Fenerbahçe:78 - Galatasaray:71

İlk yarı yorumunu zaten yapmıştım.
İkinci yarıya hakkaten iyi başladık.Hatta Burak'ın smacıyla fark 3 sayıya indi.Ancak taraftar yüzünden oyun durdu ve ardından 13-2 seri yedik.
Son periyotta gerçekten iyiydik ancak fark yine 3 sayıya inmişken Mrsiç'in üçlüğüyle film koptu.Bu işin hafif teknik tarafı.
Kenar yönetim hakkında ne desem bilmiyorum.Hala bu takım ilk yarılarda yatıyor.Maçın başında sağlam bir tempo koysak olay bitecek.Ancak maça 12-2 başladık. :(
Gelelim Fenerbahçe taraftarına.Turgay Vardar'ın saygı duruşunda adam gibi durdukları için takdir etmiştim.Ama 2. yarı gerçek yüzlerini ortaya koydular.Paso küfür dinledik.
Sonra FB TV'de NTVMSNBC editörüyle bir bayan spor yazarı Aziz Yıldırım'a yalakalanıp durur küfürü kaldırdı diye.Bu küfürün kalkmış hali mi?
Aynı olaylar Ahmet Cömert'de olsa 2 dakikada salon boşaltılırdı.Nedense Fenerbahçe'nin maçlarında salonlar boşaltılmıyor.
O haysiyetsizler Burak Sezgin'e bile küfür ettiler.
O KÜFÜRLERİN HEPSİ 2. YARIDA ANNELERİNİZE İADE EDİLECEK!

bir takımın hocası , rakip takım taraftarın tepkisinden korkup,

en iyi oynayan.en hırslı,takımı gazlayan ve takımın kaptanı olan

oyuncusunu bence alıyorsa bu takımn set kuramamasından,üçlük ka-

çırmasında,ribaund alamamasından banane . bn böyle korkak,2sene de -

takım kuramayan,hakkında ceşitli lakaplar bulunan ( % 5 Halil) , kardesine

kıyak yapan hoca İstemiyorum kimse ksr bakmasın.

Maçtan henüz geldim ve hemen pc'nin başına oturdum.Burda hemen karamsar bi hava yaratılmış.Takım bana göre elinden gelenin en iyisini yaptı.Çok iyi mücadele etti.Burdan mücadele etmediler diyen arkadaşların salondaki rezil ortamı bi görmelerini isterdim.Normalde oyuncu yakınları,eşleri ve ileri gelen insanların oturduğu yerlere insanları doldurmuşlar,ordan ana-avrat küfür edip panoları yumrukluyolar.Resmen hakemleri baskı altına aldılar ve maşı bu yolla kazandılar.Ha bu bizim iyi oynadığımız anlamına gelmez aksine özellikle hücumda berbattık.Tüm yük Malik Dixon'a verilmiş,o da bunu biraz abartıp 10 dan fazla üçlük kullandı sadece 1 isabet kaydedebildi.Ama şu anda bu üçlüklerden 3 tane daha soksaydı onun da 25 sayısı olcaktı ve biz maçı kazancaktık.Bu yüzden biraz geniş bakmamız lazım olaya.
Biraz maç içinde gördüğüm olaylardan bahsetmek istiyorum.Öncelikle Halil Hoca sebebini çözemedim ama Hüseyin'e takmış durumdaydı.Hüseyin'e hakaret ederek adamı oyundan düşürdü.Bi de benchimiz bu maçta maalesef sindi ama oyun olarak bahsetmiyorum bundan.Hoca attığımız kritik basketlere eskisi gibi benchimiz tarafından tepki verilmemesine alkışlanmamasına baya kızdı ki bence çok haklı.Burak konusuna gelince;Burak çok hırslı bi oyuncu ve ii bi Galatasaray'lı.Hazır fark üçe inmiş takım hareketlenmiş,o hareketleri yapmanın manası ne?Kaptan olarak biraz daha sakin olmalı.Ama bu Fenerbahçe tribünlerinden küfür yemesini gerektirmez.Gergin ortamda yapılan bu hareket bence sporun içinde vardır ama o an yapılmamalıydı.Takıma zarar verdi nitekim.
Fenerbahçe menajeri Nedim Karakaş geçen hafta Beşiktaş maçında çok kötü tezahüratlarla karşılaştıklarını,bunun kendilerince hiçbi takıma yapılmadığını söylemişti.Maçın başından sonuna kadar oyuncularımıza,takımımıza,teknik heyetimize,benchin arkasındakilere ana-avrat küfür edildi.Arkadaşların anlattığına göre maçtan önce ben tam yetişemedim.Benchin arkasına sandalye fırlatmışlar ve bozuk para yağmuruna tutmuşlar.Özellikle birazcık olayları Burak da ateşlese oyunun belli bi bölümünden sonra Burak'a etmedikleri küfür kalmadı.Bakalım delikanlı gibi çıkıp ta Galatasaray'dan özür diliyoruz.Maçın başından sonuna kadar küfür edildi.Sahaya yabancı madde atıldı.Maçın oturarak izlenmesi gereken yerlerinde insanlar ayaktaydı diyabilecekler mi?
Bi eleştiri de görevini yapmayan polislere ve hakemlere.Ahmet Cömert'te her hafta 100 kişinin olduğu küçük tribünü çevik kuvvet ordusu yapıp,bizi yukarılara itiyolar.Aynı uygulama bu salonda niye yok?Neden sahaya pet şişe yağarken,bi daha tekrarlanması durumunda salon dışına çıkarılacaksınız anonsu yok?Neden hakemler baştan sona küfre izin verdiler?Görürsünüz ikinci maçta aynı olayların yaşanması durumunda salon boşaltılıcak.
Bi de Turgay Vardar'a saygı konusuna gelelim.Neymiş Turgay Vardar'a saygı duruşunda herkes sessizmiş.Tamam toplu bi bağırma olmadı ama bunun sebebi normalde 1 dk olan saygı duruşunun sadece ama sadece 5 sn sürmesiydi.Ben ayağa kalkmamla ikinci düdüğün çalması arasında sadece 5 sn geçti.
Teknik konuya tekrar dönecek olursak,Dixon'un inanılmaz soğuk bi gününde olması,normalde leblebi gibi attığı şutlarını bugün sokamaması mağlubiyeti getirdi.Bi de maçtan önce en kritik noktanın Hadley'in sab-vunması olduğunu söylemiştim.Elinden gelenin en iyisini yaptı ama o da Mrsic'in eline geleni soktuğu bi güne denk geldi.Alan savunmasına karşı bişiler üretemediğimiz doğru ama bunda hocanın suçu olduğu konusuna katılmıyorum.Alan savunmasına en büyük cezalandırıcı olay üçlük atışlardır.Ama maalesef bulduğumuz bomboş pozisyonlardan yararlanamadık.Hücumda berbat bi yüzdeyle hücum etmemiz mağlubiyeti kaçınılmaz kıldı.Burda Fenerbahçe'nin iyi savunma yaptığı gerçeğini de atlamamak lazım.İçeriyi çok iyi kapattılar ve bizi dış atışlara mahkum ettiler.
Tüm bu tabloya rağmen ben oyuncuların mücadelesinden memnun oldum.Ama bi türlü farkı kapatamadılar.Fenerbahçe hep bi adım önde gitti.Köyü günlerinde oldukları doğruydu ama bu baskı altında hoş karşılamak lazım ellerinden geleni yaptılar.Hepsini tebrik etmek lazım.

Burak'ın o gergin anlarda çıkmasına kızan arkadaşlar olmuş. Aslında haklılar ama hakem o baskı altında Burak'a anında 5. faulünü çalabilirdi. Çünkü sahaya yakın Fenerliler maç boyunca küfürler ve parmak işaretleriyle hakeme baskı kurdular. Aynısını biz Ahmet Cömert'te yapınca 100 tane polis getiriyorlar oraya. Hakem tansiyonu düşürüp Fenerlileri memnun etmek için faulü çalıverirdi.

Maçı kötü kaybettik. Malik çok kötüydü. Ben maçı pota arkasında izledim onun için çok sağlıklı yorumlayamayacağım. Sadece şunu diyeceğim ki Ahmet Cömert'te böyle kötü şut atmaya hakkımız yok. O maçı almak zorundayız.

Maçta FB amigoluğu yapan anonsçu adamın da Allah belasını versin.

fenerin sadece dışardan sayı bulduğu dönemde anlamsız yere ısrarla alan savunması yapmak harakiridir.şu takımı yenemedik ya yazıklar olsun.
randy ve whisby nin yerine 2 yeni yabancı şart.

Çok yazıcak birşey yok aslında.
Kıramadık bir türlü.Gereken yerde ortaya çıkması gereken Dixon sokamayıp Mrsic her farkı kapattığımızda havada süzülüp şutu gönderirse başka sonuç olmaz.

Burak ilk gerginlikten sonra 2 dakika dedi.Gitti smacını bastı çıktı zaten.Doğruydu çıkması.

Randy-Dixon-De Sean-Şemsettin-Burak 5 ini anlamadım ben.

34 üçlük attık.İçeriden kolay sayı bulduğumuz bir dönemde bu 5 bir riskti diyelim.Tutmadı ne yazıkki.

Cömertte kaç periyod sonunda bu taraftar çıkarılır merak ediyorum.Bugün gözlerimle gördüklerimden sonra..

X' Alıntı:
Cömertte kaç periyod sonunda bu taraftar çıkarılır merak ediyorum.Bugün gözlerimle gördüklerimden sonra..

gözümüzün önünde yapmadıkları çirkeflik kalmadı...
bizim salonda bunların 10da1ini yaptığımız anda yukarısı emri verir(belkide önceden planlı herşey) devre bitmeden kendimizi dışarda buluruz bulacağız...

senaryo belli...

Mactan önce fener pota arkasında çıkan olayda gözgöre göre koltuk fırlatıyolardı polis sadece atmayın die yalvarıyodu nerdeyse...

Diğer yaptıklarıda cabası.

Polis bize Polis sadece

oytuncum ben epey bi fener maçına gittim bu sene, o adam hep fenerin ev sahibi olduğu maçlarda bugün gördüğün şekilde taraflı ve karaktersiz birşekilde sunum yapıyordu.
bizde ali emre kardeşimizde anonsları yapıyor ama rakibi küçümseyen bir tavır göremezsiniz tabiki.

polis- fenerbahçe taraftarı- saha komiseri 3lüsünde durum aynen bildiğinizgibi.

polis aynı polis
fb taraftarı aynı taraftar
komiser aynı taraflı komiser..

aydın örs e ayran şişesi gelmedi diye saha boşaltımamıştır nasılsa.

basketbol konusuna gelecek olursak, böyle gerilimli bir derbide oynanan oyunu cok eleştirmiyorum. 2takımıda ben kadro itibariyle beğeniyorum. ancak gerilim herkesi etkiledi. özellikle abd li oyuncularımızın yüzündeki dehşeti düşünürsek maçtan önceki (basketbol teroristlerinin tam arkalarına bişeyler fırlatmalarını kastediyorum (dipnot= aynılarından bizim takımdada var) ) oyuna kendilerini vermekte zorlanmalarını anlayabiliyorum. Halil hocayıda Aydın hocadan ne daha az ne daha fazla miktarda eleştirebilirim. ama oyunculardan benim gördüğüm De Sean bugün doğru gününde değildi sanırım. onun dışında THIS IS BASKETBALL. herşey olabilirdi. mağlubiyet oldu.
fenerbahçeyi de kazandıkları için kutluyorum. (taraftarlarını değil)

Malik kötü oynadı ama o kadar kredisi olsun..Bu maçın rövanşıda var.O zaman affetirir kendini...

Ama birde madalyonun öbür yüzü var..2 nci maça tek bir Fb oyuncu akrabasıda gelmesin...Bugün yapılanları gördükten sonra artık af yok...Fb'nin basketini alkışlayan herkez bizim için Fb'li sayılır ve olacaklardan o sorumludur....Kaç periyot kalırız kalmayız onu bilemem.Zaten yönetimden sahip çıkan olmayacağı için kendi başımızın çaresine bakarız.Gölge etmesinler yeter....

HEPİNİZ HALA ÖYLESİNİZ...............

Bu arada aklıma gelmişken bu maça Gs taraftarı olarak giremememiz ve takımımızın mağlubiyetinden bana göre kesinlikle ve kesinlikle yönetimimiz sorumludur.
Kanımca biz Ahmet Cömert'e geçtiğimiz için eğer Fb yönetimi bize burda 3000 bilet verseydi biz onlara Ahmet Cömert'te 100 bilet anca verebilcektik.Onlar da akıllılık yapıp nasılsa yüz kişiyi biz oyuncu akrabalarıyla,yönetimle doldurup galeyana getirip salonu boşalttırırız mantığıyla böle bi fikir sundular.Bizim herşeye evet centilmenlik mantığıyla ilerleyen enayi yönetimimiz de bunu kabul etti.
Bi kez daha söylüyorum.Her seneki tablo yine olcak.yine Ahmet Cömert'te oynıycaz.Yine 2000 kişilik salona 4000 kişi gircek.Fenerli 100 akraba! olcak.Milleti galeyana getrip salonu boşaltcaklar.Bu her sene tekrarlanıyo.Uyuyo mu bu yönetim?Yok mudur bi çözüm,bi otorite?Nu olayın burda kalmaması lazım.Bi takımı destekleme hakkı insanların elinden nasıl alınır?Adamın biri polisin gözünün önünde,gözünün içine baka baka Derya Taşdelenler'e nasıl bilmem ne çocuğu der?Ya da bu olay hep mi bizim başımıza gelir?Çok kızgınım çok...

Fenerbahçe: 78 Galatasaray C.Crown: 71

TBL'de 15.haftanın derbi mücadelesinde Fenerbahçe, İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Galatasaray CafeCrown'ı 78-71'lik skorla mağlup etti.

SEMİH ERDEN'DEN 9 SAYI
İki takımında tutuk başladığı mücadelede 2.dakika 2-2'lik skor eşitliğiyle geçildi. Semih'in pota altında oyuna ağırlığını koymasıyla birlikte kontrolü eline alan Fenerbahçe, genç oyuncunun 7 sayısıyla skoru 9-2'ye getirdi. Burak'ın erken faul problemine girip kenara gelmesinden sonra Şemseddin ve Dixon ikilisiyle skor üreten Galatasaray CafeCrown, 7.dakikada farkı 6 sayıya indirdi.(12-6) Hakan'ın üç sayılık basketiyle kısa süren tutukluğunu üzerinden atan Fenerbahçe, ilk çeyreği de 19-13 önde tamamladı.

FENERBAHÇE, DEVREYE ÖNDE GİRDİ
İkinci çeyreğe Hadley'in turnike basketiyle giren Galatasaray CafeCrown, buna karşın pota altında Kambala'yı durdurmakta zorlandı. Levent ve Mrsic'in dış atışlarıyla hücumda etkili olan Fenerbahçe, 12.dakikada farkı 9 sayıya çıkarttı.(27-18) Savunmasını sertleştiren ve hücumda da Şemseddin ve Dixon ikilisini devreye sokan Galatasaray CafeCrown, 15.dakikada farkı 3 sayıya indirdi.(27-24) Mrsic'in turnike basketiyle yeniden istediği tempoyu yakalayan Fenerbahçe, devreyi de 38-31 önde tamamladı.

FENERBAHÇE, 3.ÇEYREKTE FARKI AÇTI
Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü çeyrekte Galatasaray CafeCrown, Hadley'in smaç basketiyle farkı 2 sayıya indirdi. (40-38) Mrsic'in üç sayılık basketine Şemseddin ve Burak ile karşılık veren Sarı Kırmızılılar, farkın da açılmasına engel oldu. Mrsic ve Stevemson ile kontrolü eline alan Fenerbahçe, 26.dakikada farkı 9 sayıya çıkarttı.(51-42) Dixon'ın atışlarda istediği isabetleri bulamaması sonrasında hücumda sıkıntı yaşayan Galatasaray CafeCrown, pota altında Violette'yi durduramayınca, Fenerbahçe dördüncü çeyreğe 58-44 önde giren taraf oldu.

BÜYÜK ÇEKİŞME YAŞANDI
Mücadelenin final periyoduna Livingston, Burak ve Hadley üçlüsünün sayılarıyla giren Galatasaray CafeCrown, farkı da 7 sayıya indirdi.(58-51) Alan savunmasına dönen rakibi karşısında Mrsic ile atışları iyi değerlendiren Fenerbahçe, 35.dakikada farkı 12 sayıya çıkarttı.(67-55) Dixon'ın tutukluğunu üzerinden atmasıyla farkı eriten Sarı Kırmızılılar, 37.dakikada skoru 67-64'e getirdi. Bu dakikadan sonra Mrsic ve Stevenson ikilisiyle etkili olan Fenerbahçe, karşılaşmadan da 78-71 galibiyetle ayrıldı.

SALON: Abdi İpekçi Spor Salonu
HAKEMLER: Emin Moğulkoç - Alper Özgök - Fatih Arslanoğlu
FENERBAHÇE 78: Violette 10, Semih 13, Hakan 6, Erdal 1, Levent 3, Mrsic 25, Stevenson 12, Kambala 8
GALATASARAY CAFE CROWN 71: Livingston 2, Dixon 16, Şemseddin 14, Hüseyin 0, Hadley 9, Umut 2, Fatih 7, Whisby 6, Burak 6, Burak 15
1.PERİYOT: 19-13
2.PERİYOT: 19-18
3.PERİYOT: 20-13
4.PERİYOT: 20-27

Ali Emre' Alıntı:
Sağlık olsun yapacak bişey yok Malik sanki büyük maçlarda kitleniyor gibi geliyor bana ve bugünde etkisini gösterdi. Maç için çok yorum yapmayacağım ama o ananons yapan arkadaş umarım ikinci yarıda ki maçada gelir insanlar nasıl tahrik edilir gaza getirilir görür inşallah ...

emre dostm malik bence kötü oynamadı sadece standartlarının altında oynadı sonuçta bi yabancının ilk yılında böle bi atmosferi kaldırması zor çok büyük beklentimiz olduu içinde biraz hayal kırıklıına uğradık neyse sağlık olsun herseye rağmen bu takım desteği hakedio bir piwotla kafaya oynarız

emre dostm malik bence kötü oynamadı sadece standartlarının altında oynadı sonuçta bi yabancının ilk yılında böle bi atmosferi kaldırması zor çok büyük beklentimiz olduu içinde biraz hayal kırıklıına uğradık neyse sağlık olsun herseye rağmen bu takım desteği hakedio bir piwotla kafaya oynarız[/quote]

Valla kötü oynamakla, standartlarının altında oynamak arasında bir fark yok. Ama bildiğim kadarıyla dixon uzun yıllardır avrupada oynuyo, böyle stresli maçlara da illaki çıkmıştır. Bugünkü kötü oyununu, tabiki bu dönem gösterdiği müthiş performansını gölgelemez. Ama büyük oyuncular biraz da böyle maçlarda belli olur sanki. Ne bilim aklıma Tolbert, Koch geliyor. Özellikle Tolbert bizde çok az oynamıştı ama bir Fenerbahçe maçında acayip sorumluluk alıp çok iyi oynadığını hatırlıyorum. Neyse sağlık olsun...

Galatasaray seyircisi salona giremez veya girerde çıkarılırsa.... demiştik. Ancak es kaza 500 Galatasaralı içeride toplanıp hareket etseymişssiniz herhalde maç oynanmazdı. Salonda 7-8 bin seyirci olmasından mı? Bu deplasman yasağı olayı polisin zaten işine geldiğinden mi? Galatasaray yöneticilerinden 1 i dışında kimsenin salonda olmaması ve maç başlamadan yaşananlara karşı bir şey yapmamalarından mı? Akatlarda aciz kalan federasyon ve hakemlerin bu alışkanlıklarını dün Abdi Ipekçi'ye taşımalarından mı?....
Sonuçta birden bench arkasına yönelik başlayan tepki ile salon koptu. Zaten o andan itibaren basketbol adına güzel bir şey olmadı. X le konuştum maç sırasında "hani ortak tavır?" dedi. Sizin tribün liderleri zaten gitmeyeceğiz demişler. Gelen grupta salon dışında dağılmış. Hoş bunlar olmasa organize gelseniz bile "Rakibime Dokunma" olayı "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" olmuş. Dün salonda olan 7-8 bin kişiden 100-200 ünü çıkar kimse şunun farkında değil "bugün sana yarın bana"... Ama sağolsun internet kahramanı herkes. 60 kişi kaçmış. 40 kişi kovalamış. Bir baksan maça giden gitmeyen herkes mevzu yapmış sanırsın forumlarda. 5 kişi tepki vermiş 30 kişi karşılık vermiş salonun ters köşesindeki arkadaşına anlatıyor "demin cimbomluları dövdük"...
Herkes sanal kahraman. Kimse tribünlerin öldürüldüğünün ve bunu polis - yönetim - federasyon organizasyonu olduğunun , bu salakça olaylarla onların ekmeğine yağ sürüldüğünün farkında değil.

Tribün ölmüştür.

Biz Inönüye yasağı delip girdiğimizde 300-400 kişiydik. Bunu öve öve bitirimeyenler şimdi salonda 5-10 kişiye yapılanları övüyorlar. Bu akılla bu kadar. Allahtan sadece klavye başındalar. Maçlara gelmiyorlar. Çoğu salonun yerini bilmiyordur. Ikinci maçın Ataköy'de olduğunu ve oraya bizim alınmayacağımızı, zaten Ataköy'ün neresi ve Ahmet Cöert'in ne olduğunu bilmeyenler dün bayram eğlencesi yaşadı.

Başımız sağolsun tribünler ve tribüncülük ölmüştür.

Sanal kahramanlar kına yaksın.

POLİS FOTO FİLM midir bilmemnedir devamlı kayıttaydı. eğer cok alenen gözüken vip karşısı tribünler önündeki sağ dipteki haysiyetsizlerle vip e göre sağ pota arkasındaki 15 kişilik bir terorist grubun filmlerini çektiler. hangi takımdan olursa olsun teroristlerin temizlenmesi lazım.

bizim aslında en cok kızdığımız şey adaletsizlik. düşündüğümüzde ahmet cömertte ben sonu gelen fener maçı hatırlayamıyorum artık. tabiki bu anlamda bizde suçluyuz. ancak AİSS de olunca fener seyircisi cıkartılmıyor A.C de olunca GS seyircisi boşaltılıyor. bu böyle olunca herkes şimdiden 16 hafta sonrasına bilenmeye başlıyor. kısır döngünün içindeyiz. polisin bu maçtan başlayarak gözaltına değil hapse atılmasını sağlamak zorunluluğu vardır. hatta burak ın savcılığa suç duyurusu yapması gereklidir. 8000 kişi ana avrat küfür edecek (ki yaptığı hiçbir yanlış yoktu) adamı yaralamaya yönelik girişimlerde bulunacaklar. sonra da federasyon gelip 2000 ytl AĞIR PARA CEZASI verecek.

ben böyle dönen çarkın her dişlisine...........

Fenerli arkadaşımız tribüncülük ölmüş diyor,
ölen şey insanlık. neyleyim tribünü

maxen güzel yazmışsın teşekkür ederim kendi adıma.
Burak Şakarcanın güzel bir yazısı vardı dün akşam.
"Daha biz sarı-lacivert dışında renge tahammül edemediğimizi yeniden acı bir şekilde gördük" tadında.
İstenenlerde olmadı nifak tohumları daha sıkı bir şekilde atıldı.
Ahmet Cömertte ilk yarı seyircili biterse başarıdır bu dakikadan sonra.

Başka bir konuya değinmek istiyorum.Burak ın benche gelmesinden sonraki benchin durumu benim çok hoşuma gitti.
Mehmet Baras ve Gökhan özellikle.

Dün bir tek Mrsic-Dixon farkından maçı kaybettik.Taktik teknik hatalar her zamanki gibi yine vardı ama asıl neden buydu ne yazıkki.

Mrsic daha 5 yıl oynarım diyor bu arada :)