İlkan Karaman

Re: İlkan Karaman Bu Sene İçinde Gelmeli mi?

Bence de gelirse faydalı olabilir, ama daha sene başında yapılmış bir anlaşma var bu sene Tofaş'ta oynayacak diye şimdi o anlaşmayı bozup İlkan'ı istemek doğru olmaz bence.Sonuçta şu anda Tofaş'ın önemli bir oyuncusu ki Tofaş'ında pota altı rotasyonunda sıkıntı var İlkan'ı bize verirlerse büyük probleme girerler.

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
Bence de gelirse faydalı olabilir, ama daha sene başında yapılmış bir anlaşma var bu sene Tofaş'ta oynayacak diye şimdi o anlaşmayı bozup İlkan'ı istemek doğru olmaz bence.Sonuçta şu anda Tofaş'ın önemli bir oyuncusu ki Tofaş'ında pota altı rotasyonunda sıkıntı var İlkan'ı bize verirlerse büyük probleme girerler.
sertacı kiralarız. :)

Olası Senaryo

İlkan Galatasaray'a katılır.

Sertaç kiralık olarak Tofaş'a gider.

Tofaş'a bir miktar daha ücret ödenir ve bu parayla da bir yabancı daha alırlar.(3 yabancıları var sanırım)

şu anda yabancı alma durumumuz olmadığı için kesinlikle gelmeli.
peki ilkanı şimdi getirmek gibi bir düşünce var mı oktay hocada?

İlk etapta bende gelmesini istiyordum ama sanırım gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlaması için Tofaş'ta kalsa iyi olacak.

Birde İlkan'ı Koçum benim sana ihtiyacaımız var deyip üste daha da para vererek getirmek oyuncuyu o psikolojiye sokmak ne derece doğru olur bilmiyorum.

İlkan seneye gelsin ve canını dişine takarak çalışsın Galatasaray'ın ona değilde onun Galatasaray'a ihtiyacı var. Oyuncu gelirken bu psikoloji ile gelirse çok daha iyi olur hem kendisi hem takım için.

Bende başlarda gelsin diyordum ancak Tofaş teknik heyeti çocuğun üstüne titriyor, bu sene orada kalıp pişmesi daha önemli. Seneye daha hazır gelsin.

Bence Tofaş'ta kalmalı. Önümüzdeki sezon kurulacak daha sağlıklı bir kadro için daha çok işimize yarar. Bu sene alıp adamı benche kitlersek çok zarar ederiz.

sene başında bir karar verildi o kararın arkasında durulmalı diye düşünüyorum. Tofaş'tan İlkan'ı istemek çocukça bir hamle olur, İlkan'ın da bir yere kaçtığı yok. Sezona iyi başladı, aldığı süre de iyi. Böyle devam ederse tüm sezon, seneye kendine güveni artmış bir şekilde gelir, gelecek transfer döneminde İlkan'ı gönül rahat hesaba katıp önümüze bakarız.

İlkan'ın alınması yönetimi tatmin eder. "işte gerekli yere transferi de yaptık" demeye başlarlar. Bencede seneye gelsin İlkan. Tofaş gibi klüpleri küstürmemek lazım. İlkan'ın gelmesi onun omuzlarındaki yükü de arttırır.

Klübün İlkan olayını unutmaması ama 4 numara için sağlam hamleler yapması lazım.

Tofaş playoffa giremezse bize katılması gibi bir durum olur mu acaba?Ya da sezon başı bu düşünülüp sözleşmesine böyle bir madde konulmuş olabilir mi?

İlkan,Tofaşta kalmalı.Orada iyi süre alıyor ve oyuncunun üzerine titriyor teknik ekip.Her geçen gün üstüne katıyor Tofaşta.Bu senede Tofaşta oynayıp seneye çok daha iyi olarak gelmeli bize.

Gelişimi açısından elbette Tofaş'ta kalması daha iyi olur, aldığı süreler, oynadığı oyun da çok iyi zira Tofaş'ta.

AMA

herkesin yakındığı şey şuan pota altımızın zayıf olduğu durumu. İlkan Tofaş'ta kalsın diyorsak elimizde pota altını güçlendirecek başka bir çare de kalmıyor.

Sene içinde özellikle kaybettiğimiz maçlardan sonra pota altımız zayıf diye yakınma hakkımız kalmıyor İlkan'ı bu sene istemeyerek.

Ayrıca Oktay Hoca da gençlere çok önem veren hoca, Göksenin'in gelişiminden de anlıyoruz bunu. İlkan'ın kendini en az Tofaş'taki kadar geliştirebileceğine inanıyorum ben Galatasaray'da.

Herşeyden önce Eurocup'da, Playoff'larda oynama şansını elde edecek İlkan takımımıza katılırsa. Tecrübe eksikliğini kapatmış olacak 1 sene daha.

Anlaşmayı bozmak mümkün değil şu aşamada. Para verelim, Sertaç'ı verelim, ya da 3.&4. değişik bir opsiyon sunalımla olmayacak kadar önemli bir isim İlkan Tofaş için. Adamlar 1 aydır uzun arıyorlar zaten pota altına. Üstüne bir de İlkan'ı verin dersek çeker vururlar herhalde..=) Tofaş'ta kalıp gelişimini devam ettirmesi en rasyoneli zaten. Dolu dolu oynayarak geçirsin bu yılı, seneye giyer parçalıyı.

Biz bu sene şampiyonluk iddiası ile kurulmadık.Basamakları teker teker çıkacak bir irade oluşturmak iddiası ile bu seneye başladık.

Bu yolda İlkan gelecekte önemli bir parça olacak.O yüzden tek bir sene umutlanmak için geleceğimizi riske atmaya gerek yok.İlkan orada gayet iyi sürte buluyor,güzel katkı veriyor her şeyin yanında sorumluluk almayı öğreniyor.Benim bünyem bir Murat Kaya vakaasını daha kaldırmaz.

O yüzden İlkan bu seneyi Tofaş'ta tamamlasın.

Bende kesin gelmeli diyordum ancak Tofaş'ta ona gösterilen ilgiyi görünce kalsa daha iyi sanki diyorum...

Kalsin diyorum ben. Calisirsa, isterse gelecegi parlak gözüküyor ama henüz bizi kurtaracak seviyede degil. Bizim üst seviye bir oyuncuya ihtiyacimiz var gelir gelmez takima ciddi katki verecek.

ilkan bu sene kalmalı tofaş'ta,kaldıki elimizde sertaç gibi genç bir oyuncu var. madem ilkan tecrübe kazansın diye bu sene onlarda kaldı,bizimde pota altında eksiğimiz var sertaç'a süre verip onun'da gelişimine katkı sağlayamazmıyız.hoca'nın düşüncesini çok merak ediyorum.

Lawrence Roberts'a öyle bir blok koydu ki, bize hemen gelmesini istedim bir an :)

Ekleme: Bunu derken bir tane daha vurdu. Hem de öyle böyle değil. Tofaş'ı maçta tutuyor resmen.

Öncelikle Tofaş takımı ile yapılan bir sözleşme ve mutlaka verilen sözler vardır. Sezon başında oyuncuyu istemeyip kulübünde bırakacaksın uzunlardan 3-5 maç verim alamayınca kurtar bizi İlkan diyeceksin yok böyle bir anlayış!

Tofaş takımı da bu ligin bir parçası, bizler nasıl Tutku, Melih üzerine takım kuruyorsak aynı şekilde Tofaş takımıda takımın parçalarını ona göre birleştiriyordur.

Kaldıki orada iyi süreler alan bir İlkan var burada o süreleri alabileceğini kim garanti edebilir? Hafta da 2 maç temposunu kaldıracağına kim emin olabilir?

İşin çözümü Taylor gönderilip içeriyi daha iyi besleyen 1 numara getirilmeli ve kısaların ribauntlara daha fazla katkı vermelerini sağlamaktır...