Galatasaray-Telekom işbirliği(anket eklendi)

Yeni sezonda sponsorumuz kim olsun?

• Kullanılan toplam oy
    116
Ozan Kemal Şen' Alıntı:
http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?m=1&hid=39887
konuyla iligili yeni haber (kopyla yapıstır olmadıgı icin link verdim.)

bıu arada ankaraspor ve genclerbirliginin taraftarı var mı? :)

yav ankaraspor ve gençlerbirliğinin taraftarları birleşip yürüseler ne olur bizim semt pazarı bile onlardan dAHA kalabalık kalır :kop :kop :kop :kop :kop

Ozan Kemal Şen' Alıntı:
bıu arada ankaraspor ve genclerbirliginin taraftarı var mı? :)

Onlar gelse ankaragüçlülerle birbirlerine girer fayda dan çok zararı olur bu aradada protesto kaynar :) bırakırmı ankaragüçlüler,işleri iyice karıştırmaya çalışıyolar,sezon başlıyacak biz hala ne olcak diye bekliyoruz ne hoca belli ne transferler,bide bu birleşme çıktı bu ne belirsizliktir yahu???

Konu önemli olduğu için bildiklerimi paylaşmak istedim.

1-) Bu proje sanılanın aksine çok büyük bir proje
2-) Projenin belki de ilk amacı Euroleague şampiyonluğu
3-) Proje sayesinde Aslantepe' de 15 bin 500 kişilik bir NBA tarzı çok amaçlı arena yapılacak. Alınan model O2 World Arena Berlin.
4-) Arena' nın finansmanını Telekom üstlenecek. Arena' nın ismi satılmayacak stad gibi. İsmi Telekom Arena olacak.
5-) Aslantepe' de üst kullanım hakkı sadece "spor tesisine" izin veriyor. Bu konuda yönetimin ek çabaları da var.
6-) Bayan Takımının da Galatasaray Türk Telekom olarak çıkması gündemde. Onda da hedef Avrupa' da en üst yer.
7-) Bu birleşmenin amacı Galatasaray' ın marka değerini yükseltmek. Futbol Şubesi artık kendi gelirleri ile büyüyecek, başka şubelere kaynak aktarımı yapılmayacak. Orta vadede futbol, basketbol yönetimi özerkleştirilip GS Başkanı altında yer alacak. Aslantepe' de arena inşa edildikten sonra TBF ve TVF ile görüşülüp futbol maçları ile basket ve voleybol maçlarının aynı gün içinde fikstüre alınması sağlanacak.
:cool: Birleşme sonrası stad kombinesi alacaklar için özel çipli kartlarla arena kombinesi de teklif edilecek. Tek kart ile hem stad hem arenaya giriş yapılabilecek.
9-) Stadta locası olanlara, arena' daki localar daha düşük ücretle verilecek.
10-) Arena gelirleri[Maç, konser, kongre vb.] Galatasaray hanesinden, finansal nakit akışı Telekom tarafından sağlanacak. Hedef en az 25 milyon? bütçeli bir basket takımı
11-) Aynı birleşme Voleybol için de gündemde. Bu konuda çeşitli bankalarla iletişime geçilecek.

inşallah gerçekleşir. Bu haber beni sadece Galatasarıyımız için değil Türk basketbolu için de umutlandırdı. Benzeri atılımları gösterebilecek başka takımlar ile İspanya'yı geçebiliriz.
Şu arena meselesi de çok güzel. Minesota Türkiye'ye geldiğinde nba başkanı nba tarzı salonlar artarsa bazı maçlar avrupada oynanabilir demiş; İngiltere, İspanya ve Almanya'daki salonlarıörnek göstermişti.
Belki şimdi bizde düşünülebiliriz. Belki uçuyorum ama biz El şampiyonluğu hayal ederken nba şampiyonu oluruz mesela Galatasaray TT vs LAl finali hoş olmaz mı?

metin arkadaşım insanı çok heyecanlandıracak bilgiler vermişsin teşekkürler
acaba bu bilgileri nerden öğrendin onu sormamda bir sakınca var mı?bu bilgiler gerçekten beni çok heyecanlandırdı böyle bir durumda her branşıyla galatasaray tam bir dünya kulubü olur inşallah bu birleşme senin verdiğin bilgiler dahilinde gerçekleşir bu birleşme isterse seneye olsun bu birleşme sayesinde galatasaray basketbol takımı önümüzdeki senelerde çok iddialı olacaksa benim düşüncem galatasarayın basketbol takımının bu sene başarısız olmasını bile göze alıyorum çünkü bu önümüzdeki 10 seneyi basketbolda üst düzeyde geçirmemiz için önemli bir projedir.bu birleşmeye karşı çıkan arkadaşlarada saygı duyuyorum

Arkadaşın da dediği gibi aziz bu haberi duyarsa kalpten gider.Hemen bi tel Turgay Demirel'e "Tuvgaycım uyuyomusun kalk adamlar büyüyo duvduv şu işi." ;) .

Haber doğru ise süper olur aslantepeye salon yapılacağını biliyoruk zaten bnim en son duyduğum büyük bi sponsor arıyolardı salonu yaptıracak sanırım buda bulunmuş,hayırlısı bakalım inşallah istenenler olur tüm engellere rağmen...

Bide şu maddeleri okuyunca kendimi barcelona nın veya pana nın projelerini okuyomuş gibi hissettim sonunda profesyonel yapımı geliyo ne bu şubeye... :)

Metin Kuruçay' Alıntı:

3-) Proje sayesinde Aslantepe' de 15 bin 500 kişilik bir NBA tarzı çok amaçlı arena yapılacak. Alınan model O2 World Arena Berlin.
4-) Arena' nın finansmanını Telekom üstlenecek. Arena' nın ismi satılmayacak stad gibi. İsmi Telekom Arena olacak.
5-) Aslantepe' de üst kullanım hakkı sadece "spor tesisine" izin veriyor. Bu konuda yönetimin ek çabaları da var.
6-) Bayan Takımının da Galatasaray Türk Telekom olarak çıkması gündemde. Onda da hedef Avrupa' da en üst yer.
7-) Bu birleşmenin amacı Galatasaray' ın marka değerini yükseltmek. Futbol Şubesi artık kendi gelirleri ile büyüyecek, başka şubelere kaynak aktarımı yapılmayacak. Orta vadede futbol, basketbol yönetimi özerkleştirilip GS Başkanı altında yer alacak. Aslantepe' de arena inşa edildikten sonra TBF ve TVF ile görüşülüp futbol maçları ile basket ve voleybol maçlarının aynı gün içinde fikstüre alınması sağlanacak.
:cool: Birleşme sonrası stad kombinesi alacaklar için özel çipli kartlarla arena kombinesi de teklif edilecek. Tek kart ile hem stad hem arenaya giriş yapılabilecek.
10-) Arena gelirleri[Maç, konser, kongre vb.] Galatasaray hanesinden, finansal nakit akışı Telekom tarafından sağlanacak. Hedef en az 25 milyon? bütçeli bir basket takımı
11-) Aynı birleşme Voleybol için de gündemde. Bu konuda çeşitli bankalarla iletişime geçilecek.
Bunlar gerçekleşirse çok büyük bir kulüp oluruz. Nba sistemi ha. düşünemiyorum yanımda mesela Sarunas'ın oturduğunu. Hemen rol dahılımı yapalım.

Jack Nicholsan= Murat İnal

ahaha gerisini yazamayacağım. :)

bu haberin kaynağı nedir bilmiyorum ama bütün arkadaşlar mest oldu. yahu böle bir şeyin olacağına imkan ihtimal nasıl veriyorsunuz ? kaç ay olmuş aslantepe de 50 tane işçi çalışıyor, doğru dürüst bir ilerleme kaydedilmemiş, 15.000 kişilik salon yapılacakha hiç inandırıcı değil.

Cokmu oluyoruz ne biri biz duvduysun yawwww :kop :kop :kop

Alcaklara kar yagdı üsümedinmi azize tur_gay ülker siz bu işin sonunu düsünmedinizmi !!! GELİYORUZ

Daha stat hakkında o kadar söylenti varken ve bitip bitmeyeceği bile meçhulken salon olayını düsünmek için daha çok çok erken.

Metin beyin bahsettiği proje gercek olabilir ama uygulamaya konması şu anda minimum 6-7 senelik bir süreçten bahsediyoruz ama yapılabilirse gercekten bir Pana - Cska kıvamına geliriz ama cok sabretmemiz lazım.

Metin Kuruçay' Alıntı:

Metin abi seni kim gönderdi ya yönetimden birimi gönderdi bizi ferahlatman için :) Gerçekten süper bi proje bu yazılar yarın fanatik e fotomaça düşer bakın buraya yazıyorum tarihi not alın :) Yiğit Şardan Baya uçmuş o zaman ya yaptımı en iyisini yapıyor valla ki bu kadar detaylı anlattığına göre (salonun projesi dahil) Bu bilgiler doğru.İnşallah en kısa sürede tamamlanır bu projeler arkadaşlar aslantepedeki stadla salon inşaatını karıştırmayalım lütfen biri 55 bin kişilik stad biri 15 bin kişilik salon zaten telekomun böyle bi projesi vardı finansman olarakta zaten pek sıkıntıda olcakalrını sanmıyorum koskoca türk telekom yani kısacası bu iş olur Bu sene olmazsa seneye başlanır.Baya uçmuşken bari şu örnek alınan salondan bikaç resim ekleyim bari..

9898881e-8415-4509-aa48-429ced24d9c7.jpg

697d4af1150c27bc9f25ecf97f3f29.jpg

6643487.jpg

6a00e398ec5b59000500e398ed90b10004-320pi