Murat hoca bırakmalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bayram kardesim dogru diyosun en azından ozaman söle bir durum vardı ülker-efes vede digerleri gibi vede biz ozaman digerleri gibi mücadele ettik ama suan sampiyonluk kupa ise hedef murat hoca ile imkansız bu 3 senede bunu gördük

Tamam Murat Hoca ile imkansız olabilir ama başka bir antrenör geldiğinde şampiyon olacağımızında garantisi yok.Tabiki Murat Hocayı beğenenler gibi beğenmeyenlerde var bu doğal birşey.Onu istemeyenlerde eminim galatasaray'ın menfaatlerini düşündükleri için istemiyordur ve gelecekten endişe ettikleri için istifasını istiyordur.Ama bilemiyorum ben şuan kendi açımdan biraz daha güveniyorum.hayırlısı olsun takım için ne diyim.

şu aşamada murat özyer in istifa etmesinin takıma hiçbir getirisi olacağını düşünmüyorum.Diğer görüşlerede saygım sonsuz ama bizim klasik huyumuzdur bu;bişiler yolunda gitmedimi kelleler hemen koparılır,bikaç başarıdada hemen imparator ilan edilir alıştık artık...

Basketbolda takımlar birçoğumuzun bildiği üzere son 2 ay kalana kadar form tutmaları cok kontrollü ve yavaş yapılıyor, malumunuz play-off denilen bir sistem var.
dolayısıyla hocanın şimdi gitmesi ile gitmemesini değerlendirirken bunuda düşünmek lazım. Şöyleki;

Hoca şimdi gitse ve yerine orta veya ortaüstü bir coach bulmak zaman alacak ve alışana kadar 2-3 ekstra mağlubiyet alınacak gibi bir endişeniz varsa, bunu dert etmeyin. Çünkü bu takım sahaya 4 kişide çıksa FBÜ-BJKCT-EP-TT dan sonra en kötü 5. olur. zaten 5. olunca oynayacağın rakip belli (4.)

e peki coach Sn Özyer devam etse kaçıncı olur diye düşünüyorsunuz?
çoğu insan bu yapıyla zaten (geçen seneki gibi) 5. oluruz diye düşünüyorsa, biri bana aradaki farkı anlatsın.
enazından önümüzdeki sezonda ve/veya bu seneki play-off'larda tecrübe kazanmış kendini gösterecek bir performans alabilirsiniz yeni bir coach ile.
neyse,

Galatasaray'ı ne kadar çok sevdiğini göreceğiz kıymetli hocamızın.

Önceki yazılarımda Murat Hoca istifa demiştim ama Bayramın iletilerini okuyunca yumuşadım . Hatırlayın Murat Özyer bu takımı aldığında takım nerdeydi şimdi nerede ? Bu sürecin içimde 2007 de BBl Final Four'u . Ardından 17 sezon sonra gelen lig liderliği ve en önemlisi yıllar sonra gelen avrupa macerasındaki basarımız . Yani Uleb Cup Final Four'u . Bu saydıklarımı bize yaşatan tek Coach Murat Özyer . Bu bakımdan kendisine cok saygı duyuyorum . Kendisinin Galatasaray acısından unutulmaz biri olduğunu düşünüyorum .

Evet bende bir kac gün önce Murat Özyer istifa dedim . Ama bir kere dedim , daha uzatmadım . Cünkü hala bir umut vardı . Ayrıca bizler dedik diye Murat hoca istifa etmez . Kısacası Murat hocamıza güveniyorum . Hayırlısı neye o olsun

Sygılar

Türkiye Kupasında çıkmamız onun istifa kağıdını yırtmasına sebep olmuştur ancak bu bizim için hayırlı mı oldu kötü mü oldu bilemedim.Daçka mağlubiyetini kabul edemiyorum, Bjk'den 15 sayı yemeyi kabullenemiyorum.Geçen seneden dersler almasını bekliyorduk özellikle zayıf rakipler karşısında oyuncuların performansı düşüyor diyorduk sanırım gene bu sene bol bol bunu söyleyeceğiz.

Adam gibi adamsın Murat Özyer.Ancak Adam gibi gelemedim(Ülker'in baskısıyla geldin), Adam gibi çalıştın, bundan sonra vereceğin kararın adam gibi olmasını temenni ediyorum...

1.yönetim murat hocayı düşünmüyodu neden tekrar anlaşma kararı aldı..Bu kararın alınması uzun sürdü
alabilicemiz türk oyuncuları alamadık sadece polat alına bilindi..
2.Tufan sakatlandı yerine oyuncu alınmadı...
3.Bu kadroda iş yapacak türk oyuncu sınırlı bençten gelecek ve oyuna katkı saglıcak oyuncu yok..
daruşafaka yenilgisi tambi rezalet üstelik 8finallere beşiktaşın sayesinde kaldık..Kötü olucamızı bu kadroyla bu anlayışla biliyorduk ama bukadarını kimse beklemiyordu...Artık erkek basketbol takımımızla şampiyonluk yaşamak istiyoruz...Anlayışlar değişmeli hocadan başlayarak şampiyonluga oynucak yeni bi
kadro oluşturulmalı...

Deniz Baskın' Alıntı:
sen kendinle çelişiyorsun hem oyuncular başarının sebebi diyorsun (hite-gaines-dee vs.) sonra da murat özyer yetersiz diyorsun.eh be kardeşim madem bu adamın önemli bir rolü yok o zman niye suçluyorsun bu adamı ama diyosan ki önemi var bu adamın , o zaman neden başarıda payını vermiyorsun... lütfen artık şu ''.oku atıyım da nasıl olursa olsun'' anlayışını terkedelim
Buyur kardesim, kardesim oluyorsun zira, GS'li kardesim.
Soyledigimde celiski yok. Rolu yok diye mesgul ettigi makami elestirmeycek miyiz.
Rolu var, kaybedilen butun sacma sapan maclarda rolu var.
Kazanilan cogu mac da o 4'lunun eseridir.
Ben sikildim kendisinin sacma sapan demeclerinden, kaybedilen maclara ragmen.
Bu kadar basit.

Halil Uner, takima set oyunu oynatamiyor diye herkes hakli olarak salliyordu.
Cok merak ediyorum aldigi her topla 3 sayi sallayan, oyunlarin hep sikistigi zamanlarda dis atistan baska varyasyon uretemeyen -ki o da varyasyonsa- bir takimin basinda hocanin nesi savunuluyor.
Biri mactan sonra 30 metre yurumus sohbet etmis, otekisi cok candan GSli demis.
Buralarda hep boyle mesnetlerden oturu yorumlamalar var.
Benchte adayim Topsakal'dan sonra, Yurdesen Karahasan'dir, Cimbomluluk falan onemli kriterse.

Başlığı kilitleyelim desek her kötü sonuç ve kötü oyunda tekrar açacaksınız.Kovalım desek şuan bulunabilicek en uygun koç Burak Barut olduğundan[dalga geçmek amacı yok] takıma uygun koçda bulunamıyacak.Ben ne diyeyim bilmiyorum ki?Bütün bunların 2 tane suçlusu var.
1.KUNTER'CİLER:Koca Haziran ayını Kunter Kunter diyerek geçirdiniz.Önce onla anlaşamadınız sonra TT ile birleşmeye çalışdınız o da olmayınca Temmuz sonuna doğru "aman Murat hoca,canım Murat hoca" diyerek Murat hocayı son anda tekrar takıma kattınız.Eminim biçok kişi bu durumda teklifi kabul etmezdi ama oda farkındaydı kendiside kabul etmezse GS'a uygun koç kalmadığının.Kabul etmeyip takımı ateşe atmakdansa kendi egosunu yenip tekrar takıma geçti.Şimdi tekrar başladınız "Kunter Kunter"
2.YÖNETİM:Hem camia içindeki Kunter'cileri susturamadı hemde Graves ve Zizic gibi akıllı transferlerden sonra olağanüstü hatalı 3 transfer yaptı[Milan,Dejan,Marshall].Biri küçük takımın iyi istatistik yapan ama kesinlikle küçük takımın dışına çıkmaması gereken bir oyuncu.Diğeri savunma konusunda Zach Randolph'u bile hayretler içinde bırakan en iyi zamanları geçmiş kısa,hareketsiz,ağır ve hücum rebound'u,orta mesafe şutu dışında hiçbir şey yapmayan birisi.Sonuncusu en iyi zamanları geçeli epey olmuş 33 yaşında kurtarıcı!O kadar bağırdık savunma yapan atletik 3-4 numara diye ama siz beni sadece NBA ile ilgilenen biri sandığınız için benim mesajlarımla dalga geçmeye baktınız.Ben bunu Zizic ve Graves hücumda yeterli savunmacı lazım diye söyledim.
Şimdi soruyorum.Bu durumun 1 numaralı sorumlusu kim sizce?

'3 hatalı transfer (milan,marsall,dejan)' kısmına kadar yazını okudum ondan sonra saçmaladığını ve yazının olgunluktan,basket bilgisinden uzak olduğunu görüp bıraktım Erdal!

Erdal Avcı' Alıntı:
Başlığı kilitleyelim desek her kötü sonuç ve kötü oyunda tekrar açacaksınız.Kovalım desek şuan bulunabilicek en uygun koç Burak Barut olduğundan[dalga geçmek amacı yok] takıma uygun koçda bulunamıyacak.Ben ne diyeyim bilmiyorum ki?Bütün bunların 2 tane suçlusu var.
1.KUNTER'CİLER:Koca Haziran ayını Kunter Kunter diyerek geçirdiniz.Önce onla anlaşamadınız sonra TT ile birleşmeye çalışdınız o da olmayınca Temmuz sonuna doğru "aman Murat hoca,canım Murat hoca" diyerek Murat hocayı son anda tekrar takıma kattınız.Eminim biçok kişi bu durumda teklifi kabul etmezdi ama oda farkındaydı kendiside kabul etmezse GS'a uygun koç kalmadığının.Kabul etmeyip takımı ateşe atmakdansa kendi egosunu yenip tekrar takıma geçti.Şimdi tekrar başladınız "Kunter Kunter"
2.YÖNETİM:Hem camia içindeki Kunter'cileri susturamadı hemde Graves ve Zizic gibi akıllı transferlerden sonra olağanüstü hatalı 3 transfer yaptı[Milan,Dejan,Marshall].Biri küçük takımın iyi istatistik yapan ama kesinlikle küçük takımın dışına çıkmaması gereken bir oyuncu.Diğeri savunma konusunda Zach Randolph'u bile hayretler içinde bırakan en iyi zamanları geçmiş kısa,hareketsiz,ağır ve hücum rebound'u,orta mesafe şutu dışında hiçbir şey yapmayan birisi.Sonuncusu en iyi zamanları geçeli epey olmuş 33 yaşında kurtarıcı!O kadar bağırdık savunma yapan atletik 3-4 numara diye ama siz beni sadece NBA ile ilgilenen biri sandığınız için benim mesajlarımla dalga geçmeye baktınız.Ben bunu Zizic ve Graves hücumda yeterli savunmacı lazım diye söyledim.
Şimdi soruyorum.Bu durumun 1 numaralı sorumlusu kim sizce?

Demek

Biz yetiş Murat hoca dedik!! öylemi bunu bizim ekibimizden söyleyen bir kişi varsa çıkar taksim meydanında anırırım!!!! bak bu kadar iddalıyım camia zaten kunterci yönetiminde camiayı susturacak bir gücü tarih boyu olmamıştır,olamazda.Graves akıllı transfer demen basketbol piyasasına ne kadar uzak olduğunu gösterir sevgili kardeşim.Birde şuan hoca istifa etsin erman hariç beş tane sana hoca sayarım gelir bu takımı alır tavan yaptırır.Galatasaray bir tek Erman'a güdümlü değil bunu unutmayın.

Erdal yazını baştan sona bi daha oku...
Milan Guroviçi türkiyedeki hangi takım kadrsosunda görmek istemez aynı şekilde diğer sırp oyuncumuzu.daha az önce Savaş abi forumun geleceği olarak bahsetti senden ama başlamadan bitmiş sanırım gelecek.Ayrıca eğer sana göre bu kadar kötü transferlerse neden ilk geldiklerinde bişi demedin?

Ben o zaman koşullarında en uygun, gelmesi en doğru olacak kişinin Ermen KUNTER olduğunu düşünmüştüm ve kendisinin gelmesini istemiştim.

Ama içinde bulunulan koşullarda Çetin YILMAZ hayli hayli bu kadroyu götürür. Cihansever YEŞİLDAĞ, bu iki isim bizim için uygundur.

M.ÖZYER, daha hangi fiyaskoları yaşatma düşüncesindedirki istifa etmeyi düşünmez ? Zaten yüksek bir ihtimal Avrupa Kupa elenilmesinden sonra bırakmasına lüzum kalmayacak, görevden alınacak...

Ama işte bu kadar olumsuzluğun yaşanması mı gerekir ? Ben 3 yıldır görevde olan sayın ÖZYER'in bu kadar kredisinin olduğunu düşünmüyorum. Geçen yılki bütçe ile ligde yaşattığı hüsran, Türkiye kupasındaki rezaletten sonra üstüne Play-Off süpürülmesi artık yeter dedirtti!

Bunca desteğe, yatırıma rağmen, sonuç hüsran!

Ali Demirci' Alıntı:
Ama içinde bulunulan koşullarda Çetin YILMAZ hayli hayli bu kadroyu götürür. Cihansever YEŞİLDAĞ, bu iki isim bizim için uygundur.

Hangİ Çetin Yılmaz geçen sene büyük hedeflerle geliyoruz deyip Beykoz'u küme düşme yolunda bırakan Çetin Yılmaz mı? Yok yok Erman Kunter ismi daha mantıklıydı onu söylemeye devam edin lütfen.

Beykoz ile Galatasaray Camiasının, basketbol kültürü, desteği, oluşumu bir değildir bunu unutma!...

Bu bir vizyon, oluşum ve camia işidir.

Evet Beykoz çok köklü bir kulüptür ama Basketbol kültürü apayrı bir gelenektir.

Hem geçen yıl boşa giden en büyük yatırımı yapan kendi şubenin fiyaskosu karşısında TTNET Beykoz ile nasıl karşılaştırdın hayret doğrusu!

Kaldıki Çetin YILMAZ bizim bugün Murat Hocadan beklediğimiz erdemliği göstermiş ve başarısız olduğunu ya da organizasyonun olmadığını kabul edip, görevden ayrılmıştır. Bu bile kendisini bu takımın başında görmek istememin en büyük nedenidir.

Tab BALDWİN olur O.çevik olur M. DİDİN ,T.ÖNGÖREN,O.ENE olur hatta son 8 senedir takım çalıştırmayan K.MİNCÜNÖZLÜ bile olur yani Erman diye bir şartımız yok..M. ÖZYER bu takıma hiç bir katkı yapmadığı gibi tarihimize sürülen karalekelerin baş sorumludur.Siz hala savunun.

Mithat Duran' Alıntı:
Tab BALDWİN olur O.çevik olur M. DİDİN ,T.ÖNGÖREN,O.ENE olur hatta son 8 senedir takım çalıştırmayan K.MİNCÜNÖZLÜ bile olur yani Erman diye bir şartımız yok..M. ÖZYER bu takıma hiç bir katkı yapmadığı gibi tarihimize sürülen karalekelerin baş sorumludur.Siz hala savunun.
Tarihimize sürülen karalekelerin bas sorumlusu olduğu icin bu takımı 17 sene sonra lig lideri yaptı ardındanda Uleb Final Four'u oynattı dimi . Galatasaray'ın basında bu basarıları elde eden kac Coach vardı Allah askına .

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":3h6w17qc]Tab BALDWİN olur O.çevik olur M. DİDİN ,T.ÖNGÖREN,O.ENE olur hatta son 8 senedir takım çalıştırmayan K.MİNCÜNÖZLÜ bile olur yani Erman diye bir şartımız yok..M. ÖZYER bu takıma hiç bir katkı yapmadığı gibi tarihimize sürülen karalekelerin baş sorumludur.Siz hala savunun.
Tarihimize sürülen karalekelerin bas sorumlusu olduğu icin bu takımı 17 sene sonra lig lideri yaptı ardındanda Uleb Final Four'u oynattı dimi . Galatasaray'ın basında bu basarıları elde eden kac Coach vardı Allah askına .[/quote:3h6w17qc]

Amaç muhalefet yapmaksa araştırın öyle yamanızı tavsiye ediyorum.Son 3 yılda harcanan para ondan önceki 13 senenin toplamına eşit bunu farkındamısın.Dahası var fenerden tarihinin en ağır yenilgisini kim aldı.

Oyuncusu takım idarecisini döverken sessiz kalan kimdi.

Son iki senedir playofflarda süpürülen taımın koçu kimdi.

İstikrar için burdayız deyip aldığı oyuncularla en fazla 1 sene çalışan hoca kim.

Altyapıyı şaha kaldıracaz deyip alt yapıdan 1 tane oyuncuya koca sezonda 1 dakika süre vermeyen hoca kim.

Yaptığı her röportajda sponsoru övüp kendini de bu sponsorun bir çalışanı gibi davranıp kulübü ikinci plana atan hoca kim.

Şimdi sen oynanan bir yarı finalle bunların unutulacağını düşünüyorsan,çok yanılırsın sevgili Emin sana bir basketbol deyimi maça ilk beş başlamak önemli değil maçı ilk 5 bitirmek önemlidir.Eğer sen 3,4 hafta göstermelik liderliği başarı sayıyorsan üzgünüm ama ufkunu biraz genişletmeni tavsiye edcem sana.

Mithat Duran' Alıntı:
Murat Özyeri bende çok severim ama bu sevgim onu eleştirmeme engel değildir
Bende artık Murat Özyerin kredisinin bittiğini düşünüyorum
Bu gerçeği kabul edelim Murat Özyer çok iyi bir insan çok iyi bir GS lı olmasına rağmen VASAT bir coach.
Şimdi önceki sezonlarla bu sezonları karşılaştırmamak lazım
05/06 sezonunda halil ünerle 8.olup play off a kaldığımız sene Fb bir oyuncusuna kambalaya 1.2 milyon usd verirken Gs takımının toplam bütçesi o kadardı
Sonuç olarak Bu kadar verilen imkana düzenli ödenen paralara harcanan paralara rağmen Murat Özyer Uleb f4 u dışında BAŞARISIZDIR

Bence görevi bırakırsa-ki bence bırakmayacaktır-Bence en mantıklı hamle Tab Baldwin Murat Didin Orhun Ene 3 lüsünden biri hemen göreve getirilmelidir.Ama murat didin sezon başı skylinerstan ayrılıp gelir mi zannetmiyorum
gibi coachların her biri ve daha yazmadığım bir çok coach bizi özlenen beklenen başarılara ulaştırabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...