İlkan Karaman

Ntvsporda alt yazı olarak gecen habere göre Furkan Aldemir ile anlaşılmış,karşılığında İlkan karaman ve bir miktar para verilmiş.....

İlk tercihim kalmasıydı ama hem alacağı süre hemde takımın başarısı ortak olarak düşünüldüğnde kiralık olarak gidebileceği en iyi takıma gitti.

İlkan'ın Furkan transfersinde takas amaçlı kullanılmasına kesinlikle katılmıyorum (şahsi fikrim). İStatistiklerini incelediğim zaman aralarında fark ribaund ve süre parametrelerinde. Rib. için Furkan önde (7,5 / 5.4) ancak ortalama sürelere baktığımızda Furkan yaklaşık 5 dakika fazla süre almış (ortalama bazda). Bu süre farkına bakılırsa Furkan'ın ortalamalarının daha fazla olması gerekirdi.

Ayrıca İzmir'de oturmam nedeni ile de KSK'nın birçok maçını canlı izledim ve Furkan'ın hücum gücünün çok yeterli olduğunu düşünmüyorum. Orta mesafeli şutlarda biraz daha kendisini geliştirmeli. Eğer tecrübe kazanması için bir oyuncu verilecek ise bu kesinlikle Sertaç olmalıydı. Genç oyuncuların fazlalığı nedeni ile daha kolay adapte olup iyi süreler ve sorumluluk alabilirdi.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı İlkan'ın kiralık verilmesini uygun bulmuyorum.

İlkan'ın Furkan transfersinde takas amaçlı kullanılmasına kesinlikle katılmıyorum (şahsi fikrim). İStatistiklerini incelediğim zaman aralarında fark ribaund ve süre parametrelerinde. Rib. için Furkan önde (7,5 / 5.4) ancak ortalama sürelere baktığımızda Furkan yaklaşık 5 dakika fazla süre almış (ortalama bazda). Bu süre farkına bakılırsa Furkan'ın ortalamalarının daha fazla olması gerekirdi.

Ayrıca İzmir'de oturmam nedeni ile de KSK'nın birçok maçını canlı izledim ve Furkan'ın hücum gücünün çok yeterli olduğunu düşünmüyorum. Orta mesafeli şutlarda biraz daha kendisini geliştirmeli. Eğer tecrübe kazanması için bir oyuncu verilecek ise bu kesinlikle Sertaç olmalıydı. Genç oyuncuların fazlalığı nedeni ile daha kolay adapte olup iyi süreler ve sorumluluk alabilirdi.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı İlkan'ın kiralık verilmesini uygun bulmuyorum.

Bende Aynen katılıyorum Sertaç'ın verilmesi lazımdı

İlkan'ın Karşıyaka'daki hazırlık maçlarına dair istatistik, haber, yorum falan var mı?

Yaklaşık 20 dk'da 6 sy 7 rebo idi sanırım Erdemir'e karşı

Evet öyle imiş yalnız saha içi isabeti kötü 2/5 2 sayı 0/3 üç sayı 2/4 serbest atış ayrıca bu kadar şut kullandığına göre ya oyun disiplini yok yada koç güveniyor insiyatif veriyor.

KSK'in Le Man'a kendi sahasında 73-80 kaybettiği maçta 14 sayı 15 rebo 7/9 saha içi 7/8 iki sayı isabeti ile oynamış

ilk yarı çok dağınıktı, 2. yarı baya iyiydi toparladı takımla birlikte.. ama inişli-çıkışlı oynuyor çok, maç içinde.. o yüzde sizde şans bulabilirmi önümüzdeki sezon pek sanmıyorum..

Aliaağa karşısında ilk yarıda 15 sayı (yüzde 66 saha içi çizgiden yaklaşık yüzde 90) 7 rebo 2 asist 1 top çalma 0 top kaybı