Gelecek sezon maçlarımızı hangi salonda oynayalım(Anket)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi

Gelecek sezon maçlarımızı hangi salonda oynayalım!

• Kullanılan toplam oy
    137
Abdi İpekçi'de olmaz.. Boşuna heveslenmeyelim.. FB Ülker oradan çıkmadığı sürece gidemeyiz.. Şu an için en uygun yer Ayhan Şahenk.. Ahmet Cömert'te olabilir ama oraya sığmayız artık..

Neden mi?

1)Efes, Fener, Galatasaray.. Her hafta elbet maçlar çakışacak veya arka arkaya olacak.. 2 takım olsa belki problem yaratmaz fakat 3 takım olursa problem yaratır.

2)Abdi İpekçi'de sadece derbileri doldurabiliriz.. Biz kafaya oynayan takımı Ahmet Cömert gibi salonda yalnız bıraktık ki İpekçi den hiç şüphem yok.

3)Abdi İpekçi'de tribünler sahaya oldukça mesafeli.. Bu yüzden hem gerekli baskıyı kuramıyorsunuz hemde oyuncularınızla içiçe olamıyorsunuz..

4)Abdi İpekçi'de sadece derbilerde full çekebiliriz.. Başka türlü en fazla 3 veya 4bin.. Ama bu sayı ne kadar çok gibi görünsede rakipte Ayhan Şahenk veya Ahmet Cömert'teki gibi baskı yaratmaz..

5)Ayhan Şahenk hiç uzak falan değil.. Artık klüp otobüs kaldırıyor her maç için.. Uzak,soğuk bunlar bahane.. Zaman ve saat uygun olunursa hiç bir şekilde BAHANE BULUNAMAZ O SALONA GİTMEMEK İÇİN.. !! Eğer uzak diyorsak Kadıköy'deki insan içinde Ahmet Cömert uzak veya ne bileyim Abdi İpekçi uzak.. Öyle değil mi ?

6) Ayhan Şahenk'te 500 kişi, 750 kişi bağırırsın rakibi baskı altına alırsın.. Fakat A.İpekçi'de 500 kişiyle ses bile çıkartamazsın, bırak baskı altına almayı..

Not : Ahmet Cömert'e kötü salon diyen abilerime buradan şunu belirtmek isterim ki ; Efes Pilsen gibi Türkiye'nin tartışmasız en büyük takımı bile Ahmet Cömert'te maçlara çıkıyor.Ahmet Cömert ufak, tefek ama İstanbul'daki en iyi basketbol salonlarından birisi.. Eğer kötü bir salon olsa bir çok şampiyonaya ev sahipliği yapmazdı.

ben sonuna kadar haldun alagaş diyorum biz senelerce hep avrupadan anadoluya geldik gerek basketbolda gerek futbolda artık avrupa yakasını anadoluya istiyoruz 5000 kapasiteli şu anda büyük bi takım basket maçı yapmıyor

burakeyvel' Alıntı:
ben sonuna kadar haldun alagaş diyorum biz senelerce hep avrupadan anadoluya geldik gerek basketbolda gerek futbolda artık avrupa yakasını anadoluya istiyoruz 5000 kapasiteli şu anda büyük bi takım basket maçı yapmıyor

Haldun Alağaş zaten Anadolu Yakası'nda.. Ayrıca Avrupa Yakası dediğin yer neresi oluyor çok merak ediyorum.. Çünkü Galatasaray yıllardır AVRUPA YAKASI'nda mücadele ediyor.. (Mecidiyeköy - Avrupa Yakası, Ahmet Cömert / Şirinevler - Avrupa Yakası, Ayhan Şahenk / Maslak - Avrupa Yakası..)

Avrupa'dan, Anadolu'ya yıllarca geldin gerçekten merak ettim.. Acaba ben mi bilmiyorumda Mecidiyeköy veya Maslak, Şirinevler, Zeytinburnu gibi yerler ANADOLU YAKASI'na bağlandı..
Yok daha 10 dakika öncesine kadar hepsi AVRUPA YAKASI'ndaydı da.. ;)

Barış Çamur' Alıntı:
burakeyvel' Alıntı:

Haldun Alağaş zaten Anadolu Yakası'nda.. Ayrıca Avrupa Yakası dediğin yer neresi oluyor çok merak ediyorum.. Çünkü Galatasaray yıllardır AVRUPA YAKASI'nda mücadele ediyor.. (Mecidiyeköy - Avrupa Yakası, Ahmet Cömert / Şirinevler - Avrupa Yakası, Ayhan Şahenk / Maslak - Avrupa Yakası..)

Avrupa'dan, Anadolu'ya yıllarca geldin gerçekten merak ettim.. Acaba ben mi bilmiyorumda Mecidiyeköy veya Maslak, Şirinevler, Zeytinburnu gibi yerler ANADOLU YAKASI'na bağlandı..
Yok daha 10 dakika öncesine kadar hepsi AVRUPA YAKASI'ndaydı da.. ;)

arkadaşım cümle yapısında bi hata yaptım ama bence sen nedeemek istedğimi anladın ben orda hep senelerce anadoludan avruapaya geldik diyecğime tam tersini yazdım kusura bakma!!!

Bence en doğru salon bizim için Ayhan Şahenk'tir diye düşünüyorum.Herkes her takım Abdi İpekçi gibi salonu olsun oynamak ister.Ancak o salonda en az perdeler indiğinde bile 3000 kişi toplamamız lazım.Bırakın bizi Türkiye'de hiç bir klübün seyircisinde maalasef böyle bir maç kültürü olmadığı için imkansız bizim böyle bir kalabalık sağlamamız.Ayrıca herkes genelde erkek takımı için düşünüp Apdi İpekçi demiş herhalde.Bu sene bayan maçlarında 500 kişi bulduğumuzda salonda iyi seyirci var dedik.Apdi İpekçi'de bayan takımının 50 kişiyle oynaması Ayhan Şahenk'e göre daha vahim olur.Fernerbahçe modeli bayan takımını Ayhan Şahenk'te devam edelim derseniz bence bayan takımı daha da yalnız kalır tahminim.Bu sene gelecek olan,yolda olan kupalardan sonra seneye Ayhan Şahenk'te en kötü maç 1500 kişi olacaktır.İpekçi için maç seçmeyi ve illa başarı olucak şartını kafamızdan sildiğimizde bize yaraşır bir salon olur ancak.maç kültürü dediğim buydu.

Eyüp Abi pes etmezsin sen seneye aldırırsın maçları İpekçi'ye:D

Senin demek istediğini çok iyi anlıyorum Apdi İpekçi'de 10.000 Galatasaray'lı düşüyorsun.Galatasaray'a böyle salonlar yakışır diyorsun.Ama maalasef bizim toplumda Avrupa'dan eksik olarak maç seçme başarılı olmazsa ilgi göstermeme gibi bir düşünce var.

Bir de Ayhan Şahenk'te şu ön sıranın boş bırakılması olayını halletmemiz lazım.Ben girmek istedikten sonra 3 metre arayla duran güvenlik görevlisinden hangisi tutacak beni merak ediyorum.Bana niye kombine sattılar o zaman o sıraya.Dün sende birileriyle benzer bir sorun yaşadın galiba.

BAĞCILAR OLİMPİK SPOR SALONU !!

Bu salon sezon başında gündeme gelmişti..

3.500 kapasiteli müthiş bir salon.Neden müthiş?

Sahaya yakınlığı ve salonun iç mimarisi ile gerekli baskı rakiplere rahatça hissettirilebilir..

Ahmet Cömert'in modern ve büyük hali..

12eh9.jpg

13nl7.jpg

BAĞCILAR OLİMPİK KAPALI SPOR SALONU
İşe Başlama Tarihi
İşin Süre Sonu
Yapı Taban Alanı
Yapı Toplam İnşaat Alanı
Yapı Konstruksiyonu
Seyirci Sayısı
Yapı Özellikleri
: 21/07/1998
: 09/03/2001
: 9.000 m²
: 46.000 m²
: Betonarme karkas sistem-Uzay kafes çatı
: 3,500 kişi
: 1. Çift Eğrilikli (Hiperbolik Paraboloid) Uzay Kafes Kabuk Sistemi
2. Monoblok Gövde (110x80 m dilatasyonsuz)

YAPI ÖZELLİKLERİ

1- 9.000 m² oturma alanı üzerinde dilatasyonsuz monoblok gövde
2- Çatı kabuğu son teknoloji çift eğrilikti (Hiperbolik Paraboloid) uzay kafes kabuk sistemi olup dış kaplaması ithal izoleli kaplama olup iç kısmı akustik malzeme ile kaplanmıştır.
3- 6 katlı olup toplam 26 metre yüksekliğindedir.
4- Toplam 46.000 m² kapalı alan vardır.
5- Toplam 5.000 seyirci kapasitesi mevcuttur.
6- Toplam 750 araçlık 18.000 m²'lik kapalı otopark mevcuttur.
7- Temel fore kazıklı ankrajlı sistemdir.
8- Yapı inşaat sistemi betonarme karkasıdır.
9- Döşeme malzemeleri 1. sınıf olup tümü uluslararası standartlara haizdir. Ayrıca spor alanlarındaki döşemelerin tümü FIBA onaylıdır.
10- Gerektiğinde açılan, kullanılmadığı zamanlarda kapalı olup yer kaplamayan teleskopik tribünler mevcuttur.
11- Salon dahilinde diğer spor salonlarında olmayan iklimlendirme sistemi mevcuttur. Sözkonusu sistem sayesinde yazın talep edilen soğuk hava (klima) kışın talep edilen sıcak hava sağlanmaktadır. Ayrıca söz konusu sistem sayesinde binada sürekli olarak taze hava sirkülasyonu sağlanmaktadır.
12- Spor salonunda kullanılan skorbord Amerikan basketbol liginde (NBA) kullanılan tipte olup ortada bir adet kübik, pota arkalarında ise birer adet normal olmak üzere toplam 6 adet skorborddan oluşmaktadır.
13- Binada;

a) Seyirci giriş holü: 600 m²
b) İdari birimler ve protokol: 1.000 m²
c) Basın merkezi: 1.000 m²
d) Tribünler: 4,000 m² (5.000 kişilik)
e) Seyirci fuaye: 2.000 m²
f) Ana salon: 1.800 m² (Çok amaçlı olup, basketbol, voleybol, badmington, güreş, hentbol, tenis, jimnastik, halter, boks, doğu sporları, eskrim, masa tenisi, salon futboluna uygundur.
g) Halk spor merkezi: 5.500 m² (toplam 8 adet salon)

I. Eskrim salonu: 1 adet
II. Judo, tekvando, karate salonu: 1 adet
III. Masa tenisi: 2 adet
IV. Step-aerobik: 1 adet
V. Jimnastik: 1 adet
VI. Halter: 1 adet
VII. Boks, güreş: 1 adet

h) Sporcu servisleri: 1500 m²
i) Delegasyon merkezi: 600 m²
j) Teknik Tesisat merkezi: 3.000 m²
k) Depolar: 1.000 m²
l) Kapalı otopark: 18.000 m²
m) Sirkülasyon alanları: 6.000 m²

14- Binada seyircilerin tüm ihtiyaçları düşünülmüş olup, özürlü tuvaletleri, özürlü asansörleri, sedye asansörü, büfe ve kafeterya alanları mevcuttur.

Baskıya rağmen oyların yarısı Şahenk'e. Hem de bu haldeyken hem de bu zorluklara rağmen..
Ah ah. Bizi bu hale mahkum edenler utansın.

Fatih Kutlu' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":33727q6l]BAĞCILAR OLİMPİK SPOR SALONU !!
degerlendirilebilir[/quote:33727q6l]
Salon çok iyi , orda çok maça çıktım (voleybol ). Seyirci kapasiteside uygun , böyle güzel bir salon nasıl kullanılmaz şaşıyorum. Sadece bölge maçları veriliyor :( bence bu salonu kullanmamız lazım.

Siz daha taşıma suyu için anket yapın bunu tartışın..
Adamlar son noktayı koymak üzereler. Peşkeşle başka yolla. İlerliyorlar işte.

F.Bahçe salon iznini aldı

Fenerbahçe'nin Kadıköy Küçükbakkalköy?de Ülker ile ortaklaşa yapacağı dev spor kompleksi için gereken izin alındı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Fenerbahçe?nin 57 bin 718 metre karelik arsasına, 42 bin 547 metre kare inşaat alanı yapılmasına imkan veren plan değişikliğini onayladı.

Böylece Fenerbahçe, söz konusu alanda açık ve kapalı spor alanlarının yanı sıra, alışveriş merkezi, sinema, toplantı salonları, kafe, lokanta, huzurevi ile 7 bin metre karelik otel yapabilecek.

Kaynak: Fanatik Gazetesi / 13 Mart 2008

Okumak isteyenler için Hıncal bugün yazmış biraz bunla ilgili ..

http://www.gsbasket.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=4608

Peşkeş diye ağlayıp duruyorlardı.Hatta sadece stad için izin alabildik bu yüzden.Onlar salon yapılacak alan dışındaki araziyi nasıl alabiliyorlar?

Arkadaşlar ahmet cömert küçük uleb de mücadele eden bir takıma yakışmıyor apdi ipekçide bize göre çok büyük ve dolduramayacağımız bir salon bu nedenle yeni salonumuz yapılana kadar en mantıklısı Ayhan Şahenk gibi geliyor

Ben Apdi İpekçi'ye verdim oyumu.Çünkü Ayhan Şahenk'in pek dolmamasının nedeni merkezden biraz uzak oluşuydu.Ama Apdi İpekçi'nin yeri gayet güzel.Ahmet Cömert kesinlikle olmaz çünkü ULEB Cup'tayız.Ama Bağcılar salonuda iyi fikir bence.Bide salondaki koltukları sarı-kırmızı yaptıkmı tam olur :) :)

Ben kesinlikle Abdi İpekçi diyorum.Ayhan Şahenk çok dışarda kalıyo, saat 7-8 gibi bir maç varsa eve dönüş çok geç oluyo taraftarların çoguda bu yüzden maça gelemiyor.Ahmet Cömert takımımıza uygun degil. En ideali Abdi İpekçi...

Murat İnal' Alıntı:
Siz daha taşıma suyu için anket yapın bunu tartışın..
Adamlar son noktayı koymak üzereler. Peşkeşle başka yolla. İlerliyorlar işte.

F.Bahçe salon iznini aldı

Fenerbahçe'nin Kadıköy Küçükbakkalköy?de Ülker ile ortaklaşa yapacağı dev spor kompleksi için gereken izin alındı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Fenerbahçe?nin 57 bin 718 metre karelik arsasına, 42 bin 547 metre kare inşaat alanı yapılmasına imkan veren plan değişikliğini onayladı.

Böylece Fenerbahçe, söz konusu alanda açık ve kapalı spor alanlarının yanı sıra, alışveriş merkezi, sinema, toplantı salonları, kafe, lokanta, huzurevi ile 7 bin metre karelik otel yapabilecek.

Kaynak: Fanatik Gazetesi / 13 Mart 2008

Okumak isteyenler için Hıncal bugün yazmış biraz bunla ilgili ..

http://www.gsbasket.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=4608
biz kendi işimize bakalım fülkerle işimiz yok