Galatasaray-Telekom işbirliği(anket eklendi)

Yeni sezonda sponsorumuz kim olsun?

• Kullanılan toplam oy
    116
Bazı arkadaşlar demiş cafe crown artık bize 5 kuruş fazla vermez.Vermemeyi bırakın bizi bırakmayın diye yalvarcakalr seneye görürüm o her ntv reklamındaki bi cafe crown arası lafını seneye cafe crown satışlarına ve borsadaki değerine bi bakalım nasıl oynıcak.Ülker başkanı ilk senesinde demişti yanlış hatırlamıyosam galatasaray sayesinde pazardaki payımız %25 arttı diye.

Uğur GÜVEN' Alıntı:
Bazı arkadaşlar demiş cafe crown artık bize 5 kuruş fazla vermez.Vermemeyi bırakın bizi bırakmayın diye yalvarcakalr seneye görürüm o her ntv reklamındaki bi cafe crown arası lafını seneye cafe crown satışlarına ve borsadaki değerine bi bakalım nasıl oynıcak.Ülker başkanı ilk senesinde demişti yanlış hatırlamıyosam galatasaray sayesinde pazardaki payımız %25 arttı diye.
o kıytırık, nescafe taklidi karışım; ancak galatasaray'ın hatrı için içilirdi zaten :)

bu arada programda ismet badem ben fbtv de yayin yapiyorum diye bana galatasarayli yoneticiler ve taraftarlar biraz kizmis ama benim ogullarimda galatasarayda oynadi , benim amacim basketbolu anlatmak eger bana kizdiysalar kusura bakmasinlar ben takim tuttugumdan degil basketbolu konusmak icin aldigim daveti kabul ettim insallah darilmamisinizdir dedi.

dfans programini izleyemedim acaba izleyen oldumu bugun 4 te dspor'daydi insallah tekrarini verir.

cafe crown tamamen utanç verici birşeydi bu sene anlaşma fesh edlmesin alalım paramızı saklayalım mütevazi kadroyla yapalım playoffumuzu aslanlar gibi seneye de büyük bütçeye o 3.5 i de koyalım olsun bitsin

bence bu sezon telekomla birleşilmesse zaten cafe crown la 1 yıllık sözleşmemiz daha var.onu kullanırız.seneyede GALATASARAY TT ile en az 3 kupa :)

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
bence bu sezon telekomla birleşilmesse zaten cafe crown la 1 yıllık sözleşmemiz daha var.onu kullanırız.seneyede GALATASARAY TT ile en az 3 kupa :)

Sözleşmemiz 3 senelik diye biliyorum. Artısı var ama artısı kime bağlı bilmiyorum :)

Ülker'in yaptığı şey güzel ... Eskiden 3 büyükler hiç yoktu basketbolda efes,ülker 10 galibiyet fark atıyordu bize .. Sponsor olmaları güzel ama sen gidip fb'ye bu % 80 destek verip geri kalan % 20 lik desteği galatasaray ve beşiktaş'a paylaştırırsan sana küfür ederler ...

Bakın yine diyiyorum ülker keşke bize 5 vereceğine 3 verseydi ama diğer takımlarla eşit verseydi fbye 10 verirken bize 5 vermeseydi ..

O yüzden Ülker'in adaletsiz sponsorluğuyla 4. yada 5. olacağımıza ligde kendi adımızla 8.olalım daha şereflidir ..

Mutlaka bir sponsor bulmalıyız mutlaka ..

Aslında karşı olanların (benim gibi) farketmediği bir şey var.
Zaten Galatasaray artık Galatasaray Cafe Crown. Zaten bir markayla birleşmişiz.

Ama yetmiyor.

Fülker diye yazdık o kadar zaman karşı çıktık şimdi başımıza gelsin mi diyoruz böyle birşey.

Bir yandan da aklıma sürekli Bologna geliyor. Her sene başka sponsorla başarıya çabalar.

Son olarakta bilet miş tribünmüş ürünmüş..Matematik kullanın biraz. Zarar görmezsiniz.

Murat İnal' Alıntı:
Aslında karşı olanların (benim gibi) farketmediği bir şey var.
Zaten Galatasaray artık Galatasaray Cafe Crown. Zaten bir markayla birleşmişiz.

Ama yetmiyor.

Fülker diye yazdık o kadar zaman karşı çıktık şimdi başımıza gelsin mi diyoruz böyle birşey.

Bir yandan da aklıma sürekli Bologna geliyor. Her sene başka sponsorla başarıya çabalar.

Son olarakta bilet miş tribünmüş ürünmüş..Matematik kullanın biraz. Zarar görmezsiniz.
Murat kardeş o zaman kapatalım şubeleri , voleybol takımlarımızın halini bir görsen sponsor olayına böyle yaklaşmazsın sanırım.

Cevdet bey,

Bologna örneğini verdim. Bu şekilde birleşme uygundur benim için. Çünkü ilk başta dediğim gibi zaten isim gitmiş farkında değiliz. Ama bir şirketle özdeşleşmek yerine o ismin sponsor olduğunu bilelim. En fazla 2 senelik anlaşalım mesala. Ve bu anlaşılan şirket taraftarın kabulleneceği bir marka olsun.

Voleybolu bilmem ama basketbolun neler çektiğini zamanında bir su parasını veremediği zamanları iyi biliyorum. Gelipte hiç bir zaman Galatasaray rezalet batıyor demedim. Altyapıya ağırlık verilsin, adam gibi projeler yapılsın dedik. Hiçbiri olmadı bugüne geldik işte. Yapacak birşey yok.

Aslında biraz Türkiye gerçeği. Basketbolun girdileri belli çıktıları belli. Kalite artıyor gelir artmıyor. Tribün gelirii ürün geliriyle hiç birşey olmaz. Reklam,yayın,sponsor(forma,su,ulaşım gibi.) gelirlerinin artması gerekiyor kendi ayakların üzerinde durmak için. E onlar da ilgiye bakıyor haliyle. Türkiye'de basketbola şu anda ilgi belli rating belli. Yapacak bir şey de yok şu an için. Ne kadar basketbol gelişse de ilgi azalıyor bir şekilde. (milli takımın başarısızlığı gibi nedenlerle olabilir ayrı bir tartışma konusu)

Sonuçta ne olursa kabulümdür ben desteklemeye devam ederim. Ne de olsa demişiz bir kere..
Çabamızın adı Galatasaray .. !

Murat İnal' Alıntı:
Cevdet bey,

Bologna örneğini verdim. Bu şekilde birleşme uygundur benim için. Çünkü ilk başta dediğim gibi zaten isim gitmiş farkında değiliz. Ama bir şirketle özdeşleşmek yerine o ismin sponsor olduğunu bilelim. En fazla 2 senelik anlaşalım mesala. Ve bu anlaşılan şirket taraftarın kabulleneceği bir marka olsun.

Voleybolu bilmem ama basketbolun neler çektiğini zamanında bir su parasını veremediği zamanları iyi biliyorum. Gelipte hiç bir zaman Galatasaray rezalet batıyor demedim. Altyapıya ağırlık verilsin, adam gibi projeler yapılsın dedik. Hiçbiri olmadı bugüne geldik işte. Yapacak birşey yok.

Aslında biraz Türkiye gerçeği. Basketbolun girdileri belli çıktıları belli. Kalite artıyor gelir artmıyor. Tribün gelirii ürün geliriyle hiç birşey olmaz. Reklam,yayın,sponsor(forma,su,ulaşım gibi.) gelirlerinin artması gerekiyor kendi ayakların üzerinde durmak için. E onlar da ilgiye bakıyor haliyle. Türkiye'de basketbola şu anda ilgi belli rating belli. Yapacak bir şey de yok şu an için. Ne kadar basketbol gelişse de ilgi azalıyor bir şekilde. (milli takımın başarısızlığı gibi nedenlerle olabilir ayrı bir tartışma konusu)

Sonuçta ne olursa kabulümdür ben desteklemeye devam ederim. Ne de olsa demişiz bir kere..
Çabamızın adı Galatasaray .. !
evet murat kardeş destekleyeceğiz , inşallah bütün yarı prof. şubelerimizi ayakta tutacak atılımları yaparlar. takımlarımızı kötü durumda görmek hiç hoşumuza gitmiyor.

Olayın sponsorluk değilde birleşme olması halinde bunu bende kendi içimde kabul edemem. Şu zamana kadar herkesin aksine sadece sponsorluk olacağını düşünüyordum. Ama Telekom gibi bir klüp kapatılıp tüm oyuncularını,haklarını,altyapısını vs. biz alacaksak bu pekte kabul edilebilir birşey değil. Yıllardır laf ettiğimiz Fülker den ne farkımız kalır o zaman?

Bunun yanında sponsorluk olayına bile karşı çıkan arkadaşları da anlamıyorum. Galatasaray SK 'nın gelirlerinin çoğunun nerden geldiğinin farkındamısınız arkadaşlar? Aldığımız kombinelerle,formalarla vs ile mi dönüyor bu klüp?

Yönetimden resmi olmasa da açıklama geldiğine göre suskunluğumu bozabilirim.

Günümüz koşullarında hepimiz biliyoruz ki destekçi kuruluşlar olmadan amatör branşlarda ayakta kalmak güç. Ancak bazı arkadaşlar birleşme ile destekçi kuruluş (sponsor) arasındaki farkı halen algılayamıyor. İki sezondur Fener Ülker birleşmesine verilen tepkiyi bir kenara bıraktım. Bir an şampiyonluk için bu birleşmeyi kabul ettiğimizi varsayalım, birleşme sonunda şampiyonluğun garantisi var mı, yok. O zaman bu kadar büyük bir risk almaya gerek var mı?

Ben olaylara iki yönden karşı çıktım. Öncelikli olarak bir Galatasaray taraftarı olarak birleşmeyi (sponsorluğu değil) içime sindiremedim. İkincisi ise Ankaralı basketbolsever olarak Türk basketbolu için bu birleşmenin yanlış bir karar olacağını düşündüm. (Fener Ülker birleşmesi benim için kıstas değil) Eğer birleşmeyi Galatasaray taraftarı olarak içime sindirebilseydim ikinci durumu çok da önemsemezdim.

Birleşme yanlısı arkadaşlar yaşanan gelişmelerin bizim eserimiz olduğunu düşünüyor, yaşanması muhtemel başarısızlıklarda ve karşı yakanın başarılarından bizi sorumlu tutacak olabilir. Tepkiden çekinerek tepkinin yönünü değiştirme gibi bir çabam yok ama şu da bilinmelidir ki bu yaşananlarda bir kusur varsa tamamen yönetime aittir. Madem konu bizim yönetim tarafından gündeme getirildi, öncesinde tribünümüzün kanaat önderlerinin fikrini alıp T. Telekom´a ona göre bir teklif sunulsa ve konu medyaya yansıtılmadan anlaşma yapılsa daha iyi olmaz mıydı? Gerçi bizim yönetim kurulu içinde bilgi sızdıranlar varken taraftar - yönetim arasındaki görüşmelerin gizlilik içinde yürütülmesini beklemek de saflık olur, haklısınız.

Son olarak gerek "Murat Özyer Kalmalı mı" gerekse bu konu başlığında gözlemlediğim bir şey var. Herkes en iyi Galatasaraylı´nın kendisi olduğunu ve kendi fikrinin genel geçerli doğru olduğunu düşünüyor. Sizce bu düşünce doğru bir bakış açısı mı? Karşıt fikirlere saygı duyalım ki karşımızdaki de bizim fikrimize saygı duysun.

Türk Telekom diye bir takımın ligde olması zaten kafadan yanlış.Aynı Ülker gibi.Efes gibi,Halkbank gibi,Vakıfbank gib,İst.Bld.gibi.Seyircisi olmayan sadece taşıma suyla dönmeye çalışan klüpler eninde sonunda kapanmaya mahkumlar.Yada kara para dediğimiz nerden geldiği belli olmayan gelirlerle yola devam ederler.

Eğer Telekom bunu görmüş ve basketbol Şb'ni feshediyorsa,bundan sonrada yoluna bir klübe destek olmakla devam edicekse bunda yanlış olan ne onu anlamadım.Türk Telekom gibi dev bir ortaklık dünya markası olan bir klüple bu anlaşmayı yapar.O da G.Saray olursa bence burda yönetimi kutlamak gerek.Türk Telekom Ankaranın değil Türkiye'nin Telekominasyon şirketidir.Ankara'nın bunu sahiplenmesinide anlamıyorum.

Ülker'in yaptığı çifte standart artık tepkisiz kalmamalıydı.Sen Fb'ye denizi ver.Diğerlere sesi çıkmasın diye ulufe dağıt.Oldu suyundan da koy.Yiğit Şardan'ın başını çektiği yönetim kadromuz GS'a yakışanı yapıyorlar.Eğer GS sponsor alıcaksa en büyüğünü alır.Yönetimimizin bu hamlesini yürekten destekliyorum.Umarım diğer branşlarada,özellikle Voleybol'a gerekli sponsorlar bulunur ve hakettiğimiz yere biran önce geliriz.

Galatasaray-Telekom işbirliği( %85 işbirliği tamamlandı )

Telekom birleşmeye yakın

Galatasaray ile birleşeceği iddia edilen T.Telekom, ULEB Cup'a başvurmadı.
Galatasaray ile birleşmeye gideceği iddiası gündeme bomba gibi düşen Türk Telekom?un şimdide ULEB Cup?a henüz başvurmaması endişe yarattı. Sadece Galatasaray ile Beşiktaş?ın başvurduğu Uleb Cup?ta mücadele etmek için başvurunun bugün sona ermesi ve Telekom?un bu konuda henüz bir adım atmaması birleşmeye ne kadar yakın olduklarının bir kanıtı.

Kaynak : Fanatik

Fanatikte bizim siteleri takip edip yazı yazıyo biz bunu dün konuşuyorduk onlar bugün yazmış.Bu arada Telekom zaten Euroleague gitmicekmiydi bu sene?

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Olayın sponsorluk değilde birleşme olması halinde bunu bende kendi içimde kabul edemem. Şu zamana kadar herkesin aksine sadece sponsorluk olacağını düşünüyordum. Ama Telekom gibi bir klüp kapatılıp tüm oyuncularını,haklarını,altyapısını vs. biz alacaksak bu pekte kabul edilebilir birşey değil. Yıllardır laf ettiğimiz Fülker den ne farkımız kalır o zaman?

Bunun yanında sponsorluk olayına bile karşı çıkan arkadaşları da anlamıyorum. Galatasaray SK 'nın gelirlerinin çoğunun nerden geldiğinin farkındamısınız arkadaşlar? Aldığımız kombinelerle,formalarla vs ile mi dönüyor bu klüp?

Önder abi ile hemen hemen aynı düşünüyoruz. Ben de Ankara'daki takımın kapatılmayacağını yada tamamen genç oyunculardan kurulmayacağını yada en azından Beykoz tipinde bir takım olacağını düşünerek birleşme değil sponsorluk demiştim. Hala da öyle olacağını düşünüyorum ve destekliyorum. Aksine ise karşı çıkıyorum.

arkadaşlar telekomla birleşmeye bu kadar tepki verilmesini ben anlamıyorum daha ne istiyorsunuz belki 10-15 milyon dolarlık bi kaynaktan bahsediyoruz ve bunu istemeyenler var tofaş kapandığında kimse anadoluda basketbol bitti diye feryat figan etmedi en azından bu kadar bide ülker bizden bu kadar memnunsa galatasarayı ve bjk yi küstürmesin fb ye yaptığı bu büyük yardımı değişmeli yapsında görelim fb yle durumlarını fb hemen feseder sponsorluğu bide aynı durumda fb olsaydı kimsenin karşı çıkacağını düşünmüyorum yorumlarıda görebiliyorum artık bizimde barcelonayla csk yla panayla mücadele edecek bi takımımız oldu felan bence bunları iyi düşünün ve ona göre karar verin

Ben olay ortaya çıktıgı ilk günden beri aynı şeyi söylüyorum. Her türlü sponsorluk anlaşmasını destekliyorum. Bu ülkede eger bir takım en yüksek degerle ismine sponsor alıcaksa bu takım her zaman Galatasaray olmalıdır.

Ancak şöyle bişey var ki 2 senedir yani bu Ülker sponsorlugu ortaya çıktıgı günden beri forum geneli olarak bu birleşmenin yanlışlıgından, aslında o takımın gercek Fenerbahce olmadıgı Fülker oldugu yönünde 2 yıldır bir görüs var.

Şimdi Telekom olayı ortaya cıktıgı ilk günden beri bakıyorum çok büyük bi kısım bu birleşmeyi etik olsa da olmasa da istiyo artık başarı istediğini söylüyor. Bu birleşmeyi istemeyen kısmın Galatasaralılıgından süphe edenler, istemeyenleri düşman gören insanları görüyorum. Gördükçe de üzülüyorum. Sen daha 6 ay önce Ülker-F.bahçe birleşmesini olmaması gereken bişey olarak savunurken bugün aynı olayın farklı bi versiyonunu isteyen hem de kendi klübün için isteyen insan olarak ortaya çıkıyosun. Ben burda samimi bir yaklaşım göremiyorum açıkçası. Fenere olursa tü kaka bize olursa amenna yaklaşımı hayatım boyunca uzak durdugum ve durucagım bir yaklaşım şeklidir.

Çok net söylüyorum. Telekom veya Ülker veya başka bi şirketle her türlü Galatasaray menfaatlerini kollayan sponsorluk anlaşmasına Galatasaray ?? ismiyle evet derim. Barcelona gibi gelenekçi bir klüp bile isminin önüne isim alarak bu oluşumda var oluyosa eger bu düzen içerisinde Galatasaray olarak biz aksi bir duruş sergileyemeyiz. Ancak şirket olmayı yada şirketin takımı olmayı yada Telekom olmayı asla bir Galatasaray taraftarı olarak kendime yediremem. Bunu kendime anlatamam.