Gündeme Dair

Re: Gündeme dair!...

@Burak Barut,sevgili kardeşim ben de sana hak veriyorum.Ama bugüne kadar yaşananlar bizi gerdi.Çok büyük beklentilere soktular ama ortada icraat yok! Tam tersi ellerine yüzlerine bulaştırdıklar!

Tamam,bende bundan sonra Resmi olarak açıklama gelmedikçe,haber değeri olan diğer söylentiler üzerine yazmayacağım.

Mehmet Helvacı?dan GS TV?ye Açıklamalar

Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Mehmet Helvacı GS TV?ye hem milli takımdaki futbolcuların performansı hem de yeni projelerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Mehmet Helvacı, ilk olarak 2008 Avrupa Şampiyonası ile ilgili şunları söyledi: ?Milli takıma; yöneticisinden, hocasına, oyuncusuna, malzemecisine çok teşekkür etmek, gönülden kutlamak lazım. Şampiyon olmak tabi çok güzel bir şey ama böyle iyi futbol oynamak çok daha güzel. Herkes yazıyor, söylüyor tekrarlamak belki abes olacak. Tabii ki şampiyon hatırlanacak burada ama 2008?de en çok hatırlanacak Türk Milli Takımı olacaktır. O yüzden milli takımla ilgili övünmekten, gurur duymaktan başka yapmamız gereken başka bir şey yok. A takımdaki oyuncularımızı şampiyon takımın oyuncuları gibi buldum. Türkiye?de şampiyonluğu nasıl hak ettiklerini, oradaki oynadıkları oyunla da bir daha ortaya koydular. Hepsi hem bir Galatasaraylı olarak, hem bir Türk olarak bütün gönüllerini ayaklarıyla, kafalarıyla birleştirip mükemmel futbol oynadılar. Hepsini tebrik ediyorum.?

Transfer için taraftarların sabırlı olması gerektiğini belirten Mehmet Helvacı, ?Taraftarlar tabi haklılar ama sabırlı olsunlar. Galatasaray?da bu klasik bir söylemdir; transfer hiçbir zaman bitmez. Galatasaray ne zaman kendine yararlı bir oyuncu bulursa onu mutlaka alır. Taraftarlarımız herhalde milli maçları izlemişlerdir ve gördüler ki Galatasaray?ın aslında çok büyük transfere ihtiyacı yok. Zaten elindeki mevcut kadro aslanlar gibi? dedi.

Mehmet Helvacı Aslantepe ve diğer projeler ile ilgili olarksa, ?Aslantepe?de çalışmalar önümüzdeki günlerde yapılan görüşmelerden anlaşıldığı kadarıyla daha da hızlanacak. Umarız istenilen sürate kavuşur ve stat istediğimiz zamanda teslim edilir bize. Böylece artık yeni Ali Sami Stadı?nda oynama zevkine kavuşuruz. Galatasaray?da proje hiçbir zaman bitmez. Çünkü dünya değişiyor ve dünya değiştikçe Galatasaray da değişiyor ve geleceğe yönelik olarak hep iyi şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Kendi bilgimiz ve yeteneğimiz doğrultusunda tabiî ki. Bu çerçevede de önümüzdeki dönemde Galatasaray?da yeni ve güzel şeyler olacak. Daha evvel başkanımızın müjdesini verdiği futbol akademisi hayata geçecek ve bugün altyapı olarak gördüğümüz ve ürünlerini topladığımız alandan akademik olarak çok daha verim elde edeceğimizi düşünüyorum? diye konuştu.

Basketbol ve diğer amatör branşlarda da şampiyonluğu hedeflediklerini belirten Mehmet Helvacı, ?Galatasaray Spor Kulübü biliyorsunuz ki her yarıştığı alanda sadece şampiyonluk için yarışır. Bunu da zaten birçok alanda başarıyor. Özellikle su sporlarında her zaman başarılı bir takımlar bütünüyüz. Bu sene basketbolda her ne kadar Avrupa?da derece aldıysak da, Türkiye?de istediğimiz noktaya gelemedik. Önümüzdeki sene yapılacak yeni yatırımlarla basketbolda da Türkiye Ligi?nde de başarılı bir takım kurmaya çalışıyoruz. Voleybol için de aynı şey söz konusu. Voleybol da yeni bir yapılanmaya gittik. Bunun sonuçlarını önümüzdeki sene alamasak bile ondan sonraki senelerde alacağız. Biliyorsunuz bunlar uzun vadeli yatırımlardır. Birden bire sonuç almak aslında çok doğru da değildir. Kalıcı olmaz. Ama bunların hepsinde iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Tabi ana disiplin olan futbolda her zamanki gibi hedefimiz şampiyonluk. Ulaşacağımıza da bu milli maçları gördükçe daha çok inanıyorum? dedi.

Ali Sami Yen Stadı?nda çalışmaların halen devam ettiğini söyleyen Mehmet Helvacı, Ağustos ayında oynanacak olan eleme maçına kadar tüm çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

Mehmet Helvacı son olarak taraftarlara yönelik olaraksa şunları söyledi: ?Taraftarımıza temel mesajım centilmence iyi mücadele, tam destek, her zaman destek? Onlar bu desteği vermeye devam ettikleri müddetçe sonuç her zaman böyle olacaktır. Yani Şampiyonluk... Galatasaray?ın her alanda her disiplinde temel hedefidir. Elbette yarıştığınız takımlar var ve bunlar zaman zaman şanla veya başka faktörlerle sizden daha üstün sonuçlar elde edebilirler ama bu bizim taraftar olarak birbirimize küsmemizi gerektiren bir şey değildir. Onu her zaman aynı şekilde sevmeye ve desteklemeye devam etmeliyiz. Hepimizin istediği her alanda her zaman şampiyon olmaktır. Umarım elde ederiz?.

Kaynak. galatasaray.org

Kaan, kullandığın sözün TDK sözlüğündeki anlamı; "mecaz - değersiz, işe yaramaz şey veya kimse." Belli bir olgunluk çağına gelmeye başladığını düşünerek genç arkadaşlara örnek olman gerektiğini unutma. Bu seferlik ben uyarmakla yetineyim. Ayrıca Semih Bey bu tür konularda -haklı olarak- çok hassas, sana özel bir kini olduğunu asla düşünmüyorum.

Alper, eğer foruma girme amacın içindeki öfkeyi kusup rahatlamaksa yanlış yerdesin.

Volkan, üyelere aba altından sopa göstermenin sonucunu biliyorsun sanırım.

Bugün çok sakin(d)im.

Genç bir arkadaşımızın düşüncelerini yansıttığı bir ileti gözünüzden kaçmış olabilir ...

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Bencede hepimizin tek isteği bu kulübü en iyi yerlerde görmek.Fakat bunun aksini düşünenlerin olduğunu düşünüyorum artık.Artık forumu karıştıranlara daha sert cezalar verilmesini istiyorum.Çünkü bu forum gerçekten çok güzel bir forum(du).Gayet güzel bir ortam vardı.Yapılan transferlerde neşemize neşe katıyordu.Yazın 1 aylık bir erteleme olmuştu.O 1 ay içinde kendimi boşlukta gibi hissetmiştim.Fakat şimdi girmek içimden gelmiyor.Çünkü tam bir kargaşa hakim.Tamam kulübümüzün yaptığı yanlışlar kargaşanın bir sebebi fakat diğer bir sebebi kulübümüzün nerdeyse kötülüğünü isteyenlerde kargaşanın üstüne kargaşa katıyorlar.Artık gsbasket olarak bu kişilere daha sert cezalar verilmeli hatta forumdan men edilmeli ! Çünkü burası çok güzel bir yer hatta şimdide öyle fakat bazı kişiler bu havayı bozuyorlar.Lütfen bunlara karşı göğüs gerelim !

Eeee beyler adam kötü ne söylemiş söyler misiniz? Dinlemeden yorum yapıyorsunuz sonuç ortada.

Buradan çıkarılacak ders Galatasaray transfer bitmez, Galatasaray'^da proje bitmez , Galatasaray'da dert bitmez , Galatasaray'da hiç birşey bitmez :?

Onur abi kelime anlamı o. bende farklı bir şey söylemedim zaten. ''gereksiz olan şey'' açıklaması da böyle bence gereksiz. çok haşin bir giriş yaptın bu arada :)

Burak Barut' Alıntı:
Eeee beyler adam kötü ne söylemiş söyler misiniz? Dinlemeden yorum yapıyorsunuz sonuç ortada.

Buradan çıkarılacak ders Galatasaray transfer bitmez, Galatasaray'^da proje bitmez , Galatasaray'da dert bitmez , Galatasaray'da hiç birşey bitmez :?

Bence de. Ama ne yapıyoruz inanmıyoruz tabiki de :)

Bugün hocamız belli olacak büyük ihtimalle.

Erman hoca ya da Murat Hoca.. İkisi de başarımız için çok çalışacak bundan eminim. Taraftar olarak hocamızı desteklemeliyiz.

Taraftar destekler desteklemesinede atık eskisi gibi M.ÖZYER'i benimser mi bu kadar daleverenin döndüğü kuyuların kazıldığı ve heleki sömürge haline gelmiş Sponsorun oyuncağı olmuş bir şubenin bence bizi heyecanlandırması mümkün değil!

Eğer olurda zaten M.ÖZYER sözleşme yaparsa,soruyorum sizlere bu kadar olayın ardından kim benimseyerek ve içtenlikle diyebilirki Murat ÖZYER,Galatasaray CC ile sözleşme imzaladı gerçekte ve prosedürde bunlar doğru gözükebilir ama asıl gerçek olan sömürgeleşmiş şubenin yani ÜLKER'in halen sözleşmeli personelidir benim gözümde ve Ülker,kendi içinden çıkan oralarda bir yere gelmiş olan Özyer'in arkasındadır ve Özyer bu sponsor desteğini arkasında hissetmeye devam edeceği sürecede burada kalacaktır olay bu kadar basit...............

Yazıklar OLsun!!!

Bugün veya yarın Özyer'in kalması yönünde çıkan bir karar olursa eğer,şubenin içindeki yetkisiz yetkili konumundaki yöneticiler değil Ülker grubunun ta kendisidir bu kararı verenler.

Açıkcası ben Özyer'in kalmasını isteyenlerden biri olarak geri dönmesine şiddetle karşıyım.Çok yıpratıldı çoçuk oyuncağına döndürüldü bu iş.Gelse de pek faydalı olacağını düşünmüyorum.

Ben bu saatten sonra ne Murat Hocanın ne de Erman Hocanın takımın basına gelmesinin ikisinin de karakteriyle bagdasmayacagını düsünüyorum. Zaten artık ikisinin de basarılı olma ihtimalini sıfırın altında görüyorum.

Bir an önce yeni bir antrenör adayı bulunup onunla sözleşme imzalanmalı bence. İyice çocuk oyuncagına döndü bu iş.

murat hocanın kalcağını sanmıyorum dalga geçer gibi olmazki en bi bekle erman kunterle pazarlık içindeyiz olmazsa senle anlaşcaz dalga geçer gibi murat hocanın en büyük artısı maçları önceden kafasında bi kaç defa oynayıp kendini motive etmekdi bu şartlarda murat hoca kendini veremez artık takıma bu sene için geçti ama seneye orhun ene yi getirebilirmiyiz acaba bilmiyorum orhun ene gerçekden güzel olur

Bir şeyler yazmak için biraz beklemek isterdim, her şeyin kesinleşmesi için.

Sadece şunu yazayım: "Murat Özyer güle güle, Erman Hoca hoş geldin." diye yazdığıma yanıyorum.

Onur Abi bunu yalnız sen değil ; başta Galatasaray yönetimi olmak üzere bu siteye kayıtlı herkes yaptı :)

Sende havasından suyundan kaptın :)

Ali Demirci' Alıntı:
Taraftar destekler desteklemesinede atık eskisi gibi M.ÖZYER'i benimser mi bu kadar daleverenin döndüğü kuyuların kazıldığı ve heleki sömürge haline gelmiş Sponsorun oyuncağı olmuş bir şubenin bence bizi heyecanlandırması mümkün değil!

Eğer olurda zaten M.ÖZYER sözleşme yaparsa,soruyorum sizlere bu kadar olayın ardından kim benimseyerek ve içtenlikle diyebilirki Murat ÖZYER,Galatasaray CC ile sözleşme imzaladı gerçekte ve prosedürde bunlar doğru gözükebilir ama asıl gerçek olan sömürgeleşmiş şubenin yani ÜLKER'in halen sözleşmeli personelidir benim gözümde ve Ülker,kendi içinden çıkan oralarda bir yere gelmiş olan Özyer'in arkasındadır ve Özyer bu sponsor desteğini arkasında hissetmeye devam edeceği sürecede burada kalacaktır olay bu kadar basit...............

Yazıklar OLsun!!!

Bugün veya yarın Özyer'in kalması yönünde çıkan bir karar olursa eğer,şubenin içindeki yetkisiz yetkili konumundaki yöneticiler değil Ülker grubunun ta kendisidir bu kararı verenler.

bence murat özyer kalırsa bence geçen senekinde daha iyi bile kendini işe verebilir. murat özyer in nasıl galatasarylı olduğunu biliyoruz. mesela beni 100 defa kovsalar 101 tekrar çağırsalar gene gelir galatasaray için elimden ne gerekiyorsa yaparım . bence kendiside böyle düşünüyordur!'

Murat Özyerle anlaşılacak heralde...

Bu şartlar altında gelecek olması üzücü. Ama hepimiz Murat hocanın nasıl bir Galatasaraylı olduğu konusunda hemfikir. 3. senesi olacak, artık bazı şeyler daha nettir kafasında, artık onun için ustalık dönemi başlıyor.

Antrenör o olacaksa eğer lütfen Murat hocaya yüklenmeyelim. Bu güne gelene kadar kaç tane hocanın ismi geçti, o da yıprandı şüphesiz. Dedim ya artık ustalık dönemi bu dakikadan sonra yaptığı seçimleri ve kararları eleştirelim.

Nasıl işe kendisini verir onu anlamadım???

Ha olurda şöyle düşünüyor diyorsanız; Nasılsa Aydın ÖRS ve Erman KUNTER'e gittiler onlar olmadı zaten vizyonu bu kadar düşük yöneticiler ve benim bugünlere gelmemde payı olan Ükler grubununda şubede istediğini yaptırdığınıda düşünürsem oohhhh benden rahatı yok,veliahtımda kalmadı,artık kafam rahat gibilerinden düşünüyorsa o mantıkla haklı olabilir.

Ama! Özyer'e inananlar artık onun Arma sevdasına mı yoksa sponsor baskısıyla mı buralarda kaldığının bilincine vardılar.Bu ayrımı yapabiliyorlar artık.

Ben M.Özyer'den daha net bir duruş beklerdim,sana bu insanlar seni istemiyoruz başkasıyla çalışacağız demiş ve sende başka bir Çınar kulüp ile anlaşmışsın ama seni istemiyoruz diyenler tekrar sana dönme yüzsüzlüğünü göstermiş ama sen sponsorunda mutlaka desteğini alarak geri dönüş hazırlıkları yapıyorsun olmadı Murat ÖZYER olmadı bu ne Galatasaraylık ananelerine sıhar ne de spor ahlakına!!

Bizi resmen bu Erkek Basketbolu branşından soğuttunuz midemizi bulandırıyorsunuz artık!!!

Ey Galatasaray Basketbol şubesi sorumluları resmen artık sponsorun kuklası olmuşsunuz onlar ne derse o oluyor yazık!!! yazık!!!