemanja Bjelica
Nikola Mirotic
Mirza Begic (Tomas Ress yerine)

Kilit maç Union Olimpija-Real Madrid maçı Mirotic-Begic ikilisinden bir mucize 30-35 arası gelirse muhteşem olur özellikle Mirotic 15+ yapmalı yoksa değeri yine düşecek. Baynes ve Blazic ortalamalarını yakalayacaktır diye düşünüyorum. Bilmiyorum Aradori'yi çıkarmak bi hatamı ama 18-20 rating yapamazsa puanı düşecektir ve karşısındaki savunmacıları Sato ve Ömer.

Jordan Farmar' ı bu değeriyle artık yavas yavas bırakmanın zamanı geliyor (hatta bırakmış olanlar bile var), Bobby Brown ise geçen haftaki şansını devam ettirebilecek mi göreceğiz. Bu hafta -9 rank yaptıgında bile maximum değer artışı yaşayacak, bu doğrultuda değer artışı açısından kadroda olması doğru ama puansal olarak bekleneni verebilecek mi izleyelim ve görelim.

Pietro Aradori yerine Pao deplasmanındaki Vitaly Fridzon da enteresan olmuş tabi :)
Jaka Blazic' den ben şahsen sıkıldım artık; tamam hep birşeyler getiriyor ama haftalar geçtikçe onun getirdiği fix 7-8 rank mide bulandırmaya başlıyor.

Nikola Mirotic + Mirza Begic ikilisinin beraber kadroda olmasının yorumunu ise kamuoyuna bırakıyorum :)

Bo McCalebb'ın sakatlık durumu ne durumda akşama oynar mı? Bilen varsa paylaşırsa sevinirim ona göre çıkarıp ,farklı arayışlara girmem gerekecek.

Bo büyük ihtimal akşam oynayamayacak ama zaten oynasa bile kendisinden çok iyi performanslar beklememek lazım. Bu bakımdan Bo yerine farklı bir oyuncuya yönlenmek daha doğru olur.

@ Güngör Can

Aradori'yi çıkartıp yerine Fridzon'u alman bana göre tam bir facia olmuş. Pana deplasmanı sıkıntılı olur Khimki için ve muhtemelen Fridzon bu hafta bana göre çok faul yapıp eksi puan alma ihtimali bile var. Ama yine de senin görüşündür saygı duyuyorum.

Bu arada ben de bu haftaki kadrolarımı düzenledim. 5 takımım şu an gayet iyi şekilde gidiyorlar. Ancak özellikle üçü dünyada çok iyi durumdalar. Umarım bu istikrar sürer. Bir takımım 10., diğeri 16., bir diğeri ise 58.sırada. Umarım bu hafta alacağım yüksek puanlarla ilk 3'ü veya hatta liderliği görebilirim.

Bursaspor16-615.5-10

Farmar
Calloway

Spanoulis
Preldzic
Schilb (Gipson yerine)
Emeterio (Fridzon yerine)

Khryapa
Bjelica
Printezis
Musli (Tomic yerine)

Bursaspor201-606.9-16

Farmar
Hackett

Simon
Rudy
Aradori
Hairston (Fridzon yerine)

Sofo (James yerine)
Begic (Tomic yerine)
Lucic
Hines

Bursaspor196-583.2-58

Brown
Westermann (Hackett yerine)

Logan
Schilb (Djedovic yerine)
Simon
Spanoulis

Baynes
Khryapa
Williams
Musli (James yerine)

İlk haftaların büyük satıcısı Blake Schilb haftayı gayet iyi bir şekilde sonlandırmak üzere.

Elan Chalon maçı kaybetti ama Blake Schilb 34 ranking ile üst düzey bir performans sergiledi.

Bu haftaki değişiklikler öncesinde guardlardaki Elan Chalon' lu Steed Tchicamboud ve Unicaja Malaga' lı Marcus Williams ikilisinden birini kadrodan çıkarmak için kararsız kalıp son anda tercihimi Williams' dan yana kullanmıştım ama hata yapmışız.
Maçta Tchicamboud 5 rank yaparken (ki kredisi de düştü) Williams maç kazanma bonusuyla beraber 18,7 rank le bitirdi. Biraz da şans olacak gerçekten de...

Schilp'ten sağlam puan aldık ama kadroları düzenlerken Fridzon-Navarro-Hairston üçlüsü arasında kalıp Hairston'u aldık Navarro'da 22 rank getirdi oysaki şimdi ne güzel Schilp-Navarro ikilisinden 56 puanı kapacaktık.(olan oldu artık varsayıma gerek yok)) Bakalım Hairston'da 2. yarı toparlayıp 15+ yaparsa olayı dengeleriz bide Spanoulis var tabi. :D

@Edit

Neyseki bugünkü 3 oyuncumuzdan istediğimizi toplam puanı aldık Schilp 34, Hairston 8, Spa 27.5 = 69.5

bu hafta yoğunluktan kadro yorumları yapamamıştım. hafta sonu oturup kadroyu ufaktan düzeltmiştim ama fazla incelem fırsatım olamadım. dünde bakınca kadroya bu hafta bu şekild eilerleyelim dedim.
bu haftanın sürpriz blake schilbti. bayağı bir kişi kadrosuna almış zaten. 34 rkg ile iyi puan ve bana kaybettirdiği rkglern bir kısmınıda geri getirdi.
Steed Tchicamboud bu haftada kötü puan getirdi. haftaya burada bir rotasyon yapmak lazım.
kyrhapa cskada ayakta kalan tek oyuncu olmuş ama fena bir mağlubiyet almışlar kendi sahalarında.
arodori reis kadromda ilk haftadan beri. fena değildi bu akşam yine. yalnız fenerden oyuncu bulunanlar için ızdıraplı bir hafta oldu. preldzic ve bo nunda puanları bu hfat biraz daha düşer.

Bobby Brown ve Blake Schillb ilk 3 hafta kadromda rezalettiler sattık şimdi 35rkg civarı yapıyorlar gelde kafayı yeme nereye el atsam kuruyor örn=Shelden Williams-Tchicamboud

Kadroyu 1 kişi eksik bırakmışım.Vize haftası önce not telaşından muhtemelen akıl tutulmasındayım :D

Yine de bu hafta en yüksek puanımı kazanacağım hafta olacak.

B.Brown +30- Koszarek 12

Navarro +20-Spanoulis +25-Blazic ilk yarı itibariyle 4

Lavrinoviç +16 ,Hines + 11,Zoriç + 18, Semih 29

170-180 arası bir şey olur sanırım. 27 kullanmadığım krediden iyi bir adam bulabilseydim 180 üstünü görecektim.

Enteresan bir Euroleague haftası oluyor.

Gayet iyi başlayan ilk günün sonunda, henüz bütün maçlar bitmedi ama hayal kırıklığı yaşanan ikinci gün yaşıyorum.

Dün gece dört oyuncumdan gelen puanlar sonrasında bu hafta 200+ gelebilir hayalleri kurarken 125 civarı bir puanla haftayı kapatacak gibi görünüyorum. Yazık oldu ...

Bu hafta aldığımız 157 puanla sonunda patlamayı yaptık ve yerlerde sürünen takım kredimizi toparladık. Artık daha iyi takımlar kurabilirim.

Begic'in -1 ve Sanikidze'nin -2'lik rankinglerine rağmen 145.9 puana şükürler olsun. En azından böylece son iki haftadır üç haneli puanlar görmüş oluyorum, istikrar önemli. :)

Arkadaşlar son hafta aldığım puan 0 gözüküyor.Kadroyu 1 kişi eksik kurarsak o hafta puan kazanamıyormuyuz ?? 170üstü puan bekliyordum,ağlarım böyleyse :(