Kupa Bizim | Galatasaray MP 85 - 78 Fenerbahçe

Prince'nin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gördük. İnanılmaz oynadı takımı iyi yönetti sayı attı savunma yaptı kısaca yapmadığı şey yoktu.
Tina Charles'a gelince Mükemmel bir oyuncu Fowles'ın yaptığı her işi oda yapıyor artısı arkası dönük oynayıp bire birde çok rahat sayı buluyor ikili sıkıştırma gelince hemen boş oyuncuyu bulabiliyor. Kim ne derse desin Fowles'a göre daha bitirici bir oyuncu. Ancak Fowles ile Tina'nın aynı anda oynadığını düşünemiyorum :) paramparça ederler rakibin pota altını.
Taurasi'ye gelince tutuktu şutları hep el üstünden attı hiç sokamadı. Ama buna rağmen takıma güven veriyor inanmalarını sağlıyor. Özellikle Tina, Taurasi ve Prince gerçek bir winner.
Bahar'a gelince Hepimiz ondan böyle verim bekliyoruz mücadele hırs ve şut kullanması penetre yapması bugün bunu yaptı ve hemen istediklerini aldı. Böyle devam.
Son olarak Torrens. Daha zamana gereksinimi var. Çok çalışmalı takıma uyum sorununu halletmeli. Ayrıca Alba el üstünden şut atmamalı içeri girip ya asist yada potaya yüklenmeli
Bu takımla gurur duyuyorum daha yolun başındayız herşey çok daha güzel olacak.

Bir şey daha kupa töreni sonrası salonun büyük bölümünün GS taraftarı olması oyuncularla bu muhteşem taraftarın bütünleşmesi hep birlikte üçlü çekilmesi ilerde gelecek büyük başarıların belirtileri gibiydi. O görüntüleri görünce duygulanmamak elde değil. kaydeden arkadaşlar burada paylaşsınlar lütfen o anları

basketbolun beşiği GALATASARAY.iste bu kadar.bastan sona ustun oynaDIK,eze eze yendik.tina,bahar,prince mukemmel oynadılar.mac sonunda taurasi nin madalyasını ışıla vermesi tribunlere işaret etmesi bu takımın gercekten TAKIM oldugunun kanıtı .iste bizim farkımız.

Bu kupalar ilk önce başkana hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı komlekse girmeden eski yönetimden hakan üstünberg ile devam kararı alması ve ikinciside hakan üstünberge işe başlarken basketten anlıyormuydu veya uğraşmışlığı varmı bilmiyorumişini yaparken öğrenerek kendini geliştirerek yaptı . Şubeye hakim oldu tabiki galatasaraylıyım diyen herkese armağan olsun. Kupa kazanmak helede feneri yenip kupa almak çok güzelmiş özlemişiz ya.

akşamki futbol maçında erkek takımı tribünleri selamlayacaktı..bayan takımıda yetişebilse çok daha güzel ve anlamlı olurdu

maçtan önce buradaki yazıları okuyunca çok huzursuz olmuştum.gerçi bende sıkıntılıydım maçın sonu hakkında.ama maçta aslan kraliçeler mükemmel oynadılar.bahar ın iyi oynayacağını tahmin ettim.taurassi biraz stresliydi ama genede o bir dünya kraliçesi.dik duruşu bile yeter.Böyle güzel bir günü uzun süedir yaşamamıştım.Gittikçe artan bi güzellikte galatasaray hayatı devam ediyor.Önce eurolig elemeleri sonra erkekler şampiyonluğu sonra bu final.İnanamıyorum ya özlemişiz.Çok ara verdik çok.Artık herşey değişecek gibi görünüyor.Çünkü başkan yüreğinde galatasarayı hissediyor.Bu işler duygu işleri.Yürekten seversen yaparsın.Bide genç Galatasasaraylılar için çok seviniyorum.Onlar winner takımlar görmeye başladı.Maç içinde tina herzamanki yani wnba deki gibiydi.Bahar mükemmeldi.Taurassi ne oynarsa oynasın o bir kraliçe.Bana kalan sadece huzur huzur huzur.

evvela söze Koç ile başlamak istiyorum, son maçtan sonra kendisi ile ilgili yaptığımız yorumlarla konu en son kilitlenmişti ki bugüne kadar defalarca eleştiri yazmışımdır kendisi ile ilgili; bugüne kadar yazdıklarımdan ne pişmanım nede üzgünüm ancak bu takım ancak bu kadar oynatılırdı...
savunmada, hücumda en doğru tercihler, tam zamanında yapılan adam paylaşımları herşey muazzamdı molalar çok yerindeydi her moladan olumlu döndük...
Taurasi ve Alba çok ekstra işler yapmadığında da kazanan takım olacağımızı gördük...
arzu ettiğimiz Galatasaray'ı bugün gördük günün yıldızıydı bence...
kötüyken kötüyü yazmak kolay olurya hep iyiykende iyiyi yazalım...

takıma ise söylenecek çok güzel şeyler var ama hepsini yürekten kutlamak ile yetiniyorum...
herkes işini yaptı...
skora katkı yapmayan savunmada görevini yaptı, saçma sapan top kayıpları yoktu...
Prince ve Charles yani 1 ve 5 ise muazzamdı, göz kamaştırdı...
sanki son EL maçındaki takım ile bu takım aynı değilmiş gibi pota altını çok iyi kapattık...

sezon sonu geldiğinde 4 kupa birden bu kızların ellerinde olacak İnşallah...

Bu mükemmel günü iki kupayla kapattık.
Bayan basketbol takımımızı canı gönülden kutluyorum yüreklerini ortaya koydular ve Fenerbahçe'yi ezerek şampiyon oldular.Tebrikler

Salondaydık. Müthiş bir atmosfer vardı. Dün otelde oyuncuların yüzünde kazanacağımızı hissetmiştik ama herhalde hiçbirimiz bunu dillendirmek istemiyorduk, nazar değmesin diye. Ve bugün baştan sona üstün götürdüğümüz maçı kazandık. Tribünde de üstündük sahada da. Emeği geçen herkese teşekkürler. Maçın teknik analizi ne kadar yapılabilir bilmiyorum ama bugün herkes gayet hırslı oynadı. Örneğin Alba çok düşük hücum yüzdesiyle oynadı ama savunmada gayet iyiydi. Taurasi oyuna bir koç gibi ağırlığını koydu, özellikle 2. yarıda. Maç bitince Fenerbahçeli basketbolcuları alkışladık. Kendi taraftarları bile bu kadar alkışlamamışlardı. Birkaç küfürlü tezahürat dışında genel olarak tribün harikaydı.

Bir sözüm de gsbasket yöneticilerine. Maç sırasında, biz salondakiler ortaya konan inançlı mücadeleyi izlerken, burada birileri canlı skor sırasında kendi oyuncularımıza 'salak, satılmış' vb. gibi sözlerle sallamış. Eğer bu düzeyde insanlar yasaklanmayacaksa, ben şahsen forumdan ayrılacağım. Biz de zaman zaman oyuncuları, teknik heyeti eleştiriyoruz ama atış kaçıran oyuncuya bunun gibi yakıştırmalarda bulunmuyoruz.

Engelsiz aslanların dünya şampiyonluğuyla başladık, kızların zaferiyle devam ettirdik günü. İşte Galatasaray...

Ben de salondaydım. Takım ve taraftar gerçekten muazzamdı.Gs taraftarı karşı yakanın taraftarından çok üstün olduğunu kanıtladı.Sadece dikkatimi çeken aleyhimize çalınan kolay düdüklerden sonra tepkimizi hakeme gösteremedik.İnanıyorum ki ilerleyen dönemlerde futbol taraftarımızda basketbolun kurallarını yeterince öğrenip, maç içerisinde hakemleri de ciddi baskı altına alabileceklerdir.

isilalben10 Isıl Alben
Dıana Taurasi... Oyunculugundan once kısılıgın, mucadelen ve hırsın ıcın... Mactan sonra bana getırdıgın madalya ıcın sonsuz tesekkurler...

RESMİ AV SEZONU DEVAM EDİYOR...bugün muhteşem bir gün gerçekten sabah engelsiz aslanlar,ikindi sarayın sultanları, ve akşamda A takımımız bir günde 3 büyük zafer 2 kupa bugün bizim bayramımız...maça gelirsek çok güzel bi trübün yaptık istanbuldan da 1 otobüs taraftar geldi eziklerin ne sesi çıktı ne de soluğu anca maç sonu ağlama meşalesi yaktılar geri zekalılar tabi trübünün önünün çökmesi biraz moralimizi bozdu ama çok şükür ufak bi yarılma dışında pek sorun olmadı son olarak forumun gediklilerinden Eyüp yıldız abiyle de tanışma fırsatım oldu gerçekten çok güzel bi gün her açıdan....