Galatasaray-Telekom işbirliği(anket eklendi)

Yeni sezonda sponsorumuz kim olsun?

• Kullanılan toplam oy
    116
Zaten bütün millet içeri beleşe giriyor bir de üstüne sponsporlara da karşı çıkıyoruz. Bu kulüp parayı nereden bulacak diye sordunuz mu? Yada TV geliri ne kadar diye? Salonumuz yok 100.000 dolar falan kira veriyoruz haberiniz var mı? Saha içi reklamlarından uçan kuşa pay verdiğimizi biliyor musunuz?

Çıkan haberlere göre;

Bu birleşme değil sponsorluktur. Birleşme lafı güçlü bir sponsorluğa engel olmak için bizi sevmeyenler tarafından uydurulmuştur. Türk Telekom aynı zamanda resmi olarak bir kulüp olan Türk Telekom'un sponsorudur. Yani resmen bir takım olan yani şirket olmayan Türk Telekom lige devam edecektir. Ya Telekom sponsorluğa devam edecektir yada çıkan haberler doğruysa başka bir sponsorla anlaşacaktır. Alpella örneğinde olduğu gibi pilot takım olmayacaktır. Kısacası birleşme değil sponsorluk olacaktır bizim yaptığımız.

Olayın içeriği tam olarak belli olmadan yine her kafadan ses çıkıyor. Ayrıca senelerdir Fenerbahçe-Ülker olayına "birleşme yok sadece sponsorluk var" diyen ve sesini çıkartmayan bütün komik insanlar şimdi hiçbirşey net olmadan Galatasaray Telekom ile birleşecek muhabbeti yapmaya başladılar. Belli ki korku sarmış bazılarını. Buna Fenerbahçe Ülker uşağı Galatasaray düşmanı federasyon başkanı da dahildir! Birleşme ile sponsor olma arasında çok büyük fark vardır. Fenerbahçe-Ülker olayı bir birleşmedir, Galatasaray CC yada Beşiktaş CT olayı sponsorluktur. Kaldı ki Fenerbahçe Ülker takımının aynı ligde iki takımla oynayıp ihtiyacı olduğunda pilot takımından takviye alarak haksız bir rekabet sağlama durumuna federasyon dahil kimseden ses seda çıkmamışken Galatasaray-Telekom dedikodusu çıkar çıkmaz bu kadar her kesimden gelen tepkiyi anlamamak mümkün değil.

Telekomun kapatılacağını hiç düşünmüyorum. Bekleyip görelim...

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Burak Barut":2occv3xw]Çağlar Bey dediklerinizle neden çelişiyorsunuz.Bizler sponsor olmasın demiyoruz.Nokia daha önce tek başına bir takım mıydı da kendini kapatıp Pana'ya gitti ya da aynı şey BArca içinde geçerli biz sponsorumuz olsun diyoruz ama Fener'in yaptığını biz yapmayalım diyoruz.
Ama bunu anlamak istemeyenler kalkıp bizim Galatasaraylılığımızı sorgulama gafletine düşüyorlar ..
Dediğin gibi burak Sponsorumuz olsun tabi ama telekom'la birleştikten sonra gönül rahatlığıyla bu takım Galatasaray diye izleyemem ben açıkçası ..[/quote:2occv3xw]
Bu yazdıklarınızın altına imzamı atarım arkadaşlar
FB ile Ülker birleşti diyen kızıp şimdi bu birleşmeye sıcak bakanlar çelişkiye düştüklerinin farkında değiller.

Böyle bir olay olursa eminim ki birleşme diye birşey olmayacak. Basının gazına gelmeyin. Birleşme olması için Telekom'un kadrosunun 6-7 oyuncuyla İstanbul'a gelip Ankara'daki takımın kapatılması yada altyapı takımı olması gerekir. Böyle birşey olmayacağı için boşuna gaza gelip "Birleşme istemeyiz." demeyin. Bunu da bildiğimden değil tamamen tahminlerime dayanarak söylüyorum. Ve öyle de olacak.

Okan BAKIR' Alıntı:
Forumda bazı arkadaşlar ''Ankaralı baskebol severler'' için türk telekom un bizimle herhangi bir birleşme yaşamamasını savunmuşlar ama arkaşlar allah aşkına bizene ''Ankaralı baskebol severler'' den sonuçta ALİ SAMİYEN'DE( mabedimizde ) bir yazı vardır
SÖZ KONUSU GALATASARAY'SA GERİSİ TEFERRUATTIR

Kardeşimiz 15 yaşında...Aklın yaşta değil başta olduğunun büyük bir örneği daha...Ayakta alkışlıyorum kardeşim seni....Bazıları şu yazdığın iki satırdan çok şey çıkarabilir umarım...

sponsor olacaklarsa olsunlar, cafe crown dan daha çekici geliyor; yalnız diğer seçeneği düşünmek bile istemiyorum. şampiyonluk için bu yapılamaz. o zaman ben nasıl eski günlerdeki gibi salona gidip galatasaray aşkıyla bağıracam ? takımın bi yerlerinde türk telekom olacak, bunu kabul etsekte, etmesekte bu böyle.. kimliksiz bir takım yerine, küme düşmemeye oynayan, ama galatasaray olan bir takım görmek isterim...

Herkes fener medyasının etkisinde kalmış olacak iş değil.BirleşME BirleşME diye tutturmuşlar.Daha neyin ne olacağı belli bile değil çok sabırsızız resmi açıklamayı beklemiyoruz.Artık bu kadar sessizlikten sonra bişey çıkacak bu kesin ama bu sponsorlukmu olur birleşmemi olur bekleyip göreceğiz hiç kimse birleşmeyi bu kadar istemiyor bu kadar isteme görüntüsü ülker illetinden kurtulmak istemesinden birleşelim diyenlerin bende dahil illa birleşelim diye düşündüklerini düşünmüyorum ülkerden daha iyi bir sponsorluğada razıyız.

Takıma destek yok denecek kadar az, şubenin geliri yok denecek kadar az, tribün geliri yok denecek kadar az, ammaaaaa ve lakin iş burada konuşmaya geldiğinde yeri göğü birbirine katıyoruz!

Hayal görüyoruz, biz ne zaman bilete para vererek tribünleri doldururuz, o zaman bu tartışmayı anlamlı bulurdum, şimdi içimi acıtıyor!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Takıma destek yok denecek kadar az, şubenin geliri yok denecek kadar az, tribün geliri yok denecek kadar az, ammaaaaa ve lakin iş burada konuşmaya geldiğinde yeri göğü birbirine katıyoruz!

Hayal görüyoruz, biz ne zaman bilete para vererek tribünleri doldururuz, o zaman bu tartışmayı anlamlı bulurdum, şimdi içimi acıtıyor!
eyüp abi, bu yazdığın bu işin mazereti değil. işin ucunda kimliğimizi kaybetmek var. türk telekom arab ın, amerikalı ya satıldı, o zman ne olacak ? adam bizimle anlaşmadı, dilenecek miyiz sponsorların kapısında ? bunlar geçici çözümler..

Futbol takımının profesyonelleşmesi için lise üstünlüğünden ve zihniyetinden kurtulmak istiyoruz ama basketbol şubesi için profesyonelleşmeyi göz önüne alamıyoruz, lise zihniyeti yolunda görüş belirtiyoruz?

Bu nasıl bir çelişkidir yahu? Eminim ki burada sözde birleşmeye karşı çıkanlar yeni yapılacak stadın stadın isim hakkının satışını normal karşılayacaklardır.

Daha önce sorduğum sorular tekrarlıyorum;

Sponsorla sizin sözde birleşmeniz arasında ne gibi bir fark vardır? Ankara'daki basketbol sevgisinden bahsetmeyin Ankara'daki takım zaten devam edecektir. Başka birşey söyleyin. Galatasaray Cafe Crown ile Galatasaray Türk Telekom arasındaki fark nedir?

Biliyor musunuz Cafe Crown ile olan sözleşmemizde bütün söz hakkı onlarındır. Neden hala Cafe Crown'a evet ama Türk Telekom'a hayır diyorsunuz. Ülker'le olan sözleşmemizde bize karar verme yetkisi tanındığını mı sanıyorsunuz?

Devam edelim. Yahu kaç tane bilet sattık biliyor musunuz? Yada 1 ytl'ye satılan biletlerle ayakta durmayı mı planlıyorsunuz? Önce biletlere para vermeyi öğrenelim sonra basketbol takımı üzerinde hak sahibi olalım. Oh ne ala ben Galatasaraylıyım içeri bedava girerim, sponsor falan da istemem. Oldu paşam başka?

Kulübümüzün TV yayın gelirleri ne kadardır? Bu parayla nasıl bir takım yaratırız?

Saha içindeki reklamlardan bize düşen pay nedir?

Galatasaray basketbol ürünleri çıktı. Kaç tane satın aldınız? Buradan gelen para yeterl mi?

Salona ne kadar kira veriyorsunuz?

Bunların matematiğini yapın öyle karşı çıkın.

Ben bilmiyorum birisi sponsor harici gelir kaynaklarımızı yazarsa ben de diyeyim ki işte Galatasarayımıza yakışan bir bütçe.

Kaan Can Garip' Alıntı:
sponsor olacaklarsa olsunlar, cafe crown dan daha çekici geliyor; yalnız diğer seçeneği düşünmek bile istemiyorum. şampiyonluk için bu yapılamaz. o zaman ben nasıl eski günlerdeki gibi salona gidip galatasaray aşkıyla bağıracam ? takımın bi yerlerinde türk telekom olacak, bunu kabul etsekte, etmesekte bu böyle.. kimliksiz bir takım yerine, küme düşmemeye oynayan, ama galatasaray olan bir takım görmek isterim...

İlk önce (G)alatasaray yazmayı öğren,sonra tartışalım...Ben küme düşmemeye oynayan fenerin karşısında ezilen bir armayı görmek istemem,bunu görmek isteyen Galatasaray'lınında taraftarlığından şüphe ederim kimse kusura bakmasın...Galatasaray armasının bulundugu her forma başa oynar oynamak zorundadır...Küçük olsun bizim olsun düşüncesi çok eskilerde kaldı...fener müzesine kupaları götürürken kimse ülker aldı onu fener almadı demiyor...Bırakın bu ucuz lafları...fenerden 50 fark yediğinde o aşkla haykırışını görmek isterdim...

ilk önce şunu söyliyim; ankara daki basketbol taraftarı beni hiç ilgilendirmiyor. tt liler için söylüyorum, umrumda değiller. birleşme adı üstünde birleşme, fb ülker le birleşti ülker firmasının merkezi istanbul olduğu için herhangi bir problem yaşamadılar. yarın çıkıp tt liler kardeşim gel bakalım şu maçların yarısını ankara da oynayalım derse içinize sinecek mi bu ? benim demek istediğim bu. birleşme tamamiyle farklı bir olay.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Evet arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama Galatasaray taraftarı takımına sahip çıkmıyor,üstüne sahip çıkmaya kalkanlara karşı duruyor zaman zaman...Tamam hepimiz istersiz sadece Galatasaray olarak kalalım kendi gücümüzle şampiyon olalım ama bu işin içindeysek oyunu kuralına göre oynamak zorundayız.Sadece Dee nin aldığı parayı bile koca sezon tribünden kazanamayan bir klübün böyle bir birleşme karşısında direnme şansı malesef yok.O yüzden ben de sponsordan ve birleşmeden yanayım

Birleşme olayı bence hem Galatasaray için hem de Türk basketbolu için sakıncalıdır. Ben koskoca Galatasaray camiası olarak neden Telekomla birleşeyim ki. Sponsorluk ayrı bir mevzudur. Bastırır parayı telekom, cafe crown gibi bir ek alırız. Avrupada ben boyle bir birleşme örneği hatırlamıyorum. Barcelona gibi kulupler de sponsor buluyor kendilerine axa barcelona olarak oynuyorlar. Şimdi telekomla birleşsek bu sefer yarıya yarıya söz hakkı mı olacak ne olacak. O kadar fb ulker birleşmesine laf etmişken biz de aynı duruma düşmez miyiz.
Ayrıca türk basketbolu için de kötü bir olaydır. düşününce bizim rakiplerimiz fulker, bjk, efes telekomdur. bunlardan biri eksilse ligin kalitesi düşer, basketbol için sona yaklaşmaktır (tofaş, ülker, telekom .... efes?) . Ben isterim ki güçlü rakiplerimiz olsun, yenelim hepsini öyle şampiyon olalım. daha manalı olur o zaman kupa. ankara da oyle ya da boyle basket seven bir kitle var. onlara haksızlık oluyor.

Ha bi de federasyon itiraz etmiş. Onlara sormak lazım acaba fb ile ulker ile birleşirken nerdeydiniz diye. milli takım antrenörünü getirdiler koydular bi de başına. yaptıkları hakkaten mide bulandırıcı. ama onların istememesi illa bizim için doğru olanın birleşme olduğu anlamına gelmez. Telekom ya da başka biri , Galatasaraya yakışacan , yönetimin kararlarına karışmayan, en yüksek bütçeyi sağlayan bir firmayla anlaşalım isterim ben.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Futbol takımının profesyonelleşmesi için lise üstünlüğünden ve zihniyetinden kurtulmak istiyoruz ama basketbol şubesi için profesyonelleşmeyi göz önüne alamıyoruz, lise zihniyeti yolunda görüş belirtiyoruz?

Bu nasıl bir çelişkidir yahu? Eminim ki burada sözde birleşmeye karşı çıkanlar yeni yapılacak stadın stadın isim hakkının satışını normal karşılayacaklardır.

Lise zihniyetine karşı çıkmakla futbolun profesyonelleşmesi arasındaki bağlantıyı kuramadım. Futbol şubesi yıllardır zaten profesyonel ve lise zihniyetinin bunu önlemek adına bir çabası yok. Nereden, nasıl bir bağlantı kuruldu merak ettim. Lise zihniyetine karşı çıkılmasının nedeni, Galatasaray Spor Kulubünün imtiyazsız, ayrıcalıksız tüm sevenlerine kapısını açması gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.

Stadın isim hakkı ile ilgili endişelerin olmadığını nereden biliyoruz. Yaklaşık 4 ay evvel yeni stad ile ilgili yapılan bir toplantıda buda dile getirilmiştir. Sponsora özünde karşı olmakla beraber, eğer kaçınılmazsa ismin, kurumun çok iyi seçilmesi gerektiği ve anlaşmanın şartlarının çok iyi düzenlenemsi gerektiği bildirilmiştir.

Burada bir varsayımı tartışıyoruz an itibarı ile ve varsayımın korkutucu olanı Telekom ile yapılacak olan birleşmedir.

Bu bağlamda tümü maddi gerekçelere dayanan biraz da çarpıtılmış sorulara geçelim.

Daha önce sorduğum sorular tekrarlıyorum;

Sponsorla sizin sözde birleşmeniz arasında ne gibi bir fark vardır? Ankara'daki basketbol sevgisinden bahsetmeyin Ankara'daki takım zaten devam edecektir. Başka birşey söyleyin. Galatasaray Cafe Crown ile Galatasaray Türk Telekom arasındaki fark nedir?

Biliyor musunuz Cafe Crown ile olan sözleşmemizde bütün söz hakkı onlarındır. Neden hala Cafe Crown'a evet ama Türk Telekom'a hayır diyorsunuz. Ülker'le olan sözleşmemizde bize karar verme yetkisi tanındığını mı sanıyorsunuz?

Devam edelim. Yahu kaç tane bilet sattık biliyor musunuz? Yada 1 ytl'ye satılan biletlerle ayakta durmayı mı planlıyorsunuz? Önce biletlere para vermeyi öğrenelim sonra basketbol takımı üzerinde hak sahibi olalım. Oh ne ala ben Galatasaraylıyım içeri bedava girerim, sponsor falan da istemem. Oldu paşam başka?

Kulübümüzün TV yayın gelirleri ne kadardır? Bu parayla nasıl bir takım yaratırız?

Saha içindeki reklamlardan bize düşen pay nedir?

Galatasaray basketbol ürünleri çıktı. Kaç tane satın aldınız? Buradan gelen para yeterl mi?

Salona ne kadar kira veriyorsunuz?

Bunların matematiğini yapın öyle karşı çıkın.

Ben bilmiyorum birisi sponsor harici gelir kaynaklarımızı yazarsa ben de diyeyim ki işte Galatasarayımıza yakışan bir bütçe.

Bir kere bu 1 YTL'lik bilet demagojisini bırakmak lazım. Bu 1 YTL zaten maç bedelsiz yapılamayacağı için, taraftarı salona çekmek adına yapılmış bir uygulamadır. Kulüp 2 bin kişi gelsin 2 bin YTL kazanayım abad olmanın ilk ateşini yakayım diye düşünmemiştir sanırım.

Bilet, ürün bunlara sorun olarak hangi açıdan baktığınıza bağlı. Taraftar ilgisiz ve maddi destek sağlamıyor derseniz o zaman soru şu olur. Bir müessese ile birleşme mi bu ivmeyi kazandıracak? Başarıya göre ilgi/ ilgisizlik aynen devam edecek. Sorun sanırım başarıya kısa ve etiği ahlakı sorgulanmayacak/ sorgutulmayacak ( nedense böyle bir hava var) bir şekilde ulaşmak.

Elbette Galatasaray başarı için sahaya çıkar ama bilinmelidir ki başarıdan daha önemli olan ismidir, rengidir, armasıdır. Bugün bir birleşme ile taraftar sayısı %10 artarsa ( başarıya mukabil) aksi durumda da aynı oranda azalır.

Sponsorluk ayrıdır bir kulüp ile birleşme ayrı. Sponsorlukta da kalıp uygulamalar yoktur. Sizin isminizin ve bu ismi doğru kullanabilmenin becerisi gücünüzü belirler. Olaya kurumsal açıdan bakarsanız söz gelimi futbola sponsor olmak isteyen bir kuruma markanın yalnızca futbolla sınırlı olmadığını izah eder belli bir oranda bütçeyide diğer şubelere aktarırsınız. Mesela Tvden sağladığınız sabit geliri tamamen futbol dışı şubelere bırakırsınız. Sonuçta tv, GSK temsil eder futbol şubesini değil.

Ama ben elimi sıcak sudan soğuk suya değdirmeden bir kulüple birleşeyim idari yapısından oyuncu aktarıma hatta başka bir takım haklara kadar sahip olayım eh canım altı üstü bir isim derseniz kolaycılığa düşerseniz.

Bu kolaycılık ve etik olamayan birleşmeyedir tepki. Şube yıllardır idare ediliyor kaçında sponsor vardı? Kaçında başka isimle birleşildi?

Bir başarıya kısa yoldan ulaşmak için dün eleştirilen uygulamaları bugün savunmayalım.

Öncelikle Kerem abi şube yıllardır idare ediliyor ama ancak idare ediliyor. Bu seneki başarıya bile inanılmaz sevinir olduk süpürülsek bile. Yenilmez Armada olduğumuz senelerde sponsorlar işin içinde yoktu yani basketbol amatör bir branştı bizim için. Bu yüzden sponsorsuz ancak Play-Off'a gelir süpürülür gideriz.

Kolaycılık meselesine gelirsek dünyanın bütün kulüpleri sponsorlardan yararlansın ama biz yararlanmayalım öyle mi? Neden sponsor diyorum çünkü biz kulüp olan Telekom ile değil şirket olan Telekom ile bir anlaşma yapacağız.

Lise olayına Galatasaray'ın geleneksel olarak yönetilmesi bakımından lise zihniyetiyle bir farkı yoktur. Gelirlerimiz yoktur bu yüzden sponsora ihtiyacımız yoktur. Biz koskoca Galatasaray falan değiliz basketbolda, koskoca Galatasaray olabilmemiz için futboldaki gibi taraftarın takıma maddi destek vermesi lazım. Böyle birşey malesef yoktur. Bu yüzden bilet fiyatlarını gündeme getirdim. Haa şunu da belirteyim kendim geçen sene kombine alırken bütün maçlara da bedava girdim. Böyle bir sistemden güçlü bir sponsor dışında başarıya ulaşamayız. Önce takımın ihtiyaçlarını karşılayalım ondan sonra Telekom'a gerek yok diyelim.

Son olarak daha önce de belirttiğim gibi Cafe Crown ile birlikteliğimizde söz hakkımız malesef yok. Şunu kesin söyleyebilirim ki Telekom'la olan anlaşmamızda bizim söz hakkımız daha fazla olacak. Telekom'la olan anlaşmada isim,renk ve armamız emin olun daha fazla bize ait olacak. Kimse Galatasaray'ın şu anda bağımsız olduğunu düşünmesin. Bazı basketbolcuların geçmişleri yüzünden Ülker'in hayat görüşüne ters düştüğü için alınmadığı bir ortamda Cafe Crown'a evet Telekom'a hayır diyenlere başka da birşey demiyorum.

G.Saray ile Telekom arasında nasıl bir anlaşma yapılacağı tam belli değilken insanların bu kadar karşı çıkmasını anlamıyorum.Önce anlaşmayı bir görelim ondan sonra eteğimizdeki taşları dökeriz.

Ülker'in sus payına gıkını çıkarmayanların Telekom ile olacak dev bir anlaşmaya karşı olmalarıda çok enteresan.Sponsor olmadan sadece basketbol değil hiçbir amatör branşta başarılı olamayız.Bu sene sponsoru olmayan tek takımımız hangisi bilen varmı?..Ben söyliyim GS Bayan Voleybol Takımı.

Son olarak sponsora karşıysak bunun sadece Basketbolda değil her branşta uygulamalıyız.