Galatasaray | 11 Haziran 2022 Seçimli Genel Kurulu

Yeni başkanımız kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
Dursun başkana ciddi bir teveccüh var, Vikigns dizisinde falcının Rolloya Gelecegini bilsen Donsuz denizde yüzersin demesi gibi, işin espri kısmını geçelim Gerçekten yok canım denilcek kişiler Listeye girmek için vede Aday olması için kapısını çalıyor.

Olur olmaz Dursun Başkanın Kendi tercihi
Bence dursun başkanın bürokrasi ilişkileri iyi şu an albayrak dışında başkan adayı olacak kişi yok o nedenle de başkan adaylığı biraz yiğit şardanin adaylığına benzeyecek gibi arkasından sen ol diye itiyorlar anladığım kadarıyla kulübü iyi veya doğru yonetmesi değil mesele zaten borç yapamayacağın için ne kadar kötü yönetebilirsin ki o da var

Oğuz Altay:

“Dursun Özbek’in listesini açıklıyorum. Pazartesi günü adaylığını açıklayacak. Ahmet Yüce Ocaklı, Erden Timur, Rezan Epözdemir, Cemal Özgörkey, İbrahim Hatipoğlu, Abdurrahim Albayrak, Gürkan Eliçin.”

Ne kadar doğru bilmiyorum ama çok iyi liste. Gerçi Rezan Bey, dün yaşadıklarından ötürü bir daha olmayacağını söylemişti ama bakalım.

Oğuz Altay:

“Dursun Özbek’in listesini açıklıyorum. Pazartesi günü adaylığını açıklayacak. Ahmet Yüce Ocaklı, Erden Timur, Rezan Epözdemir, Cemal Özgörkey, İbrahim Hatipoğlu, Abdurrahim Albayrak, Gürkan Eliçin.”

Ne kadar doğru bilmiyorum ama çok iyi liste. Gerçi Rezan Bey, dün yaşadıklarından ötürü bir daha olmayacağını söylemişti ama bakalım.
İbra edilmedi diye kulübü mahkemeye veren Abdürrahim Albayrak ve istifa edip etmediği belli olmayan Rezan Epözdemir'in listelerde adı dahi geçmesi Galatasaray gibi bir camia için rezilliktir. Eğer ki Dursun Özbek seçime girerse Metin Öztürk'ün çekileceğini ve çekilirse ikinci başkanlığı isteyeceğini düşünüyorum. Cemal Özgörkey ve Gürkan Eliçin ise son seçimde Eşref Hamamcıoğlu'nun listesindeydiler. Yani yazılan isimlerin çoğu kulüpte en üst seviyede görev almak isteyecek kişiler; belki Erden Timur sadece basketbol şubesini isteyebilir.

Liste istediği kadar güçlü olsun başında Dursun Özbek varsa er ya da geç istifalar gelir,Dursun Özbek başkan olacaksa Burak Elmas niye ibra edilmedi ?

Dursun Özbek umarım aday olmaz,benim adıma bu bir felakettir.

Liste istediği kadar güçlü olsun başında Dursun Özbek varsa er ya da geç istifalar gelir,Dursun Özbek başkan olacaksa Burak Elmas niye ibra edilmedi ?

Dursun Özbek umarım aday olmaz,benim adıma bu bir felakettir.
Dursun Özbek’te para var diğerinin parayla pulla alakası yok. Belki ondandır. Dursun Özbek’i beğenmem ama bu şartlarda başkanlık ona kalır gibi eğer aday olursa

Feguoli, Belhanda, Gomis, Fernandao, Mariano, Ndianye

Şuan verilen paraları uçuk gözüküyor dolar yükseldi diye alındığı dönemde uçuk rakamlar değildi.

Türkiyeye her gelen yabancı avrupa piyasasının %50 %60 fazlasına geliyor zaten o dönem %30 fazla verildi gelen futbolculara aldıkları ücretlerin kendi fikrim

SOSO 3.750.000%30 düşsek 2.625.000
Belhanda 3.250.000 %30 düşsek 2.275.000
Mariano 3.000.000 %30düşsek 2.100.000
Fernandao 3.500.000 %30düşsek 2.450.00

Bence Anormal olan kısım Ülke Boktan halde neden kur bu kadar yüksek.

O dönemin kur ve Türkiyeye gelme şartları ile normal paralar verilmiş.

Vizyon eksiktir, Hitap eksiktir, Futbol Spor bilgisi azdır kabul ama yanında doğru adamlar ile yürürüz Lakin Hala kabul etmiş değil 😉

Yılda 1 milyon euro verdiğin oyuncu daha büyük zarardır. Soso da Belhanda da parasını çıkarmış adamlar. Daha iyi olmalılardı kısımlarına katılırım ama yerlerine oynayan oyuncular yüzünden bugün buralardayız. Aradaki kayıp ortada. 27 yaşında premier ligden Türkiye'ye gelmiş oyuncu 2 milyona oynamayacak heralde.

Ünal Aysal'a içinde Cemal Özgörkey Erden Timur Sedat Doğan Ahmet Özdoğan'ın vs'nin olduğu baya güçlü bir liste yapmışlar söylenilenlere göre önce çok soğuk bakmamış sonra geçtiğimiz hafta içinde net olarak aday olmayacağını söylemiş. Yani kısacası ikna edememişler Aysal'ı. Sağda solda şöyle battı böyle battı vs diye konuşulan Ünal Aysal hala camianın maddi olarak en güçlü isimlerinden biri olarak görülüyor. Yani öyle maddi durumu bozuk vs gibi şeyler bence pek doğru değil. Aysal aday olmayınca Eşref Hamamcıoğlu adaylığını açıklamış gibi görünüyor. Diğer taraftan güçlü bir liste yapalım ona da maddi anlamda güçlü bir başkan bulalım düşüncesindeki ekip Aysal aday olmayınca sanırım Dursun Özbek'e gidiyor ama güçlü bir liste ve konsensus olmazsa sanırım o da aday olmayacak.

Ünal Aysal'a içinde Cemal Özgörkey Erden Timur Sedat Doğan Ahmet Özdoğan'ın vs'nin olduğu baya güçlü bir liste yapmışlar söylenilenlere göre önce çok soğuk bakmamış sonra geçtiğimiz hafta içinde net olarak aday olmayacağını söylemiş. Yani kısacası ikna edememişler Aysal'ı. Sağda solda şöyle battı böyle battı vs diye konuşulan Ünal Aysal hala camianın maddi olarak en güçlü isimlerinden biri olarak görülüyor. Yani öyle maddi durumu bozuk vs gibi şeyler bence pek doğru değil. Aysal aday olmayınca Eşref Hamamcıoğlu adaylığını açıklamış gibi görünüyor. Diğer taraftan güçlü bir liste yapalım ona da maddi anlamda güçlü bir başkan bulalım düşüncesindeki ekip Aysal aday olmayınca sanırım Dursun Özbek'e gidiyor ama güçlü bir liste ve konsensus olmazsa sanırım o da aday olmayacak.
Ünal Aysal Eşref Hamamcıoğlu'nu destekleyecektir. Bu listesinde olduğu söylenen isimlerde Eşref beyin listesine kayabilir. Listeler de maddi gücü yüksek olan kişiler bir araya gelecektir.

Eşref bey benim anladığım kadarıyla sıcak paraya yani dış kredi veya sponsorluk işlerine o kadar bel bağlamıyor hayır demez tabi ama ünal aysali severim fakat dönemi kapandı gerçekleri görmek lazım bürokrasiden ne kadar fazla para bulabilirsek o kadar iyi tabi dışarıdan sponsorluk bulmak lazım ama o olmazsa olmaz değil bu burak başkanın hatası o oldu biraz ortada duracak her iki işi de yapacak birisine ihtiyaç var

Eşref bey benim anladığım kadarıyla sıcak paraya yani dış kredi veya sponsorluk işlerine o kadar bel bağlamıyor hayır demez tabi ama ünal aysali severim fakat dönemi kapandı gerçekleri görmek lazım bürokrasiden ne kadar fazla para bulabilirsek o kadar iyi tabi dışarıdan sponsorluk bulmak lazım ama o olmazsa olmaz değil bu burak başkanın hatası o oldu biraz ortada duracak her iki işi de yapacak birisine ihtiyaç var
Dursun Özbek’ten 20 milyon dolar istemiş:) dursun Özbek de o kadar para vereceksem ben aday olurum zaten demiş. Eşref hamamcıoğlu para konusunda da siyasetle ilişkiler konusunda da bir şey vaadetmez. Tam tersi bence fazla elitist bulunur ayar olurlar. Bürokrasiyle siyasetle iyi ilişkileri olan birisi isteniyorsa dursun Özbek Abdürrahim Albayrak filan olur seçenekler. Eşref H nin Burak elmastan artısı daha oturaklı olması koltuğu biraz daha doldurması olur bence en fazla

■ Belli ki Eşref bey ve Metin bey dışında bir aday çıkmayacak
■ Heyecansız,tatsız,tuzsuz bir seçim olacak
■ Sürpriz aday haberleri yalan,dolan,reyting amaçlıymış belli oldu
■ Metin bey yine vasat liste çıkarır,Eşref bey biraz daha iyi bir liste çıkarır ama o bahsedilen ve istediğimiz güçlü listeler asla çıkmaz
■ Seçimi Eşref bey % 65 e % 35 veya % 60 a % 40 bir oranla kazanıp Galatasaray'ın seçilmiş son başkanı olur ve tarihe bu şekilde geçer
■ Güçlü bir aday çıksa zaten seçimi erteler veya iptal ederlerdi ama bu şartlarda zamanında yapılır
■ 2023 Haziran 'ından sonra başta biz olmak üzere 3 büyüklerin taraftarları bir devrin bitişini çaresizlikle izlerler

Burokrasi ile iliski konusunu herkes yanlis anlamis bence stadin yapim ihalesini dusunelim ozhan canaydin mevcut iktidar ile yakin iliskileri vardi ama ihale kac kere iptal oldu adnan polat yonetime girdi baskan olmasi ile birlikte tek ihale insaat basladi krize ragmen 2 sene icinde stad bitti ki hakan sukur gonderildigi icin emre alinmadigi icin cephe alinmisti o donem adnan polatla oyle iyi iliskileri yoktu zaten adnan polati stadı yapıp bitirsin diye seçti bence kongre stad bitince takımda kötü gidince ibra alamayıp gitti durum budur