Galatasaray 69 - Efes Pilsen 64 / TEBRİKLER !

uAtahan' Alıntı:
açık ve net KA ZA NI RIZ :atki

her zaman her yerde EN BÜYÜK CİMBOM

arkadaslar karamsar olmayalım lütfen daha önce yendikmi biz bu takımı YENDK yine yenebiliris neden olmasın???
(smdi bna tepki cvp vermeyin biz Galatadaraylıyız küme düşsekte yeniliris deme hakkımız yok)

daha önce ülker maçı için bunları yazmıstım aynı seyi burayada yazıcaktım ama üşendm :) boşwer ne demek istedimi anlamısınızdır

Al sana Polyana serisinden bir maç daha :)

Maçtan önce bu mucize olacak diyordum,Efes salıyı düşünecekti elbette.Sonradan biraz toparlandılar ama Gs izin vermedi.

Çok mutluyum,çoookkk.Bu takım TBL'de çok iş yapar işte ama başındaki koç etkili değil.Görsünler paçavra dedikleri takımı :)

Herhalde bu maç için önceden yapılan yorumlar kritiktir.Takıma sahip çıkmak,basketbol bilgisi ile birleşince doğru yorumlar oluyor.

Üçlük tempomuzu koruduk,ayrıca Allah'a emanet ettiğimiz pota altında Fatih bu kadar mı iyi olur.Yorumlarda profesyonelleşmeye çalışırken bazı arkadaşlar maç öncesi taraftarı kötü etkiliyor.Tamam,stada gelince her şeyi unutuyoruz ama UEFA kupasını bile taşıyan bu arma için hiçbir şey imkansız değildir.Bu takım dağılacak elbet ama bu galibiyet çok şey ifade ediyor.Ben bu takımı ne Halil ile ne de maglubiyetlerle hatırlayacağım.Artık Efes'e karşı her maçta ümidimiz olacak.Bir de Fener'e haddini bildirip şu 5.ligi alsak çok iyi olacak.
Yürüyedur ASLANIM! :atki

Basketbolda bu sene net olarak geri döndük ve seneye eğer profesyonel hamleler olursa kafaya oynarız.Coach illaki değişecek,göreceksiniz.

Bayanlarda zaten geri döndük. :claps
Kapak daha nasıl olur?

Can ile serverda gsbasket kanalında konuşuyorduk. Maç ne olur diye. Benim tahminim 10 sayı civarında idi. Ama Efes´in yorgun olması nedeniyle Malik gününde olursa güzel bir 1 Nisan Şakası olur dedim. Nice 1 Nisanlara...

Malik Dixon-Fatih Solak şovu vardı Ahmet Cömert´te. Gerçi o zaman diğer oyuncularımızın hakkını yemiş olurum. Çünkü hepsi çok iyiydi. Hepsi çok iyi motive olmuştu maça. Şimdi gel de yanma Beykoz maçlarına, Karşıyaka maçına ... Enseyi karartmayayım ve önümüzdeki maçlara bakalım en iyisi.

Onurlu mücadelemiz her branşta sürüyor.

Bütün gün aynı cümle vardı herkesin ağzında
"olm harbiden yendikmi 1 nisan mı yoksa "
:)

yendik yahu.99 dan beri ilk sanırım.

Dixon hücumda süperdi.Hatta bizim tabirimizle "insan değildi" kabul.
İkinci yarıyı izliyebildim sadece (malum trafik) ve 2. yarı hiç savunma yapmadı.
Buradada devreye Fatih ve Serhat girdi.
Efesin hiçbir uzunu Fatihi geçemedi benim izlediğim bölümde.İnanamadım önüne gelen kim olursa olsun durdurdu.
Maçın gizli kahramanıda kesinlikle Serhat.Helal olsun bu çocuğa.12 ribaund çekti Efes gibi bir takıma karşı.Efesi ribaundlarda ezdik.
Eksik Efes demek tamamen komedi olur çünkü tek yabancıyla oynadık.
Diğer Amerikalıda Hadleynin arkadaşıymış soran olmuş bir kişi.

Bizim geyiğimiz ciddiye dönüyor galiba."Bu takım yabancıları azaldıkça rotasyon azaldıkça daha iyi oynuyor"

Halil hocam gerçekten yürekten tebrikler.Bugün gereken herşey neredeyse yapıldı.

Gelen az ama öz taraftarada teşekkürler.Sahaya en ufak birşey atılmadan maç tamamlamak güzel.Özellikle belli kararlar insanları çıldırtsada.Buna rağmen hakemler yine tehdit yine tehdit.Bakalım nereye kadar gidicek.Neyse uzatmaya keyif bozmaya gerek yok.

Maç sonu görülmeye değerdi.
Bu arada istatistik verelim..
Dixon 30 sayı 8 asist
Serhat 12 ribaund
Fatih 14 sayı 8 ribaund 5 blok.

Helal olsun emeği geçen herkese.

Açıkcası maçtan önce hiç ümidim yoktu..devre arasında anca yetişebildim eve tvyi açtım 2. yarı başlarken skoru gördüğümde çok şaşırdım öndeydik..uzun zaman sonra bi efes galibiyeti gerçekten çok sevindirici...
Dixon yine herzamanki gibi sırtladı takımı genelde zorlu maçlarda pek etkili olamıyodu ama bu maç gerçekten insan ötesi bi performans gösterdi..Fatih olması gereken ve ona yakıştığı gibi oynadı..Serhat askerdeyken takip edemediğim maçlarıı bilmiyorum ama geldiğimden beri en uzun süresini aldı efes pilsen e karşı ve gerçekten süperdi mücadelesi ve hırsıyla.. sayı olarak katkı yapamasa da galibiyette çok büyük payı var.. ve Halil Üner syrettiğim maçlar içinda takımımızın başına geldiği günden beri yaptığıen güzel işdi...Şüphesiz bugün onunda çok büyük var
Kısacası bütün takıma tebrikler..umarım lig sonuna kadar bu performansı gösterip ligi bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirir önümüzdeki sene için de gerçekten iyi çalışmalar yaparız

Ne bahtsız adamım ya.Kaç yıldır takımı takip ediyorum ama bir türlü bir Efes galibiyeti göremedim.Dün de maçı dershane yüzünden izleyemedim. :( :(
İlk duyduğumda ben de inanamadım cidden.Takımı tebrik ediyorum.Efesi çektik off-road'a. :) Erman Kunter döneminde Efesi hiç yenememiştik.Halil hoca bu galibiyet yüzünden bir 5 sene daha kalır herhalde. :)
Ne yapacağı belli olmayan bir takımız.6 da bitiririz 10 da.Anladığım kadarıyla Serhat-Valentin-Umut gibi oyuncularımız oyunlarıyla galibiyette büyük pay sahibi olmuşlar.Malik zaten klasik.Fatih de sonunda kendini buluyor.
Beşiktaş'ın da önünü açmış olduk.İnşallah 2. bitirirler.
Dün bütün gece maçı bekledim ama NCAA yüzünden yoktu.Keşke akşama doğru güzel bir saatte tekrarını verseler.

yaw biri allah rızası icin su mactan resimler gondersin okadar astık pankartı zeytinburnulu aslanlar diye bakıyom bakıyom yok hic bi sitede

boys_of_zburnu' Alıntı:
yaw biri allah rızası icin su mactan resimler gondersin okadar astık pankartı zeytinburnulu aslanlar diye bakıyom bakıyom yok hic bi sitede

Bu işin sırrı; kendi astıgın pankartı kendin fotograflayacaksın ;)

mazeretim var ondan fotolayamadım ama gsbasket.org yonetcilerinden bi resim bari beklerdim diil gsbasket.org galatasaray.org tanda bu macta foto beklerdim koskoca efesi yenmisiz

Maç için gittiğimizde ve takımlar sahaya çıktığında tribünlerin hali şaşırttı.
Hatta bilmediğimiz bir protestomu var bile dedik.
Futbol maçı ile aynı gün, saat uygun halbuki.

Takımda Dixon, Fatih, Serhat ve 3. faulu alana kadar Valentin çok iyiydi.
Bu takımda bir maç boyunca böyle bir savunma görmeyeli çok zaman olmuştu.

Hakemler yine kötüydü yada biz fazla taktık hakemlere.

Bu arada maçı anlatan Murat Kosova ve Kaan Kural bize verilen kasti faul kararı sonrası hakeme ulaşmak için bağırdılar ve sonrasında kararın doğru olduğunu işaretlerle anlattılar.Bu uygulama süreklimidir, normalmidir bilemedim ama ben garipsedim.