Murat hoca bırakmalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak takıma baya talep var ne dersin.göreve başlayalım mı?
Burak Takımı topla... Gerekli işlemleri yap oyuncuların lisans işlermlerini sağlık raporlarını ayarla
ilk antrenman şahenkte yarın sabah 9 da
Geç kalana 30 tur ceza koşusu

Bu arada 2. ve 3.yardımcı antrenör alınacaktır ilgilenenlere duyurulur

Bende yardımcı antrenörlük işine varım. Yaşım henüz genç öğreneceğim çok şey var ama çok çalışırım. :) Oyuncu izleme, takım analizi vs. konularda yardımcı olabilir. Yalnız bir kondisyoner lazım takıma...
Beni işe kabul ettiniz mi?

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Bende yardımcı antrenörlük işine varım. Yaşım henüz genç öğreneceğim çok şey var ama çok çalışırım. :) Oyuncu izleme, takım analizi vs. konularda yardımcı olabilir. Yalnız bir kondisyoner lazım takıma...
Beni işe kabul ettiniz mi?
tabi uğur 2.yardımcım da sen olursun yaşının genç olmasına takılma erken kalkan çok yol alır
Murat Hocanın en büyük eksikliklerinden biri çok geç baş antrenör olması

madem takım kuruyorsunuz bende scout olurum etraftaki yetenekli genç leri takıma toplarım."yok senin yerin takımın içi" diyorsanız takım içindeki her pis işi yapmaya hazırım.

Üzücü bir durum, herkes hocasını o kadar yetersiz göriyorki, kendini hemen o göreve atıyıveriyor. Böyle yaklaşımlar, içinde bulunduğumuz durumuda çok güzel anlatıyor aslında...

Ali Demirci' Alıntı:
Üzücü bir durum, herkes hocasını o kadar yetersiz göriyorki, kendini hemen o göreve atıyıveriyor. Böyle yaklaşımlar, içinde bulunduğumuz durumuda çok güzel anlatıyor aslında...
Ali abi onları bilmiyorum ama ben şakasına söylüyorum . Tabiki yukarıda söylediklerimiz gercek olmayacak . Valla ben suan hocamın arkasındayım . Ben 2 mac kaybetti diye hocamı satmam

Ali Demirci' Alıntı:
Bu yorumlardan bunu çıkardınız Bravo :)
Bence burada önerdiğiniz hocalara gönderme yapılmıştı ;) Ancak kendi bakmak istediğiniz gözlükten baktınız dediğim gibi, Mithat Abi ve Ali Abi sayesinden Murat Hoca'nın yetersizliğini unutup bir anda koruma iç güdüsü geldi bana.

Murat hoca bu takımda yönetim istegi ile kalmıssa eyvallah basarısı ile kalmıssa eyvallah basketbol subesıne verdıgı emeklerle kalmıssa onada eyvallah kacını yapmıs merak edıyorum

Yaptıgı su murat hocanın zaten sube ellerınde dingonun ahırı gibi oynuyolar süper durumdayız diyip neler yaptıgını görüyoruz bir hoca takımını bu kadar iyi tanır

Murat hocanın hakkını yemeyelim salonda kendisine baskı olusmasın diye gsbasket org sitesindeki kişileri idmanlara alır acılıs günlerinde polyanıcılık oynar bunları cok güzel yapar nedenmi o salonda ilk istifa sesini bu siteden cıkıcagını bildigi için yapar akıllı adam vesselam güzel yere kapak atmis ülker denilen sirket onun hep arkasında eylem yapalım dicem alalım cafe crownları salonda dökelim dicem yerlere bunlar için reklamın iyisi kötüsü yoktur bu mantıkda bu insanlar he ayrıca 2 bin satılan kahveside kar kalır bunlara
Sezon acılısında murat hocadan bir söz (salonda hem bayan hem erkek takımında en az 2000kişiye oynalım söz abdi ipekciye gecicez ) bayan takımı oynarda senin ruhsuz play off 0 ceken takımın oynarmı süpeliyim bide öle dedinki o gün sanki 10 sene daha burdaymısın gibi aman dikkat hocam florya yolları kaygandır bak temizlık operasyonu futboldan baslıyo senı bir zaman sonra ülkerde kurtaramıcak GALATASARAYLIYIM diyosunya hiç bir galatasaraylı zarar verdigi durumda klüpde kalmaz (en büyük örnek fatih terimdir) istenmedigin yerdesin yönetimden istenmiyorsun hala bu görevdesinya iyi insan deselerde ben inanmiyorum istenilmiyen yerde kalan adam iyi insan iyi galatasaraylı olamaz buda benim kendi görüsüm :)

Sevgili Burak neden bizim doğruları üstüne basa basa vurgulamamız seni veya sizleri yetersiz görüp yerine geçtiğiniz M.ÖZYER'i savunma gereği doğuruyor ?

Yok! Bizim görmediğimiz ya da görmek istemediğimiz durumlar neler ?

En iyi bütçelerle ve organizasyonlarla hep desteklendi sonuç ? Elde var kocaman sıfır!

1 numarada yine bizlere saç baş yolduracak bir eleman getirdi hem de hedef ilk defa Şampiyonluk olarak telaffuz edilmişken.

Ne çabuk unuttunuz geçen yılki hüsranları. Dibe sürüklenen takımı dizginleyemediğini, maçlar içindeki kopuklukları, sezon sonunda yaşanan hezimeti, takımın başında kalış şeklini.

Şimdi Kanal24 te bugün kazandığımız Cumhurbaşkanlığı Kupasını tekrar izliyorum. Ben Erkek takımımızın Türkiye içinde hedeflerinde daha bu tür başarılarını izleme fırsatı bulamadım, hatta bu heyecanı yaşayacak kulvarlara hiç gelemedik. Hep rakiplerimize gıpta ile baktık, özenip , iç çekip durduk!

Oysaki onlarla eşit bütçelere yaklaşıp imkanlar daha iyi değerlendirilseydi, şimdi çok farklı yerlerde olabilirdik.

Benim anlatmaya çalıştığım bu kadar destek, imkan ile hâlâ tam hedef olmamasına rağmen Ulep F4 dışında başarımız yok. Türkiye içinde rakiplerimizin sürekli gerisinde kaldık. Sezonu hep en erken biz kapattık.

M.ÖZYER artık dibe vurmuştur heleki en son 1 numara tercihleri ve Çorum Eleme grupları faciasından sonra yaklaşık 1,5 aylık çalışma süresince takımın henüz istenilen seviye de olmaması bizim için ne kadar yetersiz olduğunun göstergesidir. İleride daha da üzücü sonuçların önüne geçmek için kendisinin bırakması en uygun olanıdır. Çırpındıkça kariyerinide zedeliyor bizleride sürekli üzüyor...

Galatasaray gibi bir camianın Basketbol takımının başına daha kariyerli ve saha kenarında ben buradayım dedirtecek birisine acil olarak ihtiyaç vardır.

Cem AKDAĞ gibi Bayan takımının başında bulunan ağır bir şahsiyet Erkek takımı içinde bulunmalıdır.

Eren Aydın' Alıntı:
Erdal yazını baştan sona bi daha oku...
Milan Guroviçi türkiyedeki hangi takım kadrsosunda görmek istemez aynı şekilde diğer sırp oyuncumuzu.daha az önce Savaş abi forumun geleceği olarak bahsetti senden ama başlamadan bitmiş sanırım gelecek.Ayrıca eğer sana göre bu kadar kötü transferlerse neden ilk geldiklerinde bişi demedin?
nasıl demedim?o transferler olduğununda sırf Ahmet Dedahayır'a laf ettiğim için 1 hafta ceza aldım.git bak ceza tahtasına kapı gibi duruyor."Erdal Avcı 1 hafta cezalı yöneticiye hakaret Gsbasket.org" ne hakaret ama sadece şizofren dedim.her neyse git mesajlarımı artattır ve ceza tahtasına bak.

Tamam kardeşim demişin aferim sana.Keşke doğru dille deseydin dediğinden benimde haberim olurdu başta.Ayrıca ms dışında bu 2 oyuncunun maçlarını kaç defa izledin merak ettim.Çünkü guroviç gittiği çoğu yerde harikalar yaratırken sen o maçları kaçırmışım sanırım.Ayrıca Graves'e neye göre iyi diyosun onu anlamadım.Tamam iyi adamdır ama işe yaramaz dediğin adamların(ms dışında) kariyerlerinde o kadar başarı varken daha yeni avrupaya gelmiş adama bu kadar güvenmek ister istemez basketbol bilgini sorgulatıyor insana.Neyse sen beni boşver çoktan basketbol ulemalığı mertebesine ermişsin zaten daha insanlar sahada oynamadan kendi kabullerine göre iyi veya kötü diyosun onlara.

Murat Özyer acilen bırakmalı Guroviç lerin Ziziç lerin yanına strickland cüneyt yakışmıyor yanlışdan bir an önce dönülüp adam gibi bir 1 numara alınmazsa seneyi başarısız ve kupasız kapatıp guroviçi falanda tutamayız kadroda seneyede orta sıralara oynarız...

cem akdağ'ın hayali bir gün erkek basketbol takımı'nı yönetmekti... acaba bu sene 4 kupayı birden alıp seneye efsane olarak erkek takımının başına gelir mi?

Murat Hoca geldiğinden sonra neler oldu şöyle bir hatırlayalım...Dilerim beğenirsiniz.
Murat Özyer Ülker'in makus talihini değiştiren adam olmuştur.Her ne kadar Ülker'in kadrosu iyi olsa da takımda oturmayan parçaları gayet iyi tespit eden murat hoca (Stepanov mesela) doğru hamlelerle takımı kısa zamanda rayına oturtmuştur.
Aynı Murat Özyer daha sonra Galatasaray'da 9 yıl sonra ''AVRUPA'' kelimesini ortaya atan adamdır.Play-out oynayan bir takımın taraftarını arkasına almış ve onlarla ilerlemeyi seçmiştir.İlk sezonunda bütçe nedeniyle tek skorer'in eline bakan bir takım oluşturulmuş ve playofflara kalınmıştır.Takım yapabileceğinin en iyisini yapmıştır o sezon.Sezon sonunda Galatasaray için en önemli gelişme Uleb Cup olmuştur.Uleb Cup Galatasaray için oldukça önemlidir zira ''AVRUPA'' hedefinin ilk parçası bu kupaya katılmaktır.Takıma Hüseyin alınarak aslında diğer orta sınıf takımlardan kopmak adına çok önemli bir hamle yapılmıştır.Ayrıca takıma Avrupa kariyerli ABD'li uzunlar alınmış ve Dee gibi bir pasör guard ile topu paylaşan bir takım oluşturulmaya çalışılmıştır.Bu oluşuma taraftar da dahil edilmeye çalışılmıştır ve kombine sistemi hayata geçmiştir.
Takım sezona çok da iyi başlayamaz fakat bir gerçek vardır ki o da Galatasaray'ın savaşan ruhudur.Takım Türkiye Kupası'ndan elenmiş ve 2 yabancı oyuncu beğenilmeyerek takımdan gönderilmiştir.
Robert Hite ve Alba'nın forveti Chris Owens ile anlaşılmıştır.Amaç , hem savaşan hem de oyunu bilen oyuncular ile anlaşmaktır ve bunda başarılı olunmuştur.Kombinelere yapılan teşvikler ile birlikte özellikle T Blok olmak üzere güzel bir hava yaratılmıştır.
Aslında bu çok kolay olmamıştır.Uleb Cup'ta Galatasaray'ın grubunun en güçlü takımı olan Girona ile oynanan maçta bulunan taraftar sayısı neredeyse maçı yayınlayan kanal 24 ekibi ile eşit seviyededir . Fakat maçın erken saatte olduğu da bir gerçektir.Girona maçı nereden bakarsanız bakın çok önemlidir çünkü Avrupa'ya geri dönüş maçıdır ve grubun favorisini yenmek demek Avrupa'ya ismen değil basketbol yapısı olarak da döndüğümüzün göstergesi olacaktır.Bu şartlar altında yapılan maçta takımımız büyük bir mücadeleyle ve şansın da yardımıyla maçını kazanmıştır.Murat hocanın savaşçı takımı ilk sınavını başarıyla vermiştir.Daha sonra takım lige ısınmaya başlamış ve iyi sonuçlar gelmiştir.Bu süre zarfında taraftar da başarı ile birlikte salonun yolunu bulmaya başlamıştır.Fenerbahçe ile aynı salonu paylaşma kabusundan kurtulan Galatasaray için Ayhan Şahenk'i benimsemek çok da kolay değildir.Fakat sert çemberlerin aslında iyi bir evsahibi özelliği olacağını kimse düşünmemiştir.Yeşiller için ise taraftarlar ''kalabalık olursak kapatırız'' diyorlardı.Nitekim de bütün önemli maçlarda yeşil sadece rakiplerin formalarında vardı.Özellikle içerdeki Fb ve Asvel maçında içeri ''GREEN PEACE BOTU BİLE GİRSE'' üstü muhakkak kapatılırdı.Bazen önümüzde polisler vardı bazen ise salona girmek bile çileydi fakat taraftar görevini yapacaktı.Asvel maçında kaybedilmeye doğru giden maç 2. yarının başında taraftar tarafından kurtarılacaktı.''Sanki hepimiz sahadaydık ya da sahayı tribüne taşımıştık...''.Cüneyt serbest atışları atarken hepimiz ne kadar yorulduğumuzun farkına varmıştık.Sanırım maçın bir an önce bitmesi en çok bize yarayacaktı.Ve biz Avrupa'da ilk 16daydık.Avrupa'ya BİZ gelmiştik yani salondakiler,tv başındakiler ve saha içindekiler...Belki çok paramız yoktu,hocamızın tecrübesi yoktu,belki bizim de salonda Avrupa tecrübemiz yoktu ama kenetlenmiştik.Sonra rakip Canaria'ydı.Rakip aslında 2000 yılındaki Dortmund gibiydi.Cornel David gibi Carl English gibi korkutan oyuncuları vardı ama güveniyorduk işte kendimize.Nedenini bilmiyorduk ama güveniyorduk tıpkı hocamız gibi.Hocamız da ''mutlaka kazanacağız'' demişti.Neden kazanmayalım ki ? ''O'' savunmaya kenardan verdiği güç nedeniyle zaten savunmayı 6 kişi yapıyorduk ve taraftar da eklenince 7 kişi olmuştuk.7 kişi zaten Kanarya'yı da Canaria'yı da ezer geçerdik.Zaten maça öyle bir başladık ki rüzgardan dolayı Maslak'ta tüm kanaryalar derinden titrediler.İşin ilginç tarafı savunmada görevli olan 7. adam bu maçta hücuma da el atmıştı.7 kişilik ilk beşimizi sanki saha içinden yöneten hocamız,müthiş hamlelerle maçı zaten bitirmişti.
''''Fatih Solak point guard oynasa Cemal de dip çizgi şutörü olsa biz bu maçı yine alırdık.''''
Murat Hoca bizi bütün hafta bu maça hazırladı aslında.Artık onun takımı 13 kişiydi.takım saha içinde hazırlanırken biz ise fabrikada hazırlanan T-Shirtlerimizi bekliyorduk.T-Shirtlerimiz de yakışmıştı ve ''Yeşil dünya kırmızı alarm veriyordu Ayhan Şahenk'te...)
İspanya'daki formalite maçında da planını bütün maça yayan takımımız rahat bir oyunla final eight'e kalıyordu.Ligde işler kötü gidiyordu ve final fourun önündeki engel formda bir Beşiktaş'tı.Nicevic ve Kaya gerçekten çok sağlam uzunlardı ve karşılarında formsuz Hüseyin vardı.İstikrarsız guardlarımız ve verim vermeyen yeni yabancımız ile açıkçası galip gelmemiz zordu ama birşeyi unutmuştuk yine.''O da ruhumuzdu''.Maça iyi başladık ve ruhumuzu yine koyduk sahaya.Maçı oturarak izleyen bu siteden kaç kişi vardı ki ? Son anları oynama konusunda beceriksiz olan takımımıza maçın sonunda öyle bir güvendim ki kendime şaşırdım fakat olmuştu.Evet biz Final 4'daydık ve burda biz temsil edecektik Türkiye'yi . Patavatsızca bahaneler üreten Ergin Ataman'ın ise Türkiye'ye dönene kadar ki en önemli görevi uçak ayarlamak olmalıydı.... :):):):)
Rakip BU KEZ Badalona'ydı.Nereden bakarsanız bakın güçlüydüler fakat biz de güçlüydük.Maçta da bütün mücadelemizi ortaya koyduk özellikle hakem kararları bizi burada çok etkiledi çünkü bütün savunma direncimiz kırıldı.Murat Özyer ise ''AVRUPA'DA GALATASARAY'I BAŞARIYLA TEMSİL ETMEK'' gururunu hakkıyla ve emeğiyle yaşamıştı.Ve en önemlisi verdiği sözü tutmuş hatta daha fazlasını yapmış ve bunu yaparken de taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı.
Fakat işler daha sonra iyi gitmemeye başlamıştır.Özellikle Hüseyin'in sakatlığı takımı çok etkilemiştir ve ligde arzulanan Galatasaray yoktur.Play-off'da da kimsenin ümidi yoktur çünkü kaybolan takım içi ruhtur ve Murat hoca bu sefer bu ruhu geri getirememiştir.Aslında play-off'daki facia bile ruhun ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır.Zaten Galatasaray gibi bir camiada asla ruhuzluğa yer yoktur.Galatasartay'da mühim olan kazanmak değil,Galatasaraylılığın ayrıcalığını hissederek oynamaktır.
Murat Hoca'nın elbette hataları olmuştur.Özellikle son anda oyuncularını sakinleştirememiş,molalar konusunda sınıfta kalmış ve oyuncu deişiklikleri konusunda bazı takıntılar oluşturmuştur.Fakat aynı adam Asvel maçına resmen bizi hazırlamIş,klübün basketbola olan ilgisin artırmış,Avrupa'da başarı isteğini gidermiş ve en önemlisi bize istediğimiz değeri vererek bize ihtiyacı olduğunu söylemiştir.Bence kendisi bu sezon takımın başında kalmayı fazlasıyla haketmiştir.Lütfen eleştiri yapmadan önce geçen seonun başını da düşünelim çünkü gerçekten hocamızın yönettiği takımlar genelde sezon içi ivmesine ulaşan takımlar ve bence hem daha tecrübeli hem daha saygın bir Murat Özyer bu güzel kadroyla bize mutlu günler yaşatacaktır.
Ve bu sezon artık asıl amaç olan Avrupa basketboluna kalıcı olarak katılmak ve Türkiye'de şampiyon olmak.Bu sene Murat hocadan mutlaka bir kupa bekliyoruz...Eğer hoca bu kupayı getirirse biz de ona şunu deriz...Tıpkı 14 yıl sonra gelen şampionluğun ardından açılan şu pankarttaki gibi...
.............................YETMEZ BİZE BİR KUPA,HEDEFİMİZ AVRUPA..........................................

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
cem akdağ'ın hayali bir gün erkek basketbol takımı'nı yönetmekti... acaba bu sene 4 kupayı birden alıp seneye efsane olarak erkek takımının başına gelir mi?

Cem hoca gelirmi gelmezmi bilmem ama polyanıclık yapanlara nasıl hoca olunur ögretsin nasıl set oyunu oynatılır nasıl takım hazırlanın nasıl takım ruhu olusur bunları sadece konusan ama icraat yapamayan birilerine anlatsın cünkü o birileri burayı babasının ciftligi gibi görüp sözde iyi galatasarylıyım diye gecinip polyanılıcık oynayıp milletin gözünü boyamakla mesgul

deniz kardesim yazmısın saygı duyuyorumda t blok bitti ise tek sorumlusu eyüp abidir onun cabaları sonucu bu kadar gelişme olmustur t blok dedıgın yer gs basket ekıbının cogunlugunu olsutudug kısımdır

Gelelim murat hoca daha kendi oyuncularına söz geciremiyen bir insan bunu kendisi bile söledi; son topu dee kulanmıcaktı ama kulandı gibi böle üc dört örnek sayarım, play out oynayan takıma harcanan para ile murat özyerin harcadı para bütce okadar az olsaydı murat hoca o takımı kesin küme düsürürdü play out oynasakda . Murat hoca cok ekstra bir durum yapmadı ilk sezon karısmıs besiktası eledi sonra süpürüldü hemde aslan yürekli 5 türk macı cevirmisken onlara güvenmeyerek fitche son topu kulandırarak. Bir sonrakı sene yine cok iyi transferler yapılmıs sezonun ilk yarısı lider bitirmisiz ikinci yarısı ise hersey kötü gittiginde senin cok övdügün murat hoca bizim gibi sadece olaylara bakmakla yetinmis britton gıbı bir bomba patlatmıs , Galatasarayımızın parasını sokaga atmıstır. Gelelim ulebe evet basarılı bir uleb cup sezonu gecirdik bunun asıl sebebi senin murat hocan degildir. Oyuncuların o cupada daha fazla efor sarf etmeleri vede iyi oynamalarıdır bir dahaki sezon daha iyi para vede daha iyi takımlarda oynamak için yani murat hoca yolunda giden işleri bozdu, bunun en büyük kanıtı hite yaptıklarını izlersen anlarsın adam her mac ritim buldugunda kenara alması gibi , erdem 2 mac üst üste oynayıp takıma katkı saglamaya basladıgında sonraki 3 mac hiç oynanamamsı gibi fatih gibi bir adamı cemalın yedigi yapması gibi fatihi kazanmak istese kazanırdı ama kazanmadı murat hocaya tanınan bu imkanlar kac hocaya tanında??? yahut bukadar süper işler yaptıda bu zati muhterem neden yönetim aydın örs oktay mahmudi ile anlasmak istedi veya neden erman hoca ile anlastıda birileri cıkıp engel oldu 8)

Erdal Avcı' Alıntı:
nasıl demedim?o transferler olduğununda sırf Ahmet Dedahayır'a laf ettiğim için 1 hafta ceza aldım.git bak ceza tahtasına kapı gibi duruyor."Erdal Avcı 1 hafta cezalı yöneticiye hakaret Gsbasket.org" ne hakaret ama sadece şizofren dedim.her neyse git mesajlarımı artattır ve ceza tahtasına bak.

İyi bakalım Erdal,devam ede dur böyle.NBA izleyerek olmuyor bu işler avrupa basketbolunun kendine haz bir tarzı ve yıldızları vardır.Milan ve Dejan'da bu yıldızların en önde gelenlerinden ikisidir.Fakat şu dakikadan sonra 'aaa öylemi abi ben bilmiyordum yanılmış olabilirim' falan demenide beklemiyorum zira bu mantelite işidir seninkininde nasıl olduğu belli o yüzden bir şey diyemicem daha fazla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...