Galatasaray 69 - Efes Pilsen 64 / TEBRİKLER !

allahım ilk defa kendimden nefret ediyorum.. takımıma inanmadıgım için....helal olsun benim tuutugum takıma yaa.. helal gs me yaaa..ben bile ümidimi kaybetmiştim... helal yaa.
yüzüme kara çıkarsın daha ne diyim....süperiz yaa.... :atki :atki

Gerçektende harika bir maç oldu...
Öncelikle Malik-Fatik ikilisi TBL Standartlarının çok üstünde, üst düzey
bir basketbol segilediler...
Emeği geçen herkese TEBRİKLER...
Maça gelirsek; Maç boyunca öne bile geçemeyen Efes'in aklı Euroleague'de olduğu aşikar...
Ancak bu kadar büyük bir takımın böyle bir gaflete düşmesi onları zirveden koparabilir. Galatasarayımıza gelince 40 dakika boyunca oyundan kopmayarak istenildiğinde neler yapılabileceğini çok çok iyi gösterdi.
En önemli noktalardan biride Efes Pilsen'in oyun kurmakta çok güçlük çekmesiydi.
Halil Üner ise Galatasaray'a geldiğinden beri en iyi taktiğini sergiledi...
Hızlı ve sert savunma yapan rakibine karşılık Valentin Pastal ve Serhat Çetin'le başlaması son 15 dakikadada Büyük Tecrübe Burak Sezgin'den faydalanması mükemmeldi.

Herşey için çok Sağolun...
Çünkü;Bu taraftar bu galibiyeti çoktan Haketmişti.

Teşekkürler GALATASARAY bu sevinç çok şeye bedeldi :claps :claps :claps

Gerçekten çok önemli bir başarı. Efes Pilsen sakat falan olabilir, yorgun da olabilir ama bugün çok çok iyi savunma yaptık. Sene başından beri yapamadığımız kadar iyi savunma yaptık. Üstelik en iyi savunma oyuncumuz DeSean Hadley yokken yaptık bu savunmayı. Serhat ve Fatih savunmanın iki kilit ismi. Çok ciddi söylüyorum Efes Pilsen Euroleague'de bile Fatih'in içeriyi kapattığı kadar kapatan bir savunmayla karşılaşmamış olabilir.

Tek yabancıyla Efes Pilsen'i yenen bir takım olduğunu sanmıyorum TBL'de. Bizim de kaç senedir ilk galibiyetimiz Efes'e karşı. Türkiye 3.sü olduğumuz 2002-03 senesinde bile yenememiştik 4 maçta.
Çok büyük bir maç kazandık. Playoff yolunda da basit maçları kaybetmeyerek bu maçın karşılığını almalıyız.

Ligin bana göre en iyi basketbol oynayan 2 takımını (Banvit Efes) Ahmet Cömert'te yenmek de benim adıma çok önemli bir sevinç kaynağı.
:atki

Daha önce de Fatih'in bu maçta patlama yapacağını söylemiştim.Çünkü 2001 den beri Efes maçlarında bambaşka oynuyor. Bu arada maçı izleyemedim. Fatih'in kaç blok yaptığını bilen var mı?

Oytun geçen sene Kolej yenmişti sanırım bir tek Mirko vardı.

Süper bir gün içi teknik kadro ve oyunculara teşekkürler. Açıkçası ben de ne zaman pilimiz biter diye beklerken takım hiç yılmadı. 0-0'dan sonra hep öndeydik, berabere bile olmadı durum yanlışım yoksa. Fatih çok iyiydi ve "mantıklı" işler yaptı. Hele bir bloka çıkıp sonra top inişe geçerken elini çekmesi Fatih'in kendini oyun konsantrasyonu açısından geliştirdiğinin göstergesiydi.

Malik geçen sene de inanılmaz bir maç oynayıp Maccabi'yi devirmişti ligde, bugün de bunu Efes'e yaptı.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Basketbol Takımımızın Teknik heyet ve oyuncularını tebrik ediyorum. Mükemmel bir maç çıkardık kimse Efes eksikti demesin bizimde eksiklerimiz vardı Headley yoktu. Böyle oynamaya devam edersek playofflar öncesi iki yabancı takviyesi yapabilirsek ve en önemlisi yönetim bu takıma sahip çıkarsa hem ligte hem Türkiye Kupasında başarılı oluruz.
Halil Üner'i tebrik ediyorum her türlü maddi probleme ve tek yabancıyla oynamamıza rağmen son haftalarda bir çıkış yakaladık. Ayrıca Fatih Solak'ı istemesinde ne kadar haklı olduğunu gösterdi ve yeniden Fatih'i Türk Basketboluna kazandırdı.

Çok önemli bir başarı tebrikler. Tabiki Efesin yorgun oluşu çok önemli bir etkendi ama bu bizim galibiyetimizi gölgelemez. Play-off lar için çok önemli bir galibiyetti umarım devamı da gelir. Oyuncularımız ve teknik ekibi yine kutlarız...

Maçtan sonra oyuncularımız sevinirken Tribünde iki siyahi oyuncularımızı
tebrik ediyorlardı sanki bizim takımın oyuncusu gibi denemek için oyuncu getirdik mi bilen arkadaş var mı?

Absolut' Alıntı:
o degil de bu galibiyetten sonra senin ki kalacak Barıscım. :D

Barış Yarar' Alıntı:
bugün 1 nisan.. bize şaka yapıyor olmasınlar bunlar :D

ama helal olsun gerçekten :claps :claps :claps
YAZIK YA WALLA YAZIK TARİHİNDE KARA Bİ LEKE OLARAK KALCAK BU EFESİN ...YA NEDEN KURSUM VARDI VE BEN MAÇI İZLEYEMEDİM.. YA ÖLCEM MERAKTAN VALLAHİ.....

Ya allah kahretsin nasılsa fark yeriz diye Erdemir'in maçına gittim burda ondada kazanmışız hey allahım ya ne kadar şansssız bir adamım. 18 yaşındayım ve hatırladığım Efes galibiyeti yok bu sene kazandık onuda ben izlemedim off off

NTV NE OLUR MAÇIN TEKRARINI VER

heyy taraftar nerdeydiniz yaa

beyler ben maça gittim ve 1 haftadır herkese biz bu maçı alıcaz demekten bıktım.galatasaraylılarda bir umutsuszluk biz yenilcez diolar başka bişey demiyorlar.ben zar zor bir arkadaşımı ikna ettim o geldi.valla ben tribüne daha çok seyirci taraftar bekliyorum gelende lütfen bağırsın bu takım için ölünür valla yanlışım varsa söyleyin.

milyonlarca taraftarın yanyana
bağırıyorlar hep beraber kol kola
adınla takımınla taraftarınla
en büyük sensin cimbombom

3 senelik bu çile bitsin artık bu sene
sen şampiyon olacaksın
seni sevmeyen ölsün ÖLSÜN
seni sevmeyen ölsün ÖLSÜN ... :atki

süper bi galibiyetti bu ben ne demistim bu topicteki ilk yazimda bu takim en güçsüz takima yenilebilir en güçlü takimida yenebilir
ve oldu....
ben ne demistim bu takim 2 iyi yabanci takviyeyle ilk 3 e oynar demistim hala da arkasindayim
transfer yapilmasi zor ama belki play off a kalirsak yapilabilir
takim simdi oturdu güzel günler bizi bekliyor
sonunda pg center uyumunu sagladik
bütün takim çok iiiidi fakat dixon la fatih baskaydi
serhat baya ribaund aldi
hadley yoktu olsa daha mi iiiii olurdu acaba...

bu maçı kazanmamızın imkansız olduğunu söylemiştim.ettiğim lafı bana yediren tüm oyucularımıza çok teşekkürler. :atki
16 yaşındayım ve efes galibiyeti hatırlamıyorum.ancak dersane vardı ve maçı seyredemedim.buruk bir sevinç yaşıyorum yani.

Arkadaşlar normalde NTV gündüz maçlarını gece yarısından sonra tekrar veriyor , ancak bu gece NCAA maçları dolayısıyla sabaha kadar bu maçları canlı verecek.

Maça gelirsek tek kelimeyle MÜKEMMELDİ ...
Dixon - Fatih ikilisini 1998-1999 zamanlarındaki Utah Jazz'ın Stocktan - Postacı ikilisi gibiydi.Dixon'un paslarının yanı sıra Fatih'in o size ile o koşuları ensefti ...
Sonuçta 9 yıllık Efes Hegamonyasına son verdi.
Ellerinize ve Yüreklerinize Sağlık ...
Dipnot : Arda Başkanımıza bundan daha iyi bir ''Doğum Günü'' hediyesi verilemezdi herhalde :claps :atki :claps

Re: heyy taraftar nerdeydiniz yaa

uAilyas' Alıntı:
beyler ben maça gittim ve 1 haftadır herkese biz bu maçı alıcaz demekten bıktım.galatasaraylılarda bir umutsuszluk biz yenilcez diolar başka bişey demiyorlar.ben zar zor bir arkadaşımı ikna ettim o geldi.valla ben tribüne daha çok seyirci taraftar bekliyorum gelende lütfen bağırsın bu takım için ölünür valla yanlışım varsa söyleyin.

milyonlarca taraftarın yanyana
bağırıyorlar hep beraber kol kola
adınla takımınla taraftarınla
en büyük sensin cimbombom

sen şampiyon olacaksın
seni sevmeyen ölsün ÖLSÜN
seni sevmeyen ölsün ÖLSÜN ... :atki

Tribünlerde coşacaksın
Kupaları alacaksın
Tribünlerde coşacaksın
Kupaları alacaksın
Sen sampiyon olacaksın
Seni sevmeyen ölsün
ölsün!
3 senelik bu çile
bitsin artık bu sene
3 senelik bu çile
bitsin artık bu sene
Sen sampiyon olacaksın!
SENİ SEVMEYEN ÖLSÜN!

Tezahuratın aslı bu.

lemmm bugün hepten maçı unuttum
kimbilir kaç sene bu güne yanıcam (umarım çok uzun süre yanmam)
resmen şaka gibi! resmi sitede gördüm inanamadım gözlerimi tekrar açıyorum vay be bu kadar uzun süreden sonra Helal Olsun Tüm Takıma!
sonradan aklıma gelse t.v.'den bakardım.
neyse gece seyretmek farz oldu ;) :claps :atki

Öncelikle bu maça kazanmamizin mümkün olmıcağını soyleyenlere hafifde dalga gecerek iyi bir ders verdik ve dixona coook teşekkurler tribunlere gosterdiği şov mutisti fatihte cok mutlu etti beni helala olsun aslanlarıma bu takimla dalga geçenler utansın ne diim olene kadar cimbom.