Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

Sanırım benim 4lü bu şekilde olacak;Vassilis Spanoulis,Rudy Fernandez,Juan Carlos Navarro,Bostjan Nachbar

Nachbar 'dan patlamış gibisin ;)
Açıkçası Navarro' da bana pek güven vermiyor; hayırlısı ...

Ben de haftanın ilk gün maçları sonunda pota altında bir hayli güvendiğim Deon Thompson' dan hüsrana uğradım. Sıfır çekmesi çok büyük sürpriz oldu. :(

Power Forwards and Centers:

Shawn James 16.0
Nikola Mirotic 16.5 +
Viktor Khryapa
Maciej Lampe 23.1 +

İyi bir baslangıç oldu top 16 için. :)

Nachbar 'dan patlamış gibisin ;)
Açıkçası Navarro' da bana pek güven vermiyor; hayırlısı ...

Ben de haftanın ilk gün maçları sonunda pota altında bir hayli güvendiğim Deon Thompson' dan hüsrana uğradım. Sıfır çekmesi çok büyük sürpriz oldu. :(

Patlamaktan öte 10'da 1 atmasına rağmen 6 getirdiyse şükretmem lazım ;) daha kötü olansa Fridzon'dan vazgeçip Nachbar'da karar kılmam 2si arasında gidip geliyordum.Navarro'ya da güveniyorum fbyi affetmez özellikle de kendi sahasında...

Sanırım benim 4lü bu şekilde olacak;Vassilis Spanoulis,Rudy Fernandez,Juan Carlos Navarro,Bostjan Nachbar

kadrolar ayn gibi sadece fernandes yerine mike bromos vardı kadromda. weems olsa iyi olurdu ama 4 yüksek oyuncuya puan yetmiyordu. bu kadar düşük 2 sayılığa rağmen 6 puan getirmesi gerçekten başarı ama bu hafta patlamasını örtmeyecek.
navarro reisi fb maçında izlemek çok keyifli olacaktır...

kadrolar ayn gibi sadece fernandes yerine mike bromos vardı kadromda. weems olsa iyi olurdu ama 4 yüksek oyuncuya puan yetmiyordu. bu kadar düşük 2 sayılığa rağmen 6 puan getirmesi gerçekten başarı ama bu hafta patlamasını örtmeyecek.
navarro reisi fb maçında izlemek çok keyifli olacaktır...

Kadromda krstic ile Khryapa olunca weems fazla olur diye fridzon ile Nachbar 2lisine indirgedim ve Nachbar takımında daha fazla sorumluluk alıyor diye onu seçtim ama kötü gününe denk geldi.Zaten ne zaman bir oyuncuyu ilk kez alacak olsam kötü gününe denk geliyor.Navarro'nun da her attığı 3lük ayrı bir tat verecek fb maçı dolayısıyla :D

Kadromda krstic ile Khryapa olunca weems fazla olur diye fridzon ile Nachbar 2lisine indirgedim ve Nachbar takımında daha fazla sorumluluk alıyor diye onu seçtim ama kötü gününe denk geldi.Zaten ne zaman bir oyuncuyu ilk kez alacak olsam kötü gününe denk geliyor.Navarro'nun da her attığı 3lük ayrı bir tat verecek fb maçı dolayısıyla :D

puanlarımız yakın gelecek gibi. khryapa da benim kadrodaydı...

Bo kadrosunda olanlara Allah sabır versin.
üst sıralardakilerin takımlarında olmasını temenni ediyorum ama zannetmiyorum. Barca deplasmanına kimse onu kadrosuna almaz...

Diamantidis' in sadece 3, Thompson' ın ise 0 getirdiği bir haftayı 175 puanla kapatmak çok da kötü olmasa da insan 200+ beklediği bir haftayı böyle sonlandırınca üzülüyor :(

Kadromda yoktu ama CSKA deplasmanında Farmar' ın 25 puan yapması benim için büyük sürpriz.

Guard rotasyonunda Marcelinho Huertas ve Marcus Williams' ı seçenekler arasında düşünüp Dimitris Diamantidis' de karar kılmak büyük hata olmuş. (-18 zarar)

Pota altında ise son anda Viktor Khryapa yerine Deon Thompson' ı kadroya katmak (-15 zarar) puanın 175 de kalmasını açıklıyor.

Şans da gerekiyor ...

Khyrapayıda aynı takımdan 2 uzun oyuncu olmasın diye almamışsındır :) Weems ide katarsak aynı takımdan 3 oyuncuyu kadrona katmazsın.

kadro üzerinde çalışıyorum. Bo- Brown ikilisi birbirine karşı nasıl olur, onun analizindeyim.

Diamantidis ve Nahcbar beni aşağıda çeken 2 isim oldu.Nachbar yerine Weemsi almadım.Zalgiriste ki oyununu hatırlayınca bana hiç güven veren bir oyuncu gelmiyordu.

Bo kadrosunda olanlara Allah sabır versin.
üst sıralardakilerin takımlarında olmasını temenni ediyorum ama zannetmiyorum. Barca deplasmanına kimse onu kadrosuna almaz...

Overall da 18. olan takımımın guardlarından biriydi Bo.Barça maçının yüksek skorda geçeceğini ve Bo'nun da hızlı hücümlarla kolay sayı bulacağını düşünmüştüm fakat Fb rib. alamayınca Bo'da set hücuma kalınca böyle oldu.Ama bu hafta siena karşısında böyle olmaz.

bu hafta 175'i ilk kez geçebildiğim hafta oldu. özellikle paul davis fayda/maliyet açısından çok iyi iş yaptı. bu hafta da benzer şeyi cska karşısında derrick byars'tan bekliyorum.

planinic, bobby brown

byars, rudy, weems, logan

lasme, deon thompson, kaun, paul davis

Top 16 'da kadro oluşturmak bir hayli zor olacağa benziyor.

Bildiğimiz kadarıyla GUARD bölgesinde listede sakat gözükmüyor olsa da Panathinaikos' lu Dimitris Diamantidis 2 hafta takımında yer alamayacak. Keza Alba Berlin' li Vule Avdalovic ve Beşiktaş' lı Tutku Açık' da bu bölgenin diğer sakat isimleri.

FORWARD bölgesinde ise herhangi bir sorun görünmüyor. Sakatlıktan dönen Maccabi' li Devin Smith ile beraber bu bölge tam kadro karşımızda ;)

CENTER bölgesinde CSKA Moskova' lı Zoran Erceg ve Andrey Vorontsevich' in sakatlıkları devam ediyor. Muhtemelen de sezonu kapattılar diye biliyorum. Ara transferde James Gist' i kadrosuna katan Panathinaikos' da Big Sofo sakatlığı sebebile birkaç hafta daha takımından uzak kalacak. Sezon başından beridir kadroda yer alamayan Zalgiris Kaunas' lı Robertas Javtokas' da henüz takıma dönebilmiş değil.

Sezon başı açıkçası benim büyük patlama beklediğim Maccabi' li Nik Caner Medley' de herhangi bir olumlu performans gösteremeden sakatlandı. Maccabi' nin Gürcü Giorgi Shermadini' yi de Olympiacos' da göndermesiyle takımda sağlam kalan pota altı isimleri istim üzerinde olacak ...

Top 16 'da kadro oluşturmak bir hayli zor olacağa benziyor.

Bildiğimiz kadarıyla GUARD bölgesinde listede sakat gözükmüyor olsa da Panathinaikos' lu Dimitris Diamantidis 2 hafta takımında yer alamayacak. Keza Alba Berlin' li Vule Avdalovic ve Beşiktaş' lı Tutku Açık' da bu bölgenin diğer sakat isimleri.

FORWARD bölgesinde ise herhangi bir sorun görünmüyor. Sakatlıktan dönen Maccabi' li Devin Smith ile beraber bu bölge tam kadro karşımızda ;)

CENTER bölgesinde CSKA Moskova' lı Zoran Erceg ve Andrey Vorontsevich' in sakatlıkları devam ediyor. Muhtemelen de sezonu kapattılar diye biliyorum. Ara transferde James Gist' i kadrosuna katan Panathinaikos' da Big Sofo sakatlığı sebebile birkaç hafta daha takımından uzak kalacak. Sezon başından beridir kadroda yer alamayan Zalgiris Kaunas' lı Robertas Javtokas' da henüz takıma dönebilmiş değil.

Sezon başı açıkçası benim büyük patlama beklediğim Maccabi' li Nik Caner Medley' de herhangi bir olumlu performans gösteremeden sakatlandı. Maccabi' nin Gürcü Giorgi Shermadini' yi de Olympiacos' da göndermesiyle takımda sağlam kalan pota altı isimleri istim üzerinde olacak ...

shawn james i kast ediyorsun :) ama oda sakatlanmış. onun sakatlığı ile kadronun dengesi bozuldu bende şimdi.

yalnız Nik Caner Medley i sezon başında bizde istemiştik. Bize gelseydi bu şekilde performansı olsaydı neler söylerdik , neler yazılırdı burada...

shawn james yoksa bizde Nenad Krstić ı alırız tam da 7 kredi fazla vardı demek kısmet buna imiş teodosic ile khyrpa var diye almıyodum :)

Evet Shawn James sakatlanmış ben de gördüm dün akşam.
Onun yerine Lior Eliyahu' yu aldım ben :)
Adam 40 dakika oynamak zorunda ;)

Zor bir hafta olacağa benziyor ve takımlardaki değişiklikler için son 6 saat. Kadrolarınızı güncellemeyi unutmayınız.

Ben her pozisyon için kararsız kaldığım oyuncuları paylaşayım:

PG Jordan Farmar mı, Bo McCalebb mi?
SG-SF Rudy Fernandez mi, Bostjan Nachbar mı?
PF-C Nikola Mirotic mi, Viktor Khryapa mı?

Bu seçenekler arasında bir karara varacağım ama umarım hatalı bir seçim olmaz ...