Murat Özyer İstifa (Kovulmadan İstifa)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Volkan Ozger' Alıntı:
Onur abi ozaman ilk önce yönetimde olan arkdaslar üyelerle dalga gecer assagılıyıcı sekılde konusmıcak tehtit etmıcek sonra aynı seyi üyelerdden bekliceksınız .Forumda helede ismini vermek istemıyorum o kişinın saka yapma lüksü bulunmuyor ,bize karsı!!! daha önce bir cok hakaret etmıs sımdıde saka imis gecelim karsınızda sizin cocuk yok nedemek istedıgını anlıcak kapasiteye vede zekaya sahibiz :)

İmam ossurursa cemaat......... yönetim tarafı ilk önce dogru bir sekılde foruma yazıcak kendi icinizde buraya ınsanları tahrık eden assalıyan kişiler var !!!

Volkan diyorsun ki Kerem iki taraf arasındaki sınırlar keskinleşti, üyeler haklı ya da haksız birbirini savunmaya başladı diyorsa ben de Kerem´e yönelik sınırları aşarak her türlü eleştiriyi yapabilirim. Yalnız unutma ki herkes kendi yazdıklarından ya da imza attığı iletilerden sorumludur.

Değil tekniği taktiği, Murat Özyer´i bile tartışamıyoruz. Bu başlıkta veya diğer başlıklarda tahrik edici ileti yazan herkes adını duyuru panosunda görür.

Not: Suç unsuru olduğu düşünülen iletiler rapor edilirse bizim de işimiz kolaylaşır.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":2jfc4h0t] Onur abi ozaman ilk önce yönetimde olan arkdaslar üyelerle dalga gecer assagılıyıcı sekılde konusmıcak tehtit etmıcek sonra aynı seyi üyelerdden bekliceksınız .Forumda helede ismini vermek istemıyorum o kişinın saka yapma lüksü bulunmuyor ,bize karsı!!! daha önce bir cok hakaret etmıs sımdıde saka imis gecelim karsınızda sizin cocuk yok nedemek istedıgını anlıcak kapasiteye vede zekaya sahibiz :)

İmam ossurursa cemaat......... yönetim tarafı ilk önce dogru bir sekılde foruma yazıcak kendi icinizde buraya ınsanları tahrık eden assalıyan kişiler var !!!

Volkan herkes kendi yazdıklarından ya da imza attığı iletilerden sorumludur. Sen diyorsun ki Kerem iki taraf arasındaki sınırlar keskinleşti, üyeler fikirdaşlarını (Özyer istifa konusunda) haklı ya da haksız birbirini savunmaya başladı diyorsa ben de Kerem´e yönelik sınırları aşarak her türlü eleştiriyi yapabilirim.

Değil tekniği taktiği, Murat Özyer´i bile tartışamıyoruz. Bu başlıkta veya diğer başlıklarda tahrik edici ileti yazan herkes adını duyuru panosunda görür.

Not: Suç unsuru olduğu düşünülen iletiler rapor edilirse bizim de işimiz kolaylaşır.[/quote:2jfc4h0t]

Ne hikmetse ceza alanlar hep özyeri istemeyenler ne kadar garip değilmi?

komik olmayın size defalarca gösterdik tahrik var diye ama maalesef o sırada gözleriniz başka konulara çevirdiniz.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":24lfysp9] Onur abi ozaman ilk önce yönetimde olan arkdaslar üyelerle dalga gecer assagılıyıcı sekılde konusmıcak tehtit etmıcek sonra aynı seyi üyelerdden bekliceksınız .Forumda helede ismini vermek istemıyorum o kişinın saka yapma lüksü bulunmuyor ,bize karsı!!! daha önce bir cok hakaret etmıs sımdıde saka imis gecelim karsınızda sizin cocuk yok nedemek istedıgını anlıcak kapasiteye vede zekaya sahibiz :)

Volkan herkes kendi yazdıklarından ya da imza attığı iletilerden sorumludur. Sen diyorsun ki Kerem iki taraf arasındaki sınırlar keskinleşti, üyeler fikirdaşlarını (Özyer istifa konusunda) haklı ya da haksız birbirini savunmaya başladı diyorsa ben de Kerem´e yönelik sınırları aşarak her türlü eleştiriyi yapabilirim.

Değil tekniği taktiği, Murat Özyer´i bile tartışamıyoruz. Bu başlıkta veya diğer başlıklarda tahrik edici ileti yazan herkes adını duyuru panosunda görür.[/quote:24lfysp9]

Neyse ben zaten sasarım surda güzel turkce diye verdıgın önemin yarısını üyeler kıme nasıl hakaret edıyo dıye versen :) herkes neyın ne oldugunuda cok iyi biliyor !!!

Murat özyerin surda kalması ıcın kımse neden söleyemıyo herkes kısısel güvenıyorum dıyo .Kişiler sevdıklerı insanlar olunca demek GALATASARAYIN önüne koyabılıyorlar !!!Bazıları ozaman kimse burda Galatasaray `ın yenılmesını istıyo diye kötü (kaka) bu ınsanlar diye hedef göstermesin !!!

İlk önce 2 senedir neyi savunduklarını bir acıklıcaklar sonunda neler olmus sölicekler ??? son 10 gundur eee bende gitsin dıyorum demeyin :) 2 senenin hesabını verin hani İmparator ya neden gitsin diyosunuz bizde bilelim bir söleyın !!!

Uyarımdan sonra yazanlara, konu başlığını okumasını tavsiye ediyorum. Yönetime yönelik eleştirileri ilgili bölüme yapabilirsiniz.

Onur Yavuz' Alıntı:
Uyarımdan sonra yazanlara, konu başlığını okumasını tavsiye ediyorum. Yönetime yönelik eleştirileri ilgili bölüme yapabilirsiniz.

Abi siz hele su 2 senenin hesabını verin .İmparator dedıgınız muhterem daha önce ne yapmıstıkı kalsın dıyodunuz simdi gitsin diyosunuz geldi aynı 3 sene gectı hala aynı ne fark varsımdıkı ile ilk geldındeki arasında :) bir söleyin ???

Valla şuanda Murat Özyer istifa etse bile yerine kim getirilebilir ki?...
bence sezon sonuna kadar kalmalıdır...
ama sezon sonu için Murat Özyer gitsinde kim gelirse gelsin şeklinde olmamak kaydıyla ancak daha iyisini bulabilrsek bir kan değişiminin takıma iyi gelebileceğini düşünüyorum...

İlk sezonunda play out oynayan takımı ilk 4´e sokup yarı final oynattı.

İkinci sezonunda yıllar sonra katıldığımız Avrupa Kupası´nda yine ilk 4´e soktu takımı.

Eline verilen bütçeyi aşmayarak maddi anlamda şube istikrarı yakaladı ve oyuncular paramız ödenmiyor vs diye kazan kaldıramaz hale geldi.

Bu sezon ise kaybedilmiş bir şey yok.

Adamı zorla dinden çıkarırsınız Volkan. Başlık sizindir, kurallar çerçevesinde dilediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Onur Yavuz' Alıntı:

İkinci sezonunda yıllar sonra katıldığımız Avrupa Kupası´nda yine ilk 4´e soktu takımı.

Eline verilen bütçeyi aşmayarak maddi anlamda şube istikrarı yakaladı ve oyuncular paramız ödenmiyor vs diye kazan kaldıramaz hale geldi.

Adamı zorla dinden çıkarırsınız Volkan. Başlık sizindir, kurallar çerçevesinde dilediğiniz gibi yazabilirsiniz.

evet aynen katılıyorum.Ligde sadece 1mağlubiyetimiz var yapmayın ya!

Verdiğiniz samimi cevap için bende teşekkür ederim Eyüp bey,bu seviyedeki tartışmaların herzaman devam etmesini temenni ediyorum...Bu arada Onur Bey'in ne kaybettikki cümlesine cevap vereyim;Şöyle başlayayım geçen yıl yarı final oynanan bir kupanın başında havlu attık ve maalesef o yarı finalin bize getirdiği manevi faydaları kaybettik...Bu fayda ne denirse sezon başında aldığımız yabancıların söylemlerini dikkate alırsanız anlayacaksınızdır...Gelen her oyuncu geçen yıl yarı final oynanan kupada final oynamak istiyoruz demişti...Zaten bahsedilen vizyonla Gurovic,Milo,Zizic üçlüsünü bu takıma getirebildik...Maalesef bu vizyonu kaybettik önce...Bunda Murat hocanın payı ne denirse açıkca %75 olarak görüyorum bu payı,bu payın nedeni sorusuna uzun uzadıya isteyen arkadaşlarada açıklayabilirim,ancak şu anda verdiğim cevapla bağlantılı olmadığından es geçiyorum....Ne kaybettik;evet bir takım için en önemli olan şeyi vizyonumuzu kaybettik...

Onur Yavuz' Alıntı:

Dediğin herşey doğru ama bizi bunlar kesmez abi . Bize şampiyonluk yaraşır .

Şamil bey, burası Galatasaray basketbol forumu ve bizim anlayışımıza, bir insanın bir insanın Galatasaraylılığını sorgulama hakkı ters geliyor ve forumun ilk gününden beri bu konuda yapılan tüm argümanlara karşı çıkıyoruz. Bu kadar.

Savaş bey, ben hep buradayım ve herşeyi okuyorum. Ancak fazla müdahele yaparsak barut çabuk ısınır. Onur Yavuz gerekli ilgiyi gösteriyor ve son derece yerinde yapması gereken uyarıları, değişiklikleri yapıyor. Biz pekala böyle kızışan durumlarda ağırlımığızı koyarız. Onun dışında zaten hep buradayız, merak etmeyin.

Onur Yavuz' Alıntı:

3.5 takımlı ligde 4`cü olduk dagılmıs besiktası eledik fülkere süpürüldük

Oyuncuların kendilerine Avrupada reklam yapmak için oynadıkları extra bir motivasyonla gelen bir basarı , bence yannıs brithon secımı , dee ısrarı , hite unutması belkıde gelıcek daha büyük basarının engelemisine sebep olmustur. Kendsinınde beklemedigi bir basarıdır muhteremin ,Aziz yıldırım diyo ya uefa ıcın tesaduf işte o tesadüf bu oluyo gelen basarı.Ligde kücükbüyük herkese yenilmisin gecen sene :) play off larda süpürülmüsün

Bu sene zaten siz bile istifa dedıgınıze göre yorumsuz

Türkiye kupası rezıllıklerını saymıyorum bile....

Dinden cıkmaya gerek yok :) acı ama gercekler harcanan 20m$ yakın para 3senede ortada hiç bir sey yok hersene gelip giden yabancılar ,taktık,oyun anlayısı , ekol,altyapıdan oyuncu cıkmaz vs vs vs bla bla kendisinin gelis kalısı zaten hepten ayrı mevzu !!!

Hala anlamadınız Onur bey bu sezonda tren kaçıyor!! hatılayın geçen sene ligin ilk yarısını kaçıncı bitirdik sonu ne oldu. Son 3 senedir harcanan paranın karşılığı sizin yazdıklarınızsa gerçekten yazık çok yazık. Bu sene sonu yaşanacaklardan sonra bu forumda nasıl yazacaksınız.Oda merak konusu!!!

Mithat Duran' Alıntı:
Hala anlamadınız Onur bey bu sezonda tren kaçıyor!! hatılayın geçen sene ligin ilk yarısını kaçıncı bitirdik sonu ne oldu. Son 3 senedir harcanan paranın karşılığı sizin yazdıklarınızsa gerçekten yazık çok yazık. Bu sene sonu yaşanacaklardan sonra bu forumda nasıl yazacaksınız.Oda merak konusu!!!

Anlamadık anlamıyacağız abi.
Zamanında siz anladığınız için bu takım play-out oynadı.Halil Ünere 3 yıl dayanan yönetim Murat Hocaya 5 yıl dayanır.Taraftarda öyle.
Play-out döneminde para yoktu şimdi torbalarla var diyorsanız.Ozaman sizde oturup sponsor bulsaydınız.Yönetcilik sadece takımı ayarlamak mı? Ek bütce bulsaydınız sizde yapsaydınız.Beşiktaş El amini getirirken bizim oyun kurucumuz kimdi.

m0607oo3.jpg

Öncelikle 2006-2007 sezonundan başlayalım. Galatasaray önceki seneyi normal sezonda 8.sırada bitirmiş ve play-off'ta Ülkerspor'a 3-0 mağlup olarak sezonu kapatmıştı. Bu sene ufak bir yapılanma vardı ve Halil Üner'in koltuğuna Galatasaray camiasının içinden yetişen Murat Özyer oturmuştu. Fakat bu yapılanma sadece Galatasaray içinde değil bütün lig içinde oldu. ÜLKER markası lige damgasını vurdu adeta.. Galatasaray,Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımlara ÜLKER sponsor oldu, ek bütçe desteği sağladı.

Murat Özyer'le birlikte ufak bir dalgalanma oldu ve iyi bir kadro kuruldu. O sene Fenerbahçe ve Ülkerspor takımları birleşme kararı almıştı. Ligin diğer büyükleri Efes Pilsen, Türk Telekom, Beşiktaş'ta bu birleşmeye karşın iyi bir kadro oluşturmak zorundaydı.

Murat Özyer'in takımı sezona iyi başladı ve 3'te 3 yaparak ilk 3 maç sonrası 3.sıraya oturdu.Ardından gelen arka arkaya Telekom ve Casa Ted mağlubiyetleri ile 7.sıraya kadar geriledi. Sonrasında gelen Beşiktaş, Banvit ve Pınar Karşıyaka galibiyetleri ile tekrardan tepeye tırmanan Galatasaray Café Crown kendi sahasında ezeli rakibinden 34 sayı fark yedi, ve bir sonraki maçta Efes Pilsen'de 14 sayı fark atınca yeniden 6.sıraya geriledi. Beykozspor, ve Mutlu Akü Selçuk maçlarından galibiyetle arılmasına rağmen Darüşşafaka'ya maç kaybeden Galatasaray Café Crown uzun bir süre 6.sırada kaldı. Alpella ve Oyak Renault galibiyetleriyle normal ligi 5.sırada tamamlayan Galatasaray ikinci yarıyada iyi başladı. Tekel, Tofaş, Mersin maçlarını galibiyetle geçen serinin ardından istikrarsız ve dengeesiz bir seri yakaladı. Bir kazanıp bir kaybeden Galatasaray Café Crown, Telekom'a kaybetti, Casa'yı yendi. Beşiktaş'a kaybetti, Banvit'i yendi. Karşıyaka ve Fenerbahçe'ye kaybetti, Beykozsporu ve Mutlu Akü Selçuk Üni'yi yendi, Efes'e kaybetti, Daçka'yı yendi. Alpella'ya ve Oyak Renault'ada kaybederek normal sezonu 4.sırada tamamladı. Normal sezonun lideri ise Fenerbahçe Ülker oldu. İkinci Efes Pilsen, üçüncü Türk Telekom.. Galatasaray'ın play-off'lardaki ilk rakibi ise normal sezonu 5.bitiren Beşiktaş Cola Turka oldu..

Beşiktaş serisini maç vermeden geçen Galatasaray, Fenerbahçe Ülker serisinde ile maç alamayıp elendi. Ve böylece Galatasaray'ın 2006-2007 sezonu macerası bitti.

Ligin şampiyonu ise 100.yılını kutlayan Fenerbahçe oldu.

Galatasaray oynanan derbilerde sadece tek galibiyet aldı. (Beşiktaş C.T. - 60/67) Diğer 7 derbi maçını kaybetti Galatasaray..

m0708yi7.jpg

Gelelim 2007-2008 sezonuna..

Galatasaray uzun bir aradan sonra tekrardan Avrupa'ya açıldı. Geçen sene kısıtlı imkanlarla elde edilen küçük başarının ardından sıra artık büyük başarılara gelmişti. Takımın başında yine Murat Özyer vardı. Galatasaray Café Crown geçen seneye oranla daha iyi bir kadro kurmuştu. Dee Brown, Robert Hite, Chris Owens, Charles Gaines, Britton Johnsen gibi NBA patentli oyuncuları kadrosuna katan Galatasaray yerli transferdede atağa geçti. Cüneyt Erden, Hüseyin Beşok, Cenk Akyol gibi gerek Milli takımda gerekse Avrupa'da zaman zaman mücadele etmiş oyuncuları kadrosuna kattı. Kısacası Galatasaray geçen seneye oranla çok çok iyi bir kadro kurmuştu.

Fakat sezon başında yapılan Türkiye Kupası elemelerinde Galatasaray başarısız bir tablo çizmiş ve elemeleri geçememişti. Elemelerde 3 maçta 1 galibiyet alarak elenen Galatasaray'da gözler lige ve 4 yıl aradan sonra yeniden katılmaya hak kazanılan ULEB'e çevrildi.

İlk 3 maçını kazanan Galatasaray'ı belalısı Casa Ted frenledi. Karşıyaka'yı yenip, Mersin'e yenilen Galatasaray aralarında Beşiktaş, Fenerbahçe, Telekom gibi derbi maçlarınında bulunduğu 8 maçlık seride 8 galibiyet alarak ligte 1.sıraya oturdu. Ligin ilk yarısını Efes Pilsen mağlubiyeti ile kapattı. Galatasaray ligin ilk devresini lider kapattı. Bu müthiş çıkış, müthiş istikrar camianın yüzünü güldürmeye başlamıştı. Ayrıca ULEB'tede bir üst tura çıkılmıştı. Yani herşey yolundaydı..

İkinci yarı Galatasaray için çok iyi geçmedi aslında.. Banvit'i yenen ekibimiz Antalya ve Alpella'ya yenildi.Casa Ted'i yenen Galatasaray'ımız, Pınar Karşıyaka'ya kaybetti. Mersin'i uzatmalarda yenen takımımız, Darüşşafaka ve Beşiktaş maçlarını kaybetti. Kısacası Galatasaray geçen ilk yarının ardından elde ettiği bütün avantajlarını kaybetmeye başladı ve lider durumda kapattığı ilk devreden sonra 4.sıraya kadar geriledi. Tıpkı geçen sene olduğu gibi istikrarsız oynayan ve bir kazanan, bir kaybeden Galatasaray Kepez'i yendi, Fenerbahçe'ye kaybetti. Beykoz'u yendi, Telekom ve Oyak'a kaybetti. Arka arkaya aldığı Mutlu Akü Selçuk, Efes Pilsen galibiyetleriyle normal sezonu 5.sırada tamamladı.

Kısacası Galatasaray bir kazanıp, bir kaybedince ilk yarıdaki avantajını kaybetti.

Normal ligin lideri Beşiktaş Cola Turka oldu.
Lig şampiyonu ise geçen sene olduğu gibi Fenerbahçe Ülker oldu.

Play-off'larda ligin 4. olan takımı Telekom ile eşleşen ekibimiz serinin hiç bir maçını kazanamadı ve play-off macerası başlamadan sona erdi.

ULEB'te ise Galatasaray, tarihinin en başarılı günlerini yaşadı. Son sekiz takım arasına kalma başarısı gösteren Galatasaray'ımız Torino'da ezeli rakibi Beşiktaş'ı yendi ve son dört takım arasına ismini yazdırdı. Yarı finalde kupanın şampiyonu DKV Joventut Badalona'ya kaybetti. Üçüncülük maçında ise D.Moscow takımına kaybeden Galatasarayımız Avrupa'da dördüncü oldu.

İşte Murat Özyer'in geçmişteki 2 senesi.. Aslında çokta abartılacak birşeyler yapmamış.. Zaten olması gerekeni yapmış.. Öyle aman aman muhteşem şeylerde yapmamış yani.. ULEB faktörü eğer Özyer sayesinde ise şu anda geçen sene kadroda bulunan yabancı oyuncuların hepsi sezon başında NBA'deki büyük takımlarda kadroda olmaz.

Eğer ki ULEB faktörü Özyer'in başarısı ise, ligteki rezillikte Özyer'in başarısızlığı..

Fakat ben Avrupa'da F4 oynamaktansa, kendi ligimde 19 senedir alamadığım kupayı almak isterim. Herşeyden önce hedef ligte kupa olmalıdır.
Geride kalan herşey başarısızlıktır.
(Tabii ki ULEB CUP veya Euroleague'de şampiyonluk hariç..)

Daha detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ..

arkadaşlar murat hoca hakkındaki yorumlarda haklısınız.doğru dürüst transferler yapılmalı.karşıyaka geçen sene 3 abdli getirdi hepside sayı kralığında ilk 5 te 3 ü var(Qautin hosley,sean,marshall,gary neal)bahsediyorum.bu stricklandi çok mu aradı bu hoca.bu arada ziziç gittimi gittiyse bi abdli gelsin...

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":22xxgfgg]Hala anlamadınız Onur bey bu sezonda tren kaçıyor!! hatılayın geçen sene ligin ilk yarısını kaçıncı bitirdik sonu ne oldu. Son 3 senedir harcanan paranın karşılığı sizin yazdıklarınızsa gerçekten yazık çok yazık. Bu sene sonu yaşanacaklardan sonra bu forumda nasıl yazacaksınız.Oda merak konusu!!!

Anlamadık anlamıyacağız abi.
Zamanında siz anladığınız için bu takım play-out oynadı.Halil Ünere 3 yıl dayanan yönetim Murat Hocaya 5 yıl dayanır.Taraftarda öyle.
Play-out döneminde para yoktu şimdi torbalarla var diyorsanız.Ozaman sizde oturup sponsor bulsaydınız.Yönetcilik sadece takımı ayarlamak mı? Ek bütce bulsaydınız sizde yapsaydınız.Beşiktaş El amini getirirken bizim oyun kurucumuz kimdi.[/quote:22xxgfgg]

Sevgili Arda play-out oynayan takım 500 bin dolara kuruldu.O zamanın şartları ile o takımın ligde sıkıntı yaşayacağı sezon başında belliydi.Ek bütçe olayına gelirsek o şartlarda ek bütçe yaratmak imkansız bir durumdu.

Şimdi yapsaydınız etseydiniz diyerek suçlarken bu gün bu takım hala varsa o zaman başkana baskı yapıpta takımın lige devam etmesini sağlayan kişilere haksızlık yaptığını söylemek istiyorum.

Sponsor konusun da yine yanlış bir bilgiye sahipsin sponsor olayını sayın İnan KIRAÇ bey kendisi Galatasaray vakıf başkanı o dönem isim izni vermemesinden dolayıdır.

Halil hocanın bir çok yanlışı olmasına rağmen şimdiki hocadan 10 kat daha iyidir.Tabi bu benim görüşüm kendisini bu takımdan gitmesi için elimden ne geldiyse yapmama rağmen !!!!

Ben senin yerinde olsam sevgili kardeşim suçlamadan önce iki dönemin şartlarını bir kenara koyar öyle yorum yaparım.Son üç senede harcanan para 20 mil. doların üstünde karşılığı sıfır başarı he diyorsan ki avrupada dördüncü olduk.Tarih dördüncüleri değil yalnız şampiyonları yazar gerisi hava cıva

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...