İlkan Karaman

Ben temkinli olmak gerek diyorum. Fenerbahçe haklı demiyorum ki. Bugün bazı yayın organları Fenerbahçe basketbol şubesinin federasyona gidip İlkan transferini bildirdiklerini söyledi. Eğer ters bir cevap alsalar neden siteden yayınlasınlar? Umarım timsaha gelmişlerdir ama biz de timsaha gelmeyiz umarım çünkü biliyorsunuz ki Fenerbahçe Ülker ile birleştikten sonra lig üzerinde federasyon üzerinde daha etkili bir hale geldi. Her an aleyhimize bir karar çıkabilir hele Turgay Demirel federasyonu varken belgeler sümenaltı bile edilebilir.. Sakin olmak gerekir. İlkan gitmek istiyorsa bpnservis belirleyelim gitsin nerede oynuyorsa oynasın. Bu dakikadan sonra İlkan'ı bu taraftar istemez heralde.
Lisans başvurusu yapıldı dendi lisansı alındı denmediki.

Milli Basketbolcu İlkan Karaman ile Fenenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız 3 yıllık kontrat imzaladı.

13 Mayıs 1990 tarihinde doğan, Tofaş’ta basketbola başlayan ve uzun forvet pozisyonunda oynayan Milli Basketbolcu İlkan Karaman, 2009 FIBA Avrupa 20 Yaş Altı Basketbol Şampiyonası ve 2010 FIBA Avrupa 20 Yaş Altı Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye 20 Yaş Altı Erkek Millî Basketbol Takımı’nın formasını giymişti.

Bunu yazdıklarına göre bir şeye güveniyorlar heralde. Umarım yanılırlar ne diyim.. Ne olursa olsun takımımızdaki bir opsiyonu yediler...

Buradaki arkadaşların İlkan'a reva gördükleri ceza ve işkenceleri görünce İran'daki recm cezalarının aslında o kadar da acımasız olmadığını düşünmeye başladım :)

Bir takım ile sözleşmesi devam ederken aşka bir kulübe imza atana ceza gelir mi? Sanırım bunun bir cezası var. Ancak başka bir kulübün sözleşmesi devam eden oyuncusuna sözleşme imzalatan kulübe ne ceza gelir bu konu daha önemli.
Bizimkiler 12 Temmuzdan beri bonservisi bizde diyorlar. 5 yıllık da sözleşmesi olduğuna göre... Zorla bonservisini elimizden alacak halleri yok. Ortada bir menejer uyanıklığı seziyorum. Bu işleri Lütfi Arıboğan çok iyi bilir. Ona danışıp bu açıklama yapıldıysa güvenirim.

Bizim açıklama daha net ve daha somut gözüküyor bu netlikde bir açıklama sonucunda haksız çıkarsak bizim manevra alanımız kalmıyor onlar biz imzaladık federsyona yolladık oyuncu bizi yanıltı falan diyebilir kendi çaplarında yani haklıyızdır diye düşünüyorum ha artık şu saatten sonra bir oyuncumuz gitmiş oluyor her durumda bize zarar vermiş oldular.Mahkeme kararı ile şike yaptığı sabit bir başkanı olan ve bu başkanla gurur duyan bir camianın etik gibi bir derdi olmadığı oldukça açık olduğu için onlara göre her durumda karlılar zaten

Durun arkadaşlar hemen öyle hakarete varan sözler söylemeyin ! Çocuk bir menajer oyununa gelmiş olabilir !

Ergin ATAMAN ve yönetimin İlkan'a sahip çıkacağını düşünüyorum ! Yavaş olun sonradan çok pişman olabilirsiniz, dizginleyin kendinizi!..

Durun arkadaşlar hemen öyle hakarete varan sözler söylemeyin ! Çocuk bir menajer oyununa gelmiş olabilir !

Ergin ATAMAN ve yönetimin İlkan'a sahip çıkacağını düşünüyorum ! Yavaş olun sonradan çok pişman olabilirsiniz, dizginleyin kendinizi!..

Gelmeseymiş. Bize ne? 2 dakikada Galatasaray'ı satabilen bir adam için hakaret etmek az bile. Kendisine yapılan bu kadar yatırıma ve de güvene verdiği cevap kulüpten sıvışmak oldu. İlkan bu formayı giyse bile hiçbir şekilde desteklemem kendisini. Gelmeli sözleşmesinin sonuna kadar kadroya dahi alınmamalı. Onun hakettiği bu.

Birşeyi merak ediyorum.
Bora Hun Paçun bir süre önce Fenerbahçe Ülker'de deniyordu heryerde..
Daha sonra ne oldu da Bora'yı Karşıyaka aldı?

Bir de İlkan'ı biz Karşıyaka'ya 2 yıllığına mı vermiştik?
2 yıllığına verdiysek neden Karşıyaka bu sezon sözleşmesini feshetti?

Bizim açıklama saatler sonra geldi ve resmi bir belgenin tarih deayı bile var ortada o tarihi uydurmuş olamazlar .Ben umutluyum inşallah yanılmam.

İlkan defolsun gitsin neden pişman olacakmışız dediğimiz sözlerden? Kimin oyununa geldiği de umrumda değil bir anlık boşluktan yararlanıp bizi Fb için satan adamdan bahsediyoruz, bu sene basketbol oynamaması en büyük dileğim.

Bekleyip göreceğiz bizim açıklama araştırılıp incelenip yapılmış gibi gözüküyor ve oldukça kendisinden emin ve sert bir açıklama yapmış kulübümüz...

Emre Belezoğlu neyse bu karaktersizde o dur gözümde gelsin tribünde çürüsün, basketbol hayatı bitsin istiyorum, acımasızca mı evet ama haketti.