Jerry Johnson

Re: Jerry Johnson Galatasaray'da

Doğan Aksu' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla Avrupa'da 3 Amerikalı sınırı var,Taylor-Shipp-Shumpert-Jerry'den Taylor'un ligde tribünde kalacağını düşünürsek,Avrupada da Amerikalı sınırına takılıyor,o zaman takımda kalması anlamsız.

Eğer kuralı yanlış biliyorsam veya bu 4 amerikalı oyuncumuzdan birinin avrupa pasaportu varsa beni düzeltin.
Taylor gider merak etme sen yerinede InsAllah güzel bi pota alti oyuncusu.. Tadindan yenmez :) bugünde gördükkü taylor dogru dürüst oyun kurmasini bilmiyr. . Tek tutkuda biyere kadar.. Ama tutku cok formda.. Taylorun gitmesi cok faydali olacak..

Şimdi bana düşmez ama bence Oktay hoca yanlış kişiyi seçti..Tamam Taylor ile bence de olmuyordu ama Jerry maç esnasında takımdan çok kopuk oynar ve bazen taraftarı çıldırtır yaptıklarıyla..Topla vedalaşamaz..Ama eğer işin defans yönünde ondan çok şey bekliyorsa ona lafım yok..Çok hareketli bir oyuncu..

youtubedaki görüntülerinden izleyebildiğim kadarıyla ''tutku açık'ın esmer tenli olanı''diyesim geliyor oyun stili itibarıyla

Doğan Aksu' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla Avrupa'da 3 Amerikalı sınırı var,Taylor-Shipp-Shumpert-Jerry'den Taylor'un ligde tribünde kalacağını düşünürsek,Avrupada da Amerikalı sınırına takılıyor,o zaman takımda kalması anlamsız.

Eğer kuralı yanlış biliyorsam veya bu 4 amerikalı oyuncumuzdan birinin avrupa pasaportu varsa beni düzeltin.

Muhtemelen yanlış biliyorsunuz düşük bütçeli Alman takımlarının kadrosunda 3'den çok daha fazla yabancı oluyor mesela BJK'nin grubunda yer alan Goettingen'in kadrosunda 9 ABD'li 1 kanadalı olmak üzere 10 tane Bosman olmayan oyuncu var.

Jerry Johnson nasıl bir oyuncu bilmiyorum ama bir kaç kişiye sordum. savunması iyi, hızlı oyunu ve takmı oynatmayı seven biri dediler. şutu iyi değilmiş genel de söylenen bunlar. bu saatten sonra taylor dan daha verimli olur bence, bende daha isim sahibi birini bekliyordum ama bakalım bekleyip görücez.

Mert Karahan' Alıntı:
Jerry Johnson nasıl bir oyuncu bilmiyorum ama bir kaç kişiye sordum. savunması iyi, hızlı oyunu ve takmı oynatmayı seven biri dediler. şutu iyi değilmiş genel de söylenen bunlar. bu saatten sonra taylor dan daha verimli olur bence, bende daha isim sahibi birini bekliyordum ama bakalım bekleyip görücez.

Bu özellikler zaten Oktay Hoca'nın sisteminde temeli oluşturuyor. Penetre edip, ceza şutlarını da sokarsa cuk diye oturur.

Yazılanlara göre iyi bir oyuncu. Ben hiç izlemiyorum, bilmiyorum, tanımıyorum. Ancak Rytas gibi bir takım birinci gardı olarak bu adamı almışsa yanılma payımız düşüktür.

Ayrıca gard sorunu bence uzun sorunundan çok daha önemliydi. Bugünkü Olin Edirne maçında da gördük. Oyun sıkıştığında dışarıdan penetre edip içeriyi karıştıracak oyuncu eksikliğimiz var. Rochestie bunu hiç yapamıyor. Yani karıştırıyor içeri ama ne faul alabiliyor, ne de sayı yapabiliyor.

Bence Türkiye ligi ona büyük geldi. Yine Almanya'ya dönsün. Ne bileyim, Hollanda, İsviçre... Ona daha uygun buralar.

Bu arada Johnson'un sürekli sakatlık yaşadığı ve Mersin BŞB'deki sezonunda dahi sakatlandığı söyleniyordu heryerde,ama resmi sitemizden açıklanan bilgilerine göre durumun öyle olmadığı görünüyor.Özellikle kolej kariyerinde oynadığı maç sayıları yabana atılmayacak cinsten.Ayrıca Mersin BŞB'deki sezonunda da ligde normal sezonda 30 maç oynamış ve 10,9 sayı ve 3,7 asist ortalamaları yakalamış.Yani neredeyse maç kaçırmamış.
Johnson'un kolej kariyerindeki istatistikleri de şöyle:
2001-02, 28 Maç, 15,0 sayı, 2,9 ribaund, 2,9 asist
2002-03, 27 Maç, 18,3 sayı, 2,4 ribaund, 3,1 asist
2003-04, 31 Maç, 18,7 sayı, 3,4 ribaund, 3,9 asist
2004-05, 30 Maç, 18,4 sayı, 3,8 ribaund, 4,5 asist
Kariyerindeki sakatlıklarını ise;ilk olarak Avrupadaki kariyerinin zirvesine çıktığı Belçika?nın Spirou Charleroi takımındaki son sezonunda ve bu sezon yani Lietuvos Rytas'ta yaşadığını görüyoruz.Yani Johnson'ın kariyeri boyuca sakatlıklarla boğuşmuş bir oyuncu olarak lanse edilmesinin yanlış olacağını düşünüyorum.Kariyerinde sadece son iki sezonda ciddi sayılabilecek sakatlık yaşamış ve şu anda sakatlığını atlatmış gibi görünüyor.Bu yüzden fazla olumsuz bakmamak gerekir diye düşünüyorum bu konuda.Hem Belçika'da son sezonunda sakatlık yaşamasına rağmen ligin MVP'si seçilmeyi başarmış (her ne kadar Belçika ligi zayıf bir lig olarak görülsede bence sakatlık yaşamasına rağmen önemli bir başarı).
Johnson'ın ULEB Eurocup'daki kariyerinde özellikle Belçika takımının 2. tura çıktığı ilk sezonunda gösterdiği performans ta önemli.14,9 sayı, 1,7 ribaund, 3,9 asist ortalamalarını yakalamış ve takımını sırtlamış.En çok tartışılan özelliklerinden birinin şut isabetleri olduğu düşünülürse,bu alanda da iyi bir grafik çizmiş Johnson Eurocup'ta %59'luk isabet oranıyla.Ayrıca yayın gerisinden de %45.5 isabet oranını tutturmuş.Kariyeri boyunca da hep %40-45 civarı isabet oranı yakalamış genel anlamda.
Son olarak Johnson ayaklarının çabukluğu ve atletikliği sayesinde iyi savunma yapabilen ve topla içeriye katetmeyi seven bir guardmış.Bu özellikleri bizim takımımızın yapısına çok uygun görünüyor ve top paylaşımını da seviyormuş.Ben Oktay Mahmuti'nin tercihlerine güveniyorum ve yeni transferimize bu kadar olumsuz yaklaşılmaması gerektiğini söyleyerekten camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.Hoşgeldin JERRY JOHNSON :)

[youtube:296i3hfm]http://www.youtube.com/watch?v=nO6DY93HEW8&feature=related[/youtube:296i3hfm]
;)

ciddi sakatlıktan çıkmış bir oyuncu yeni takıma geliyor eski formunu yakalaması ne kadar süler takıma adapte olması ne zaman aşar ?? biraz sakıncalı transfer. :roll:

hahahaha Doğan ne adamsın sen ya :) Sabri'nin gollerini gören adam bunu söyler :) ama gel gör ki 20 de 1 :)

Burak Barut' Alıntı:
hahahaha Doğan ne adamsın sen ya :) Sabri'nin gollerini gören adam bunu söyler :) ama gel gör ki 20 de 1 :)
Futbol için dediğin doğruda kardeşim basketbolda o iş öyle değil.Hiç olmadı adamın atış şekliğini,bileğini görüyorsun,tabiki her maç yüksek yüzde ile yada bu maçtaki gibi atsın bekliyemezsin ama bu yapabildikleri ile ilgili bilgi verir kesinlikle.

Kaldıki adamı daha öncede izledim abi şutu Türkiye'den ayrıldığı zamanki gibi değil.