Galatasaray-CASA Hazırlık Maçı Canlı Yayın

Yok değilim ben. Keşke olsaydım ama ahaahaa. Takımın yardımcı koçlarından tolga abi. Maçı videoya alıyordu.

Gökce Başaran' Alıntı:
Yok değilim ben. Keşke olsaydım ama ahaahaa. Takımın yardımcı koçlarından tolga abi. Maçı videoya alıyordu.
Gökçe maçı canlı izleyenlerdensin senden ayrıntılı bir analiz alalım

Bende bugün maçtaydım ama salonu bulmakta sorun çektiğim için 2. periyotun sonlarında gelebildim...
Bağırmaktan maçı fazla izleyemedim ama izlediğim bölümlerde Teoman 2 tane üçlük attı...
Polat bir üçlük birde pota altından sayı buldu...
Milan Gurovic uzun süre oynamadı ama maça yeniden girince kendini gösterdi.Gerçekten mükkemmel bir oyuncu
Graves 2. yarı biraz tutuktu...
Zizic boyalı alanı karıştırdı...
Hüseyin fizik olarak hazır değildi...
Strickland çok kötüydü...
Genel olarak casa ted kolejini 7 numaralı oyuncusunu tutamadık ve savunmamıs çok fazla uyudu...
Milojevici hiç izleyemedim :(

Sefa Kadakal' Alıntı:
Bende bugün maçtaydım ama salonu bulmakta sorun çektiğim için 2. periyotun sonlarında gelebildim...
Bağırmaktan maçı fazla izleyemedim ama izlediğim bölümlerde Teoman 2 tane üçlük attı...
Milan Gurovic uzun süre oynamadı ama maça yeniden girince kendini gösterdi.Gerçekten mükkemmel bir oyuncu
Genel olarak casa ted kolejini 7 numaralı oyuncusunu tutamadık ve savunmamıs çok fazla uyudu...
casa nın guard ı da iyi bir oyuncu kevin bell o nasıldı bugün

Abi bu bütçe lafına ben katılmıyorum ona kalırsa bütçemiz dogrultsunda zizic gurovic milojevic gibi isimleride aldık...Yani mire chatman blakney yada marques greeni vujanici yada bottsy thorntonu biz alamazmıydık hepsini alacak bütçe vardı eminim ama saygıdeger hocamızın biraz kaba olcak ama kumarı gibi duruyor bu...Bi kumar oynadı tutarsa diger sene türk yapılıp gs nin kadrosu genişleyecek tutmassa yine oyun kurucu takımın herşeyi konumuna geleceginden sezon yine hüzünle kapanacak..İşallah bu son dedigim olmaz...Ama bugün bunu gördüm strickland takımı yönetmiyor yani bir oyun kurucu gibi oynamadı genelde oyun kurucularımız gurovic ve hüsoydu....Antonio gravesin şütörlügü cok iyi özellikle söyleyeyim..Yani ceza atışlarının hepsini atar..Bu arada son 44 saniye kala tam beraberligi yakalayacak şansı ele gecirdik şansızlık üçlük atsaydık berabere oluyordu ama gurovic graves ve strickland denediler aynı pozisyon içersinde üçlükler ama hicbiri girmedi..Ondan sonra ben biraz yenildik duygusuna kapıldım..Bu arada dedigin adam prowel olmayabilir baktım bu adama boyu 2.03 diyo o adam cok kısaydı...Yalnız bi oyuncu vardı tam cıkaramdım yüzünü ne yalan söyleyim galiba polat kayaydı..o da cok iyi oynadı casada.

Gurovic 2 yarı fazla oynamamış sanırım o oynasaydı dahada farklı olurdu :) Milojevic ve Cüneyt'te oynamamış takımın 6 oyuncusu yokken böle oynaması mağlubiyet için bir kılıf olabilir :)

Pek yorumlayacağım birşey yok kendi açımdan. Savunma yapmıyoruz pek, riske girmiyor bizimkiler. Ama belki atletizm sorunu çekebiliriz ileride emin olamadım daha.

Gurovic çok büyük oyuncu. Bir insan bu kadar mı rahat sayı bulabilir. Graves iyi. Diğer her oyuncuyu beğendim performans olarak. Polat'ta çok çabalıyor.

Strcikland guard olarak bilemiyorum nasıl olacak. Biraz ürkekti sanki.

Umut Erdem' Alıntı:
Abi bu bütçe lafına ben katılmıyorum ona kalırsa bütçemiz dogrultsunda zizic gurovic milojevic gibi isimleride aldık.

Bu isimleri aldığımız için bütçemizde daha iyi guard almaya para kalmadı diye düşünüyorum.

Yalnız gecen seneden en belirgin farkı söyleyim size maç boyunca smac basamadık..Bi kere graves niyetlendi o da blok yedi.

Strcikland geldiği takımı ve bu takımda alacağı sorumlukları düşündükçe biraz korkak ve çekingen oynuyor olabilir.Eminim atacaktır üzerinden bu korkuyu.

Can Akan' Alıntı:
[quote="Sefa Kadakal":l796as7e]Bende bugün maçtaydım ama salonu bulmakta sorun çektiğim için 2. periyotun sonlarında gelebildim...
casa nın guard ı da iyi bir oyuncu kevin bell o nasıldı bugün[/quote:l796as7e]
Can abi açıkçası o 7 numara ben maçı her izlediğimde ya smaç vuruyordu ya 3lük gönderiyordu.Diğer oyunculara fazla dikkat etmedim.Ayriyeten 3-4 hucüm son saniye basketi yedik...
Son 24 saniye falan 3 sayı gerideyiz 3 kere üstüste üçlük şansı yakaladık,önce Marshall sonra Graves sonrada Gurovic kaçırdı Zizic ribaundu aldı foul atışlarından birini kaçırdı orada bitti maç...

Umut Erdem' Alıntı:
Abi bu bütçe lafına ben katılmıyorum ona kalırsa bütçemiz dogrultsunda zizic gurovic milojevic gibi isimleride aldık...Yani mire chatman blakney yada marques greeni vujanici yada bottsy thorntonu biz alamazmıydık hepsini alacak bütçe vardı eminim ama saygıdeger hocamızın biraz kaba olcak ama kumarı gibi duruyor bu...Bi kumar oynadı tutarsa diger sene türk yapılıp gs nin kadrosu genişleyecek tutmassa yine oyun kurucu takımın herşeyi konumuna geleceginden sezon yine hüzünle kapanacak..İşallah bu son dedigim olmaz...Ama bugün bunu gördüm strickland takımı yönetmiyor yani bir oyun kurucu gibi oynamadı genelde oyun kurucularımız gurovic ve hüsoydu....Antonio gravesin şütörlügü cok iyi özellikle söyleyeyim..Yani ceza atışlarının hepsini atar..Bu arada son 44 saniye kala tam beraberligi yakalayacak şansı ele gecirdik şansızlık üçlük atsaydık berabere oluyordu ama gurovic graves ve strickland denediler aynı pozisyon içersinde üçlükler ama hicbiri girmedi..Ondan sonra ben biraz yenildik duygusuna kapıldım..Bu arada dedigin adam prowel olmayabilir baktım bu adama boyu 2.03 diyo o adam cok kısaydı...Yalnız bi oyuncu vardı tam cıkaramdım yüzünü ne yalan söyleyim galiba polat kayaydı..o da cok iyi oynadı casada.
bu konuda haklısın tabi bende uzun zaman boyunca strickland transferini içime sindiremedim.tek olumlu tarafı takımı iyi oynatır deniyor ama ne yalan söyleyim coach ben olaydım asla strickland la anlaşmazdım.tek olumlu tarafı gelecek sene türk statüsünde oynayacak olması
mesele sadece bütçe de değil sanırım strickland 300.000 usd civarı bir paraya oynuyor.ben olsam bu takıma chris lofton u getirirdim 1 numara oynatırdım.chris lofton(pg olmamasına rağmen) en az strickland kadar point guard veya 300 e 200 daha eklerdim 500.000 usd ye malik dixon ı getirirdim koyardım 1 numaraya tecrübesi saha görüşü zaman zaman da skorerliğiyle çok faydalı olurdu.veya 700.000 usd verirdim mire chatman ı getirirdim her bütçeye göre alınabilecek iyi oyuncu var ma burda coach un tercih mekanizması devreye giriyor ve coach ben olmadığıma göre bu düşüncelerde sıradanlaşıyor
ayrıca bana marshall strickland mı dee brown mı deseler dee brown ı seçerdim bir numara olarak şutu istikrarsız da olsa her şeye rağmen dee brown ı seçerdim.çünkü gerçek dee brown geçen sene ocağa kadar oynayan dee brown dı o ilk girona maçını unutamam işte gerçek dee brown oydu

not:casa nın pg si kevin bell de yetenekli oyuncudur bugün nasıl oynadı bilemem ama

Bir de şu dikkatimi çekti...Strickland oynadıgı dakka boyunca hep aynı tarzda takımı oynattı kanıtını söyleyim...stricklan 30 hucumdan belki 28 inde ONE dedi....1 veya 2 sinde TWO dedi....Ama gercekten hiç begenmedim de eger kafasına şut atmayı koyuyorsa o şutu eli titremeden atıyor ve başarısız oluyor...El üstünde 100 atış yapsa 90 nını sokamaz...Çünkü el üstünden yada drive edip fake atıpda üclüge hic kalkışmadı..Genelde boş kaldı..

Can abi açıkçası o 7 numara ben maçı her izlediğimde ya smaç vuruyordu ya 3lük gönderiyordu.Diğer oyunculara fazla dikkat etmedim.Ayriyeten 3-4 hucüm son saniye basketi yedik...
Son 24 saniye falan 3 sayı gerideyiz 3 kere üstüste üçlük şansı yakaladık,önce Marshall sonra Graves sonrada Gurovic kaçırdı Zizic ribaundu aldı foul atışlarından birini kaçırdı orada bitti maç...[/quote]
Bildiğim kadarıyla Casa Ted in kadrosunda şu an 3 yabancı var biri hepimizin tanıdığı erek hansen
diğer ikiside biri pg kevin bell 1.78 boyunda iyi bir oyuncu
diğeri ise 2.03 boyundaki Quan Prowell
bir kaç tane smaç vurdu denildiği için oyuncunun Quan Prowell olduğunu düşündüm

Evet o smac vuran...Bir kac değil tam olarak 4...Hansen inanılmaz kötü oynadı...Hafif şişman bir oyuncular vardı türk bizi asıl yakan o oldu.3 veya 4 üclügü %100 le gönderdi herhalde.

Gurovic 25 sayı, 6 reb, 2 asist, 1 top çalma, 1/2 serbest, 6/8 ikilik, 4/5 üçlük
Graves 17 sayı, 6 reb, 3 asist, 1 top çalma, 4/4 serbest, 2/5 ikilik, 3/7 üçlük
Zizic 14 sayı, 4 reb, 6/8 serbest, 4/10 ikilik
Hüseyin 10 sayı, 5 reb, 2 asist, 1 top çalma, 2/2 serbest, 4/6 ikilik, 0/1 üçlük
Strickland 8 sayı, 4 reb, 4 asist, 0/2 serbest, 1/3 ikilik, 2/4 üçlük
Teoman 7 sayı, 2 asist, 1 top çalma, 2/3 ikilik, 1/1 üçlük
Polat 6 sayı, 4 reb, 2 asist, 1 blok, 3/7 ikilik, 0/3 üçlük
Milojevic 2 sayı, 1 asist, 1/1 ikilik (çok erken sakatlandı)
Erdem 2 ribaund, 0/2 serbest, 0/1 üçlük

Anlatımda 1-2 hatalı yer var. 3lük dediğimize hakem vermemiş yada aynı mesajı 2 kere yazmışım. Bu yüzden Gurovic ve Graves fazla çıkmıştı ilk yorumlarda. Asıl istatistikler böyle.

Polatın 5 olduguna eminim kerem abi...Çünü cok dikkatli izledim bi hücüm ribaundundan bide 3 lükten tam 5 sayısı vardı...Bu arada cabalarından dolayı kutlarım elinden leptop hic düşmedi valla ..

Guroviç'in yüzdelerine bakarmısınız süper vallahi maşallah nazar değmesin. graves ve ziziç biraz yüzdesiz atmışlar olur okadar üst üste maçlarda.