Galatasaray : 61 - Telekom : 84

tugrul demir su anda federasyondan birini arıyorum ama imse yok dedi biz onlara cok destek verdik bize yapılanlara bakın gibi bir laf etti.
en komık sey ise bu akımın arkasında galatasarayın yonetımı var dedı kımse bızle oyun oynayamz dedı boyle abuk sabuk hakemleri bize vermesinler gibi bir sey soyledi

Verilen teknik faul hakemin insiyatifinde ise hakemin oyun psikolojisini düşünerek vermemesi gerekirdi bence. Ama hakem artniyetli olursa yakaladı mı insiyatifini kullanır.

İlk başta Erşan Kartal maça çıkarsa Galatasaray maça devam etmeyecek diyenler çok komik duruma düşüyor. Bu yönetim ne zamandan beri başı dik durabildi ki. Eğer öyle basiretiniz vardı Abdi İpekçide oyuncular dayak yercesine müdahalelere maruz kaldığında nerdeydiniz? Yapamayacağınız şeyleri söyleyerek komik duruma düşmeyin. Yeterince düştünüz zaten...

erşan kartal yürü git.. tuğrul demir sonuna kadar haklı, hatta erşan kartal için ağzından abuk subuk bir insan lafı çıktı ama bence insan kısmı biraz fazla.. onun dışında her zaman bir halil üner katkısı vardır rakibin galibiyetinde ama tutku'nun uzaklardan gönderdiği 3-4 üçlük yüzünden kaybettiğimizi düşünüyorum..

ben bu sene play out yok diye biliyorum
hem zaten kume dusmeyiz itu dustu yanınada erdemiri alır bu sene lıgte kalırız

Artık söylenecek söz bulamıyorum....
Tek kelime ile YAZIK ki ne yazık durum 40-44 ve olaylar....
Eğer bu kadar kolay teknik faul veriliyorsa işimiz iş.
Serbest atışlar ve Erwin Dudley in üst üste bulduğu sayılar Galatasaray ın sonunu hazırladı.
Bundan sonra takımın tekrar toplanması oldukça Zor görünüyor.
Amacımız ilk 10 içinde tutunmak olmalı,ve play-off a son sıradan girmeyi hedeflemeliyiz.
Zaten Tuborg'un da çok iyi bir durumda olduğu bir dönemde ne Darüşafaka ne Karşıyaka , Tekel den iyi olmadığımız aşikar...
Üzücü bir durum ama GERÇEK
Böylesi bir durumda yapılacak hiçbir şey yok gibi
Maçtada görüldüğü üzere bu takım ne bu sırasını ne de play-off u haketmiyor. Anlayacağımız ortadayız ama Kötü olduğumuzdan sona daha yakınız...
Ama bu yılında böyle olması taraftarlardan başka kimseyi bu kadar üzmüyor...

GSbasket.Org Ana Sayfadan ....

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı; ligin ilk yarısında Ankara' da oynanan ve uzun süre başabaş giden karşılaşma sonunda biraz da şanssız bir şekilde yenilgiyle ayrıldığı Türk Telekom' u 18 Şubat Cumartesi günü saat 14.00' de İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu' nda ağırlıyor.
Karşılaşmaya savunma ve hücumda yanlışlarla başlayan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı; takım olarak alan savunmasına geçmesinden itibaren Desean HADLEY' in istekli oyununa Malik DİXON' ın da skorer kimliğini hatırlamasını da ekleyince maçta dengeyi kurmuş gözüktü. İlk periodu 21-18 geride kapayan Galatasaray, ilk yarıyı da 34-29 mağlup bitirdi.

Karşılaşmanın üçüncü periodunda; Fatih SOLAK' ın bir smac sonrasında ayağına gelen topa hızla vurmasına haklı bir teknik faul kararı veren hakem Erşan KARTAL' a, geçtiğimiz on dokuz (19) maçtır varlığı ile yokluğu belli olmayan basiretsiz şube yönetimizin başındaki isim olan Tuğrul DEMİR' in gereksiz itirazları fiziksel temas ile sonlanınca maç birden Telekom lehine dönüverdi.

Galatasaray Basketbol Şubesi yeni mi aklınıza geldi Sn. DEMİR? Hak aramak böyle mi oluyor? Haklı bir teknik karar sonrası fiziksel temaslarla hak aramak da neyin nesidir? Galatasaray Basketbol Şubesi battıkça batıyor ve bütün bunların sorumlusu da Mart ayındaki seçimlerde yönetime hala talip olma peşindeki mevcut yönetimimizdir.

Olaylar sonrasında duran oyunun kalan süresinde Türk Telekom maçtaki üstülüğünü devam ettirip karşılaşmadan 84-61 gibi büyük farkla galip ayrılmasını bildi. Yönetimiyle, teknik heyetiyle ve sporcularıyla büyük bir uyum içinde olan Türk Telekom takımını kutluyoruz.

Topa ayakla vurmak dünyanın neresinde olursa olsun Teknik fauldur.
Sen neden smaçtan sora topa vurursun dön git 44-40 olmuş maç zaten ondan sonraki kısımda maçı alamıycağımız için hakeme suç atmaktan başka birşey değil zaten , o teknik faulude çalmasa maç gene 25 olurdu başkada birşey olmazdı.
Malikte gider hafta içi 9 galibiyetle kaparız sezonu gene yalan dolan hocayada bi sürü mazeret çıkar istifada etmez olan koca sezonuna olur Galatasarayın yazık...
Maçla ilgili konuşmaya zaten gerek yok karşımızda takım gibi takım maçı sallamadılar bile rahat rahat 25 vurup gitti adamlar ,biz ise aynı tas aynı hamam dön dolaş yaz aynı şeyler maç topicleri bile açmayalım bnce artık
yeni sezonda hoca kim olcak kim olur onu tartışalım daha iyi bundan sonra nasılsa düşmeyiz 9 galibiyetle bizde bitirelim bu sezonu.

Halil hoca bu taraftar seninle gurur duyuyor :atki

yürü bee kim tutar seni.. büyük coach, üstün insan, muazzam taktisyen.. Allah seni başımızdan eksik etmesin.. :atki

hadi bakalım bu maçı da hakemlerden söz ederek kurtarırsın.. haftaya gerçekleşecek büyük taktisyenliğini görmek istiyorum.. adamın her maçı bir satranç mücadelesi sanki böyle güzel taktiksel oynamalar, setler çizilir mi yahu? 23 yedik.. 15i hakem yüzünden.. diğerlerinde de günümüzde değildi, sokamadık.. setler şahaneydi ama, savunmamız da Indiana Pacers-Detroit Pistons karması bir kıvama ulaştı.. Rick Carlisle ve Larry Brown yardımcı coachlarını Galatasaray maçlarını izletmeye gönderecekmiş.. :atki

tekrar edeyim, bu taraftar seninle gurur duyuyor.. hakemler şerefsizlik yapmasaydı 30 vururduk Halil hoca hiç merak etme sen.. haftaya Efes'i gelsin, Ülker'i gelsin 50 vururuz en aşağı.. :atki

onuryavuz' Alıntı:
Verilen teknik faul hakemin insiyatifinde ise hakemin oyun psikolojisini düşünerek vermemesi gerekirdi bence. Ama hakem artniyetli olursa yakaladı mı insiyatifini kullanır.

İlk başta Erşan Kartal maça çıkarsa Galatasaray maça devam etmeyecek diyenler çok komik duruma düşüyor. Bu yönetim ne zamandan beri başı dik durabildi ki. Eğer öyle basiretiniz vardı Abdi İpekçide oyuncular dayak yercesine müdahalelere maruz kaldığında nerdeydiniz? Yapamayacağınız şeyleri söyleyerek komik duruma düşmeyin. Yeterince düştünüz zaten...

Onur; insiyatif kelimesini şu açıdan kullandım. Haksız yere insiyatifini kullanıp karar vermek değil anlatmak istediğim. Ben bugün özel işlerim nedeniyle Ahmet Cömert' e gidemedim ama TV den çok net bir biçimde görüldü ki; Fatih SOLAK smac sonrasında ayağına gelen topa bir futbolcu gibi şut çekmek suretiyle vurmuştur. Bu hareketin Uganda Basketbol' unda bile cezası teknik fauldür.

Hadi bulunduğun yerden pozisyonu tam anlamıyla göremedin diyelim; ki Tuğrul DEMİR' in bulunduğu yerden bu pozisyonu yeterince iyi görememesi imkansız, sen ne hakla sahaya inip hakemi tartaklama olayına girebilirsin? Bu zamana kadar ne yaptın da şimdi herhangi bir yaptırım şansın olduğuna inanıp sahaya kadar inersin?
Ki sahaya inmesi yetmiyormuş gibi hakemi tartaklıyor. Olacak şey değil ya.

Hele hele televizyondaki röportajında söylediklerine kahkahalarla güldüm desem yeridir. Şu ana kadar Galatasaray Basketbol Şubesi' nin haklarını ne zaman ve nerede koruyabildin, kime ne yaptırım yapabildin ki böyle açıklamalarda bulunabiliyorsun. Dosta düşmana kendimizi güldürüyoruz.

Mart ayındaki seçimlerde hepsiyle görüşeceğiz; verdiğimiz oylar bize nasıl geri dönüyor görüyoruz.

bu arada hakemleri de esefle kınıyorum.. terbiyesizler.. siz ayakla topa vurana nasıl teknik faul verirsiniz.. böyle kolay teknik faul çalınır mı? Allah kahretmesin sizi.. futboldan üreme bi spor bu.. adam kızmış topa vurmuş ne yani.. o top patlamadan ya da gidip bi seyircinin, oyuncunun suratında patlamadan teknik faul çalındığı nerede görülmüş.. utanmaz herifler sizi.. bak sizin yüzünüzden 30 vuracağımız maçta 23 yedik.. 53 sayımıza maloldunuz.. ya bu 53 sayı yüzünden ligden düşersek kim verecek bunun hesabını.. galibiyetimizi mahvettikleri yetmediği gibi averajımızı da mahvetti pis hakemler.. ama Halil hoca var takımın başında merak etmeyin siz.. intikamı acı olacak, zaten bu taraftar da onunla gurur duyuyor en büyüğünden.. :atki

ultrArif' Alıntı:
erşan kartal yürü git.. tuğrul demir sonuna kadar haklı, hatta erşan kartal için ağzından abuk subuk bir insan lafı çıktı ama bence insan kısmı biraz fazla.. onun dışında her zaman bir halil üner katkısı vardır rakibin galibiyetinde ama tutku'nun uzaklardan gönderdiği 3-4 üçlük yüzünden kaybettiğimizi düşünüyorum..

Kim Tuğrul Demir'mi haklı? Sen olan tüm olumsuzluklarda takımını savunmayacaksın, millete serseri muamelesi yapacaksın sonra da ucuz kabadayılıkla haklı olacaksın yok o kadar uzun boylu değil. Burası GALATASARAY Spor Kulübü fenerbahçe değil.

Birşey soracağım, geçen sene Akatlar'da Daçka maçında da bir yönetici hakeme müdahelde bulunmştu. Ertesi maç Beşiktaş'ın sahası kapatıldı diye hatırlıyorum ama emin değilim. Net hatırlayan var mı? Eğer bizim sahamız da kapatılırsa, ki çok olası, 1 senedir beklediğimiz Banvit maçına denk gelcek bu maç.

Parma Maniac' Alıntı:
bu arada hakemleri de esefle kınıyorum.. terbiyesizler.. siz ayakla topa vurana nasıl teknik faul verirsiniz.. böyle kolay teknik faul çalınır mı? Allah kahretmesin sizi.. futboldan üreme bi spor bu.. adam kızmış topa vurmuş ne yani.. o top patlamadan ya da gidip bi seyircinin, oyuncunun suratında patlamadan teknik faul çalındığı nerede görülmüş.. utanmaz herifler sizi.. bak sizin yüzünüzden 30 vuracağımız maçta 23 yedik.. 53 sayımıza maloldunuz.. ya bu 53 sayı yüzünden ligden düşersek kim verecek bunun hesabını.. galibiyetimizi mahvettikleri yetmediği gibi averajımızı da mahvetti pis hakemler.. ama Halil hoca var takımın başında merak etmeyin siz.. intikamı acı olacak, zaten bu taraftar da onunla gurur duyuyor en büyüğünden.. :atki

Yaaa adam topa ayakla vurulduğu zaman teknik faul olduğunu bilmeyecek kadar cahil bi ant. hani topa istemeyerek vursa eyw. topa bildiğin vuruyo Hakan Şükür öle vuramadı daha :D

o kadar biliyorki maçı kaybedeceğimizi sırf suçu hakemlere atmak için saldırıalr fln sanki vermese o tekniği 25 atcaktık yahu zaten adamlar maçı 10 sayıda götürüyor kastıkları zaman
çoluk çocuğu kandır işte hakem kötüydü diye ...

şimdi aklıma geliyor, ilk basket maçına gittiğimi duyunca teyzemin GS yönetiminden bir arkadaşı bana vip koltuklarında beleş kombine teklif etmişti. bende ona istifa edin başka birşey istemiyorum demiştim. ona ulaşmayı deniycem, halil üner hk. hesap vermelerini istiyecem

dusundukce baska seyler gelıyor aklıma
dun aksamkı ua kutlamalarına gıden arkadaslar daha ayrıntılı cvp verebilir aslında.

takımın bugun saat 2 de cok onemli macı var ve oyuncularımız partidemiydi?
nasıl olur ya hangi akla hizmettir bu mactan once gece partiye gitmek?
gerets izin verdimi futbolculara? hayır niye cunku ertesi gun sanırım bizim macla aynı saatte sivasa ucak kalkacaktı ve aksam kampa aldı.

yanlıssam duzeltin beni lutfen ama ciddiyetsizlik diz boyu

o hakem bozuntusu zibidi E.K. ya en çok neden kızdım biliyomusunuz..koça yine mazeret yarattı..gerçi hakem olayı olmasa hazırdı onun bahanesi,cafe crown panolarını koydurmamışlar!!!