Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

blake schilb ve mike bromos un -2 iyle birlikte 144 puan geldi. sadece 1 oyuncu kaldı.
mike bramos -2 sine rağmen değeri arttı.
geçen seneyi düşününce hiç fena puanlar almıyorum ama bir kademe daha puanları arttırmam gerekiyor. o zaman daha iddalı olacağım.Şuanda ortalamam 129 , 140 lı ortalamaları yakalarsam kafaya oynamış olurum. Bunun için bir daha 100 lü puanlar altına inmemem gerekiyor.2 defa bu oldu ve ortalamaları aşağı çekti...
top 16 başlarken bizde de hesap kitap işleri başladı :)

Son hafta maalesef biraz kredi kaybına uğradım.
Top 16 öncesi 682,40 krediye sahibim.

Stratejimden ödün vermememe rağmen ligde liderden sadece 50 puan geride görünüyorum ve sınırsız oyuncu değiştirme hakkı bulunan önümüzde hafta ortalama 68 kredilik oyuncular seçebilecek olmam hiç de fena durmuyor.

Hadi bakalım oyun asıl şimdi başlıyor :)

Kadro istediğim gibi olmadı pek ama bir takım kurdum Top 16 için.

Dimitris Diamantidis
Bo McCalebb
---------------------
Vassilis Spanoulis
Romain Sato
Matt Janning
Rudy Fernandez
----------------
Nikola Mirotic
Gasper Vidmar
Erazem Lorbek
Viktor Khryapa
---------------------

Oyunu iyi bilenler yorumlarsa sevinirim kadromu

Dimitris Diamantidis
Bo McCalebb
---------------------
Vassilis Spanoulis
Romain Sato
Matt Janning
Rudy Fernandez
----------------
Nikola Mirotic
Gasper Vidmar
Erazem Lorbek
Viktor Khryapa
---------------------

Toplam kullanılabilir kredi toplamını paylaşmamışsın.
Kısacası yorum yapabilmek için bu kadroyu tam kredine göre mi oluşturdun yoksa açıkta çok kredi kaldı mı bilmek gerekiyor.

682 kredi çok iyiymiş. bende de 625 puan var. ama fazla puan olsada oyuncu seçmek zor oluyor. Örneğin forvet için kimi alacaksın. oyuncu yok.
vujacic, pete emickeal, popovic, vs bunların hangisine güveneceksin ki?
bu oyuncu kurucu mevkisinde de sıkıntı. pivotta ise daha rahat seçimler yapılabiliyor.

682 kredi çok iyiymiş. bende de 625 puan var. ama fazla puan olsada oyuncu seçmek zor oluyor. Örneğin forvet için kimi alacaksın. oyuncu yok.
vujacic, pete emickeal, popovic, vs bunların hangisine güveneceksin ki?
bu oyuncu kurucu mevkisinde de sıkıntı. pivotta ise daha rahat seçimler yapılabiliyor.

Evet dediğin gibi CENTER bölgesinde seçim yapmak kısmen daha kolay olsa da GUARD ve özellikle de FORWARD seçeneklerinde iyice düşünmek gerekecek.

Ben de şahsen en çok Forward bölgesinde kararsız kalıyorum.
Kredi bağımsız istediğim tüm oyuncuları alabilmeme rağmen Top16' nın ilk haftasındaki seçimler kolay olmayacak.

Takımlarını sırtlayan bazı oyuncular maalesef Top16' ya kalamadıkları için liste dışı kaldılar.

Dimitris Diamantidis
Bo McCalebb
---------------------
Vassilis Spanoulis
Romain Sato
Matt Janning
Rudy Fernandez
----------------
Nikola Mirotic
Gasper Vidmar
Erazem Lorbek
Viktor Khryapa
---------------------

Öncelikle oyunu iyi bildiğimi iddaa edemem ama sadece önerilerde bulunabilirim.Mesela maçların başlamasına daha var ve takımlar mutlaka oyuncu takviyesi yapacaktır dolayısıyla da bu seçimlerini etkileyebilir bu nedenle de kadro kurmak için bence erken.Kadronu kurarken de özellikle ilk 3 haftayı göze alarak hangi takım ve oyuncular avantajlı olacağını seçmeni öneririm.Ayrıca takımında çok süre alan ve takımının lideri pozisyonundaki oyuncuları seçmenin önemli olduğunu düşünüyorum.Gasper Vidmar, Matt Janning,Romain Sato bu oyuncuları ben kadroma almam çünkü 10 maç yapsalar kaçında iyi rnk getirirler ve o maçlar senin seçtiğin maçlar da olma ihtimali nedir? Bence düşük ama bunlar sadece benim düşüncelerim.Tabii bu senin takımın senin oyuncuların kısacası senin zevkin bol şans...

Öncelikle oyunu iyi bildiğimi iddaa edemem ama sadece önerilerde bulunabilirim.Mesela maçların başlamasına daha var ve takımlar mutlaka oyuncu takviyesi yapacaktır dolayısıyla da bu seçimlerini etkileyebilir bu nedenle de kadro kurmak için bence erken.Kadronu kurarken de özellikle ilk 3 haftayı göze alarak hangi takım ve oyuncular avantajlı olacağını seçmeni öneririm.Ayrıca takımında çok süre alan ve takımının lideri pozisyonundaki oyuncuları seçmenin önemli olduğunu düşünüyorum.Gasper Vidmar, Matt Janning,Romain Sato bu oyuncuları ben kadroma almam çünkü 10 maç yapsalar kaçında iyi rnk getirirler ve o maçlar senin seçtiğin maçlar da olma ihtimali nedir? Bence düşük ama bunlar sadece benim düşüncelerim.Tabii bu senin takımın senin oyuncuların kısacası senin zevkin bol şans...

Yorum için sağol açıkçası düşündüğüm isimleri sende vurgulamışsın aklıma gelenleri koydum değişiklik zamanına kadar değiştirebilirim daha ama bu tercihlerde elenen takımlardaki kullandığım oyuncuların olmaması da etkili oldu özellikle Janning ve Sato kalmayacak takımda Vidmar konusunda daha iyimserim.

Genel sıralamada 20. liğe kadar çıkmışım şaşırdım. Teodosic'i hemen kadroya aldım ilk maçları Efes'e karşı ve karşısında Farmar var. Son haftalarda forma olduğunu unutmamak lazım.

Zoran Planinic
Bobby Brown

Vassilis Spanoulis
Rudy Fernandez
Bostjan Nachbar
Sonny Weems

Shawn James
Deon Thompson
Viktor Khryapa
Nenad Krstic

Normal sezonda 720 krediye ulaşan takımıma alabileceğim en iyi isimleri aldım. Şu kadro ortalama oynasa bile her hafta üst düzeyde kalabilirim sanırım.

Zoran Planinic
Bobby Brown

Vassilis Spanoulis
Rudy Fernandez
Bostjan Nachbar
Sonny Weems

Shawn James
Deon Thompson
Viktor Khryapa
Nenad Krstic

Normal sezonda 720 krediye ulaşan takımıma alabileceğim en iyi isimleri aldım. Şu kadro ortalama oynasa bile her hafta üst düzeyde kalabilirim sanırım.

720 kredi mi? :eek:o
Nasıl oldu bu iş çok merak ediyorum açıkçası. Ben kredi artışını ilk planda düşünüp de sıralamada da çok gerilerde kalmamak adına puan kazancını da dikkate alıp stratejik hesaplarla dolu bir ilk tur grup maçları süreci geçirmeme rağmen ancak 682 krediye ulaşabildim ...

Ligdeki takımın adı nedir; sadece kredi artışına odaklanıp da puan sıralamasında çok geride kalmış olabilir misin?
Mesela en son hafta hatırladığım Cantu' lu Markovisvili vardı, sıfır çekse bile kredi artışı getiriyordu ve sanırım 20 civarı rank yaptı ama ben bunu bilmeme rağmen puanı da düşünüp farklı bir seçim yapmıştım. Hoş tabi adam puan olarak da 20 civarı yapıca çuvallamış olduk o ayrı mevzu.

Yorum için sağol açıkçası düşündüğüm isimleri sende vurgulamışsın aklıma gelenleri koydum değişiklik zamanına kadar değiştirebilirim daha ama bu tercihlerde elenen takımlardaki kullandığım oyuncuların olmaması da etkili oldu özellikle Janning ve Sato kalmayacak takımda Vidmar konusunda daha iyimserim.

Açıkçası ben Vidmar'a hiç güvenmiyorum.Çünkü çok çabuk faul problemine giren bir oyuncudur kendileri (son maçlarda kendini biraz sakınsa da) ve herkesin bildiği gibi şut kabiliyeti yok, çok kötü serbest atış atıyor.Top 16 da oynayacağı rakipler de oldukça zorlu(özellikle F grubu) analiz koçları da vidmar'ı iyi analiz edeceklerdir üzerine oynayıp faul problemine sokacak hücümda da basit smaç yerine serbest atışa göndereceklerdir.Ayrıca hakemlerin de BJK'ya pek ılımlı davranacağını düşünmüyorum.Vidmar hakkında görüşlerim bunlar inşallah işler senin istediğin gibi gider ben yanılırım,bol şans...

720 kredi mi? :eek:o
Nasıl oldu bu iş çok merak ediyorum açıkçası. Ben kredi artışını ilk planda düşünüp de sıralamada da çok gerilerde kalmamak adına puan kazancını da dikkate alıp stratejik hesaplarla dolu bir ilk tur grup maçları süreci geçirmeme rağmen ancak 682 krediye ulaşabildim ...

Ligdeki takımın adı nedir; sadece kredi artışına odaklanıp da puan sıralamasında çok geride kalmış olabilir misin?
Mesela en son hafta hatırladığım Cantu' lu Markovisvili vardı, sıfır çekse bile kredi artışı getiriyordu ve sanırım 20 civarı rank yaptı ama ben bunu bilmeme rağmen puanı da düşünüp farklı bir seçim yapmıştım. Hoş tabi adam puan olarak da 20 civarı yapıca çuvallamış olduk o ayrı mevzu.

Şöyle söyliyim kredi artışı konusunda verdiğim kararların %90-95'inde yanılmadım. Farmar'ı en üst düzeyde sattım, Schilb ve Bobby Brown patladıkları hafta kadromdaydı. Yani genelde değer artışlarını tam zamanında yakalayabildim.

Bu hafta lig maçlarına bakıp kadroyu netleştirelim.
schilb ve lucic siz bir kadro olacak. özellikle lucic in çok ekmeğini yedim.

kadroyu değerlendiririz daha sonra...

Top16 maçlarının başlamasına sadece 2 gün kaldı.
Çok vakit kaybetmeden kadrolarınızı güncellemeyi unutmayınız.

Bu hafta da oyunun ilk başlangıcı gibi sınırsız oyuncu değişimi ile sıfırdan kadro oluşturma imkanı var. Normal sezonda topladığınız kredilere göre yeni kadrolarınızı şekillendirin.