İlkan Karaman

Re: İlkan Karaman Bu Sene İçinde Gelmeli mi?

Kısa transferini yaptık.

Kısalarda hiçbir sorunumuz kalmadı sayılır, gayet zengin bir rotasyonumuz oldu.

Uzun konusunda yapabileceğimiz pek birşey yok İlkan hariç.

Gel İlkan diyorum, gel...

Gelsin 15 dakika oynasın sayı atmasın, savunma yapsın ribaundları çeksin yeterli bence :)

keşke gelse.....
sertaç ı kiralık verelim ilhan ı alalım.... bence çok faydası olur. çok hırslı, en azından ribaunt katkısı yeter bize...

Tofaş biraz olsun nefes aldı. İkinci yarı bize gelebilir, ama ne kadar fayda sağlar bilemem.

Bence bize gelirse çok faydalı olur bu sezon için. Oralarda alternatif oyuncu sıkıntımız var zaten.

Bugünkü maçta da gördüğümüz gibi ribaundlarda çok ciddi sıkıntımız var, bir uzun alınsa bile gelmesinden yanayım.Eğer büyük takım olmayı istiyorsak, benchimizi de sağlam kurmalıyız.

Ben bu tip oyuncularda acele edilmemesi, bu yaşlarda alabildiği kadar süre ve takım içinde rol almasından yanayım. Bize gelirse ortalaması 5 dakikayı geçemez zaten takımda en uzun oynayan oyuncu rotasyon sebebiyle 22-23 dak. oynuyor. Bu sene iyice kendisini geliştirsin seneye bize katkısı çok daha fazla olacaktır.

Not: Geçen sezona göre fizik olarakta istatistik olarakta kendisini geliştirmiş durumda.

Bu seneki heyecan ve mücadelemiz yüzünden sene başı düşünülenleri bir kenara atmamak lazım. İlkan'ın şuan bize gelmesi bize yarar sağlayabilir ama Tofaş'ta sezonu sezonu tamamlayıp, süre bulması bize ileriki senelerde daha çok katkı sağlayacaktır.

Zihni Öztürk' Alıntı:
Önümüzdeki sezon bizde oynayacağını duydum, hayırlısı olsun...
Duydum derken neyi kasdettiniz tam olarak? Zaten sözleşme yapıldı sezon başı her türlü gelecek sezon bizde :)

Bence de Tofaş'ta kalmalı. Şamil Abi gerektiği gibi açıklamış. Bir de gelir gelmez takımda rotasyon sıkıntısı olabilir. Ayrıca İlkan'ın da alışma sürecini de hesaba katmak lazım. Keşke Hüseyin'i alsaydık.

Anıl Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Bence de Tofaş'ta kalmalı. Şamil Abi gerektiği gibi açıklamış. Bir de gelir gelmez takımda rotasyon sıkıntısı olabilir. Ayrıca İlkan'ın da alışma sürecini de hesaba katmak lazım. Keşke Hüseyin'i alsaydık.
Hüseyin şu aşama bize en uymayacak pota altı oyucusuydu.Fatih Solak bize bizim sisteme Hüseyin'e kıyasla daha uygun bir oyuncu.

İlkan'a filan şu an hiç gerek yok. Hatta olmayacak haylin 3 sayfalık konusunu tartışıyoruz şu an.
Doğan Hüseyin bize uymaz diyorsun eyvallah ama sistemin taşıyabileceği -en azından 5-10 dk skor opsiyonu olabilecek- bir Türk oyuncuya ihtiyacımız var bizim herkes sisteme uyarsa sistemi bozan takım duman eder bizi.

Deniz tamam da işte o 10 dk süreyi alacak Türk oyuncu mu var piyasada?

Uzun rotasyonumuz şu şekilde gidiyor.

Ermal-Rancik başlıyor maça. 1.çeyreğin sonuna doğru Luksa giriyor Ermal yerine.2.çeyreğin başında Shumpert ile Rancik değişiyor. Daha sonra Rancik 5-6 dk sonra tekrar Luksa'yla değişiyor.

Rancik farketmesek de takımda en çok süre alan uzun oluyor çoğu maç. Burada bir İlkan olsa fena mı olur?

Oynamaz, kendini geliştiremez diyor ama garbage time dediğimiz dakikalarda oynasa yine senede 10-15 dk arası ortalamayı bulur. Kaldı ki Galatasaray'da Eurocup'da ve Playoff'da oynadığı 15 dakika ile Tofaş'ta oynadığı 25 dk yı karşılaştırmam ben.

6 yabancımız var, 7.yi almayız. İlkan'ı istemiyorsak uzun lazım da demeyeceğiz. Başka yolu yok bunun.

bugün erdemir macında canlı olarak izledim ilkanı.tabiki ayrı bir gözle izledim onu..ama malesef 3-4 oyuncusunu zaten hiç kullanmayan bir tofasta 13 dak süre alabildi. 7 de 2 iki sayılık isabetle 4 sayı bulabildi..özellikle thomas karsısında bir hayli zorlandı.atışları biraz daha geliştirdiği taktirde cok daha iyi olacaktır..