Jerry Johnson

Re: Jerry Johnson Galatasaray'da

Kısa sürede form tutması ve takıma alışması dileğiyle. Oktay Hoca istediyse bir bildiği vardır.

Can Altay' Alıntı:
Kısa sürede form tutması ve takıma alışması dileğiyle. Oktay Hoca istediyse bir bildiği vardır.

Malesef Yabancı pg seçimi Oktay Hoca'nın en iyi olduğu konu değil.İnşallah iyi olur

Rochestie tercihi çok iyi olmadı ama Jerry'nin referansı daha iyi. Hem de Avrupa basketboluna daha alışık bir oyuncu. Ben umutluyum, inşallah pg pozisyonundan artık daha çok ekmek yeriz.

Can Altay' Alıntı:
Rochestie tercihi çok iyi olmadı ama Jerry'nin referansı daha iyi. Hem de Avrupa basketboluna daha alışık bir oyuncu. Ben umutluyum, inşallah pg pozisyonundan artık daha çok ekmek yeriz.

Bizdeki kısa kariyeri özelinde söylemedim Efes'de iken de pg seçimleri çok iyi değildi.Umarım bu sefer öyle olmaz

Oyuncumuzla ilgili haberler cikmaya basladigindan beri bir takim yanlis bilgiler ortada dolasiyor. Dogrulariyla degistirelim.

- Avrupa'daki ilk takimi Goettingen degil, Polonya'nin Starogard takimi. 2005 yazinda LA Clippers ile yaz ligi macerasi gecirdikten sonra Polonya takimi denemek uzere getiriyor birkac Amerikali ile birlikte. Begeniyorlar ve takimin en onemli oyuncusu oluyor o sezon.

- Mersin BSB macerasinin sakatliklarla gectigi soyleniyor. Yanlis. Aksine Turkiye'de istikrarli bir performans sergilediginden bahsedebiliriz. Bize karsi oynadigi iki karsilasmada da cift haneli skorlar urettigini hatirliyorum.

- Kariyerinin baslangic kisminda sakatlik problemi yok ancak son iki sezonda iki buyuk sakatlik gecirmis. Biri diz (11 hafta), digeri ise asil tendon (7 hafta).

- Rytas'a gitmesindeki nedenlerden biri Charleroi'deki performansi ancak bir digerinin de orada 1.5 sene koclugunu yapan Drazen Anzulovic oldugunu unutmamak lazim.

Daha detayli bir yazi hazirlamistim ama hem basligi tam okumadigimdan tekrara girmek istemedim hem de cok uzun. Okumak isteyenleri soyle alabiliriz.

Hakan Demir'in Jerry Johnson hakkındaki yorumu: "karakterli, çalışkan, 1-2 oynayabilen skorer bir oyuncu." Twitter Veli Yiğit.

valla bilmiyorum ama bu site dışında bir pek çok siteye de baktım Jerry Johnson ın için pek de iç açıcı şeyler yazılmıyor genelde :( bakalım izleyip görüce ama benim de aklımda bir soru işareti var....

Hangi sitelere baktınız?

Ben de bakmak istiyorum, Jerry Johnson ile ilgili bilgi alabileceğimiz pek site yok da.

Mert Karahan' Alıntı:
salsa, basketdergisi, sporx, ntvspor
hepsinin yorumlarına baktım
genelde hep olumsuz yazılar var...

Üşenmedim, dediğiniz tüm sitelere baktım.

Salsa'da bir kişinin yazdığı olumsuz yorum var.

"Reno'nun aldığı Conroy bile Jerry Johnson'dan iyidir."

Basketdergisi'nde de Ali isminde bir kullanıcı bayağı uzun, yazış stilinden de anlaşılabileceği kadarıyla kötülemek için bir yazı yazmış.

Sporx'deki mesajların çoğu "Hayırlı olsun" hüviyetinde ve gereksiz ikili konuşmalar var.

Ntvspor'da, Jerry Johnson'ın Fb Ülker karşısında oynadığını iddaa eden kişinin bir yorumu vardı, fazla kaale almamak lazım.

Sonuç olarak bu sitelere isteyen herkesin girip, istediği herşeyi yazabileceğini biliyorsunuz sanırım? Söyleyin birşey isterseniz, yazayım?

Bir basketbol forumundan mı bilgi aldığınızı merak etmiştim, öyle değilmiş.

Her gelen transfer genelde eleştiriliyor zaten. İzlemekte fayda var, sisteme uyacak mı hep birlikte göreceğiz. Daha önceki başıklarda da dediğim gibi, en büyük temennim skor sıkıntısı yaşanan anlarda sorumluluk alabilecek biri olması..

İsmini ilk duyduğumuz zaman benim de şüphelerim vardı (ne kadar şüphelerim olsada daha önce hiç izlemedim).Ama Johnson'un kariyerindeki verileri okudukça her geçen gün daha da umutlanıyorum.İlk maçlarında olmasa bile bence bu sitede herkes Johnson'u çok sevecek.Zaten oyun stili de tam bizim takıma uygun bir oyuncuymuş.

Galatasaray Cafe Crown?un yeni transferi Jerry Johnson, sağlık kontrolünün ardından Galatasaray TV?ye açıklamalarda bulundu. Kendisini oldukça iyi hissettiğini belirten Johnson, Galatasaray?a gelerek doğru bir karar verdiğini söyledi.

ABD?li guard, oyun yapısı hakkında bilgiler vererek, ?Hızlı oyunu seven ve penetre özelliğimi kullanan bir stilim var? ifadelerini kullandı.

Daha önce Türkiye?de Mersin BŞB forması giyen Jerry Johnson, ?Mersin?deyken Hakan Demir ile farklı bir sistemde çalışmıştım. Koç planlarını kısa süre içerisinde uygulamak istiyordu. Orada takıma çabuk uyum sağlamıştım. Burada da uyum problemi yaşayacağımı sanmıyorum? diye konuştu.

Lietuvos Rytas takımında yaşadığı sakatlıktan dolayı bir süre sahalardan uzak kalan Johnson, ?Bir pozisyon esnasında yere ters bastığım için sakatlanmıştım. Ama şimdi gayet iyi durumdayım, %100 performans verebilirim, oynayabilecek durumdayım? dedi.

Galatasaray Cafe Crown?un ULEB Eurocup maçlarını takip ettiğini belirten ABD?li oyuncu, ?Eurocup?ta şampiyon olmak önemli ve bence bu mümkün. Şu ana kadar takım başarılı oldu. Sezonun geri kalan bölümünde seviye atlamamızda benim de katkım olmasını dilerim? sözlerini kullandı.

Johnson, kariyerinde her zaman iyisini almak istediğini kaydederek, ?Rytas?tan Galatasaray?a geliş amacım da buydu? diye konuştu.

Spirou Charleroi?da gösterdiği performansın ardından Belçika?daki antrenörü tarafından Lietuvos Rytas transfer edilen Jerry Johnson, daha sonra Cibona Zagreb?e geçen eski koçu Anzulovic için, ?Cibona Zagreb adına bana teklifte bulundu. Ama o sırada Galatasaray ile de görüşüyordum. Kendisi de Galatasaray?a gitmemim daha iyi olacağı tavsiyesinde bulundu? ifadelerini kullandı.

Johnson, Rytas?ın guard pozisyonundaki üç oyuncusunun Türkiye?ye transfer olmasıyla ilgili olarak, ?Güzel bir tesadüf. Bir rekabet olacaktır mutlaka. Jasikevicius tecrübeli, kariyerli bir isim. Milosevic de genç ve iyi bir oyuncu? dedi.
............................................
Biraz iddaadan zarar gelmez..

Onur Karakuzu' Alıntı:
[quote="Mert Karahan":k8ubtzl4]teşekkür ederim gazanfer... :)
ama benim aklım da hala bir soru işareti var...
d was içinde ilk geldiğinde öyle diyorlardı sakin olup izlemek lazım .[/quote:k8ubtzl4]
D Wash geldiği zamanda bende dahil olmak üzere, pasa dayalı bir takım için iyi seçim değil ayrıca topu domine etmeyi seviyor onunla başımız ağrıyacak demiştik. Sağolsun Cem Akdağ onu dizginleyip maksimum verimi aldı. Jerry ise takım oyununa yatkın hocasının sözünü dinleyen biri.
Onun için temel kuşkunun geçirdiği sakatlıklar olması lazım.

Görmediğimiz adamı yerlere vurmuşuz yapmayın etmeyin Marshall Strickland'ı transfer ettiğimiz dönem gibi olmuş burası :) Kesinlikle iyi bir oyuncu kefil bile olurum. Gerçi sakatlanır filan neyse kefil mefil yok unutun onu ama jerry iyi oyuncu 8)

Cibona ve Rytas gibi sistem takımlarının bu oyuncuyu istemesi, oyuncunun takımımıza uygun bir yapıda olduğunun açık bir göstergesidir. Ben umutluyum kendisinden, Hakan Demir gibi kolay memnun olmayan bir koçun bile kendisinden memnun olması da güzel bir işaret.

İnterbasket'de Litvanya'dan bir üyenin yazdığına göre kendi isteği ile takımdan ayrılmayı kendisi istemiş.