Galatasaray-Telekom işbirliği(anket eklendi)

Yeni sezonda sponsorumuz kim olsun?

• Kullanılan toplam oy
    116
Bende Gelekomu selamlıyorum..

Zamanında Fülker'in kulaklarını çok çınlattık..

Şimdi işitme sırası bizlere geldi.

Gerçekten Fülker birleşmesini 2 sene dillerinden düşürmeyenler böyle bir birleşmeyi nasıl hazmedecekler bilemiyorum..

Hakikaten bu birleşmeye karşı olan arkadaşları anlamak mümkün değil...Herkes duygularını fantezilerini ön palana çıkartarak yorum yapmasın...Rasyonel olarak düşünelim...Elimizde üç seçenek var...1.si cafe crown ile devam etmek;Acaba ülkerin bir ürünü olan aslında gerçek sponsorluğu fenere yapan,bizide küstürmemek için ağzımıza bir palmak bal çalan feneri ön palana çıkaran sponsorumuzla yola devammı edelim? 2.si hiçbir ek ad kabul etmeden sadece GALATASARAY adıyla saha çıkmak;iddiasız bir takım ve fenerden en az 30-40 sayı fark yiyerek sahadan ayırlacağımız bir takım...3.sü telekomla birleşerek iddialı bir takım kurmak ve fenere saha yı dar etmek en azından kıstasa kıstas diyebilmek...Evet arkadaşlar elimzide bu üç seçenek var ben 3. değilde diğer iki seçneği seçerim diyenin kusura bakmayın ama haddim olmayarak taraftarlığından şüphe ederimm...Buna karşı çıkanlar romantik ve alt yapısı olmayan bir düşünce yapısındadırlar...

Şu bir gerçek ki başarılı olmak için para lazım. 10 milyon dolar bütçeli takımlara karşı 3.5 milyon dolar bütçeyle bir yere kadar gelebiliyorsunuz. Ne olursa olsun Feneri ihya etmek için yapmadığını bırakmayan bize ise ancak sus payı veren Ülker illetinden kurtulmak için klüpte birilerinin birşeyler yapmaya çalışması çok güzel. Telekommu olur, başkasımı olur bilemem ama inşallah en kısa zamanda Ülker illetinden kurtuluruz.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Hakkı Balkancı":dem3wohb][quote="Onur Yavuz":dem3wohb]Uğur olaya bir Ankaralı gözüyle değil basketbolsever gözüyle bakıyorum. Destekçi kuruluşlara (sponsorlara) karşı değilim, günümüz şartlarında buna mecburuz. Güçlü bir Telekom desteğine evet ama birleşmeye hayır. Ama kabul etmek gerekir ki birleşme çok farklı bir olay.

Benim için de basketboldaki başarı ön planda ama elde edeceğimiz şampiyonluk birleşme ile gelecekse varsın gelmesin.

günümüz şartlarına uygun bi savaş politikan varsa bizimle paylaşırmısın ?[/quote:dem3wohb]
Sizin politikanıza göre birleşerek ezilmenin (şampiyon olmanın) sakıncası yoksa benim önerilerim sizi tatmin etmez.[/quote:dem3wohb]

söz konusu benim tatminliğim değil, galatasaray... hala öneri bekliyoruz...

forumda çok çirkin ifadeler var inanın yakışmıyo bize, kucağa oturma eziklik felan bu tarz şeyler ayıp kaçıyo güzel bi tartışma ortamı varken seviyeyi kontrol edelim,bahsi geçen takım galatasarayımız.
eğer birleşme gerçekleşirse galatasarayın marka değeri ne kadar artacaksa telekomun değeri iki kat daha artar,bu birleşmeye onların bizden daha fazla istiyeceğine adım gibi eminim bu ülkenin en büyük marka değeri ve dünyada tanınmışlığı galatasaraydır telekomunda galatasaraya ihtiyacı var.

Bir düzeltme basında yazıldığı gibi bu bir birleşme değil bir sponsorluk antlaşması birleşme için kulüp tüzüğünün değişmesi lazım bu da çok zor bakın sevgili dostlar ben bu kulübün ne önüne nede arkasında olan ismi kabul edemem ama günümüzün ekonomik koşullarında sponsor olmadan çok iddalı olmanız zor bunun için ürün gelirlerinizin senelik 7 ile 10 milyon dolar arası tv gelirlerinizin de 3 ile 5 milyon dolar arası olması lazımki sponsora ihtiyaç duymayalım şu an için buna imkan yok ülkemizin ekonomisi buna engel o zaman elde kalan tek seçenek var sponsor şimdi bir sponsorumuz var onunda galatasaray temsilcisi sayın Hakan Aydınol ilgili kendisini tanımam ama duyumlarıma göre kendisi sömürge valisi gibi son iki sene kulübün basketbolla ilgili tüm idari kararlarına müdahele etmiş işte bu sponsorluk antlaşmasını yaparken dikkat edilecek en önemli husus sponsor parayı verir kulup harcar harcadığınıda sponsora faturalandırır.Ama yok parayı ben verdim benim dediğim olucak dersen sana birileri bir yerde dur der ve alternatifini arar sonuçtada bulur.T.T. Yapılacak olan antlaşmanın en dikkat edilecek noktası bu olmalı tüm idari karaları bizim vermemiz lazım yoksa t.t.ninde ülkerden farkı olmaz .

Hakkı Balkancı' Alıntı:
söz konusu benim tatminliğim değil, galatasaray... hala öneri bekliyoruz...

forumda çok çirkin ifadeler var inanın yakışmıyo bize, kucağa oturma eziklik felan bu tarz şeyler ayıp kaçıyo güzel bi tartışma ortamı varken seviyeyi kontrol edelim,bahsi geçen takım galatasarayımız.
eğer birleşme gerçekleşirse galatasarayın marka değeri ne kadar artacaksa telekomun değeri iki kat daha artar,bu birleşmeye onların bizden daha fazla istiyeceğine adım gibi eminim bu ülkenin en büyük marka değeri ve dünyada tanınmışlığı galatasaraydır telekomunda galatasaraya ihtiyacı var.
Öneri getirecek bir durum yok ortada. Daha önce de belirttiğim gibi içime sinmese de destekçi kuruluş (sponsor) işbirliğine hayır demiyorum. Ancak bazı arkadaşların -şampiyonluk gelecek hülyasıyla- gözlerine inen bir perde mevcut. Başarıya giden her yol mübah anlayışıyla birleşmeye bile yeşil ışık yakıldıktan sonra nerede bizim farkımız?

Eziklik, kucağa oturmak vb ifadeleri ben kullanmadım ama yaşanacak gelişmeler çarpıcı bir şekilde yüze vurulunca rahatsızlık oluşuyor anlaşılan. Zamanında Fenerbahçe Ülker´le birleşince, Ülker´in kucağına oturdular diyen biz değil miydik? İsimler değişince kullanılması gereken sözcükleri de değiştirmek mi gerekiyor.

Biz büyüğüz, şöyle gücümüz var, bu kadar taraftarımız var vs söylemini bir kenara bırakalım. Eğer Telekom´un bize ihtiyacı olsaydı onlar kapımızı çalardı.

Mithat Duran' Alıntı:
Bir düzeltme basında yazıldığı gibi bu bir birleşme değil bir sponsorluk antlaşması birleşme için kulüp tüzüğünün değişmesi lazım bu da çok zor bakın sevgili dostlar ben bu kulübün ne önüne nede arkasında olan ismi kabul edemem ama günümüzün ekonomik koşullarında sponsor olmadan çok iddalı olmanız zor bunun için ürün gelirlerinizin senelik 7 ile 10 milyon dolar arası tv gelirlerinizin de 3 ile 5 milyon dolar arası olması lazımki sponsora ihtiyaç duymayalım şu an için buna imkan yok ülkemizin ekonomisi buna engel o zaman elde kalan tek seçenek var sponsor şimdi bir sponsorumuz var onunda galatasaray temsilcisi sayın Hakan Aydınol ilgili kendisini tanımam ama duyumlarıma göre kendisi sömürge valisi gibi son iki sene kulübün basketbolla ilgili tüm idari kararlarına müdahele etmiş işte bu sponsorluk antlaşmasını yaparken dikkat edilecek en önemli husus sponsor parayı verir kulup harcar harcadığınıda sponsora faturalandırır.Ama yok parayı ben verdim benim dediğim olucak dersen sana birileri bir yerde dur der ve alternatifini arar sonuçtada bulur.T.T. Yapılacak olan antlaşmanın en dikkat edilecek noktası bu olmalı tüm idari karaları bizim vermemiz lazım yoksa t.t.ninde ülkerden farkı olmaz .

Mithat abiden her zaman böyle yazılar bekleriz :)

Şaka bir yana uzun bir süre sonra katıldığım bir yazı gerçekten. Sadece onlar da bütün kararları bize bırakmaz ama en azından bir komite kurulabilir.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Bende Gelekomu selamlıyorum..

Gerçekten Fülker birleşmesini 2 sene dillerinden düşürmeyenler böyle bir birleşmeyi nasıl hazmedecekler bilemiyorum..

Yorumun oldukça seviyesiz...Ne demek Gelekom filan,haddini bil...

emin olunki en az sizin kadar bende rahatsız oluyorum bende birleşmenin bu şekilde olmasını istemiyorum ama bi çıkar yol arıyorum bunun dışındada seçenek göremiyorum çünkü hani diyoruz ya galatasaray ve diğerleri şimdi o diğerleri çok güçlendi o öyle bi güçki bunu sadece basketbol olarak algılamamak gerekir,biyerden başlamak gerekiyo he dersen kendi ilkelerimizin dışına çıkmayalım yine çıkmıyoruz 525 yıllık kültürü bu tarz şeyler silemez,burdaki hedef şampiyonluk değil zaten, fenerin ve bi kısım bürokratların oyununa alet olmamak biz telekomla bi işbirliğine giriyosak ülkerin bizim üzerimizdeki yaptırımlarını hafifletmektir ülker bize sadece basketbolda deil diğer branşlardada destek olucağına köstek oluyor fanatik bir fener taraftarı olan bi başkanın kuruluşuyla ortaklık yapmak bizim ilkelerimizin dışına çıkmaktır biz türk sporunu destekliyoruz türk siyasetindeki rantı deil özhan başkan bu oyuna alet oldu şimdide bi şekilde bozmanın yollarına giriyoruz evet bende istemiyorum ama işte bu amalar varya senin benim bilmediğim bi çok şeye maal oluyor,bu arada bişeyi çok merak ediyorum kim kimin ayağına gitti meselesini nerden biliyorsunuz bu ikili görüşmelere forumdan biridemi katılıyo haberimiz yok bırakın bu basını basının kime hizmet ettiğini çok iyi biliyoruz biz bakalım kulübümüzden çıkan resmi yazılara. onur bey ben kucağa oturma veya eziklik lafını siz söylediniz diye yazmadım ben forumda bi kısım arkadaşların lafından rahatsız olduğum için böyle bi tepki verdim söz konusu siz değilsiniz...

cafe crown olduğumuz sürece galatasaray'ın adı bir ''hiç'' olmştur...Galatasaray yönetiminin yapması gereken basittir...''ya bize fener ile eşit para verilir ya da tazmiat ödenip sözleşme fesih edilir'' sıkıyorsa ülker vermesin bu parayı çok şey kaybederler ama eğer kabul etmezlerse de gerekirse bir sene ligde kalmaya oynanır tazminat parası da klüpten çıkmamış gibi olur ve seneye adam gibi bir sponsorla adam gibi bir takım kurulur gerekirse yönetim de tüm imkanları seferber eder ve Galatasaray'ın ne olduğu cümle aleme gösterilir

Böyle bir durumda salonu dolduran TT taraftarı olmak istemezdim. Resmen taraftarını arkadan bıcaklamıs bir yönetimin takımı ile birleşme mi! Bu bir kere hiçde etik değil. Kimse bana fenev ülker demesin ülkerin taraftarı bile yoktu artı istanbul takımı bunlar ankara takımı.
tt bize sponsor olabilir ama birleşme konusuna kesinlikle HAYIR diyenlerdenim. Kimse kusura bakmasın ama her sey para demek değil. Lanet olsun endüstriyel yaşama diyorum.
oldu bari futbol takımımızın ismini değiştirelim ne dersiniz? Galatasaray- sabancı ortaklığı olabilirmi? galatasaray-sa denilir artık yada stadımızın ismi değişsin satalım abi ali samiyen yerine mutlaka bir isim cıkar.
ultrAslan mantelitesi nedir acaba? onuda merak ettim...
Voltran mıyız biz güçlerimizi birleştiriyoruz?
yazık günah değilmi tt taraftarına?
tt taraftarınıda satın alabileceğimizi düşünebiliyormuyuz?
tt taraftarı heyo heyooo yasasaın galatasaray?la birleşiyoruz bak ne mutlu bizemi diye düşünecekler yoksa AH? mı alacağız?
İyi be o zaman basketbol ligi 3 takımdan olussun arkadaşlar galatasaray-beşiktaş-fenerbahçe ne gerek var diyerlerineki
endüstiyelin içine batıpta basketbol diyeceğime amatör bir takım olur kolej havasında desteklemeyi tercih ederim.
Sunuda belirtmek isterim sponsor ayrı bir şeyyyyy
birleşmek ayrıı bir şeyyy...
not:alıntıdır...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":15hirzxv]Bende Gelekomu selamlıyorum..

Yorumun oldukça seviyesiz...Ne demek Gelekom filan,haddini bil...[/quote:15hirzxv]

Fenerbahçe Ülker'e Fülker demesini çok iyi biliyoruz ama değil mi?
Onlar da Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri değil mi?
Ama bizler 2 yıldır ağzımıza Fenerbahçe Basketbol Takımı diye bir tabir aldık mı? Ya da Fenerbahçe Ülker dedik mi? Hiç olmadı sadece Ülker bile diyemedik.
Şimdi ne oldu da biz birleşince bu durum değişti.
Ali Bey bunlar aynı şeyler kim ne derse desin...
Aleyhte birşey olduğu zaman dünyayı sallar yakar yıkarız..Aynı olay lehimize sonuç verecekse sesimizi çıkarmadan usulca bekleriz.Kusura bakmayın ama ben sessiz kalamıyorum ve 2 seneden beri Fenerbahçe Ülker namıdiyar Fülker hakkında söylediklerimi yalayıp yutamıyorum..

Telekom'da sürpriz oluşum!

Alınan bilgiye göre, Türk Telekom'un Galatasaray'la birleşme haberleri, Türkiye'nin önde gelen GSM operatörleri Turkcell ve Vodafone'u harekete geçirdi.

İki firmanın, Türk Telekom'un desteklerini Galatasaray'a kaydırması durumunda başkent temsilcisine sponsor olmaya ve ismini vermeye hazırlandığı ifade edildi. Bu gelişmenin gerçekleşmesi durumunda Dernekler Kanunu'na göre Türk Telekom firmasından ayrı bir kulüp olan Türk Telekom, adını "Turkcell Telekom" ya da "Vodafone Telekom" yaparak yoluna devam edebilecek.

Gelecek bu destekle Ankara'da faaliyetlerini sürdürecek olan Türk Telekom, yine iddiasını sürdürecek. Turkcell veya Vodafone'nun katkı yapması durumunda mevcut kadro korunacak ve yeni sezonda Türk Telekom, yine şampiyonluk parolasıyla sezona başlayacak.

Bu yeni oluşum haberlerinin Ankaralı sporseverler tarafından nasıl bir yankı bulacağı ise büyük merak konusu oldu.

Sponsorluğa sabaha kadar evet derim. Birleşmeye 29 yıl hayır derim. Fenerbahçe'den farkımız olmayacaksa bizim ne değerimiz var.Değerlere ihanet etmeyeliM Eyüp Abi.Fener'de değer yok zaten onun tartışmasını yapmıyorum bile.

Re: Telekom'da sürpriz oluşum!

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
Alınan bilgiye göre, Türk Telekom'un Galatasaray'la birleşme haberleri, Türkiye'nin önde gelen GSM operatörleri Turkcell ve Vodafone'u harekete geçirdi.

İki firmanın, Türk Telekom'un desteklerini Galatasaray'a kaydırması durumunda başkent temsilcisine sponsor olmaya ve ismini vermeye hazırlandığı ifade edildi. Bu gelişmenin gerçekleşmesi durumunda Dernekler Kanunu'na göre Türk Telekom firmasından ayrı bir kulüp olan Türk Telekom, adını "Turkcell Telekom" ya da "Vodafone Telekom" yaparak yoluna devam edebilecek.

Gelecek bu destekle Ankara'da faaliyetlerini sürdürecek olan Türk Telekom, yine iddiasını sürdürecek. Turkcell veya Vodafone'nun katkı yapması durumunda mevcut kadro korunacak ve yeni sezonda Türk Telekom, yine şampiyonluk parolasıyla sezona başlayacak.

Bu yeni oluşum haberlerinin Ankaralı sporseverler tarafından nasıl bir yankı bulacağı ise büyük merak konusu oldu.
Bize sponsor olsunlar daha iyi.

Tugay Aktepe; Kardeşim amma taktın şu hitap olayına, biz fülker dedik onlara evet onlarda bize 6s cafe crown dediler, sponsorsuz kendi adımızla ne diyecekler zannediyorsun???? 6s diyecekler muhtemelen, çok takma bunlara diyorum :) :)
İçerik önemli bence, nasıl bir anlaşma olacak o bir kamuoyuna açıklansın ondan sonra karar verirsin bu konuda bence!

valaha o zman keşke bize sponsor olsalar ya ama ben birleşme olmayacaksa telekomun sponsorluğuna gerek yok diyorum arakdaşlar vestel yada vodafone olabilir hatta vodafone mükemmel olur ben bi tek ordaki oyuncular için demiştim ....

Burak Barut' Alıntı:
Sponsorluğa sabaha kadar evet derim. Birleşmeye 29 yıl hayır derim. Fenerbahçe'den farkımız olmayacaksa bizim ne değerimiz var.Değerlere ihanet etmeyeliM Eyüp Abi.Fener'de değer yok zaten onun tartışmasını yapmıyorum bile.

Basketbol dünyası bu olayla çalkalanmakta belki de bu bir taktikte olabilir diğer sponsorları harekete geçirmek için yapılabilece bir strateji.

Re: Telekom'da sürpriz oluşum!

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:

Kaynak ne onuda belirtseydin Okan keşke.Ama bu haber doğduysa eğer bir takım taşları yerinden oynatana kadar; Vodafone ya da Turkcell'in bize sponsor olup,Telekomun da oturmuş düzeniyle devam etmesi daha mantıklı olurdu...