Galatasaray: 77 - Oyak Renault: 64

33-30 öndeyiz ilk yarı sonunda.Yaptığımız top kayıplarıyla verdiğimiz hücum ribaundları efkarlandırıcı boyutta.Bol bol da serbest atış kaçırdık.Konsantrasyon sıfır takımda.Halbuki pankartlar da açılmışken,ambians çok iyiyken takım şiir gibi oynamalıydı devreyi.
Fitch sahada yok,Mitchell çok top kaybetti,Fatih aynı tas aynı hamam,doğru düzgün 2 set oynamadık vs vs.Ters bir rakiple oynasak devre can alıcı bir skorla biterdi.Hepsini geçtim Morrison olsa Oyak devreyi önde geçerdi.
Başka bir maç olsa direk kapatırdım TV'yi.İçimde bir sıkıntı var...

iyi oynamadık ama oynadığımız oyun maçı kazanmaya yetti fazla kasmadık
cemale değinmekgerek en başata ah be cemal şu faulleride bi atsan bu takımda hep ilk 5 çıkabilirsn ama çalışman gerek aldığını içine vurdu salladı potayı ribaundlarda savaşan tek oyuncumuzdu tebrik ediyorum genelde ilk 3-4 dkda 3-4 faul alıyordu bugn kendini iyi kontrol etmesi gerekiyor
ismete süre verdi murat hoca en azından gördük mithattan eksik birşey yapmadı açıkçası ribaundlarda çok sıkışık olduğumuz zamanlar 1 hücum 1 savunma ribaundu aldı bir tanede top çeldi son dakikalarda baskı geldi baskıdada sorun yaşamdı 2-3 saniyede topu geçirdik
fitch iyi gününde diğldi 3-4 tane steps yaptı ama ikinci yarıda 17 sayı onları unttrdu kendini kasmadn sürükledi takımı
fatihe bir kaç cümlem olacak kendisi dünya şampiyonası oynamış milli takım pivotu ama hala sahada nasıl davranacağını bilmiyor aldığı teknik faulu alt yapı oyuncusu almazda ki bide küfür etmiş galiba sen kmsn oyak reno oyuncusu kim sn kendini birmi tutuosnki onunla ağız dalaşına giriyorsun be kardeşim daha dikkatli olması gerekiyor
seyirci sayısı çok azdı ama giden renktaşlar 1 dk bile susmadı hepsini yüreiğine sağlık
pankartlar çok iyi konuştu hazrlayanlara tebrikler
oyun pek iyi olmasada güzel bi akşamdı bu maçlarla iyi veya kötü kıyaslama yapmamız yanlış olur sonuçta kazandık murat hoca ve ekibine teşşekürler

15 milyonluk şehirde 300 kişiydik şaşılmayacak iş değil ,bu takıma sahip çıkmadıktan sonra çok büyük beklentiler içine girmekte yanlış.Maçla ilgili çok söylenecek bişeyde yok rakip çok zayıftı belki Fitch biraz daha kassaydı kaybedebilirdikte daha ne kadar bencilliğe devam edecek merak ediyorum adam girdiği dakikadan sonra takım oyunu adına hiç bir şey bırakmıyor.

21 top kaybı çok fazla ayrıca 1.88lik ahmete 11 ribaunt verdik ayrıca 77den daha fazla atmamız lazımdı bugün fatih solak hemen hemen hiç oynamadı oynadığı dakikalarda da nedense çok gergin ve etkisizdi

fatih solak'ın ikinci yarı oynatılmamasını çok doğru buluyorum.fatih kızdımı durdurulamaz biri olduğundan bunu bilerek murat hoca onu oynatmadı.kendisini tebrik ederim.jerry holman ve cemal nalga bence bu sezonun en iyi maçlarından birini çıkardılar.ikisi pota altını çok iyi kararttılar.(öncelikle bennent karardı zaten daha başta).maçı erken koparabilirdik ama yinede son çeyrekte koparmasını bildik.yalnız şu serbest atışlarda günümüzde değildik.umarım tek maçta olur şanssızlık serbest atış konusunda.fitch ilk yarı iyi olmasada ikinci yarı sazı eline alıp taraftara konser yaşatmasını bildi.takımı tebrik ederim...gelecek maçlarında böyle galibiyetlerle geçmesini dilerim..

Bu maçta kazanmamıza rağmen kötüydük ancak ben bu maçın ilk 2 periodunda Oyak'ın bizden skorda kopmamasını tamamen sezonun ilk yarısının son maçı olması ile Oyak'ı takımımızın psikolojik olarak küçümseyerek oyuna konsantrasyon problemleri ile oynamasına bağlıyorum. Bu Oyak'la örneğin bir playoff'a kalmamızı belirleyecek bir maç olarak oynasak eminim ki her period 8-10 sayı fark atarak maçı ikinci periodun başında koparırız, maçıda 35 sayıdan aşağı kapatmayız.
Galatasaray'ın konsantrasyon sorunu özellikle pota altı pozisyon almalarda çok göze battı. Kısa oyuncu sayılacak Ahmet Erdoğan herhalde kariyerinin en yüksek hucum rebounduna erişmiştir.
Fitch'in sakatlığına rağmen sadece 3. devredeki skorer oyunu bile oyunu bir anda 12 sayıya taşıyıverdi.
Nalga iyiydi, Holman'ı ise 15. defa izliyorum hala kötü bir oyuncu mu iyi bir oyuncu mu karar veremedim. Bazen olmadık atletik yetenekler sergilerken bazen de çocukların kaçırmayacağı topları iki avucunun içinden kaçırıveriyor..
Bana göre bu maçın iki adamı vardı : Biri Murat Kaya diğeri de Aydan Siyavuş hocamıza o güzel pankartı açan seyircimiz..
siyavusapankart.gif

Galatasaray galibiyetle kapattı..

Beko Basketbol Ligi'nde ilk yarının son haftasının açılış maçında Galatasaray, Oyak Renault'yu konuk etti.. Rakibi karşısında son periyotta etkili bir oyun sergileyen ve farkı açan sarı kırmızılılar, salondan 77-64'lük skorla galip ayrıldı..

GALATASARAY CAFE CROWN: 77 - OYAK RENAULT: 64

Salon: Ahmet Cömert

Hakemler: Rüştü Nuran xx, Alper Özgök xx, Ali Şakacı xx

Galatasaray Cafe Crown: Mitchell xx 14, Murat xxx 12, Tufan xx 8, Cemal xxx 12, Holman xx 6, Fatih x 1, Fitch xxx 19, İsmet x, Tolga xx 5

OYAK Renault: Ahmet xxx 19, Altan x 2, Evren xx 6, Bennett xx 7, Özgür x 3, Fatih x 2, Uğur xx 7, Serhat x 4, İhsan xx 12, Hüsnü x 2

1. Periyot: 16-12

Devre: 33-30

3. Periyot: 56-50

5 Faulle Çıkanlar: 31.21 Evren, 37.22 İhsan (OYAK Renault), 35.29 Holman (Galatasaray Cafe Crown)

İlk dakikalarında denk bir mücadelenin sergilendiği maçın 3. dakikası 6-6 beraberlikle geçildi. Pota altında Cemal ile oyuna ağırlığını koyan Galatasaray Cafe Crown, 1. periyodu 16-12 önde tamamladı.

Maçın ikinci periyodunda hücumda top kayıpları yaşayan Galatasaray Cafe Crown karşısında İhsan ile skor bulan OYAK Renault, periyodun son dakikasına girilirken 30-30 beraberliği yakaladı. Son saniyelerde Tolga ile 3 sayılık basket bulan Galatasaray, ilk yarıyı da 33-30 önde kapadı.

Mücadelenin 3. periyodunda Galatasaray Cafe Crown, önce Murat ve Cemal ile skora katkı yaptı. Son bölümde Fitch ile basketler bulan ev sahibi takım, bu periyodu da 56-50 önde geçti.

Karşılaşmanın son bölümünde oyunun kontrolünü elinde bulunduran sarı-kırmızılı takım, mücadeleyi 13 sayı farkla 77-64 kazandı.

Galatasaray, ribauntlarda 37-31 geride kalmasına rağmen yüksek şut yüzdesiyle maçı kazanmasını bildi.

Mitchell ,Arif Erdem'in gençliği gibiydi her pozisyonda yere atıp kendini hücum fauller aldırdı .Takımın en iyisi Cemal'di her maçta çok hırslı ve güngeçtikçe iyiye gidiyor Aferin sana Cemal.

Ahmet Erdoğan triple'ın ucundan döndü. :) Maçın en dikkat çekici istatistiği bu.Diğer istatistikler verdiğimiz 20 hücum ribaunduyla yaptığımız 20'ye yakın top kaybı.
Genellikle az süre alan oyuncularımızı kullandığımız maçta neden bu kadar az süre aldığını düşünmeli Fatih.O diyalog ona hiç ama hiç yakışmadı.
Ediyle büdü devrenin bitimine 40 saniye kala lütfedip pankartlara değindiler.Pankartlar ve tribün çok güzeldi.Tribünün hep böyle olması dileğiyle.
2 hafta ara iyi değerlendirilmeli.Takımda üzerine çalışılması gereken çok nokta var.

Maca gittim ve taraftar cok fazla değildi,olan taraftara söz sölenemez,tek kelimeyle harikaydı.Özellikle gsbasket kısmı cok eğlendirdi.Yanılmıyorsam Murat abiydi o güzel espriler ve hareketler yaptı. :) Macta ilk yarı cok zorlansakta,ikinci yarı iyiydik.Ama hücüm ribauntlarına kesinlikle dikkat etmeliyiz.Bu nedenle renault canımızı yakamaz ama daha iyi takımlar affetmez bu hataları.Herkesin eline sesine ve yüreğine sağlık...

Ayrıca hakemlere de bir cift lafım olcak.Cogunuz görmüssünüzdür Renault'lu oyuncunun üstüne Murat Kaya düştü kasten olmayan bi durumdu ( bence ) çogu arkadaşım da bana katılacağına inanıyorum ama hakemler buna centilmek dışı faul caldı.Böle zihniyetle hicbir yere gelemez.Hakemler macı da cok kötü yönettiler kanımca.

Gökce Başaran' Alıntı:
Ayrıca hakemlere de bir cift lafım olcak.Cogunuz görmüssünüzdür Renault'lu oyuncunun üstüne Murat Kaya düştü kasten olmayan bi durumdu ( bence ) çogu arkadaşım da bana katılacağına inanıyorum ama hakemler buna centilmek dışı faul caldı.Böle zihniyetle hicbir yere gelemez.Hakemler macı da cok kötü yönettiler kanımca.

Bence hakemler lehimize de çok düdükler çaldı.Mitchell'ın ucusundan sonra bi sportmenlik dısı caldı komikti yani.Hakemlere yüklenmeye gerek yok.Bence anlamsız olur bu...

Utku OĞUL' Alıntı:
Bence hakemler lehimize de çok düdükler çaldı.Mitchell'ın ucusundan sonra bi sportmenlik dısı caldı komikti yani.Hakemlere yüklenmeye gerek yok.Bence anlamsız olur bu...
Ben daha cok genel olarak dedim genellikle telafi düdükleri çaldılar ve bu da hic hoş değildi.Genel anlamda hakemler cok kötüydü ama maçın başında daha cok bizim aleyhimize caldılar düdüklerini kanımca.

bencede hakemler çok kötüydü efsane kararlar verdiler
ama genede galip geldiimiz için mutluyum
gelen seyircininde ayağına sağlık takımımızı çok iyi desteklediler
ben hasta olduğum için gelemedim ama bidahakilere gelicem inş

arkadaşlar devre arası warmı biliyosanız bilgilendirirmisiniz?maçlar hemen başlıycakmı???

saat 18.30 da atasehırden cıktım Dedım gıtıcem gec de olsa giricem ...
Önce Üsküdar ordan motorla emınonu ordan tramvay Merter merter atla taksıye gel salon Saat : 20.45 :) Allahtan 2. yarıya yetiştim
2. devre skorundan hakemlerden şüphe etmiştim kime sorduysamda katletti dediler ama 2. yarı çok fazla imkan vermedik takım olarak . Mudafada çok iyi olmadığımızı düşünüyorum .Zaten takımın yarısı sakat . Cemal iyi savaştı . Tribündeki yerimizin adı gsbasket değil yenilmezArmada yeridir arkadaşlar bu maç ben feci eğlendim falla. İsmet in maçtan sonra gözündeki parıltı görülmeye değerdi haydi hayırlısı...
Bende artık cuma maçları istemiyorum ewe geldiğimde saat 23.50 idi insaf :(

Sen yine iyi gelmişsin abi, ben 24:00. :)

yenilmezArmada ya da gsbasket tribünü benim için önemli değil. Ama son iki maçtır - bayan maçı da dahil - orada güzel bir hava yakaladık. Umarım Onur abi falan devamlılığı sürdürür de hep o ortamı yakalarız. :)

Ömer' Alıntı:
Sen yine iyi gelmişsin abi, ben 24:00. :)

yenilmezArmada ya da gsbasket tribünü benim için önemli değil. Ama son iki maçtır - bayan maçı da dahil - orada güzel bir hava yakaladık. Umarım Onur abi falan devamlılığı sürdürür de hep o ortamı yakalarız. :)
İnşallah 1 de sitedeki arkadaşlar maçla ilgili ekinizdeki tüm foto yada varsa videoları lütfen koyarmısınız :)