İlkan Karaman

Re: İlkan Karaman Galatasaray'da!

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Anladım,ben 4.yabancı için o ödeniyor zannediyordum...Bu arada o tarih nedir acaba...

Bilmiyorum :)

Artık biliyorum 31 Aralık 2010 günü mesai saati bitimine kadar'mış henüz Tofaş ödeme almamıştır yani.

İyi zaman varmış daha,biraz düşünmemiz lazım,pardon düşünmeleri lazım...Umarım düşünüyorlardır...

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
İyi zaman varmış daha,biraz düşünmemiz lazım,pardon düşünmeleri lazım...Umarım düşünüyorlardır...

Yine de 300-350 bine patlar bize ayrıca sonuçta 4 yabancı olunca Furkan kadar rahat kullanamazlar rotasyonda

Belki kafası Galatasaray'da olan bir oyuncuyu tutmak yerine bir atletik bir amerika'lıyı tercih edebilirler,hani biz isteyince İlkan'da gelmek isteyecektir o açıdan diyorum...Gerçi şimdi 300-350 binde az para değil ya...Birden öyle söylenince çok geldi...:)

Olur tabi ki de. Ama tofaş'tan getirilmesine pek taraftar değilim. İki sebebi var; gelişimini sekteye ugratma riski ve takım içi dengesiz sorumluluk paylaşımı.

İkinciyi biraz açayım, normalde oynatılabilecek durumdaki çaylak, genç oyuncuları, pozisyon itibariyle onların açıklarını kapatabilecek tecrubeli oyuncuların arasına serpiştirerek oynatırsın. Bir nevi sigorta. Genç oyuncu hatalarının, zigzaglarının takımın genel performansını dusurmesine bu yolla engel olursun. Oyuncuda hata yapma payı oldugu için, aşırı sorumluluk altında ezilmeden, rahatça oynar. İlkan gelirse boyle bir ortamla karşılaşmayacak. Yanında sertliğiyle, tecrubesiyle, oyun zekasıyla onu rahat ettirecek, yol gösterecek oyuncu yok. Hatta tam tersi bu acemi, korunup, toleranslı yaklaşılması gereken oyuncudan abilerinin açıklarını kapatmasını bekleyecegiz. Abileri İlkan'ın açıklarını değil, O abilerinin açıklarını kapatmaya çalışacak. Buna karşıyım. Gizli işsizleri, yaşı tecrubesi oturmuş oyuncuları, 19 yaşındaki gence kompanse ettirmeye gönlüm razı olmuyor.

Timur Saglam' Alıntı:
Olur tabi ki de. Ama tofaş'tan getirilmesine pek taraftar değilim. İki sebebi var; gelişimini sekteye ugratma riski ve takım içi dengesiz sorumluluk paylaşımı.

İkinciyi biraz açayım, normalde oynatılabilecek durumdaki çaylak, genç oyuncuları, pozisyon itibariyle onların açıklarını kapatabilecek tecrubeli oyuncuların arasına serpiştirerek oynatırsın. Bir nevi sigorta. Genç oyuncu hatalarının, zigzaglarının takımın genel performansını dusurmesine bu yolla engel olursun. Oyuncuda hata yapma payı oldugu için, aşırı sorumluluk altında ezilmeden, rahatça oynar. İlkan gelirse boyle bir ortamla karşılaşmayacak. Yanında sertliğiyle, tecrubesiyle, oyun zekasıyla onu rahat ettirecek, yol gösterecek oyuncu yok. Hatta tam tersi bu acemi, korunup, toleranslı yaklaşılması gereken oyuncudan abilerinin açıklarını kapatmasını bekleyecegiz. Abileri İlkan'ın açıklarını değil, O abilerinin açıklarını kapatmaya çalışacak. Buna karşıyım. Gizli işsizleri, yaşı tecrubesi oturmuş oyuncuları, 19 yaşındaki gence kompanse ettirmeye gönlüm razı olmuyor.

Timur Abi,yani diyorsun ki seneye daha alternatifli ve daha oturaklı bir rotasyon ile bize faydası daha çok olur hemi?

İlkan şu ana kadar 5-2-2 ile oynuyor. 4 de faulü var. Ali Karadeniz'i tuttu sanırım.

İlk defa çıplak gözle izledim.Kim bu transferi yaptıysa tebrik etmek lazım.Önemli bir oyuncuyu kadromuza katmışız.Umarım gelişimi hızla devam eder.Uzun yıllar formamızı giyer.

Fizik olarak mükemmele yakın durumda. Ayak ve el kordinasyonu çok üst düzeyde. Üzerine düşülürse gerçekten çok iyi yerlere gelebilir.

(Henüz) uzanamamış olduğumuz ciğere Mundar demek gibi olmasın ama İlkan Furkan'a nazaran daha komple bir oyuncu olmaya daha uygun gibi geliyor bana Furkan hala atletik yeneklerinin üzerine birşey koymuş değil ama İlkan'ın birçok artısı var.

Valla Kutay bey ciğer miğer bilmemde ben dün izlediğim İlkan'ı Furkan'a kesinlikle tercih ederim. Nazar değmez umarım.

Bu arada bende Gazanfer gibi düşünüyorum bir an önce takıma kazandırılsın gelişimi sürecekse de Oktay hocanın yanında olsun bu.