Hazırlık Maçları

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Lasta Cup?ta Şampiyon Galatasaray Cafe Crown

1576.jpg

Galatasaray Cafe Crown: 79 ? Alba Berlin: 78

Yeni sezon hazırlıklarını Sırbistan?ın Belgrad kentinde katıldığı turnuva ile sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Lasta Cup?ın son maçında Almanya ULEB takımlarından Alba Berlin ile karşılaştı.

Karşılaşmadan 79-78 galip ayrılan takımımız turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Galatasaray Cafe Crown turnuvanın ikinci gününde de Sırbistan?ın ULEB takımlarından FMP Zeleznik?i 83-77 mağlup etmişti.

Yurt dışında sürdürdüğü hazırlıkları tamamlayan Galatasaray Cafe Crown bugün yurda dönecek.

Galatasaray Cafe Crown istatistik:
4 Erdem Türetken 7 dakika
5 William Avery 32 dakika-14 sayı-1 ribaund-3 asist
7 Tufan Ersöz 24 dakika-10 sayı-1 ribaund-1 asist
8 Brian Greene 29 dakika-6 sayı-3 ribaund-1 asist
12 Hüseyin Beşok 31 dakika-23 sayı-2 ribaund-1 asist
14 Charles Gaines 26 dakika-10 sayı-9 ribaund
15 Cemal Nalga 19 dakika-9 sayı-3 ribaund-1 asist
20 Cuneyt Erden 30 dakika-7 sayı-3 ribaund-2 asist

hüseyine 20 dk oynar diyoduk 31 dakika oynamış 23 sayı atmış.
avery 14 sayı atmış tam bizim istediğimiz gibi bazıları hala kendisini ispatlasın diyip bizi güldürüyor ama neyse...
gaines 10 sayısının yanına 9 ribaund eklemiş
güzel galibiyet güzel bir şampiyonluk olmuş.şu rotasyonu beykoz turnuvasında oturtalımda şu beşiktaşı yenelim

evet galibiyetler güsel ama asıl sevşndirici olan skor dağılımının bi kişiye yüklenmemesi (geçen sene fich ondan önce malik örneği) şimdi savunmayıda oturturursak çok daha ii olacakk.

Erdem niye okadar az oynamis tuhaf dogrusu. ondan daha fazla faydalanmaliyiz bence. süre dagilimina bakinda Greene'nin 3 numara oynadigini görmek hicte zor degil.

ULEB: ?Galatasaray Cafe Crown ULEB Cup Sahnesinde?

ULEB Cup?ın resmi internet sitesi, bu sezon ULEB Cup?ta mücadele edecek olan Galatasaray Cafe Crown?un incelendiği bir haber-analiz yayınladı.

Site, Galatasaray Cafe Crown?un rekabetçi bir takım ile ilk kez ULEB Cup?ta sahneye çıkacağını belirterek, takımın Hüseyin Beşok ve ULEB Cup tecrübesi olan William Avery ve Charles Gaines gibi tecrübeli oyuncuların yanı sıra Cüneyt Erden gibi bir üç sayı uzmanı ve Erdem Türetken ve Fatih Solak?ın katkılarıyla başarıyı kovalayacağını yazıyor.

Haberde ayrıca Galatasaray Spor Kulübü?nün adının, 1482 yılında kurulan Galatasaray Lisesi?nden geldiği ve Ali Sami Yen?in 1905 yılında bir edebiyat dersi sırasında bir futbol takımı kurmaya karar verdiği belirtiliyor. Galatasaray?ın tarihteki basketbol başarılarına da atıfta bulunan haber, 1933-1936 yılları arasında Galatasaray Basketbol Takımı?nın İstanbul Ligi?ni kazandığı, 2. Dünya Savaşı?nın ardından ise Galatasaray?ın Türk basketbolunda egemen olduğu ve 1940 ile 1966 yılları arasında 11 Türkiye Şampiyonluğu?na ulaştığının altı çiziliyor. 1985 ve 1986 yıllarında kazanılan şampiyonluğun ardından Galatasaray Basketbol Takımı?nın Avrupa kupalarına ön elemelerde veda ettiği, 1993-2001 yılları arasında ise aralıksız olarak 8 sene Koraç Kupası?na katıldığına yer veriyor.

ULEB Cup?ın resmi internet sitesi haberde Galatasaray Cafe Crown?un geçtiğimiz sezon oynanan yarı finalin ardından ilk kez ULEB Cup?ta yer alacağını hatırlatarak, oyuncumuz Hüseyin Beşok?un fotoğrafına da yer veriyor.

Aldığımız galibiyetler her bakımdan iyi. skor dağılımı iyi. Savunmayı biraz daha arttırırız ilerleyen bölümlerde. Çok hızlı oynayan bir takım olucaz. Dee'nin de gelmesi ile. Alba gibi bir takımı yenmek güzel. Çarşamba günü de umarım yeneriz...

Kupa için tebrik ederim takımımızı. Sezonun başlangıcına yaklaşılırken bu kupa moral açısından çok iyi oldu. Umarım TTNet turnuvasında da aynı başarıyı gösterir ve kupaya uzanırız.

bjk macı da yaklasıor . insallah kazanırız ama onlarında cok iyi oyuncuları var . özellike apodaca , shumpert , nicevic 3 lüsüne dikkat etmesi lazım . 2 ve 3 numaralarda tufan , erdem ile baslamamız lazım . cunku apodaca ve shumpert 2 lisi cok iii sutörler . murat özyere tavsiye ettiğim 5 ;

C Hüseyin Beşok
PF Charles Gaines
SF Erdem Türetken
SG Tufan Ersöz
PG Dee Brown

hemen ilk baslarda Dee Brown'u oynatmak?? bilmiyorum. bence alisma süreci gecirecektir. Cüneyt Erden veya Avery ile oynamliyiz bence kupada.

Arkadaşlar, aldığım bir bilgiye göre pazar günü Dinamo Moscova ile maç yapma durumumuz varmış.Bu konuda bilgisi olan varmı yoksa benmi yanlış bilgi aldım.

Re:

Erdal Gündüz' Alıntı:
Arkadaşlar, aldığım bir bilgiye göre pazar günü Dinamo Moscova ile maç yapma durumumuz varmış.Bu konuda bilgisi olan varmı yoksa benmi yanlış bilgi aldım.
Beşiktaş yapacak ama biz yapacakmıyız bilmiyorum...

bjk, dinamo'ya 86-56 yenilmiş.
yarın dinamo ile oynayacağımız maç takım uyumunu sağlamamız için umarım faydalı bir hazırlık olur.

yalnız bjk heralde dinamo moskova region la maç yaptı biz geçen sene euroleague de oynayan fotsis li dinamo moskova ile oynayacağız.onlarda bu sene uleb cup şampiyonluğunun en büyük adaylarından.

Ben gidecektim ama Eyüp abi engel oldu diyim. :)

Maçın saatini bilmiyorum ama bir sorim.