İlkan Karaman

Üzülen yok.Ancak Bu yönetimin ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.Baskanımız işleri bu işlerle uzman olan ekiplere birakmamız gerktiğini söyluyor.Bu yüzden Arıboğan,özyer diğer ekipler geliyor.İşi iyi bilenler böyle yapacak sa biraksınlar biz gelelim yapalım.Onlardan daha iyi yaparız.Kardeşim adamların tek görevi galatasaray spor külübüne hizmet etmek.Gelecekler sözleşmelere bakacaklar, eksiklikleri bulacaklar ve düzeltecekler.Bu oyuncuyu A takımı almış B Takımı almış öenli değil.Önemli olan bu görevi adam gibi yapmak değil mi.Galatasaray takımına 1 oyuncu gider 1.000 oyuncu gelir. Ama bu hata değil.Bu resmen fiyasko ve sorumluların derhal istifa etmesi gerekiyor.

Arkadaşlar herşeyde yönetim suçlanmaz oyuncunun hiç mi suçu yok?

Tek suçlu yok zaten.oyuncunun da suçu var,menajerlerin de suçu var,ama net olarak kulübün de suçu var.yönetimin hatalarını yok saymanın bir manası yok.hatta üstüne gidelim ki bir daha böyle saçmalıklarla karşılaşmayalım.

Bu arada söylenmiş mi bilmiyorum,ama İlkan'a twitterdan söyleyecek iki çift lafım vardı ancak göremedim kendisini kaçmış herhalde :)

Basketbol takımımızın yerli rotasyonunda bize en çok ümit veren 2 genç isim vardı, Furkan ve İlkan. İlkan'ı iki yıldır " pişmesi " adına başka kulüplere kiralamış ve gerçekten orta ve dış şutundaki gelişmeyle çok tehlikeli bir pota altı oyuncusu haline getirtmiştik. Draft edilmesinin de ardından 2 yıl boyunca NBA'e kariyerli bi pota altı olarak gitmek için çok çalışıp bize kupalar kazandırmak için çok mücadele edeceğinden de emindim ben. Ama başında çok iyi yönetilmiş gibi duran " İlkan Karaman Projesinin " böyle basit bir hatayla üstelik transferleriyle ortalığı kasıp kavurmuş yabancı rotasyonunda her ne kadar çok iyi transferler yapmış olsak da bizim 1 gömlek üstümüzde olan fenerbahçe'ye altın tepsiyle sunulması kabul edilebilecek bir şey değil. İlkan Karaman'a da kimse kızamaz. Özellikle basketbol profesyonel düşünen bir camia. Ve İlkan'da Eurocup şampiyonluğu hedefleyen takımı değil de Euroleague şampiyonluğu hedefleyen takıma gitti. Yönetimimiz de yine bize " YOK ARTIK LeBRON JAMES " dedirtti.

Ey İlkan Kar(I)man..

Unutma Beşer zulmeder,Kader adalet eder..

Gidersin oraya.Bacağın kırılır,ayağın kırılır,basketbol hayatın biter..

Vesselam...

Basketbol takımımızın yerli rotasyonunda bize en çok ümit veren 2 genç isim vardı, Furkan ve İlkan. İlkan'ı iki yıldır " pişmesi " adına başka kulüplere kiralamış ve gerçekten orta ve dış şutundaki gelişmeyle çok tehlikeli bir pota altı oyuncusu haline getirtmiştik. Draft edilmesinin de ardından 2 yıl boyunca NBA'e kariyerli bi pota altı olarak gitmek için çok çalışıp bize kupalar kazandırmak için çok mücadele edeceğinden de emindim ben. Ama başında çok iyi yönetilmiş gibi duran " İlkan Karaman Projesinin " böyle basit bir hatayla üstelik transferleriyle ortalığı kasıp kavurmuş yabancı rotasyonunda her ne kadar çok iyi transferler yapmış olsak da bizim 1 gömlek üstümüzde olan fenerbahçe'ye altın tepsiyle sunulması kabul edilebilecek bir şey değil. İlkan Karaman'a da kimse kızamaz. Özellikle basketbol profesyonel düşünen bir camia. Ve İlkan'da Eurocup şampiyonluğu hedefleyen takımı değil de Euroleague şampiyonluğu hedefleyen takıma gitti. Yönetimimiz de yine bize " YOK ARTIK LeBRON JAMES " dedirtti.

Sadece son kısmı yazsaydın :)))) Ne bu Fenerbahçe hayranlığı??

Yönetimin de hatası olduğu bir gerçek. Ama İlkan'da çok karaktersiz bir adammış. Zamanında Evren ve Ermal'de böyle kaçtı gitti. Hadi onlar para için gitti veya başka şeyler düşündü bilemem. Şimdiki halleri malum. Ama sen daha yeni Ergin hocayla şunları yapacağız, yeni takım bunları yapacak diye konuşuyordun. 2 gün geçti hemen sözleşmedeki açığı görüpte fenere mi kaçtın. Hadi Efes'e gitsen ya da başka takıma bir nebze ama tutup bir de fenere gidiyorsun.

Bu işin peşini bırakmamak lazım. Bir şey çıksın veya çıkmasın önemli değil, uğraştıralım adamları yeter. Vur enseye al lokmayı durumunda olmadığımızı gösterelim.

Ne sakatlanmasını isterim ne başka birşey. Gitsin Fenerbahçe'de oynasın. Biz onsuz da yaparız. Evet belki fener güçlendi ancak biz Galatasaray'ız. İster öyle ister böyle futboldaki 10 kişi gibi elbet bi şekilde ko-ya-rız. Fenerbahçe idaresiyle birlikte büyük bir ceza alır umarım. Yada mesela ilkanın 5 senelik kontratı tazminat olarak verilsin. Elimize en az 2.5 milyon tl para geçer. Turgay demirel sözleşmeyi verse bile fiba nezdinde olayı kazanırsak ilkanın bir ceza alıp 1 sene basketbol oynamamasını sağlayabiliriz. Bize dönersede tavsiyem her maç ona takımdan farklı saçma sapan bir eşofman giydirip bench in dışına arkaya bir sandalye koyalım oradan izlesin maçı.

Bu iş menajerlerin çakallığı ve yönetimin beceriksizliğinden başka birşey değildir. Ezeli rakibimize haber gönderip "beni alın" diyen bir zihniyetin bu saatten sonra bu forma altında olmasının mümkün olmayacağına göre, -Federasyon'a göre serbest ola dursun oyuncu- özel sözleşmeyi kullanarak hakkımızı gerekli yargı organlarında arayıp istediğimizi alacağımızı düşünüyorum.

Hatırlayanlar vardır belki 2 sezon önce transfer başlığında takımımıza gelmesini ne kadar çok istediğimi bir kaç defa dile getirdim.Transfer olduğunda ne kadar çok sevinmiştim ki sevinmemi boşa çıkarmadı o günden bu zamana ciddi gelişim gösterdi kiralık oynadığı takımlarda. Bugün FBÜlker'e gittiğini gördüm üzüldüm. Tamam kulübün suçu olabilir suçun çoğuda kulüpte olabilir ama İlkanında bu şekilde bir hareketi hoş olmadı. Yolu açık olsun.

Hatırlayanlar vardır belki 2 sezon önce transfer başlığında takımımıza gelmesini ne kadar çok istediğimi bir kaç defa dile getirdim.Transfer olduğunda ne kadar çok sevinmiştim ki sevinmemi boşa çıkarmadı o günden bu zamana ciddi gelişim gösterdi kiralık oynadığı takımlarda. Bugün FBÜlker'e gittiğini gördüm üzüldüm. Tamam kulübün suçu olabilir suçun çoğuda kulüpte olabilir ama İlkanında bu şekilde bir hareketi hoş olmadı. Yolu açık olsun.
Bir zahmet yolu açık falan olmasın sakatlansın falan demeyeceğim de ikinci liglerde sürünür umarım.

Ben Mehmet Bey'in yerine yolu acik filan olmaz insallah diyorum. Milli macta dahi olsa desteklemem artik.

Diger taraftan anlatilanlar her ne kadar bana sacma gelsede gercekten boyle sacma hatayi yapan birisi varsa derhal kovulmali, derhal.. Elindeki 20 - 30 kontrati da yonetemiyorsa gitsin bodruma bakkal acsin, biraksin bu isleri..

ZORUNLU AÇIKLAMA

Bugün bir kulübün resmi sitesinde, basketbolcumuz İlkan Karaman ile 3 yıllık sözleşme yapıldığı açıklanmıştır.

Sporcu ile tam bilgi sahibi olmadan ilgilenen bazı kulüplerin konunun hem ahlaki hem de hukuki boyutlarının neticesini bilmemesi tehlikesine karşı bu duyuruyu yapma zorunluluğu doğmuştur.

Haziran 2011 tarihinde Kulübümüz ile İlkan Karaman arasında 2011-2016 dönemini kapsayan sözleşme imzalanmıştır.

Sporcumuzun bonservisi 2011-2012 sezonunda Karşıyaka Spor Kulübü’ ne bir sezonluğuna verilmiş ve Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde yapılan sözleşme uyarınca bonservisi 12 Temmuz 2012 tarihinde tekrar Kulübümüze intikal etmiştir.

Konu ile ilgili gerekli bildirim Türkiye Basketbol Federasyonu ‘na da yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu