İlkan Karaman

Tofaş bu sezon bırakmaz,bırakamaz ellerinde iki uzun kalır ki zaten çok kaliteli bir kadroları yok.

Toz pembe ancak bir o kadar da gerçekçi bir bakış açısıyla bakıyorum ve önümüzdeki sene bu takımın pota altı bir aksilik olmazsa ligin en iyi pota altı olmaya adaydır diyorum.Önümüzdeki sene İlkan bu takıma gelecek,Shumpert türk olacak(olur artık heralde) ayrıca Sertaç da gelişimini sürdürür ve rotasyonda kullanılabilecek bir oyuncu olursa oluşan yabancı hakkıylan da iyi bir yabancı pota altı oyuncusu alınır diye düşünüyorum.Zaten Andriç ,Rancik ve Ermal gibi 3 onemlı oyuncumuz var ve çok büyük ihtimal 3 ude seneye devam edecek gercekten Galatasaray basketbolu giderek yükselişe geçecek ve güzel günler görücez yakında diyorum.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Tofaş bu sezon bırakmaz,bırakamaz ellerinde iki uzun kalır ki zaten çok kaliteli bir kadroları yok.

Devre arasında İlkan'ı alırsak onlardan da bir hamle gelebilir belki. Yabancı haklarını kullanabilirler.

Şöyle bir senaryo da güzel olabilir.

İlkan'ı alalım, Sertaç'ı onlara verelim kiralık. Sertaç'ın yanına bir yabancı ile daha geniş uzun rotasyonları olur, iki taraf da karlı çıkar bu işten :)

Muratcan Köseoğlu' Alıntı:
Toz pembe ancak bir o kadar da gerçekçi bir bakış açısıyla bakıyorum ve önümüzdeki sene bu takımın pota altı bir aksilik olmazsa ligin en iyi pota altı olmaya adaydır diyorum.Önümüzdeki sene İlkan bu takıma gelecek,Shumpert türk olacak(olur artık heralde) ayrıca Sertaç da gelişimini sürdürür ve rotasyonda kullanılabilecek bir oyuncu olursa oluşan yabancı hakkıylan da iyi bir yabancı pota altı oyuncusu alınır diye düşünüyorum.Zaten Andriç ,Rancik ve Ermal gibi 3 onemlı oyuncumuz var ve çok büyük ihtimal 3 ude seneye devam edecek gercekten Galatasaray basketbolu giderek yükselişe geçecek ve güzel günler görücez yakında diyorum.
Andric ve Rancik'ten en az biri kesinlikle gidecektir seneye, gitmeli de. Citayi yükseltmeye devam edeceksek bu oyuncular seneye bizim takimda olmamali. Rakiplerde Lavrinovic'ler Vujicic'ler Kerem Gönlüm'ler varsa bizim de o seviyeye ulasmamiz lazim.

Salih Coskun' Alıntı:
[quote="Muratcan Köseoğlu":wkf15un7]Toz pembe ancak bir o kadar da gerçekçi bir bakış açısıyla bakıyorum ve önümüzdeki sene bu takımın pota altı bir aksilik olmazsa ligin en iyi pota altı olmaya adaydır diyorum.Önümüzdeki sene İlkan bu takıma gelecek,Shumpert türk olacak(olur artık heralde) ayrıca Sertaç da gelişimini sürdürür ve rotasyonda kullanılabilecek bir oyuncu olursa oluşan yabancı hakkıylan da iyi bir yabancı pota altı oyuncusu alınır diye düşünüyorum.Zaten Andriç ,Rancik ve Ermal gibi 3 onemlı oyuncumuz var ve çok büyük ihtimal 3 ude seneye devam edecek gercekten Galatasaray basketbolu giderek yükselişe geçecek ve güzel günler görücez yakında diyorum.
Andric ve Rancik'ten en az biri kesinlikle gidecektir seneye, gitmeli de. Citayi yükseltmeye devam edeceksek bu oyuncular seneye bizim takimda olmamali. Rakiplerde Lavrinovic'ler Vujicic'ler Kerem Gönlüm'ler varsa bizim de o seviyeye ulasmamiz lazim.[/quote:wkf15un7]

Ermal ve İlkan seneye kadro da kesinlikle olacaklardır...Luksa da kalabilir bence...Furkanı alsak müthiş bir hamle olur gerçekten...Bir de morris,haislip tarzı atletik bir oyuncu da olursa ballı kadayıf olur vallahi :)

bizim maçdaki görüntüsü hakikaten mest etti beni. o da gs maçı oldugu için ayrı bir motivasyonla oynamış belli. savunmada biraz daha sert olması (biraz daha kalınlaşması daha iyi olur) ve şutlarını geliştirmesi halinde önümüzdeki sezon ilaç olacak gibi gözüküyor

Salih Coskun' Alıntı:
[quote="Muratcan Köseoğlu":2gnp8r64]Toz pembe ancak bir o kadar da gerçekçi bir bakış açısıyla bakıyorum ve önümüzdeki sene bu takımın pota altı bir aksilik olmazsa ligin en iyi pota altı olmaya adaydır diyorum.Önümüzdeki sene İlkan bu takıma gelecek,Shumpert türk olacak(olur artık heralde) ayrıca Sertaç da gelişimini sürdürür ve rotasyonda kullanılabilecek bir oyuncu olursa oluşan yabancı hakkıylan da iyi bir yabancı pota altı oyuncusu alınır diye düşünüyorum.Zaten Andriç ,Rancik ve Ermal gibi 3 onemlı oyuncumuz var ve çok büyük ihtimal 3 ude seneye devam edecek gercekten Galatasaray basketbolu giderek yükselişe geçecek ve güzel günler görücez yakında diyorum.
Andric ve Rancik'ten en az biri kesinlikle gidecektir seneye, gitmeli de. Citayi yükseltmeye devam edeceksek bu oyuncular seneye bizim takimda olmamali. Rakiplerde Lavrinovic'ler Vujicic'ler Kerem Gönlüm'ler varsa bizim de o seviyeye ulasmamiz lazim.[/quote:2gnp8r64]
Andric kesinlikle gönderilmez 24 yasında 2.10 boyunda ve ayakları cabuk.Uzunların 30 yasına kadar gelişim gösterdigini hesaba katarsak bence türkiye ligi standartlarında önemli bir koz.O boyda ve o cabuklukta bir oyuncu bulmak zor gercekten ancak daha cesur ve agresif olmalı dediğim gibi gelişimini sürdürmeli yoksa sıradanlaşır.Bu ligde Vidmar bile ne kadar etkili oluyor zaman zaman unutmamak gerekir.O basketbol kulturunden gelen uzunların en kötüsü bile iş yapar bu ligde ki Andric gercekten fena bir oyumcu degil.

FB benzer bir durumda sezon içinde Ömer Aşık'ı Alpella'dan almıştı.

Hafızam beni yanıltıyor mu?

Aynı hamleyi biz de İlkan için yapmalıyız.

Serkan Er' Alıntı:
FB benzer bir durumda sezon içinde Ömer Aşık'ı Alpella'dan almıştı.

Hafızam beni yanıltıyor mu?

Aynı hamleyi biz de İlkan için yapmalıyız.

Alpella o sezon FB'nin pilot takımı gibi idi ama şu an durum farklı böyle bir hamle için Tofaş'ı ikna etmemiz gerek ve bu pek kolay değil.

Tofaş bütün planlarını İlkan üzerinden yaptı. Halen de pota altına uzun arayışları var zaten, yabancı bakıyorlar. Bizim sözleşmemiz de önümüzdeki sene için geçerli, hadi bakalım verin şu çocuğu diyemez kimse. Dememeli de zaten, oynasın işte orada, pişsin biraz daha. Murat abinin koyduğu fotoda da görüldüğü üzere, üzerine titriyorlar çocuğun.

Ömer Aşık, A takımdaki sakatlıktan sonra dahil edilmişti kadroya ama orada durum farklı. Alpella altyapı takımıydı nihayetinde..

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Tofaş bütün planlarını İlkan üzerinden yaptı. Halen de pota altına uzun arayışları var zaten, yabancı bakıyorlar. Bizim sözleşmemiz de önümüzdeki sene için geçerli, hadi bakalım verin şu çocuğu diyemez kimse. Dememeli de zaten, oynasın işte orada, pişsin biraz daha. Murat abinin koyduğu fotoda da görüldüğü üzere, üzerine titriyorlar çocuğun.

Ömer Aşık, A takımdaki sakatlıktan sonra dahil edilmişti kadroya ama orada durum farklı. Alpella altyapı takımıydı nihayetinde..

Ne kadar bonservis verdiğimiz konusunda bilgin yada fikrin var mı Çağlar ?

İşin ribaund, mücadele, içeriden sayı bulma gibi şeyleri bir kenara bıraktığımızda eğer bu sene içerisinde şutunu belli bir ritme uydurursa çok ekstra bir oyuncu olacaktır. O fizik yapısıyla eğer şut istikrarını yakalayabilirse tutulması çok zor bir oyuncu haline gelecektir. İzlemesi daha şimdiden keyif veriyor gerçekten. Sezon boyunca gelişimini takip edeceğimizi umuyorum.

İlkan Karaman Bu Sene İçinde Gelmeli mi?

Hepimiz takımımızın pota altında bir sorunu olduğunu kabul ediyor sanırım.

3 oyuncuyla ve Shumpert ilavesiyle uzun rotasyonunu oluşturmaya çalışıyoruz.

Son yaptığımız Tofaş maçında İlkan'ı da izledik, tam aradığımız tarzda bir oyuncu olduğunu da gördük.

Şuan yabancılarımızın hiçbiriyle sözleşme feshedilmeyeceği ve yabancı oyuncu alamayacağımızı düşünürsek, benim aklıma gelen ilk hamle İlkan Karaman'ın bu sene içinde takıma kazandırılması.

Bu konuda site olarak görüşümüz nedir, bu konu altında tartışalım.

- Şartlar zorlansın, Tofaş ikna edilsin, İlkan takımımıza bu seneden katılsın mı?

- Gelişimi için Tofaş'ta kalması daha mı doğru olur yoksa?

Not: Ankette sorun var sanırım, düzeltilebilirse iyi olur.

Re: İlkan Karaman Bu Sene İçinde Gelmeli mi?

Anketlerde teknik bir arıza var..
Uğur Güven arkadaşımız ilgileniyor bu konu ile..
Oy verilse bile sayılamıyor şu anda.
Anketi kaldırıyorum bu nedenle..
Bilginize..

Re: İlkan Karaman Bu Sene İçinde Gelmeli mi?

bence gelmeli.takımda bariz ribaunt sıkıntısı var. hem bizde 15-16 dk civarı süre bulur.